Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 Rus-Çeçen savaşı
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

246 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/03/2020 :  20:53:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://twitter.com/JasonMcAteer7/status/1100790833358475264

Putin hakkindaki iddialar cok sarsici ben sahsen igrendim yaptiklarindan.Cok guzel bir flood tavsiye ederim

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/03/2020 :  21:50:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

https://twitter.com/JasonMcAteer7/status/1100790833358475264

Putin hakkindaki iddialar cok sarsici ben sahsen igrendim yaptiklarindan.Cok guzel bir flood tavsiye ederim
Bu linkte Putin'in ne yaptığı veya yapmadığıyla ilgili bir bilgiye rastlamadım ilk bakışta.

Yalnız bir yandan "iddialar" deyip diğer yandan "yaptıklarından iğrendim" gibi iddiadan ziyade apaçık bir gerçeğin eminliğiyle konuşman biraz tuhaf geldi bana. İddialar nedir, tam olarak neyden iğrendin, açıklarsan sevinirim.

Rus-Çeçen savaşıyla ilgili pek birşey bilmiyorum. Putin'in geçmişteki icraatlerinin olumlu-olumsuz yönleri tespit edilip eleştirilebilir. Ama K'ların Putin hakkındaki ilk olumlu vurgularından beri gözlemleyebildiğim kadarıyla Putin Rusyası bana göre dünyanın en pozitif siyasi/askeri güçlerinden biri ve hatta muhtemelen en güçlüsü, en sağlamı, en iyisi bu şartlarda. Elbette K'ların bu yöndeki beyanlarının da etkisi var bu görüşümde ama haber gözlemlerimden edindiğim izlenimler aksi yönde çok güçlü bir sapma göstermediği sürece bu görüşümü, inancımı, ümidimi bırakmak için sebep görmüyorum.
Go to Top of Page

Tgur

1264 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/03/2020 :  07:17:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Putin Sezarla aynı ruh gurubunda ,
Aynı ruh gurubunda olmak aynı şeylerin peşinde koşacaklar şeklinde almamalıyız ,ama şu muhakkak ki üstün bir ruh gurubu kademesi ve dünyanın şu andaki gidişine göre bu gurup üyelerinin yapacakları görevler maksimum düzen bozanlara karşı etkin hamleler yapmak,

Şehitlerimiz için üzülüyoruz içimiz kan ağlıyor ve müsebbipleri için haklısınız ve suçlu olarak Putini gösteriyoruz ancak olayların başından beri Suriyenin bu hale gelmesi konusundaki kronolojik hadiselere bakarsak konu Arap Baharı denen bir akımın ve Ülkemizin bu sele kapılması şeklinde değerlendirmeliyiz,

Bu sele niçin kapıldık gerekli miydi bu konu hakkında fazla bir şey söyleyemeyeceğim olan biten hepinizin gözleri önünde seyretti suçlu suçsuz şeklinde tanımlamalara da giremeyeceğim ama neticede ülkemiz olgunlukla davranır kendine gelirse alınan derslerden daha yara almadan yoluna devam eder,

Putini ruhsal görevleri olduğunu global dünya problemlerini çözmek için olduğunu şu aktarımdan anlayabiliriz,
--------------------------------

S: (L) Bu bazı sorular sormamız gerektiği anlamına geliyor sanırım. Herkes Vladimir Putin’in sağlığı
konusunda endişeli. Yani Vladimir Vladimirovitch Putin. Sağlığının kötü durumda olup olmadığını merak ediyorum.
C: Hayır, yakın bile değil. Sıkı ve istikrarlı bir şekilde çalışıyor.
S: (L) Ne üzerinde çalışıyor?
C: Büyük global dengesizlikleri çözmek.
S: (L) Putin’in globalistler için bazı sürprizleri var demek oluyor bu sanırım?
C: Öyle gerçekten! Ama hırsları gözlerini öylesine kör ediyor ki, Putin’in hamlelerini tahmin edemiyorlar.

Go to Top of Page

ogeday

246 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/03/2020 :  12:39:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mashadov, ülkeyi uçuruma götürdüğünü fark eden Kadirov’a karşı dirense de 4-16 Eylül 1999 tarihleri arasında tüm ülkenin kaderini değiştiren patlamalar yaşanır Moskova’da. Bu patlamalarda toplam 293 kişi yaşamını yitirir.

Mashadov patlamadan dolayı derhal başsağlığı mesajı yayınlar, saldırganların yakalanması için ellerinden geleni yapacakları sözünü verir. Ancak Putin Mashadov’a çoktan ihale etmiştir bu patlamayı. Seçilmiş devlet başkanı Aslan Maskhadov artık Rusya’nın terör listesindedir.

O güne kadar Çeçen gerillalar yaptıkları tüm eylemleri anında üstlenmelerine karşın Moskova patlamalarından dolayı suçlamaları ısrarla inkar ettiler. Hatta, eylemleri en ön sırada üstlenen Şamil Basayev bile olayla bir ilgilerinin olmadığını duyurdu.

“Aslan Mashadov, 300 yıldır hayalini kurdukları bağımsızlığı kazanmışken bunu yapmak için aklımızı kaçırmış olmamız lazım” diyordu. Putin’le görüşmek için çok çabaladı, ancak çabaları sonuçsuz kaldı. Rusya için artık o aranan bir ‘terörist’ti.

Rus gazeteci ve insan hakları aktivisti Anna Poltiskovaya topladığı delillerle bu patlamaları Kadirov’un adamlarının yaptığını iddia etti ve tüm delillere 2001 yılında yazdığı bu kitapta yer verdi.

Politskavaya, daha sonra yaptığı haberlerde Moskova patlamalarının Rusya’nın 11 Eylül’ü olduğunu söyledi. Putin yönetiminin Çeçenistan’daki kirli ilişkilerini ve insan hakları ihlallerini uzun süre haber yapan Anna Politskovaya 2006 Yılında apartmanının asansöründe ölü bulundu.

Bütün bunlar üzerine terörist yaftası yapıştırılan Mashadov’u temize çıkarmaya yetmedi. Rus ordusu 1999 yılında Çeçenistan’a 2. kez savaş ilan ettiğinde kravatını çıkarıp yeniden kamuflajını giydi Mashadov. Ancak bu kez işleri 1. Çeçen savaşından çok daha zordu.

11 Eylül de olduğu gibi birilerine saldırmak için bu patlamalar sebep gösterilmiş.Putin yaptırdı demiyorum ancak bunu Çeçenlerin yaptırmadığıda ortada.Kadirov savaşa sebep yaratmak için masumları öldürdü ve Putin de itibarı zedelenmesin diye gerçeklerin üzerini örttü.

İddia demek zorundayım çünkü benim takdir edersin ki kanıtlama imkanım yok ama patlamada kullanılan bombalar ile kgb nin kullandığı bombaların modelleri bile aynı...

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/03/2020 :  16:14:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

Mashadov, ülkeyi uçuruma götürdüğünü fark eden Kadirov’a karşı dirense de 4-16 Eylül 1999 tarihleri arasında tüm ülkenin kaderini değiştiren patlamalar yaşanır Moskova’da. Bu patlamalarda toplam 293 kişi yaşamını yitirir.

