Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 Messiah
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

324 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/01/2020 :  10:46:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Netfilixteki Messiah dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Pek iyi kokular gelmiyor,çok övüyorlar.

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/01/2020 :  22:11:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Açıkçası hiç bir şey düşünmüyorum.

Sonuçta bu bir dizi. Senarist istediği gibi yazar, çizer, uydurur. Bilim, felsefe, düşünce sistemi veya bir araştırma değil. Bence kafa yormaya değmez.
Go to Top of Page

Gaia

111 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/01/2020 :  00:31:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Başrolde mesihi oynayan aktörün aşırı iyi bir oyunculuğu olduğunu düşünüyorum. Dizinin siyasi, politik kısmındansa sosyolojik ve psikolojik kısmına odaklandım daha çok. Kimliklerine yapışmış insanları sorgulatması ve iyi kötü kalıbını bırakmalarına neden olması gibi detaylar oldukça etkileyici. Adeta diğer karakterlere 'algı depremi' yarattırıyor mesih karakteri.

Bende zaman zaman hikaye yazarım ve karakterimi bir arayışa sokarım hikayede. Bu arayışın sonunda bulduğu şey 'gerçek' olur. Bir kurmaca olduğunun gerçeğine kavuştururum onu. Hikayede yaşadığını öğrendiğinde ve yaşadığı hayatın gerçek olmadığını öğrendiğinde yaşadığı dumuru onuna birlikte hissetmeye çalışırım. İşte bana kendi yazdığım bu garip hikaye tekniğini anımsattı dizi. Belkide bu yüzden hoşuma gitmiştir. :)

Bugün maddenin tek gerçek olduğunu düşünen ve 'ölüm' gerçeğini unutarak yaşayan insanlara tuhaf bir dil ile hatırlatma olmuş diyebilirim kendi adıma dizi için. Bilemiyorum belki de duygusal yaklaşıyorumdur. 4 bölüm izledim daha ve belki ilerleyen bölümlerde fikrim değişir.
Go to Top of Page

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/01/2020 :  12:22:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Gaia

Bugün maddenin tek gerçek olduğunu düşünen ve 'ölüm' gerçeğini unutarak yaşayan insanlara tuhaf bir dil ile hatırlatma olmuş diyebilirim kendi adıma dizi için. Bilemiyorum belki de duygusal yaklaşıyorumdur. 4 bölüm izledim daha ve belki ilerleyen bölümlerde fikrim değişir.

Doğru açıdan bakmışsın.Duygusal yaklaşmıyorsun. Sanat işte tam bu bahsettiğin noktada işe yarıyor. Sanat aracını kullanarak insanların zaman ve çaba gerektirdiği için araştırmaktan uzak durduğu gerçekleri yüzeysel olarak gösterebilir, bunun reklamını yapabilirsin.

Wachowski kardeşlerin The Matrix filminde değinilen illüzyon teması, film ilk yayınlandığında toplum içinde tartışmalara sebep oldu. Büyük ilgi uyandırdığını hatırlıyorum. Oysa Doğu Mistizmi ve Gnostik felsefe zaten binlerce yıldır çok daha ayrıntılı bir şekilde bundan bahsediyordu. Wachowskiler bu kaynaklardan etkilenip filmlerine yansıttılar.Hatta daha ileri gideyim; 2015'te yayınlayan Jupiter Ascending filminde kanal bilgilerinden ve spiritüalizmden etkilenmiş gözüküyorlar. Bilginin kırıntıları yerine kaynağını takip etmek isteyen insanlar için bir şey ifade etmiyor ancak toplumun bakış açısını genişletmekte oldukça faydalılar.
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.