Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 28 Aralık 2019
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 2

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/12/2019 :  20:12:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Celse tarihi: 28 Aralık 2019

Tabla başındakiler: Laura, Andromeda ve Artemis

Pierre, PoB, Joe, Chu, Ark, Scottie, Gaby, Niall, Ay Modülü

S: (L) Bugün 28 Aralık 2019 Cumartesi.

(Andromeda) Kutsal Masumlar Günü.

(L) [celse katılımcılarının gözden geçirilmesi]

(Artemis) Ve yavru köpekler.

S: (L) Pekala, merhaba!

C: Sevgili canlara merhaba. Kasyopya arıyor. Korkmayın; Herşey iyi olacak! Dalga etkileri çok sayıda sıradışı tezahür ve kaos meydana getiriyor.

S: (L) Uğraşmak zorunda kaldığımız son olaylar ve duyduğumuz haberler, hepsi Dalganın neden olduğu kaosun bir parçası mı yani?

C: Evet

S: (L) Peki neden bu şekilde tezahür ediyor?

[Kişisel sorular çıkarıldı.]

(L) Tamam. Sanırım daha genel sorular sormamız gerekiyor. Pavlus ve Markos’un İncili hakkındaki yeni bitirdiğim kitapla ilgili sorularımı sonra sorarım belki. Olayları mümkün olduğu kadar doğru bir şekilde ifade edebildim mi?

C: Ve bundan fazlası!

S: (L) Pavlus hakkında okuduğum son kitap Pavlus’un vizyonlarında veya İsa’yla olan sohbetlerinde veya belki sizin deyişinizle kanallamalarında ne gördüğünü veya algıladığını açıklıyor temel olarak. Bizim bu bağlantı yoluyla aldığımız bilgilere çok benziyor. Bu yazar erdemliliği günahların bağışlanması olarak yorumluyor. Günahların bağışlanması/erdemlilik konusunu sormak istiyorum. Pavlus ne demek istedi bu konuda?

C: Sizin ve başkalarının “arınma” veya Gurdjieff’in tanımıyla vicdanın “açılması” olarak deneyimlediğiniz şeye çok benziyor.

S: (L) Diğer bir deyişle, bu “kurtarılma” veya “erdemli kılınma” veya günahlarının bağışlanması meselesi veya her neyse, ille de bir anda olması gereken bir şey değil, doğru mu?

C: Kesinlikle. Ama nadir bazı durumlarda öyle de olabilir.

S: (L) Ama bu çoğu insan için Jeanne De Salzmann’ın İlk İnisiyasyon’da tanımladığı şey gibi olacaktır daha ziyade. Önce kendini, yalanlarını, kendini nasıl sahte kişiliğinle özdeşleştirdiğini görebileceğin ve fiziksel benliğini değil de Pavlus’un deyişiyle “ruhsal benliğini” geliştirebileceğin bir noktaya ulaşman gerekiyor. Pavlus’un dediğine göre fiziksel beden Tanrının Krallığını alamıyor. Kastettiği şey ille de ölmen gerektiği değil, içsel benliğin, farkındalığın, vicdanın, ruhsal benliğin farkına varılması, sonra geliştirilip somutlaştırılması gerektiği, aşağı yukarı. “Kurtarılmak”tan kasıt bu, doğru mu?

S: (L) Pavlus’un söylediği şey büyük ölçüde bu çünkü bir anda gerçekleşen bir şey olarak tanımlamıyor bunu. Korkarak ve titreyerek kendi kurtuluşunu sağlaman gerektiğini söylüyor. Yani çalışma ve zaman gerektiren bir şey. Ama bugünkü şekliyle Hristiyanlık bunu öylesine çarpıtmış ki, neredeyse “tüm yapmam gereken sunağa gelip inandığını söylemek” diyor; o kadar. Ama işin gerçeği bu değil.

C: Kötü niyetli bir şekilde metinler üzerinde epeyce oynama yapıldığını ve kafa karışıklığı meydana getirildiğini göz önünde bulundurun.