Mashadov patlamadan dolayı derhal başsağlığı mesajı yayınlar, saldırganların yakalanması için ellerinden geleni yapacakları sözünü verir. Ancak Putin Mashadov’a çoktan ihale etmiştir bu patlamayı. Seçilmiş devlet başkanı Aslan Maskhadov artık Rusya’nın terör listesindedir.

O güne kadar Çeçen gerillalar yaptıkları tüm eylemleri anında üstlenmelerine karşın Moskova patlamalarından dolayı suçlamaları ısrarla inkar ettiler. Hatta, eylemleri en ön sırada üstlenen Şamil Basayev bile olayla bir ilgilerinin olmadığını duyurdu.

“Aslan Mashadov, 300 yıldır hayalini kurdukları bağımsızlığı kazanmışken bunu yapmak için aklımızı kaçırmış olmamız lazım” diyordu. Putin’le görüşmek için çok çabaladı, ancak çabaları sonuçsuz kaldı. Rusya için artık o aranan bir ‘terörist’ti.

Rus gazeteci ve insan hakları aktivisti Anna Poltiskovaya topladığı delillerle bu patlamaları Kadirov’un adamlarının yaptığını iddia etti ve tüm delillere 2001 yılında yazdığı bu kitapta yer verdi.

Politskavaya, daha sonra yaptığı haberlerde Moskova patlamalarının Rusya’nın 11 Eylül’ü olduğunu söyledi. Putin yönetiminin Çeçenistan’daki kirli ilişkilerini ve insan hakları ihlallerini uzun süre haber yapan Anna Politskovaya 2006 Yılında apartmanının asansöründe ölü bulundu.

Bütün bunlar üzerine terörist yaftası yapıştırılan Mashadov’u temize çıkarmaya yetmedi. Rus ordusu 1999 yılında Çeçenistan’a 2. kez savaş ilan ettiğinde kravatını çıkarıp yeniden kamuflajını giydi Mashadov. Ancak bu kez işleri 1. Çeçen savaşından çok daha zordu.

11 Eylül de olduğu gibi birilerine saldırmak için bu patlamalar sebep gösterilmiş.Putin yaptırdı demiyorum ancak bunu Çeçenlerin yaptırmadığıda ortada.Kadirov savaşa sebep yaratmak için masumları öldürdü ve Putin de itibarı zedelenmesin diye gerçeklerin üzerini örttü.

İddia demek zorundayım çünkü benim takdir edersin ki kanıtlama imkanım yok ama patlamada kullanılan bombalar ile kgb nin kullandığı bombaların modelleri bile aynı...

Rusya'nın, özellikle Putin Rusyası'nın söz konusu olduğu her durumda global şeytani güçlerin açık ve gizli müdahalelerinin izlerini aramak gerekir diye düşünüyorum çünkü Putin'in Global Şeytani güçlerin çarklarına çomak sokmakta olduğu ortada. İşte tam da bu nedenle, Putin'i karalamaya yönelik haberlere dikkatli yaklaşmak gerektiği de ortada. Bu demek değil ki Putin geçmişinde veya bugününde hiçbir ciddi yanlış yapmamıştır veya yapmaz, ama belirttiğim nedenle, bu yöndeki suçlamalara dikkatli, şüpheci yaklaşmanın isabetli olacağını düşünüyorum.

Senin bu konuyu açış ve Putin'i karalayış şeklinde de aceleci bir yargılayıcılık eğilimi algılıyorum nedense. Örneğin, tekrar ifade etmek gerekirse, bir yandan hala "iddia" demene rağmen "Putin'in yaptıklarından iğrenme" şeklinde son derece şiddetli bir yargılayıcı tavır sergilemiş olman tuhaf. "Böyle böyle iddialar var ve eğer bu iddialar doğruysa bu durum Putin'in geçmişinde ciddi karanlıklar, suçlar olduğuna işaret ediyor olabilir" gibi birşey söylesen biraz daha objektif bir tavır olurdu. "Ne" söyleyeceğini belirlemeye çalışmıyorum, sadece "nasıl" söylediğinle ilgili bir eleştirimi paylaşıyorum.

Konuyu açma ve görüşünü paylaşma şeklin itibariyle, "Putin aslında pek de iyi biri değil, tamamen kendi şahsi çıkarının ve/veya ülkesinin egoist çıkarlarının peşinde. Dünyanın veya insanlığın iyiliğini de düşünüyormuş gibi yapıyor ama bu doğru değil" gibi bir görüşün varmış da bunu doğrudan ifade etmek yerine dolaylı ve anormal bir şekilde yapmışsın gibi bir şüphem var açıkçası.

Konuyu incelemeye çalışacağım. Putin'in geçmişinde, Çeçen meselesine yaklaşımında gerçekten karanlık ve kötü/şeytani faktörler var mı, buna dair yeterince güçlü işaretler, kanıtlar var mı anlamaya çalışacağım. Ama belirttiğim gibi, Rusya'nın ve özellikle Putin'in söz konusu olduğu bir durumda global şeytani güçlerin en şeytani, en sinsi şekillerde onu kötülemek, karalamak, itibarını zedelemek için ellerinden geleni artlarına koymayacağını tahmin etmek hiç zor değil ve nitekim bu tür girişimlerin varlığına dair çok sayıda haber de okuyoruz.

Örneğin yakın zamanda Skripal denen bir Rus ajanın Avrupa'da Rusya tarafından çok zehirli bir kimyasal kullanılarak öldürülmeye çalışıldığına dair haberler çıkmıştı. İngiltere çok aceleci bir şekilde Putin'i suçlamıştı vesaire. Ama söz konusu kimyasalla ilgili çeşitli veriler, bu suçlamaların ne kadar saçma olduğuna dair izler taşıyordu. Nitekim olay bir süre sonra gündemden düştü.

Ayrıca yine Ukrayna krizi sürecinde İsrail'in Rusya karşıtı faaliyetlerine dair haberler vardı.

Putin Rusyası global şeytanların çarkına fena şekilde çomak soktu ve bu nedenle de onların her türlü açık ve sinsi saldırısına, baskılarına maruz kalıyor. Bu bağlamda özellikle bu forumda Putin'i karalamaya yönelik haber ve görüşlere karşı özel olarak dikkat etmemiz gerektiğine inanıyorum. Putin'i melekleştirmeliyiz, toz kondurmamalıyız gibi bir görüşüm, derdim olmayacağı ortadadır. Ama Putin Rusyası'nın tıpkı K'ların söylediği gibi global şeytani güçlere karşı yürüttüğü olağanüstü direniş ve mücadelenin başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerin, milletlerin geleceğine önemli etkiler yapmakta olduğu da inkar edilemez diye düşünüyorum. Nitekim AKP yönetiminin Suriye ve Ortadoğu'nun başka yerlerinde cihatçı terörizme doğrudan veya dolaylı şekillerde verdiği desteğin ifşa olmasına ve azaltılmak zorunda kalmasına neden oldu Putin. Hem de bunu yaparken Erdoğan başta olmak üzere AKP yöneticilerini düşmanlaştırmaya çalışmadan, kazanmaya çalışarak yapıyor bunu, büyük, derin bir sabır göstererek.

