Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm ve Şifa Konuları
 Diğer
 Sirius tan mesaj aldığını iddia eden bir vatandaş
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar  Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

fidelista

653 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2020 :  15:55:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://youtu.be/MxbyYQpLewk
Bu bayanı youtube da sık sık görüyorum güzel konuşuyor değerli forum üyelerinin bakışı nedir? new age çiçeklerinden birimi ,samimi görünùyor .

Edited by - fidelista on 30/07/2020 17:35:33

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2020 :  16:35:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Bu bayanı youtube da sık sık gör#363;yorum g#363;zel konuşuyor değerli forum #363;yelerinin bakışı nedir? new age çiçeklerinden birimi ,samimi gör#363;nùyor .
Mavili Temizsoy. Birkaç ay önce dünyadışı varlıklarla olan iletişimlerinden bahsettiği videoları dikkatimi çekmişti. 5-10 tanesini izlemişimdir. Ben de samimi olduğunu düşünüyorum. Yani gizli bir senaryoyla hareket eden artniyetli biri değil gibi. Ve dünyadışı varlıklarla, üst boyutlardan BH eğilimli varlıklarla gerçekten az-çok bilinçli iletişim bağlantıları olduğunu tahmin ediyorum, yani kanallık yeteneği var ama kendi şahsi önyargılarının, egosunun, bilgi eksikliklerinin de bu kanal iletişimlerini gayet etkilediği gayet açık gibi geliyor bana. Zaten kendisi de tavırlarıyla bu durumu az-çok belli ediyor, ilan ediyor adeta. Çoğu durumda değil ama bence pek çok durumda ve özellikle dünyadışı varlıklar hakkında çelişkili veya problemli denebilecek bilgiler veriyor bence. Kasıtlı olarak yaptığı birşey değil, bilgi eksikleri, heyecan, acele vs. Ufoloji ve özellikle "new age"in problemli yönleriyle ilgili biraz okumuşluğu, düşünmüşlüğü olsaydı, şu anda kendini içine düşürdüğü pek çok duruma düşmezdi. Örneğin Farah Yurdözü'nün bilgilerinden çok yararlanabilirdi ama en azından benim seyrettiğim videolarda öyle (Farah veya başka kaynaktan) bir yararlanmışlık işareti göstermiyordu. İyilik-kötülük konusunda yeterince ayrıntılı hesap verebilecek bir yetkinlikte olmadığı için, iyinin kötünün göreceliliği masalından dem vurup duruyor. İlk bazı videolarında negatif dünyadışı varlıklardan bahsetmiyordu hatırladığım kadarıyla. Sonraki videolardan birinde nasıl olduysa bahsetmeye başladı. Yani sanki karşılaştığı, etkileşime girdiği tüm dünyadışı varlıkların "pozitif" olduğu şeklinde bir betimlemesi vardı bir süre. Sonradan negatif dünyadışı varlıklarla da karşılaştığını adeta "itiraf" ettiği açıklamalara rastladım. Açıklayamadığı (ve doğru düzgün araştırmadığı) çok şey var ve o şeylerin, aktardığı bilgilerin bir kısmı üzerinde ciddi bozucu etkiler yapıyor olabileceğiyle henüz yeterince yüzleşmemiş gibi görünüyor.

İyi niyetine güveniyor ve bunda tamamen haksız da sayılmaz. Samimi iyi niyeti ilerleyişine yardım edecektir mutlaka ama ufoloji başta olmak üzere hakkında epeyce atıp tuttuğu konulardaki feci bilgi eksikliğinin (eğer o açığı kapatmak için yeterince çaba harcamazsa) başına giderek bela olacağını görecektir tahminimce.