S: (L) Kötü niyetli derken…. Güce ve kontrole sahip olmaya çalışan kişileri mi kastediyorsunuz?

S: (L) Anladığım kadarıyla Markos’un Kitabı, Pavlus’un Mesihinden bazı unsurların Galileli Yahuda’ya giydirilmesini kapsıyor ve Galileli Yahuda’nın devrimci karakteri veya herneyse tamamen çıkarılmış.

S: (L) Yani bir Yahudi Mesih vardı, bir de Pavlus’un Mesihi vardı. Bunlar birleştirilerek Nasıralı İsa yaratıldı; sandaletlerle dolaşıp mucizler yaratan hippi. Doğru mu?

S: (L) Başka soru?

S: (Joe) Pavlus’un Mesihi kimdi?

C: Sezar!

S: (Joe) Pavlus bunu biliyor muydu?

S: (Niall) Selam sana yüce Sezar!

(Scottie) BUM!

(Andromeda) İkizlerevi veya o kaybolan yıldızlar, değişen galaksiler hakkında falan birşey soracak mıydık?

(L) Evet, tüm evrende GERÇEKTEN garip çok şey oluyor! Artık sadece küresel ısınma değil.

(Artemis) Yıldızlar yanıyor! Yıldızları öldürüyoruz! [kahkaha]

(L) İkizlerevi patlamak istiyormuş gibi görünüyor, galaksiler garip davranışlar gösteriyor… Son zamanlardaki haberlerde bahsedilen tüm anormallikleri hatırlıyor musunuz hepiniz? Yıldızların ışığı zayıflıyor veya artıyor…

(Chu) Çok daha fazla komet.

(L) Her zamankinden çok daha fazla komet.

(Nial) Mars’ta auroralar.

(L) Çok…

(Niall) Jüpiter’de altıgen şekilli şey var…

C: Dalganın pek çok tezahürü var!!!

S: (L) Yani temel olarak… Evet, biraz tazelenmeye ihtiyacımız var. Bu işi çözecek kadar uzun yaşayabilmemiz için biraz gerçek iyileşmeye ihtiyacımız var.

C: Evet, kesinlikle ve yapacak başka işler de var!

S: (L) Peki Ark mevcut tedavi planından başarıyla çıkıp yıllar boyunca üzerinde çalıştığı işi bitirebilecek mi?

C: Çok olası!!

S: (L) Herşey çok pozitif görünüyor. Umarım bizimle oynamıyorsunuzdur.

(Pierre) Venüs binlerce yıl önce Güneş sisteminde kuyruklu yıldız gibi dolaşırken, yörünge dönüş süresi sabit miydi?

C: Kademeli olarak sabitleşti.

S: (Pierre) Ben de öyle düşünmüştüm. Sonraki sorum: Kuyruklu yıldız halindeki Venüs’ün beş kez Dünya’nın yakınından geçtiği söylenmişti. Bu beş geçişten her biri kaç yıl önce oldu?

C: Bunu kendin bulabilirsin! Kestirme yok! Laura’ya sor!

S: [kahkaha]

C: Şimdi herkesi ilgilendiren bir şey söylemek istiyoruz: Yakında sizin aleminizde işler çok kaotikleşecek ve garipleşecek. Pek çoklarının ödünü koparacak. Telaşlanmayın! Geçecek ve keşfedilmeyi bekleyen yeni bir gerçeklik çıkacak ortaya. Kozmik güçler gösterilecek ve yanıt arayan çok kişi olacak. İhtiyaç duyulan yardımı sunmaya hazır olun. Sevgi ve huzur içinde birlikte olun. Hoşçakalın.

CELSE SONU

(Joe) Amin. Tanrının Sözü bu.

(L) Sanırım! Bu sefer “yakında” diyorlar.

(Joe) Bunu çok defa söylediler. Ama belki bu sefer gerçekten yakını kastediyorlardır.

(Scottie) Diğer gezegenlerde ve evrende tüm bu gariplikler olurken, insan biraz daha inanma eğiliminde oluyor. “Belki de ‘yakında’ artık gerçekten yakındır!”