Dünyanın her yerinde ABD faşizmine karşı direnen güçlere doğrudan veya dolaylı olarak destek sağlıyor, ümit veriyor Putin. Eğer bunu yaparken kendisi de giderek ABD'nin yerini alma (eninde sonunda ABD'den farksız bir duruma gelme) yönünde ciddi, sürekli sapmalar gösterirse, bunu tabi ki sorgularız, eleştiririz, karşı çıkarız. Ama şu an için öyle birşeyden endişe edilecek ciddi bir durum görmüyorum şahsen. Kaldı ki Putin Rusyası tek tabancalık da oynamıyor, oynayamaz da çünkü tek başına ABD'nin yerini alacak güce sahip değil, böyle bir niyeti de yok. Dostluk ve dayanışma ilişkileri geliştirmeye çalışıyor neredeyse tüm ülkelerle. İsrail'in kendisine nasıl zarar vermeye çalıştığını ve verdiğini bildiği halde onlara bile dostane yaklaşmaya, iyiliğe, doğruluğa davet etmeye çalışıyorlar.

Putin Rusyası'nın son yıllarda tüm insanlığın gidişatı için ne kadar önemli şeyler yapmakta olduğu ortadadır. Medyum Edgar Cayce'nin kehanetlerinde de Rusya'nın (Putin Rusyası'nın) bir üçüncü dünya savaşını önleme konusunda öncü rolde olacağının belirtildiğine dikkat çekmiştik. Putin Rusyası global şeytani güçlerin sahip olduklarından bile daha güçlü silahlar, teknolojiler geliştirerek onların bir üçüncü dünya savaşı çıkarmaları durumunda işlerin hiç de istedikleri gibi gitmeyebileceğini onlara gösterdiği içindir ki bu şeytani güçler şimdiye kadar üçüncü dünya savaşını çıkarma cüretini gösteremediler, gösteremiyorlar, inşallah da gösteremeyecekler. Çünkü Putin hem onların silah üstünlüğünü aştı, hem de tüm dünya ülkeleri arasında ABD-İsrail (daha doğrusu İlüminati) şeytanlığına karşı işbirliği ve dayanışma bağları oluşturmaya başladı. Yani geçmişle karşılaştırıldığında, şu an global şeytanların küresel bir savaş çıkarmaya çalışmaları halinde belli başlı diğer dünya güçlerinin buna karşı direnme, buna karşı işbirliği yapma gücü çok daha iyi durumda. Bu Putin Rusyası'nın paha biçilmez öncülüğü sayesinde oluyor.

Senin Putin'le ilgili bu haberi/yorumu paylaşma şeklinin bana en hafif deyişle "tuhaf" gelmesi işte bu nedenledir. Putin veya Rusya'nın eleştirilmezliğiyle ilgili birşey değil bu kesinlikle. Ama eleştirmek var, eleştirmek var. Yapıcı amaçla eleştirmek var, yıkıcı amaçla eleştirmek var. Ben senin konuya yaklaşım şeklindeki aceleciğin ve kesin emin olamadığın birşey hakkında şiddetli yargılayıcılık anlamına gelen tepkinin, Putin Rusyası konusunda yapıcıdan ziyade yıkıcı eğilimli olduğu izlenimini edindim. Yanılıyor olabilirim tabi ki. Ama örneğin Putin Rusyası'nın hakkını verirsin, yaptığı iyi şeyleri, bunların hayati önemini takdir edersin ama olumsuz eleştirini, şüpheni de paylaşırsın. Ama açık veya örtülü şekilde, Putin Rusyası'nın hiç de K'ların tasvir ettiği gibi olamdığı ve bizim haberlerden gördüğümüz şekliyle İlüminati şeytanlıklarına karşı mücadele falan etmediği şeklinde bir görüşün varsa, bunu açıkça paylaşmanın daha doğru olacağını düşünürüm.
Go to Top of Page

fidelista

337 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/03/2020 :  19:59:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bir KGb subayı ne kadar vicdanlı olabilir ,çok komik,emperyalist bir ülke olan Rusyanın başında bir Yunus Emre mi var sanıyorsunuz komik olmayın.ÜLkesinin başında tamamen demokratik bir şekildemi duruyor .;)
Hiç acımadan vahşice işleri onlarda yapıyor.

Edited by - fidelista on 09/03/2020 20:00:19
Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  14:49:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Bir KGb subayı ne kadar vicdanlı olabilir ,çok komik,emperyalist bir ülke olan Rusyanın başında bir Yunus Emre mi var sanıyorsunuz komik olmayın.ÜLkesinin başında tamamen demokratik bir şekildemi duruyor .;)
Hiç acımadan vahşice işleri onlarda yapıyor.

KGB subayı (ve FSB başkanlığı yapmış) bir şahıs (yeterince) "vicdanlı olamaz" diye genelleyici bir beyanda bulunmanın kendisi de vicdani olarak çok örnek gösterilebilir bir yaklaşım gibi görünmüyor bana.

Putin'in diktatörümsü bazı yönleri olduğu açık ama bu mutlaka şiddetli bir KH eğilimine sahip olmayı gerektirmez. Daha doğrusu BH'den ziyade KH'ye eğilimli olduğu anlamına gelmek zorunda değil.

Putin %77 oy aldı 2018'de. Seçim sistemleri ve oy miktarı da ille çok yüksek demokrasinin kanıtı olmak zorunda değil ama Putin'in bu oyu almasının şaşırılacak bir tarafı yok. Rusya'yı nerelerden nerelere getirdiği (buna öncülük ettiği) ortadadır.

Rusya'nın ABD'yle aynı şekilde veya nitelikte bir emperyalist güç olmadığı da açıktır ve dünyanın egemen ve şeytani emperyalist güçlerine karşı koyma, K'ların deyişiyle "sahneyi / durumu eşitleme" konusunda gösterdiği çaba ve katettiği mesafe resmen devrimseldir ve bu tüm dünya insanlığının geleceğini de çok yakından etkileyen bir meseledir. Eğer Rusya global şeytanların silah gücünü aşmamış olsa ve çeşitli diğer dünya güçleriyle (Amerika kıtasındaki sosyalist güçler, Çin, İran... ve hatta bir ölçüde Türkiye) işbirliği ve dayanışma gücünü artırmamış olsaydı, global şeytani güçler yeni bir dünya savaşı çıkarma yoluyla kaosu var güçleriyle tırmandırıp tüm dünyanın anasını tekrar tekrar feci şekilde ağlatabilirlerdi ama Putin bu kısırdöngüye, bu şeytani çarklara çomak soktu ve dünyada bu konuda Putin Rusyası'ndan daha büyük, daha güçlü, daha cesur, daha sağlam bir güç yok.