Varlığı bence zararlı değil, faydalı, iyi niyetli ve mücadeleci biri. Bilgisinin çok eksik kaldığı konularda "kaçış" eğilimi var gibi görünüyor. Belki de hangi kaynaklardan yararlanabileceğini bilmiyor, belki egosal bir güvenle umursamıyor bunu. İyi niyetli olduğu sürece bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini sanıyor ama eninde sonunda sorun teşkil edeceğini mutlaka görecektir. Bilgisini doğru-düzgün kaynaklardan artırmazsa ilerleyişinin ciddi şekilde bloke olduğunu görecektir mutlaka.
Go to Top of Page

fidelista

653 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2020 :  17:38:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

<blockquote id="quote"><font size="2" face="Trebuchet MS, Verdana" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Bu bayanı youtube da sık sık gör#363;yorum g#363;zel konuşuyor değerli forum #363;yelerinin bakışı nedir? new age çiçeklerinden birimi ,samimi gör#363;nùyor .
Mavili Temizsoy. Birkaç ay önce dünyadışı varlıklarla olan iletişimlerinden bahsettiği videoları dikkatimi çekmişti. 5-10 tanesini izlemişimdir. Ben de samimi olduğunu düşünüyorum. Yani gizli bir senaryoyla hareket eden artniyetli biri değil gibi. Ve dünyadışı varlıklarla, üst boyutlardan BH eğilimli varlıklarla gerçekten az-çok bilinçli iletişim bağlantıları olduğunu tahmin ediyorum, yani kanallık yeteneği var ama kendi şahsi önyargılarının, egosunun, bilgi eksikliklerinin de bu kanal iletişimlerini gayet etkilediği gayet açık gibi geliyor bana. Zaten kendisi de tavırlarıyla bu durumu az-çok belli ediyor, ilan ediyor adeta. Çoğu durumda değil ama bence pek çok durumda ve özellikle dünyadışı varlıklar hakkında çelişkili veya problemli denebilecek bilgiler veriyor bence. Kasıtlı olarak yaptığı birşey değil, bilgi eksikleri, heyecan, acele vs. Ufoloji ve özellikle "new age"in problemli yönleriyle ilgili biraz okumuşluğu, düşünmüşlüğü olsaydı, şu anda kendini içine düşürdüğü pek çok duruma düşmezdi. Örneğin Farah Yurdözü'nün bilgilerinden çok yararlanabilirdi ama en azından benim seyrettiğim videolarda öyle (Farah veya başka kaynaktan) bir yararlanmışlık işareti göstermiyordu. İyilik-kötülük konusunda yeterince ayrıntılı hesap verebilecek bir yetkinlikte olmadığı için, iyinin kötünün göreceliliği masalından dem vurup duruyor. İlk bazı videolarında negatif dünyadışı varlıklardan bahsetmiyordu hatırladığım kadarıyla. Sonraki videolardan birinde nasıl olduysa bahsetmeye başladı. Yani sanki karşılaştığı, etkileşime girdiği tüm dünyadışı varlıkların "pozitif" olduğu şeklinde bir betimlemesi vardı bir süre. Sonradan negatif dünyadışı varlıklarla da karşılaştığını adeta "itiraf" ettiği açıklamalara rastladım. Açıklayamadığı (ve doğru düzgün araştırmadığı) çok şey var ve o şeylerin, aktardığı bilgilerin bir kısmı üzerinde ciddi bozucu etkiler yapıyor olabileceğiyle henüz yeterince yüzleşmemiş gibi görünüyor.

İyi niyetine güveniyor ve bunda tamamen haksız da sayılmaz. Samimi iyi niyeti ilerleyişine yardım edecektir mutlaka ama ufoloji başta olmak üzere hakkında epeyce atıp tuttuğu konulardaki feci bilgi eksikliğinin (eğer o açığı kapatmak için yeterince çaba harcamazsa) başına giderek bela olacağını görecektir tahminimce.

Varlığı bence zararlı değil, faydalı, iyi niyetli ve mücadeleci biri. Bilgisinin çok eksik kaldığı konularda "kaçış" eğilimi var gibi görünüyor. Belki de hangi kaynaklardan yararlanabileceğini bilmiyor, belki egosal bir güvenle umursamıyor bunu. İyi niyetli olduğu sürece bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini sanıyor ama eninde sonunda sorun teşkil edeceğini mutlaka görecektir. Bilgisini doğru-düzgün kaynaklardan artırmazsa ilerleyişinin ciddi şekilde bloke olduğunu görecektir mutlaka.