(L) Sanırım Dalganın zaten burada olduğunu söylemişlerdi. Zaten ortasındayız. O yüzden herşey çıldırmış gibi.

(Artemis) Uzay gemileri, sızıntı gibi şeyler muhtemelen artacak. İnsanlar kafayı yiyecek.

(Joe) Twitter’da “Bu şeyin penceremden geçtiğini gördüm!” diye yazacaklar. O zaman verilen 15 milyon başka yanıt arasında bizim de birşey söylememiz gerekecek.

(L) Göreceğiz. HİÇBİR ZAMAN beklediğimiz gibi olmuyor!

(Chu) Siyasi anlamda garip şeyler olabilir.

(L) Derin Devletin açıkça ortaya çıktığı Ukrayna’daki o olaylardan sonra herşey allak bullak oldu. Adı neydiyse, o kız kurabiye dağıtıyordu. Keskin nişancılar isyan çıkarmak insanları vuruyordu. LGBTQ falan filan, alfabenin her harfi gösteri yapmaya başladı. Neler neler olduğunu gördünüz mü?

(Joe) Biliyorum ama bu gezegendeki kaç kişi bu olayları garip buluyor veya korkuyor? Görmezden gelemeyecekleri, inkar edemeyecekleri kadar insanların gerçekliğine giren bir şey olması gerekiyor.

(L) Kurbağaların kaybolması hakkında konuştuğumuz zamanı hatırlıyor musunuz? Bunun dalganın etkisi olduğunu söylemişlerdi. Sonra tüm bu çılgınlıkları görüyoruz. Şimdi etrafımızdaki şeylerin garipleşeceğini söylüyorlar.

(Joe) İnsanların dikkatini çekecek tek şey bu.

(L) Kitlelerin uyanması için insanların çok daha fazla acı çekmesi gerektiğini söylemişlerdi bir keresinde, değil mi?

(J) En çok göktaşlarına vurgu yaptılar.

(Chu) Niall’in geçen gün Trump’ın hastalanması hakkında söylediği gibi bir şey olabilir. Ulusal düzeyde birşey.

(Joe) O kaotik olur ama tuhaf değil.

(L) Beklenmedik evrensel değişikliklerle ilgili epeyce haber olması, yıldızların anormal hareketler yapması gerçekten garip.

(Andromeda) Yıldızlar kayboluyor, yenileri ortaya çıkıyor.

(L) Acayip…

(Artemis) Belki insanlar başka gerçekliklere seyahat edecekler veya buna benzer şeyler.

(Chu) Olumsuz şeyler de olabilir ve bu yıl Greta’nın aptallıklarını falan izledik.

(L) Bence kaosun bir kısmı sıradan insan kitlelerinin postmodernist, dekonstrüktivist, liberalist, Marksist şeylere ani bir tepki göstermesi şeklinde olacak… Fransız Devrimi gibi birşey. İklim kaosu da var tabi.

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/threads/session-28-december-2019.48106/

beyrutkapı

465 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/12/2019 :  23:32:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler bozadi. Umarım gerçekten yakındır.
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2020 :  09:23:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Teşekkürler Bozadi,
Çok kısa ama yalın ve keskin işaretlerle dolu ,malüm dalganın içindeyiz ama garipliklere aldırmayan bir kesimin uyanması için daha bariz şeyler görülebilir,

Ama o da geçecek ve yeni keşiflere açık bir bilinç kristalizasyonu için hazır bir dünya insanı tipi belirecek,

Son cümlelerinden bunu çıkardım..