Rusya, Putin Rusyası "biraz" (bence "epeyce") saygıyı hak ediyor.

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  15:04:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hatırlatalım: Edgar Cayce 80 Yıl Önce Putin'in Üçüncü Dünya Savaşını Durdurmadaki Rolünü Bildi

Edgar Cayce hem Ra hem de K bilgilerinde olumlu referanslarda bulunulmuş, dünyanın belki de en ünlü, en büyük kahini. Rusya hakkında söyledikleri çok vurucu, çok güçlü, çok net. Günümüzde olan biteni açıklayıcı yönleri de var bu kehanetlerin. Tabi ki algımızı sadece kehanetlere dayandıramayız ama gözlemlerle çok uyuşan yönleri de var.

Rusya'nın geçmişinde özellikle Bolşeviklik bağlamında epeyce faşist yönler olduğu şüphesizdir ama aynı Rusya'nın dünyanın başına çöreklenmiş en büyük şeytani egemenlik girişimlerinden biri olan Nazi belasının sona erdirilmesinde oynadığı öncü rol de ortadadır. Rusya tüm insanlığın geleceğini belirleybilecek bir şeytani girişimin başarısız olmasında çok önemli bir rol oynamıştır ve bugün de Putin egemen şeytani güçlerin tam faşist dikta hayallerini bozan işler yapıyor. Sağını, solunu bırak, ideolojiyi-mideolojiyi bir kenara bırak, tüm dünya insanlığının geleceğini birebir ilgilendiren bir konuda tüm dünya insanlığına büyük bir "babalık" yapıyor şu anda Putin Rusyası. Bunu sırf kendi şahsının veya ülkesinin egosal çıkarları için yapmadığı da ortadadır birazcık aklınızı, vicdanınızı kullanarak bakacak olursanız. Dünyanın diğer tüm güçleriyle işbirliği ve insanlık namına iyi ilişkiler kurmak için Rusya'nın son yıllarda ne kadar büyük mesafeler katettiğinin farkında değil misiniz? Açık ve örtülü bir numaralı düşmanlarına bile dostluk eli uzattılar: İsrail'e, Suudi Arabistan'a, ideolojik olarak normalde hiç uyuşamayacakları ülkelere, örneğin İran'a, Türkiye'ye... Rusya insanlığı birleştirme konusunda ne kadar büyük işler yapıyor, farkında değil misiniz? Bakmıyor musunuz? Görmüyor musunuz? Global Şeytanların BÖL-YÖNET politikalarının altını oyan BİRLEŞTİRİCİ, İŞBİRLİĞİ VE DAYANIŞMA geliştirici her türlü girişimde bulunuyorlar ve dünyanın ve insanlığın geleceğini saran karanlıkların yavaş da olsa dağılmasını sağlıyorlar.

Bu konuda Putin Rusyasından daha iyi performans gösteren herhangi bir yer, kaynak, güç gösterin?!!??!

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  15:12:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İsrail'e ve Suudi Arabistan'a bile dostluk eli uzatıyor derken, elbette onlara karşı zayıf olduğundan veya onların iyilik yoluna döneceklerinden emin olduğu için falan değil. Ama kötülüğe adanma konusunda onları bir sınava sokmuş oluyor. Suudi Arabistan'da son yıllarda meydana gelen anormal deri (görünümsel) değişimlerinde Rusya'nın çok büyük bir etkisi vardır. Putin'in etkisi sayesindedir ki Veliaht Prens, Vahabiliği yaymalarını Batılı güçlerin kendilerine dayattıklarını ve bunu da Rusya kökenli komünizme karşı yapmalarını istediklerini itiraf etme gereği duydu. Bu veliaht prensin iyiliğe adanmış bir tip olmadığı ortadadır ama Putin Rusyası'nın elinin değdiği, varlığını gösterdiği yerlerde çok enteresan ifşalar, yüzleşmeler oluyor, farkında değil misiniz?

Putin'in Türkiye'yle, AKP hükümetiyle ilişkilerinin yaptığı "çok enteresan" etkiler vardır. Ülkemizin global şeytani güçlerle olan ilişkilerinin sorgulanmasına Putin Rusyası kadar neden olmuş başka bir güç yoktur halihazırda. Evet, AKP yönetimi bu konuda çok istikrarlı adımlar atmıyor, ileri-geri hareketler yapıyor ama bu bile ne kadar ciddi bir ilerlemedir, farkında değil misiniz? AKP bu konuda istikrarlı değil de örneğin CHP çok mu istikrarlı?! Atatürkçülüğün sözde kalesi CHP ülkemizin batılı şeytanlarla olan metreslik ilişkisini sorgulamayı, bununla mücadele etmeyi boşver, o metresliğin öncülüğünü epeyce yapmış bir partidir. Suç sicili AKP'ninkinden kesinlikle daha temiz değildir.

Putin Rusyası dünyanın başka pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizin geleceğini de olumlu yönde etkilemeye devam ediyor.

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  15:23:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Aynı etkiler sayesindedir ki bugün ülkemizin kendi içindeki en büyük nifaklardan biri olan Laikçi siyaset ile Dinci/İslamcı siyaset (bir ölçüde sol-sağ da bunun içinde elbette) arasındaki iflah olmaz gibi görünen kavga, Putin Rusyası'nın da öncülüğüyle, yardımıyla, teşvikiyle, global şeytani güçlere karşı aynı cephede birleşme konusunda tesirler yapmaya başlamıştır bile. Evet, henüz çok güçlü bir noktada değil ama yine de bu tohumun varlığı büyük bir devrimdir.

Örneğin Perinçek hareketi, Avrasya hareketi, hem dindar/İslamcı (laiklik karşıtı) hem de Atatürkçü, laikçi, hem sağ hem kısmen sol kesimden insanları bir araya getirme potansiyeli taşıyan bir girişimdir; bunda kısmen de olsa, şimdilik zayıf da olsa bir başarı elde edilmiştir. Bu konudaki ilerlemelerin ille de Perinçek hareketi üzerinden devam edeceğini veya etmesini gerektiğini söylemiyorum, sadece böyle bir örneğin varlığının bile önemli, güzel bir potansiyele işaret ettiğini düşünüyorum.

Ülkemizde en iflah olmaz gibi görünen mevcut sağ-sol, laikçi-anti-laikçi vs kavgalarının, nifaklarının bitirilmesinin en olası yolu, hepimizin birden başının belası olan ABD-İsrail öncülüğündeki global şeytani güçlere karşı beka savaşına girmemizdir ve bu konuda Putin Rusyası kadar bize yardımcı olan ve/veya olabilecek olan başka güç yoktur.
Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  21:02:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Celselerde geçen bazı bilgiler:

Eklenti:

16 Temmuz 2007

(A) ABD ile Putin arasında şu anda artmakta olan gerilimin geleceğinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

C: Çoğu şov ama şurası gerçek ki Putin zalimi (ABD'yi) tuzağa yönlendiren akıllı bir adam.

S: (L) Ama bunun nedeni iyi bir adam olmasından ziyade bunun bir güç mücadelesi olması sanırım.