[/quote]
Güzel analiz faydalı oldu teşekkür ederim.
Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/08/2020 :  22:09:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bir kaç videosunu izledim, toptan yorum yapmak istemiyorum ama kesin ve net bilgi vermek yerine sanki biraz oradan biraz buradan alıp karıştırıp sunuyor gibi geldi. Biraz newage, biraz ufoloji ortasını bulup konuşma hazırlamış, bende öyle bir fikir uyandırdı. Zararı yok ama faydası da olduğunu düşünmüyorum. Sanki kendi kafası da karışmış gibi konuşmalar bir oradan bir buradan. Bütün videolarını izlemedim ama seyrettigim kadarıyla bunu yakaladım.
Go to Top of Page

sannyasin

32 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2020 :  20:52:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bende güncel olarak formun bir bölümünde bahsi geçtikten sonra arada takip ediyorum artık bozadinin dediği gibi bilgi seviyesi ni yükseltmesi lazım , kısır döngüye girdi, bu sayede bende ilk mesajımı yazmış oldum :) hepinize teşekkürler sevgiler
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2020 :  20:56:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Foruma hoş geldin :)
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2020 :  21:29:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen sannyasin

Bende güncel olarak formun bir bölümünde bahsi geçtikten sonra arada takip ediyorum artık bozadinin dediği gibi bilgi seviyesi ni yükseltmesi lazım , kısır döngüye girdi, bu sayede bende ilk mesajımı yazmış oldum :) hepinize teşekkürler sevgiler

Foruma hoşgeldin sannyasin

Normalde Laura ve ekibinin uyarı ve tavsiyeleri açısından bakılacak olursa, M. Temizsoy'un açıklamaları Aoibheann'ın da işaret ettiği gibi çok şüpheli bazı bilgiler ve tavırlar içeriyor. Ama izlediğim videolarındaki bazı tavırlarını pozitif yönde ümit verici buldum. Örneğin ilk birkaç videosunu izlediğimde, dünyadışılar hakkında söyledikleri tipik "Haktan Akdoğan programlaması" izleri taşıyordu benim açımdan. Uzaylılar ne kadar iyi, ne kadar yüce vs. İzlediğim birkaç videosu bu şekilde devam etti ama sonra her ne kadar iyilik-kötülük terimlerinin göreceliliğinden dem vursa da, negatif eğilimli dünyadışı varlıkların da mevcudiyetine değindiğini hatırlıyorum. Ama bundan da önemlisi, videolarından birinde "uzaylıların gelip bizi kurtaracağı, herşeyi düzelteceği" beklentisinin yanlış olduğunu, bizi bizden başka kurtaracak kimse olmadığını vurgulaması çok hoşuma gitti.

Bir yönden "New Age" denen akımın olumsuz (uyutucu, uyuşturucu) denebilecek bazı yönlerine benzer tavırları olsa da, gerçek pozitiflik yönünde mücadeleci bir tavrı da olduğunu gözlemliyorum, umarım yanılmıyorumdur. Bilgilerini artırmasına ve bilincini toparlamasına bağlı olarak giderek daha verimli etkileri olabileceğini düşünüyor, ümit ediyorum. Son videolarından çoğunu izlemedim. Bir ara daha güncel bir değerlendirme yapabilmek için en azından birkaçını izlemeyi düşünüyorum.
Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2020 :  23:41:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Foruma hoş geldiniz. :)