Go to Top of Page

Gaia

114 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2020 :  13:00:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler çeviri için. Bana kalırsa mevcut algıların yıkıma uğradığı bir süreç olabilir. İnsanların çoğu mevcut rutinlerinden rahatsız ve içinde bulundukları içsel halleriyle, mevcut acılarıyla yüzleşmekten kaçmak için bilinçli olarak uykuya meğilliler. Bu tıpkı, bir çocuğun ödev yapmaktansa tablette oyun oynamayı daha cazip bulması gibi. Sorumluluktan kaçıyor insanlar, kendilerinin sorumluluğunu almaktan. Algıları sarsacak türden ve kaçtığı sorumluluklarının, bireysel ödevlerinin daha cazip görünmeye başladığı bir algı depremi etkisi yaratabilir gelen süreç. Tableti bozulduğunda veya elinden alındığında nasıl çılgına dönüyorsa çocuk, insanlarda onları acılarından uzak tutan şeylerin bir şekilde ellerinden alınmasıyla çılgına gayette dönebilirler. Ya da zaten varolan ve artarak yükselen içsel sıkıntılarını hiç bir uyuşturma mekanizmasının unutturmakta başarılı olamadığı bir patlama noktasına yaklaşılıyor olabilir...
Go to Top of Page

Dionysos

292 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2020 :  14:27:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler Bozadı
Kısa görünüyor sanırım bireysel sorular çoktu ve çıkardılar

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2020 :  15:07:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben teşekkür ederim arkadaşlar.

Celselerde konusu geçmeden önce Sezar hakkında pek düşünmüşlüğüm yoktu şu an hatırlayabildiğim kadarıyla. Belki de Asterix çizgi filmleri falan bağlamında Sezar'ın kötü biri olduğu şeklindeki programlamanın etkisi altında bile olmuş olabilirim, emin değilim.

Ama celselerde konusu açıldığından beri Sezar'ın pozitifliği / negatifliği meselesini düşünmeye başladım. K'lar çok açık bir şekilde pozitif eğilimli olduğunu söylüyor, hatta Avrupa medeniyetinin ve dolaylı olarak tüm insanlığın geleceğine çok olumlu bazı etkiler yaptığı sonucu çıkıyor. Ama Sezar'ı ele alan web kaynaklarında Sezar'ın iyiliği/kötülüğü konusunda çok zıt görüşler ve belirsizlikler olduğu sonucunu çıkarıyorum. Çok derinlemesine olmasa da incelediğim çeşitli kaynaklardan çıkardığım sonuç, aristokratik seçkinciliğin gücünü kısıtlayıp sıradan kalabalık halk kitlelerinin yaşam koşullarını iyileştirmek için son derece vicdani ve cesur bir proje insanı olduğunu düşündürüyor bana. "Kötülük" namına üzerinde durulabilecek olan şey daha ziyade Sezar'ın savaşlarda öldürdüğü veya öldürülmesine öncülük ettiği çok sayıda kişi. Bu kadar çok insan öldüren birinin pozitif eğilimli olduğundan bahsedilebilir miydi acaba? Bu gerçekten ciddi bir tartışma konusu gibi görünüyor. Ama mevcut görüşümü paylaşacak olursam; evet, olabilir. Sezar ne kadar kişi öldürmüş ve öldürülmesine neden olmuş olursa olsun son derece pozitif eğilimli biri olmuş olabilir ve öyleydi de. Atatürk de Kurtuluş Savaşında epeyce insanın öldürülmesine neden oldu doğrudan veya dolaylı olarak. Ama Kurtuluş Savaşının insanların geneli için son derece pozitif etkiler yaptığı bir hakikat. Sezar bir ülkeyi veya devleti korumaktan ziyade onun egemenlik alanını genişletmeye çalışırken çok sayıda insan öldürdü diye anlıyorum şu anki sınırlı bilgim ve algımla ama bu da yine Sezar'ın mutlaka negatif emeller peşinde olduğu anlamına gelmek zorunda değil. Bugün dünyanın en ileri medeniyeti diye gördüğümüz Avrupa medeniyetinin (pozitif yönlerinin) oluşumunda Sezar'ın doğrudan ve dolaylı olarak epeyce katkısı olduğu izlenimini ediniyorum.