C: Evet.

S: (Ailén) Putin bu konuda Chavez'le işbirliği yapıyor mu?

C: Elbette.

S: (L) Elbette, herkesle işbirliği yapar. Aptal bir adam değil. Bush'tan çok daha akıllı. Bence Sarkozy'den de
akıllı ve kesinlikle Blair'den de. Nöronlarını çalıştırıyor.

7 Eylül 2013

(L) …Suriye başkanı ve güçleri isyancılarla mücadelede herhangi bir kimyasal silah, sarin gazı veya bu tür herhangi birşey kullandı mı?

C: Hayır!

S: (L) O kadar aptal değil.

C: Kesinlikle ve o kadar kalpsiz de değil!

…

C: Bildiğiniz gibi gerçek savaş taşeronlar üzerinden normal insanlara yönelik olarak yürütülüyor.

S: (Kniall) Ruslar gerçekten bunu durdurmaya çalışıyor mu?

C: Şu an için.

S: (Perceval) Yani...

C: Putin de o kadar vicdansız değil.

S: (Perceval) Amerikalıların ve Fransızların Suriye’yi bombalaması durumunda Putin ve Rus ordusunun karşı
yanıt verme ihtimali nedir?

C: Durumlar değişmezse çok yüksek.

22 Mart 2014

S: (L) Pekala, pek çok insanın aklındaki soru şu sanırım: Vladimir Putin konusunda ne söyleyeceksiniz?

C: Mükemmel değil ama şu anda ve mevcut durumda gezegeninizin sahip olduğu en iyisi.

S: (L) Yani bir psikopat değil?

C: Hayır.

S: (Perceval) Ona emir veren herhangi biri var mı? Şu anda yapmakta olduğu doğrudan bir kontrol altında mı
yapıyor?

C: Kastettiğin manada değil ama vicdan anlamında, evet.

S: (Ark) Sanırım burada değerli olan şey, doğru bir danışman takımına sahip olması. Danışmanların
olduğunda, danışmanların akıllı ve bilgili olduğunda, belirli alanlarda uzman olduklarında "Bunu yaparsan
sonuç şu olacaktır, o nedenle benim tavsiyem şudur..." gibisinden tavsiyelerde bulunan danışmanlar.

C: Gerçekten de Rusya’da Batılılar için hayal etmesi güç bir zorlu gerçeklik okulunda dersler almış olan pek
çokları var. En önemlisi de, genel anlamda daha eğitimli olmaları.

S: (PoB) Putin’in suikaste uğrama ihtimali yüksek mi?

C: O ihtimal her zaman var ama boşuna KGB olmadı.

19 Temmuz 2014

S: (L) Pekala. Konuyu değiştirelim. Bildiğiniz gibi Ukrayna üzerinde bir uçak düşürüldü. ABD hemen Rusya’yı suçladı ve sonra da Doğu Ukrayna’daki Rusya destekli özgürlük savaşçılarını suçlamaya başladı. Bu arada Ruslar o uçağı düşürenin ABD/NATO/İngiltere vs ile işbirliği halinde olan Ukraynalılar olduğunu söyledi. Sanırım sormamız gereken ilk şey şu: Uçağı kim düşürdü?

C: [işaretleyici spiral çiziyor] Uçağa kalkışı öncesinde bomba yerleştirildi.

S: (Pierre) Schiphol havalaanı, yine! Ünlü Külot Bombacısının teşebbüste bulunduğu yer! Yani MOSSAD mı?

(L) Bu iş kimin başının altından çıktı?

C: Uçağın “imza” için yaptığı irtifa değişikliğine dikkat edin.

S: (Perceval) 35 bin fitten 33 bine...

(L) 33. Burada ipucu 33 mü?

C: Evet. Konsorsiyum. Peki bu KH piramidinin tepesinde kim var??

S: (Perceval) MOSSAD.

(L) MOSSAD mı? İsrailliler mi?

S: (Perceval) Öyle görünüyor ki amaç Putin’i ve Rusya’yı daha da karalamaktı. Peki amaç aynı zamanda
dikkatleri Filistin’de olanlardan saptırmak mıydı?

C: Kesinlikle!
…

(Perceval) Hayır, benim kastettiğim o değil. Piramidin tepesindekiler Putin’in ve Rusya’nın yaptığı şeyler
karşısında kendilerini tehdit altında hissediyorlar mı? Yoksa Rusya’nın yaptıkları jeopolitik satranç oyunu
saçmalığının çok alt seviyelerinde mi cereyan ediyor?

C: Sonuçları görme kabiliyetleri yok; yalnızca arzuladıklarını görüyorlar.

16 Ağustos 2014

S: (L) Putin Jül Sezar’ın soyundan mı geliyor? [Kahkaha]

C: Hayır, ama aynı ruh grubunun üyesi.

30 Ağustos 2014

(Anam Cara) Jeopolitik sahnede hamlesini yapmayı bekleyen Çinli bir Putin var mı?

(Perceval) Aa, Pu Ting! [Kahkaha]

C: Muhtemel değil.

S: (Mr. Scott) Rus Putin varken Çinli bir Putin’e ihtiyaç yok.

(L) Rusya’da Putin varken, Çinli bir Putin’e neden ihtiyacın olsun?

(Perceval) Rootin-tootin’ bir Putin var! [Kahkaha] (ç.n. Rootin-tootin’: hevesli, neşeli, canlı anlamına
geliyormuş)

(Alada) Çin çok büyük ama büyüklüğüne göre çok sessiz...

C: Durgun sular derin ve güçlü akar. ABD ve müttefikleri sert ve acılı bir uyanış yaşamak üzere.

S: (Perceval) Yaptıkları şeyler boş tehditlerden ibaret... Yani tehdit savurdukları insanlar gerçekten bir tehdit
altında değil çünkü tehdidin boş olduğunu biliyorlar. İstedikleri zaman ABD imparatorluğunun ayaklarının
altındaki halıyı çekebileceklerini biliyorlar. ABD Çin’e çok bağımlı hale geldi.

(L) Sıradaki?

(Anam Cara) ABD’nin ve Avrupa’nın terör tehdidi seviyeleri arttı ve önümüzdeki hafta NATO zirvesi var. Yakınlarda sahte bayraklı bir terör saldırısı düzenleme ihtimalleri var mı?

C: Yüksek ihtimal! Ne de olsa varlık amaçları bu.

21 Mart 2015

S: (Perceval) Son celsede bir ekonomik çöküşün yaklaştığından bahsediyorlardı. Bu çöküş kasıtlı olarak
yapılıyor ama aynı zamanda Rusya ve BRICS yönetimi altında yeni bir sistemi önlemeye yönelik son bir
çaba mı?

C: Daha önce de belirttiğimiz gibi Yeni Dünya Düzeni’ni empoze etme çabası.

S: (Perceval) Bu durumun bütün dünyayı çökertmek dışında karşısında hiçbir şey yapabilecek gibi
görünmedikleri bir muhalefet varken meydana gelmesi ilginç.