Umarım dediğin gibi olur bozadi, çünkü pek çokları açısından aciklayici ve bilgilendirici olmaktan çok kafa uyuşturucu videolar dizisi gibiydi. Böyle pek çok video izledim. Video sahipleri hep gülümser, nur dolu bilgin bir edayla her şey çok güzel, doğal işleyiş bu, hepimiz yukselecegiz tarzı konuşmalar yapar. Bu sebeple Laura ve kasyopya ilk ilgimi çeken konu oldu, çünkü ilk celsede bize ne kadar kötü ve iğrenç gelirse gelsin saf netlikle konuşmalar yapılmıştı. Bu bana gerçekçi ve doğru geldi çünkü yaşadığımız dünya bize fazla bir iyilik potansiyeli sunmuyor. Evet kötü olaylar var ve bunlardan sıyrılmak için bilgiye başvurun deniyor. Kasyopya celselerini sevmemin nedeni bu. Kaçamazsın ama hasarı minimuma cekebilirsin. Böyle videolar ise hayatın aslında olağanüstü güzel olduğunu, hayatta kötü olaylar yaşamanın karma hariç bir önemi olmadığını söylüyor. Bu fıtratıma ters, yapmacık geliyor. Umarım dediğin gibi olur diyorum tekrardan. Ve videonun altında yayınlanan yorumlara da göz atın derim. Monoteizm on planda. Kişi neye inanırsa inansın, herhangi bir propaganda yapmıyorum ama videolardaki düşüncelerle çelişen bir algı oluşturmuş kişilerde. Ya kişiler verileni alamıyor ya da hatalı bilgilendirme yapılıyor.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2020 :  13:20:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Aoibheann aynı açıklamayı yapacaktım hemen hemen yazmak zor gelmişti :)

Kadının iyi niyetli olmasına katılıyorum da şu yüzündeki "ay bana nur indi" edaları saçma geliyor. Aşırı pozitif ve kendinden emin durma çabaları da saçma. Olayı basite indirgiyor. Biz hepimiz biriz zaten özümüz bir diyor mesela. Zaten bunu ezoterik bir çok kaynakta okursun duyarsın. Bunu tane tane açıklasana güzellemeden ya da kötülemeden. Yok yapamıyorlar.
Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2020 :  19:37:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://youtu.be/iQ5m8Vm4MyU

Bunu beğendim. Şöyle bir söz ediyor kendisi:
'biz insanların doğası öyle bir şey ki, herşeyi, yani gizem barındıran ve bize bir şeyler aktaran, güzel sözler sarfeden herşeyi pozitif olarak görüyoruz. Ancak bunun arkasında farklı niyetler olabilir, bunu da unutmamamız gerekiyor'.
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2020 :  23:51:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Aoibheann aynı açıklamayı yapacaktım hemen hemen yazmak zor gelmişti :)

Kadının iyi niyetli olmasına katılıyorum da şu yüzündeki "ay bana nur indi" edaları saçma geliyor. Aşırı pozitif ve kendinden emin durma çabaları da saçma. Olayı basite indirgiyor. Biz hepimiz biriz zaten özümüz bir diyor mesela. Zaten bunu ezoterik bir çok kaynakta okursun duyarsın. Bunu tane tane açıklasana güzellemeden ya da kötülemeden. Yok yapamıyorlar.
Eleştirilerine katılıyorum gtp :)
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/08/2020 :  00:09:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Aoibheann

https://youtu.be/iQ5m8Vm4MyU

Bunu beğendim. Şöyle bir söz ediyor kendisi:
'biz insanların doğası öyle bir şey ki, herşeyi, yani gizem barındıran ve bize bir şeyler aktaran, güzel sözler sarfeden herşeyi pozitif olarak görüyoruz. Ancak bunun arkasında farklı niyetler olabilir, bunu da unutmamamız gerekiyor'.
Hazar Tandoğan konusunu gündeme getirmene sevindim Aoibheann. İzlediğim birkaç videosunda genel olarak çok olumlu bir izlenim edindiğimi söyleyebilirim. Spiritüel konulara M. Temizsoy’dan çok daha ciddiyetle, bilgiyle, araştırmayla yaklaşan biri olduğu anlaşılıyor. Bir parça “İslami” önyargısı olduğunu düşünüyorum; örneğin reenkarnasyon konusunda (ayrıntısını şu an hatırlamamakla birlikte, spiritüalizmde kabul edildiği şekliyle reenkarnasyonu reddediyor diye anladım). Yine çeşitli başka spiritüel konulara yaklaşımında genel İslami kabullerle çelişmeme çabası algılıyorum.