Bu konuda bana ilginç gelen şeylerden biri de Sezar ile Kasyopyalılar (Kasyopya celseleri) arasındaki bazı benzerlikler. Kanallama bilgileriyle ilgilenenler (ve K celselerine az-çok aşina olanlar) arasında Kasyopya bilgilerinin pozitifliği/negatifliği konusunda ciddi görüş farklılıkları olabiliyor, tıpkı pek çok insanın ve kesimin Sezar konusunda zıt fikirlere sahip olması gibi. Yani sonuç olarak, Sezar kısmen kötü görünmüş ve epeyce karalanmaya çalışılmış olmasına rağmen nasıl aslında pozitif eğilimliydiyse, K'lar / K celseleri / Laura ve ekibinin ortaya koydukları iş de öyle görünüyor bana.

Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2020 :  15:37:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celsede konusu geçen, galaksimizdeki / uzaydaki garipliklerden bazıları:

30 Aralık 2019
Gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biri tuhaflaştı: Süpernovaya mı dönüşüyor?

http://bit.do/fnLvh

15 Aralık 2019
JIRAM'dan elde edilen yeni bilgilerin, beşgen şeklinde dizilmiş kasırgalar şemasından altıgen bir şemaya doğru geçişe işaret edebileceği belirtiliyor.

https://www.webtekno.com/nasa-jupiter-kasirga-kesfetti-h81706.html

17 Aralık 2019
Bilim insanları, gökyüzündeki açıklanamayan ışıkların uzaylıların 'iletişim amaçlı lazerleri' olabileceğini bildirdi

http://bit.do/fnLvW

Go to Top of Page

Scyth

1080 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  00:32:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  08:39:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Gaia nın da çok yerinde tarif ettiği kaostan ve gariplikten şaşkına dönmüş kişilerin olacağı bir halden bahsediliyor ve bu durumda konunun farkında olanların yani hepimizin bu kişilere nasıl yardım edebileceği üzerinde düşünmesi ve hazırlanması lazım kanımca ,

Öyle arkamızı dönüp bu kaos ortamından bilgiyle uzaklaşıp kurtulduk şükür diyemeyiz, zira bu olayda bütünlük sorumluluğu duyanların etrafa pozitif ışık gönderdim yeter demek ile işler bitmeyecek gibi..

Edited by - Tgur on 02/01/2020 11:55:16
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  12:30:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bazen konuları gevşek ve mizahi tavırdan alırım ,bu kendimi tanımlama ifadeleri ,kimsenin pozitif ışık gönderme gibi new age tavrı benimsemesi ve uygulamasını düşünmüyorum tahminen hepinizde o bilincin üstüne çıkmış farkındalık gelişti,

Diğer yandan Kıyamet Tellallığı gibi bir role bürünme isteğimiz de yok,ancak K.lar genellikle her yeni yıl başlangıçlarında veya başka zamanlarda da bu tür garipliklerin yaklaştığı mesajlarını verdiler ama onların hiç birinde bu olağanüstü alametlerden şaşkına dönmüş kişilerin gelip bizden yardım isteyecek durumda olacaklarından falan bahsetmediler ve bizim yardım etme konusunda,

Bu yüzden olayların çabuklaşacağı gibi bir izlenim aldım,celse sonundaki K.ların o son cümlesinden sonra yapılan yorumlardan da aynı izlerin alındığını fark ediyorum..

Edited by - Tgur on 02/01/2020 12:37:32
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

683 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  17:06:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi teşekkür ederim. Aslında Kas.lar "hoşçakalın" dedikten sonra grubun yaptığı muhabbet celsenin özeti gibi olmuş. Sanki siyasi bir değişim sürecinden çok evrensel/uzay alanında bir değişimden söz ediliyor gibi. Bakalım hep birlikte göreceğiz.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1112 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  20:48:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Çeviri icin teşekkürler bozmadı

DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO
Kalbiniz temiz,gözünüz acik olsun.
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  21:23:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben teşekkür ederim arkadaşlar :)
Go to Top of Page

ogeday

234 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2020 :  23:43:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Greta dan aptal diye bahsetmelerine sevindim.Aydin diye gecinen cogu kisi bu projeyi yedi.how dare youuu
Go to Top of Page

zeytin

38 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2020 :  03:24:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok teşekkür ederim bozadi ne zamandır bekliyordum.
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2020 :  10:47:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

Greta dan aptal diye bahsetmelerine sevindim.Aydin diye gecinen cogu kisi bu projeyi yedi.how dare youuu

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen zeytin

Çok teşekkür ederim bozadi ne zamandır bekliyordum.