(L) Çöküşü zaten planlıyorlardı ve bu doğrultuda çalışıyorlardı bence. Herşey buna göre ayarlanıyordu.
Bence Putin geçen seneden itibaren onların çarklarına çomak sokmaya başladı. Malum Güçler
mekanizmayı zaten çöküşe ayarlamışlardı. Ve şu anda kumar masasındaki fişlerini geri çekemiyorlar.
Sıkıştılar. Putin onları oyuna devam etmeye zorluyor.

C: Evet

13 Haziran 2015

S: (L) Şimdi konu değiştiriyoruz. Dünya meseleleri üzerinden devam ediyoruz. Forumdaki birisi şöyle yazmış:

Son aylarda ve yıllarda siyasi arenaya baktığımda ve özellikle Putin hükümetinin Batılı Elitlere karşı
manevrasını düşündüğümde, bana öyle geliyor ki Putin Lobaczewski’nin sistemde korkunç bir yanlışlık
olduğunu hisseden ve bunun kökeni ne olursa doğru kararları alabilecek olan diye tanımladığı kişi.
Putin hakkında daha fazla şey okudukça, duydukça ve araştırdıkça şu sonuca varıyorum: O son yıllarda çok
akıllıca adımlar atan büyük bir oyuncu olmanın yanında, bütün bunların ardındaki büyük zekalardan biri
ve hatta büyük zekanın ta kendisi. Yani onun bu sistem içinde yarattığı veya başardığı şey hem çok parlak
ve uzak görülü, hem de birden çok şekilde dahiyane. Son 15 yılda Elitlerin onu oyundan çıkarmak için
başvurduğu tüm kirli oyunlara rağmen şu anda her zamankinden daha güçlü olması Rusya’nın
büyüklüğüne ve gücüne ve aynı zamanda içinde yaşadığımız sisteme dair çok şey anlatıyor. İktidara
gelmesi öncesinden itibaren başkanlığa yükselme sürecinde Putin’in hikayesini anlatan son belgeseli
izledim. Putin’de güçlü bir “içten gelen ateş” var gibi görünüyor. Bu sayede Rusya’da ve dünya genelinde
neredeyse insanüstü şeyler başarıyor. Bu bakımdan, Putin’in günümüzün Sezar’ı ve hatta, biraz daha
cüretkar bir ifade kullanacak olursam, bundan bile daha iyisi olduğu söylenebilir mi?

(Pierre) Çok doğru bir tanımlama.

(Perceval) Belki.

(L) Putin’le ilgili ne söyleyeceksiniz?

C: İyi ve akıllı bir yardımcılar takımı var. Ama bunun iyi bir analiz ve yakın bir sonuç çıkarımı olduğu
söylenebilir.

8 Ağustos 2015

S: (Heimdallr) Putin ve onun danışmanlar takımı boyutlararası gerçekliğin farkında mı diye merak ediyoruz
ve eğer farkındalarsa bunu nasıl anlıyorlar?

C: Putin farkında sayılır ama farklı bir bağlamda.

S: (Perceval) O bağlam askeri veya teknolojik bir bağlam mı acaba? Cihazlar veya…

C: Daha çok zihinsel dövüş sanatları biçiminde.

S: (Ennio) Yani zihniyle mücadele ediyor bir bakıma?

10 Ekim 2015

S: (L) Bugün 10 Ekim 2015. Sanırım orada kimse olup olmadığını sormamız gerekiyor?

C: Kasyopya’dan Alogmgna. Şu anda pek çok değişiklik gerçekleşiyor ve daha fazlası olacak.

S: (L) Pekala. “Pek çok değişiklik” derken neyi kastediyorsunuz?

C: Global siyaset ve kozmik; henüz tam olarak gerçekleşmedi. Siyasi değişikliklerin pek çoğu sahne arkasında
meydana geliyor.

S: (L) Göze görünenden çok daha fazlası oluyor diyorsunuz yani?

C: Oo, evet.

S: (L) Bu konuda söylemek istediğiniz başka birşey var mı veya sorusu olan?
(Perceval) Görebilmekte olduğumuz değişiklikler sahne arkasında gerçekleşen değişiklikleri mi yansıtıyor?

C: Eğer noktaları doğru bir şekilde birleştirebilirseniz.

S: (L) Sanırım bu zaten senin yapmakta olduğun şey. Amerika'nın aldığı pozisyondaki değişiklikleri
farketmiştin. Günden güne değişiyor. Tamamen Rusya karşıtı bir kampanya yürütmeye çalıştılar, sonra
geri adımı attılar. "Suriye'den çık!" dediler ve sonra o konuda da geri adım attılar. Akıl dışı.

(Pierre) Çıkmazdalar.

(Perceval) Daha önce görünürdeki devletten ayrı bir derin devletinin varlığından bahsedilmişti.
Tanımladığınız gibi Amerikalıları bir şekilde dizginliyor olabilirler mi?

C: Derin devlet Putin'i hesaba katmadı.

S: (L) Geçen gün ilginç bir konuşmada farklı bir zaman hattına geçtiğimize dair spekülasyonlarda bulunduk.
Önceki yıllarda bir Putin'in, en azından şu andaki gibi bir Putin'in olmadığı veya olamayacağı bir zaman
hattındaydık. Sonra bir şekilde kendimizi farklı bir zaman hattına taşıdık. Bir sinyal gönderme
çabalarımızın bizi bu yeni zaman hattına geçirmiş olabileceğini ve bunun şu anda olmakta olan
değişikliklerin tezahür etmesine yardımcı olduğunu söylemenin biraz egoistçe olduğunu biliyorum... Buna
az da olsa yardımcı olmuş olma ihtimalimiz var mı?

C: Düşündüğünüzden daha fazla!

26 Ekim 2015

(Ennio) Daha önce derin devletin Putin'in Suriye'deki faaliyetlerini öngöremediği söylenmişti. Eğer derin
devlet 4KH ile bağlantılıysa, bu durum 4KH'nin aşil topuğunu veya zayıf noktasını ifşa ediyor denebilir mi?

C: Kesinlikle.

S: (L) Yani arzuya dayalı düşünce.

16 Temmuz 2016

S: (L) Pekala, bir sonraki soru: Türkiye'deki darbe girişiminin arkasında kim vardı?

C: Bunu zaten doğru tahmin ettiniz.

S: (L) Yani ABD, NATO, CIA...?

(Galatea) Olağan şüpheliler...

S: (L) Görünüşe göre arzulu düşünüşün kurbanı oldular veya darbeye aceleci bir şekilde kalkıştılar.
Erdoğan'dan kurtulmak için her yolu deneyebilecek durumdalardı sanırım?

S: (Joe) Bu konuyla bağlantılı olarak, Rus uçağının düşürülmesinin Erdoğan tarafından veya onun izniyle
değil, bir beşinci kol tarafından yapıldığı konusunda haklı mıydık?

S: (Joe) Eline bir bıçak verip Rusya'yla ilişkileri paramparça etmesini istediler...

