Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 imam rabbani ve istanbul kehanetleri
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

selamgeceye

2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/05/2020 :  04:00:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İmam rabbani ve İstanbul ile ilgili kehanetleri bildirdiği ikisi kayıp üç kitap hakkında neler düşünüyorsunuz? Benim biraz aklımı kurcaladı sizlere de danışmak istedim. Zaman yolculuğu yapılabilir şey mi gerçekten? Ya da İstanbul'un başına bunlar gelebilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=9bKpcMAxB4A

mailto:https://www.galaksiarsivi.com/istanbul-depremi-27-mart-2022-zamanda-yolculuk-yapan-imam-ve-kehanetleri/

bozadi

10125 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/05/2020 :  11:14:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen selamgeceye

İmam rabbani ve İstanbul ile ilgili kehanetleri bildirdiği ikisi kayıp üç kitap hakkında neler düşünüyorsunuz? Benim biraz aklımı kurcaladı sizlere de danışmak istedim. Zaman yolculuğu yapılabilir şey mi gerçekten? Ya da İstanbul'un başına bunlar gelebilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=9bKpcMAxB4A

mailto:https://www.galaksiarsivi.com/istanbul-depremi-27-mart-2022-zamanda-yolculuk-yapan-imam-ve-kehanetleri/

Foruma hoşgeldin selamgeceye

Videoyu izledim ve web'de konu hakkında yorumlarda/iddialarda bulunan birkaç sayfaya baktım. Bir de "kehanetlerin" kendisine gözatmaya çalıştım (https://pbs.twimg.com/media/ENjUogFVUAAgML9?format=jpg&name=large [OT dergisinde yayınlanmış gibi görünüyor])

Bu kehanetlerin sunuluş tarzıyla ilgili sahtelik kokan birşeyler var gibi. "El Serhendi Efendi" diye tanımlanan kişinin 16. asırda (1500'lü yıllarda) Babür İmparatorluğu yönetimindeki Hindistan topraklarında yaşayan "İmam Rabbani" (...Ahmed el-Faruki es-Serhendi) olduğu söyleniyor, ona atıf yapılıyor ama söz konusu şahsın İstanbul'la ilgili böyle bir kitabı, bu tür kehanetleri olmadığı vurgulanıyor, ki özellikle İslam aleminde çok saygın bir isim olduğu anlaşılan bu şahsın böyle bir kitabı ve kehanetleri olsaydı, herhalde bu konuyu burada bu şekilde sorguluyor olmazdık.

Kaynağın ne olduğunu boşverip sadece sunulan kehanetlere (çevirilere) baktığımızda da maalesef şahsen bana hiçbir mana ifade etmediğini, bu kehanetlerde hiçbir değer, faydalı bir öneri veya uyarı bulamadığımı, bunların çok muhtemel olarak kendi ülkemizin vatandaşı olan biri veya birileri tarafından gayet modern zamanlarda yazılmış, belki dikkat çekmek veya daha doğrusu dikkat saptırmak için yazılmış şeyler olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim.

Olası beklentilerine çok ters bir görüş paylaşıp da duygularını incittiysem özür dilerim kardeşim.

İstanbul'un başına bunlar da gelebilir, çok daha kötüsü de gelebilir. Burada esas önemli olan bu değil. Korku, çaresizlik, ümitsizlik aşılayan şeylere çok değer atfetmemek gerek. Bizler beden değil, ruhuz, canız, hakkın, hakikatin birer parçası ve kendisiyiz. Olumluluktan, iyimserlikten, sevgiden uzaklaşmamalıyız.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

722 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/05/2020 :  13:11:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Zamanda yolculuk yapan imam fikri beni bozuyor.. imam ve istanbul ilişkisi ise daha garipleştiriyor. Foruma hoş geldin :) video ve içerik bana da gerçekle alakasız geldi.
Go to Top of Page

fidelista

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/05/2020 :  00:04:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ilginç,Nufus tahmini doğru,kanal istanbul vs bilmiş ;) birinci ve yuksek olasalık sallamasyon ,ikinci olasılık bu bir kehanetse;ne kadar doğru ?,Islam dinine göre geleceği Allah tan başka kimse bilemez,Imamı Rabbani çok değer verilen bir alim ,Bozadi nin yukarda belirttiği gibi pek gerçekçi değil.

Edited by - fidelista on 04/05/2020 00:08:20
Go to Top of Page

selamgeceye

2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/05/2020 :  02:31:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yorumlanırız için çok teşekkür ederim henüz yeni olduğum için yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Nereden başlasam nasıl devam etsem bilmiyorum o yüzden bu sitedeki dostların bana yardımcı olacağını düşünerek yazdım yorumlarınız benim için kıymetli çünkü hepimiz farklı algı seviyesine sahibiz benim göremediğim bir boşluğu görüp doldurabilir ve aklımdaki soru işaretlerini silebilirsiniz ki böyle de olmaya devam edeceğine eminim. Lütfen bu meraklarımı mazur görün bildiğim ve bana öğretilen bir çok değerle çelişiyorum bu da beni zorluyor o yüzden bu tarz şeyler kafa karıştırıcı oluyor benim için. Bu forumda olan her şey çok yeni benim için. Okumaya don juanla başlayıp ra bilgilerine kadar geldim durmaya niyetim yok ama büyük bir kafa karışıklığım var. Bu yüzden zamanda yolculuk olma ihtimali beni ürküttü sanırım bu makalenin gerçekliğini sorgulama ihtiyacı duydum ve kendi başıma bu kafa karışıklığının içinde iyice allak bullak olmamak için sizlere danıştım. Beni samimiyet ve sevgiyle karşıladığınız için size çok teşekkür ederim. HOŞBULDUMMM #128522;
Go to Top of Page

Tgur

1335 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/05/2020 :  07:51:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Ben de hoş geldiniz derim selamgeceye ,

Nickiniz bile bütünlüğü kavramaya çalışan samimi bir içten halinizi yansıtıyor,hayran olmamak elde değil,

Sonra bilgiye duyduğunuz açlık ve bu konudaki asırlardır süren dezenformasyon ve dayatmalar sınırlamalar dolu bir hercümercin içinden gerçeği yakalamaya yönelmiş bir öz itilimi benliğinizi kaplamış bu da fark ediliyor ,ne mutlu,

Bu konuda yeni başlayıp sizin gibi olan dostlara hep şu sıralamayı tavsiye ettim,
RUHLARIN YOLCULUĞU-PLEİADES BİLGİLERİ-RA BİLGİLERİ-KASYOPYA BİLGİLERİ, bu bilgilerin hepsi sitemizin kitaplığında ve kanal bilgileri bölümünde var ,tercih etmek ve takıldığınız konularda sorular sormak ,gerekirse tartışmalar yapmak en tabii hakkınız ,

Konu bundan sonra sizin idrak mekanizmasında ve o çok sevdiğiniz ve hissettiğiniz bütünlük elemanlarının müşterek çalışmasına dahil olur ve arada KH elemanlarının engelleme faaliyetleri ve sizin o eşikleri atlama işindeki samimi çabanız ve aldığınız bilgilerin koruduğu idrakinin farkındalığı devreye girer,

Bilgi yolunda size esenlikler dilerim..

Go to Top of Page

fidelista

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/05/2020 :  23:02:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
6. Seviyeden teyit edilmiş bilgiler ; Ra,Pleiades,Kasyopya bunları tekrar tekrar okumak içselleştirmek gerek,Ruhlarin yolculuğu ve Ben O'yum kitabını ben de tavsiye ederim,hepiniz gezginsiniz.:)

Edited by - fidelista on 04/05/2020 23:05:30
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.