:)
Go to Top of Page

macka

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2020 :  18:20:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok teşekkürler bozadi

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2020 :  20:55:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen macka

Çok teşekkürler bozadi

:)
Go to Top of Page

Dionysos

292 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/01/2020 :  17:10:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi
C: Sevgili canlara merhaba. Kasyopya arıyor. Korkmayın; Herşey iyi olacak! Dalga etkileri çok sayıda sıradışı tezahür ve kaos meydana getiriyor.
...

C: Şimdi herkesi ilgilendiren bir şey söylemek istiyoruz: Yakında sizin aleminizde işler çok kaotikleşecek ve garipleşecek. Pek çoklarının ödünü koparacak. Telaşlanmayın! Geçecek ve keşfedilmeyi bekleyen yeni bir gerçeklik çıkacak ortaya. Kozmik güçler gösterilecek ve yanıt arayan çok kişi olacak. İhtiyaç duyulan yardımı sunmaya hazır olun. Sevgi ve huzur içinde birlikte olun. Hoşçakalın.

CELSE SONU

Bu Avustralyada ki orman yangınların da hayvanların insanlara sarılmasını gördüm ve bunların servis edilmesini gördüm aklıma buralar geliverdi.

Biri paylaşmış, hayvan canlar (canlar diye sözediyor o da)...

Geçtiğimiz günlerde Sibel Ünli adında üniversiteli genç bir öğrencinin intiharı oldu. Bir kaç sosyal paylaşım grubunda gözlemleme imkanım oldu. Kişini etnik kimliği ve siyasi görüşü üzerinden ölüme-ölene- ve ölüye saygısızlık dahil siyasi ayrışmalar, ayrıştırmalar üretenleri ve buna karşı duruşu da gördüm.

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

bona fide

441 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/01/2020 :  21:17:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi teşekkür ederim çeviri için buu celseden bişey anlamadım analiz yapmışlar erdem uzerine ben insanların sonrada erdemli olacağına dönüşeceğine pek ihtimal vermiyorum kendimide dahil ederek. bu algım dünya düzleminden baktığımdan tabiki bide kasyopalıların bu olayıda bunu göstermiyormu yani aşamalar geliş gidişler tek yaşamda bu imkansız hmm bi dönemde gunahkar olan diğer yaşamında erdemli geliyorsa o ayrı gunahlardan sonra çekilen cezaların ardından erdemli oluyorsa idrakle o olabilir sırf bişey yazmak için saçmaladım belkide bişey anlamadığım gerçek gretaya neden aptallık falan dedilerki avustralya yandı resmen bitkilerin nevri döndü meyveler çiçekler mevsimi sanıp çiçekleniyor hayvanlar belli ayda olan doğumları karıştı çocuk dıye ongörüsü olamazmı oda mesajcı olamazmı o görunumle maskelenmiş bide o var çocuğun görüntüsüne dahi acaip yakıştırmalar yaptılar kusursuz güzel ademoğlu ve havvakızları ayırımın kaynağının dinlerle geldiği adem oğlu insan human greta aptall ya da ben alınganım
Go to Top of Page

sirera

387 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/01/2020 :  14:32:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşekkürler Bozadi. Yaşayıp görecek gözleyeceğiz :)

Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/01/2020 :  16:30:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