(L) Yani ona tuzak kuruluyor, çıldırtılmaya çalışılıyor ve 4KH tarafından kullanılıyor vesaire... O pozisyonda
olan biri için kaçınılması zor şeyler.

(Joe) Türkiye'deki güç yapısı içinde mevcut olan, Batı'yla bağlantılı bir beşinci kol mu var karşısında?

S: (Pierre) Putin'den yardım aldı mı?

C: Tavsiye ve istihbarat bilgileri.

S: (L) Putin aptal değil. Bütün kartlarını bir anda masaya koymaz.

(Joe) Peki bu olayların Rusya ile Türkiye arasında daha yakın bir ilişkinin önünü açması muhtemel mi?

S: (Joe) Yani darbecilerin planı geri tepti bir anlamda?

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  21:12:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Yukarıda Tgur'un yaptığı 14 Mart 2015 tarihli alıntıyı tekrarlamak ve sonra Putin'in Aralık 2016'da yaptığı bir açıklamayı paylaşmak istiyorum:

Eklenti:

S: (L) Bu bazı sorular sormamız gerektiği anlamına geliyor sanırım. Herkes Vladimir Putin’in sağlığı konusunda endişeli. Yani Vladimir Vladimirovitch Putin. Sağlığının kötü durumda olup olmadığını merak ediyorum.

C: Hayır, yakın bile değil. Sıkı ve istikrarlı bir şekilde çalışıyor.

S: (L) Ne üzerinde çalışıyor?

C: Büyük global dengesizlikleri çözmek.

S: (L) Putin’in globalistler için bazı sürprizleri var demek oluyor bu sanırım?

C: Öyle gerçekten! Ama hırsları gözlerini öylesine kör ediyor ki, Putin’in hamlelerini tahmin edemiyorlar.

4 Aralık 2016

Putin: Tek kutuplu bir dünya kurma girişimleri çöktü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus NTV televizyonuna verdiği mülakatta, “Tek kutuplu bir dünya kurma girişimleri çöktü. Durum değişiyor ve küresel denge yeniden oluşmaya başlıyor” ifadelerini kullandı.

Rus NTV televizyonunda yayınlanan İtogi Nedeli programı için İrada Zeynalova'ya mülakat veren Putin, şunları söyledi: "Bu kaçınılmaz bir şey. Tek kutuplu dünya düzeni kurma girişimleri başarısız oldu. Artık farklı bir zamanda yaşıyoruz. Rusya her zaman, kendi çıkarlarımızı korurken başkalarınınkini de saygı duyulması gerektiği görüşüne bağlı kaldı. Tüm meslektaşlarımızda ilişkilerimizi bu şekilde kuracağız."

‘BUNUN ÇOK BASİT BİR CEVABI VAR'

Putin'e, Batı'nın, NATO'nun 1999'da Yugoslavya'yı bombaladığı ve 1995'te Bosna Hersek'te operasyon düzenlediği dönemde Moskova'nın askeri krizlerin nasıl çözülmesi konusunda söylediklerini neden dinlemek istemediği şeklindeki bir soru da yöneltildi.

Putin soru karşısında, "Bunun çok basit bir cevabı var: Sadece yeterince yüksek çıkan sesler dinlenir. Bu durum değişiyor. Partnerlerimizin artık uluslararası hukuka bağlı kalmayı tercih ettiği bir sır değil. Zira küresel denge yeniden sağlanıyor" diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  21:58:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

K'ların dünyanın dengelenmesi (dolayısıyla BH'leşmesi) konusunda 1996 yılında söyledikleri birşey:

Eklenti:

22 Haziran 1996

S: (L) Varolan herşeyin tam olarak yarısı dengesizliğe doğru hareket ediyor ve diğer yarısı da dengeye doğru hareket ediyor. Bu doğru mu?

C: Yakın.

S: (L) Tüm kozmos mu? Varolan herşey mi?

S: (L) Kozmosun bir bölgesindeki enerji daha çok denge arayan bir enerjiyken, diğer bölümünün daha çok dengesizlik arayan enerjiyle dolu olması mümkün mü?

C: Ou evet!

S: (L) Dünya şu anda dengeden ziyade dengesizliğin hakim olduğu bölgelerden biri mi?

C: Evet, ama hızla dengeye geri dönüyor.

S: (L) Yoğunluk Sınır dalgasının geçişi bu dengelenmenin bir parçası mı?

K'lar en başından beri dünyanın hızla dengelenmeye, BH'leşmeye doğru gittiğini söylüyorlar. KH güçlerinin mevcut güçlü egemenliklerine rağmen yenileceklerini tekrarlayıp durdular.

Ama aynı K'lar "şafaktan önceki zifiri karanlık" misali, kaosun, karanlığın, sıkıntıların tırmanışta olacağını da söylediler tekrarlı olarak.

Buna dair dikkat çekici ifadelerden biri:

Eklenti:

6 Temmuz 2010

C: Bebek sahibi olmak gibi: kan, su, acı, ama bittiği zaman sevinç.

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  22:23:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Eklenti:

27 Aralık 2019

Putin: Dünyada artık istediğimiz noktayı vurabiliriz. ABD'nin önüne geçtik.

Rusya'nın sesten hızlı nükleer başlık taşıyabilme kapasitesine sahip yeni füzeleri işbaşı yaptı. Devlet Başkanı Putin, yeni silaha ABD menşeli füze kalkanlarının engel olamayacağını vurguladı.

https://www.dw.com/tr/putin-d%C3%BCnyada-art%C4%B1k-istedi%C4%9Fimiz-noktay%C4%B1-vurabiliriz/a-51814425

Eklenti:

29 Şubat 2020

ABD, Rusya’dan koruyabilecek bir füze savunma sistemi kurulamayacağını itiraf etti

ABD Stratejik Kuvvetler Komutanı Amiral Charles Richards, ABD’yi Rusya ve Çin’in balistik füzelerinden koruyacak bir füze savunma sisteminin kurulmasının teknik olarak mümkün olmadığını söyledi.

https://tr.sputniknews.com/savunma/202002291041505760-abd-rusyadan-koruyabilecek-bir-fuze-savunma-sistemi-kurulamayacagini-itiraf-etti/

Eklenti:

13 Temmuz 2018

Olası bir savaş durumda Rusya NATO'yu yenebilir mi?

Newsweek Dergisi’nindeki bir yazıya göre, Rusya'nın olası bir savaş durumuna geçmesi halinde NATO'nun yetersiz kalacağı iddia edildi.

https://www.timeturk.com/olasi-bir-savas-durumda-rusya-nato-yu-yenebilir-mi/haber-930130

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  22:29:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Rusya'nın ABD ve müttefikleri (Global Şeytanlık düzeni) karşısında ulaştığı bu silah gücü üstünlüğü sayesinde dünya daha güvenli bir yer. Üçüncü dünya savaşı çıkmıyorsa bu yüzden çıkmıyor. Rusya öyle birşeye kalışacak güçleri buna pişman edebilecek, en azından başarısız kılacak güce ulaştığı ve gerekirse bu gücü kullanmaktan çekinmeyeceği, şakası olmadığı için. Aynı zamanda dünya genelinde ABD-İsrail faşizmine karşı direnmeye çalışan bölük pörçük güçler, ülkeler, devletler arasında hızla dayanışma ağları geliştirmekte veya desteklemekte olduğu için.

Go to Top of Page

bozadi

9886 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/03/2020 :  22:35:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
10 Mart 2020

Putin kimlere gözdağı verdi... "Bize kılıçla gelenin ölümü kılıçtan olur"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iktidara gelişinin 20. yılı nedeniyle TASS ajansının hazırladığı “Putin’e 20 Soru” projesinde bu kez “Rusya’nın düşmanlarına” seslendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iktidara gelişinin 20. yılı nedeniyle TASS ajansının hazırladığı “Putin’e 20 Soru” projesinde bu kez “Rusya’nın düşmanlarına” seslendi. Videosu salı günü yayınlanacak olan söyleşide Putin’in "düşmanlara sert mesajlar verdiği" bildirildi. Putin, 2. Dünya Savaşı gibi bir saldırı planlayan olursa, “Aynısını tekrarlarız” diyerek, Rusya’da sık kullanılan bir sloganı dile getirdi.

Türkrus sitesinin haberine göre, 2. Dünya Savaşı'nda faşist Almanya'nın SSCB'ye saldırısı bağlamında yorum yapan Putin’in söyleşide sarf ettiği bir cümle, Rus medyasından “anons” olarak altı çizilerek paylaşılıyor:

“Eğer birileri benzer bir şeyi tekrarlamaya cüret ederse, hazırız. Bize kılıçla gelenin ölümü kılıçtan olur."

Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

fidelista

337 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/03/2020 :  21:49:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rusya gibi süper bir gücün başında olduğu sürece istesede istesemede saysız vahşi eyleme imza atar atmak zorunda buda onu bildiğimiz liderler katogersine sokuyor ,diğerlerine göre çok daha kurt olduğu doğru ama gözünü kırpmadan ülkesinin uzun vadeli çıkarları için her türlü vahşice saldırıdan çekinmiyor en sonda birilerine ders vermek için bizim çocukları öldürdü yada göz yumdu bu durumda Purtinin diğerlerinden ne farkı var dünyadaki en akıllı lider olması durumu değiştirmez.Putin Suriyede niçin bulunuyor ? İnsanlığa barış getimek içinmi ,illumatiyi durudurmak içinmi yoksa Rusyanın sıcak denizlere inmesi gibi kendi stratejik çıkarları içinmi ? bu soruyuda sormak gerekir.Putin ruh olarak iyi bir aileden geliyor olabilir ama dünya insanı algılarını çarpıtıyor hele siyasetin konusu olan güç savaşalrı içinde ise.

Edited by - fidelista on 11/03/2020 21:52:36
Go to Top of Page

Tgur

1264 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/03/2020 :  08:49:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İleride yayınlayacağım ve hazırlık yaptığım 7Y hakkındaki yazımdaki işaret ettiğim bir kısımı buraya koymak gerektiğini hissettim, sanırım konuya daha açık bir şekilde bakabilir ve bir hükme varabiliriz,

Şimdi geldik rezonans profil ayırımı olan bilyalar konusuna ,kısaca bilgiyi alıp özümseyip inanç haline getirdiğinizde bir üst bilyaya geçersiniz geçici olarak, zira en sonda "bir ile birleşme" var ve bunun için de benim ilkel bir bilinç olarak demin bahsettiğim gibi baş son olmayan bir bilinci kabul eder anlayabilirseniz,

Anlatırken bile nasıl zorlandığıma bakın ,kendimi bir ara bu kadar anlatıp aktarıp da konunun özünü henüz fark etmeyen dostlara dönüştüğümü gördüm gerçekten gelişen bilgi ve gerçekler hakkında öyleyiz ,misal ,

Bu arada kimseyi yargılamak istemediğimden de bahsetmem lazım biz kim oluruz da bir insan hakkında hüküm verebiliriz, kastım olayları yorumlamada eşdeğer durumda olduğumuzu sergilemek,herkes o bilya tanımlamasının yerinde bir yerlere oturmayı denedi oturdu oturacak,

Putin hakkında olan K.ların da zaman zaman işaret ettiği "global denge düzenleyici"konusu üzerine sağ olsun Bozadi dostumuz geniş aktarımlarla bu işin nasıl olduğuna dair izahlarda bulundu ,hatta başlangıçta o aktarımları ben nakil edecektim fakat nasıl olsa bir dost bunu yapacak diye düşündüm ve oldu ama karşı duran dostumuz hala Putinin zorba ve katli kolay uygulayan bir lider olduğu üzerinde israrlı,

Meseleyi yakın zamanlarda oluşan olaylarla değerlendirirsek bu dostumuz haklıdır zira ülkemize acılar tattırdı ,göz göre göre o kadar gencimiz yoğunluk değiştirdi ,ama bu oluşumu geniş bir perspektife yayıp olayları değerlendirirsek başka gerçekler ortaya çıkar ve bu da bizim değerlendirmemiz üzerine etki eder,

*Arap baharı emperyalist ülkelerin ilgili ülkeleri kışkırtması ile bir anda başladı ve Kuzey Afrika ülkelerin büyük kısmı büyük bir çalkantı geçirdi ve maalesef istenen bağımsızlık adil ve hür yaşam * diktatörlerden kurtulma gibi gerçekler oluşmadı,

*Ülkemiz bir Irak parçalanması misali ortada dururken bu emperyalistlerin etkisi ile Ortadoğu Bataklığına ayağını soktu, olayların tümünü bütün safhaları ile yakında herkes gördü ,detaylı anlatmama lüzum yok,

*En sonda Ülkemiz ufak bir bölgeye sıkışmış bir gurup insanı savunur vaziyete geldi ve bu iş için Putinin hava savunma kısıtlaması altında savaş kurallarının hiç birine uymayan bir tavırla hava kuvveti olmadan saf ve temiz Ordumuzu savaşa soktular ve olanlar oldu ,sonuç şehitlerimiz ,

*Rusyanın Suriye hükümetini alenen tuttuğunu ve düşünüldüğü gibi bu işin içinde o eski Rus doktrinin uygulandığını var sayabiliriz yani sıcak denizlere açılma isteği,ama Suriyeye emperyalist ülkelerin tehdidine karşı yapacak dayanacak yardım edecek hiç bir ülkenin olmadığını düşünün,"denize düşen yılana sarılır" tavrı,

*Esadın alevi kökenli olan ufak bir kuvvetle daha kalabalık sunni halkını idare etme hegemonyasına karşı hareketi falan denirse o zaman mezhep savaşları akla gelir ve Atatürk Türkiyesinin böyle bir mezhep çatışmasında hele Orta doğu Bataklığında olanlara karışması olmamalıydı fikri ele alınır,

Lütfen objektif bir ölçüde olanları hatırlayın ve kendi vicdanınızla bir yerlere varınız.

Edited by - Tgur on 12/03/2020 17:14:40
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,47 saniyede oluşturuldu.