bozadi teşekkür ederim çeviri için buu celseden bişey anlamadım analiz yapmışlar erdem uzerine ben insanların sonrada erdemli olacağına dönüşeceğine pek ihtimal vermiyorum kendimide dahil ederek. bu algım dünya düzleminden baktığımdan tabiki bide kasyopalıların bu olayıda bunu göstermiyormu yani aşamalar geliş gidişler tek yaşamda bu imkansız hmm bi dönemde gunahkar olan diğer yaşamında erdemli geliyorsa o ayrı gunahlardan sonra çekilen cezaların ardından erdemli oluyorsa idrakle o olabilir sırf bişey yazmak için saçmaladım belkide bişey anlamadığım gerçek gretaya neden aptallık falan dedilerki avustralya yandı resmen bitkilerin nevri döndü meyveler çiçekler mevsimi sanıp çiçekleniyor hayvanlar belli ayda olan doğumları karıştı çocuk dıye ongörüsü olamazmı oda mesajcı olamazmı o görunumle maskelenmiş bide o var çocuğun görüntüsüne dahi acaip yakıştırmalar yaptılar kusursuz güzel ademoğlu ve havvakızları ayırımın kaynağının dinlerle geldiği adem oğlu insan human greta aptall ya da ben alınganım

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen sirera

çeviri için teşekkürler Bozadi. Yaşayıp görecek gözleyeceğiz :)

Ben teşekkür ederim arkadaşlar.
Go to Top of Page

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/01/2020 :  13:30:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

Evet. Toplumun bırakın değişmeyi, değişmeye bile niyeti olmadığını görmek zor değil. İnsanların azcık içine karışmak yeterli. Dört duvar arasında istediğin kadar pozitif gelecek senaryoları yazabilirsin. Bu senin gerçeğin olur. Toplumun değil. Bu gerçek kabullenilmezse toplumsal bellek ile savaşırsın. Savaşan kişi bireysel olarak ne kadar güçlü olursa olsun toplumsal bellek ile baş edemez. Bu imkansız. Toplumu değiştiremezsin kısaca.

Şimdi celse ile ilgili olan kısıma geliyorum. Benim algıladığım kadarı ile hiç bir zaman toplumun sert değişimlerle pozitif adım atacağını söylemediler. Söyledikleri şu; dalganın etkisi insanlara bir tür tesir gönderecek ve değişmeye zorlayacak, değişmeye müsait olanlar bi şekilde değişecek. Kişinin kendi durumuna bağlı olarak bu kolay ya da zor olacak.

Bu kümenin dışında kalan devasa çoğunluk, gelen tesirlerin etkilerine karşı aşırı direnç göstereceği için çıldıracak. Kendi kişisel yolunda ilerlerken yıllar içinde çektiğin sıkıntıları düşün. Bunları anlaman, öğrenmen, kabullenip sindirmen zaman almıştır. Reddedenler şimdiye kadar üzerinde hiç bir şey düşünmedikleri bu kavramlarla bir anda karşılaşmak zorunda kalacaklar. Ağzına kadar dolu barajın kapakları bir anda açılacak. Baş edilebilir bir şey mi? Hayır... Bu kesimi de doğru anlamak lazım. Ruhsallıkla ilgili herhangi bir kavrama tahammülü olmayan insanlar kastediliyor.

İnsanlar sonsuza kadar burada yaşamayı düşünüyor olabilirler. Evren buna aldırış etmez. Zaman dolunca işini yapar.

Go to Top of Page

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2020 :  13:03:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tabi ileride olacaklara çok karamsar bakmamak lazım. Canı fena halde sıkılacak olanlar sonsuzluktan bahsettiğinizde bile size alaycı gözlerle bakan güruhtur. Kendinizi bu konuda yargılamayın. Dünyanın keşmekeşinden zaten sıkılanlar için biraz stresli bir dönem olacak ama geçecek. Demek istediklerinden biri de bu diye düşünmekteyim.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

683 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2020 :  14:09:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"İnsanlar sonsuza kadar burada yaşamayı düşünüyor olabilirler. Evren buna aldırış etmez. Zaman dolunca işini yapar." JCA

Hoş olmuş bu cümle sevdim :)
Go to Top of Page

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2020 :  20:39:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

"İnsanlar sonsuza kadar burada yaşamayı düşünüyor olabilirler. Evren buna aldırış etmez. Zaman dolunca işini yapar." JCA

Hoş olmuş bu cümle sevdim :)

Teşekkürler GTP. İyiki de öyle değil mi? Öbür türlü hayat katlanılmaz olurdu.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 2 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,3 saniyede oluşturuldu.