Fakat bu ve olası diğer bazı hususlarda şahsi algılarımla uyuşmayabilecek şeyler olsa da, Tandoğan’ı çok takdir etmeme neden olan temel husus şu ki, BH-KH eğilimleri denebilecek (kendisi bu terimleri kullanmasa da) o en temel hususta çok değerli bir tavrı olduğunu gözlemliyorum ve hayranlık duyuyorum. Spiritüel konuların “karanlık” yönlerini de çekincesizce ve bilgiyle, bilinçle, mantıkla, araştırmayla ele alıyor olması çok güzel ve üstelik spiritüel ve “karanlık” konuların insanlarda oluşturduğu korkuyu giderme konusunda çok iyi bir performans sergilediğini gözlemliyorum.
Go to Top of Page

sannyasin

32 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/08/2020 :  01:41:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://youtu.be/lULe3TyonIM
Bu aralar karşıma çıkan videolardan biride bu, bunun hakkında da yorumlarınızı beklerim, farklı bilgiler var tam çözemedim biraz karışık ve yüzeysel gibi geliyor.
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/08/2020 :  10:46:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Bu aralar karşıma çıkan videolardan biride bu, bunun hakkında da yorumlarınızı beklerim, farklı bilgiler var tam çözemedim biraz karışık ve yüzeysel gibi geliyor.
Paylaştığın için teşekkürler sannyasin. Bu şahsı/kanalı daha önce hiç izlemedim. İlginç olabilir. Bugün müsait vaktimde gözatmaya çalışacağım.
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/08/2020 :  20:36:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tuğcan Özen'in videolarından birkaçını bazen biraz hızlandırarak veya bazı yerlerini de atlaya atlaya izledim. Açıkçası çok bana hitap eden bir tarz veya içerik değil. Kendisinin bizzat kanal olduğunu iddia ediyor ama ilgili konularda okuduğu pek çok kaynaktan edindiklerini de işin içine katıştırdığı bence açık ve netice itibariyle ortaya konan bilgiler bana doğru, dürüst, sade bir bütün oluşturuyormuş gibi görünmüyor. Sayısız bilgiye/ayrıntıya boğuyor konuları. Aydınlatma amacı güdüyor gibi ama herkesin "kafasının basmayacağı" (!), çelişkilerle, sapmalarla dolu, elitist bir bilgi yumağı çıkıyor ortaya sanki. Bilgilerin sade ve etkili bir bütün oluşturmamasının muhtemel sebeplerinden biri şahsın kendisinin varoluşu sade ve güzel bir bütün olarak görmekte, buna inanmakta zorlanması olabilir. Varoluşu fazlasıyla karmaşıklaştırıyor gibi geliyor bana. Varoluşla arasında ciddi çatışmalar var gibi görünüyor. Ki hepimizin de şu veya bu ölçüde vardır.

Bizzat kendi adıyla açmış gibi göründüğü "Tuğcan Özen" adlı kanalda, 2013 yılında çekildiğini sandığım, kendisini konu alan bir belgeselin parçalarını sunmuş. Pek çok ayrıntısına katılmayabilecek olsam da, orada anlattığı şeyler, "ardemus kalimina" adlı yeni kanalında anlattığı şeylerden çok daha tutarlı, anlaşılabilir, yararlanılabilir gibi göründü bana.

Yeni kanalındaki videoların çoğunu izlemedim. İzlediklerim açıkçası bana tat vermedi. Şahsın varoluşla ilgili algılarındaki bazı çarpıklıklar, sunduğu bilgilere de yansıyor görebildiğim kadarıyla. Varoluşu özünde sapsade ve biz olan, sıcak, güzel, bir ve bütün olan birşeyden ziyade karmakarışık, kaotik, soğuk, sevgisiz, huzursuz birşeymiş gibi anlatıyor veya belki ben kendi çarpık algılarım nedeniyle öyle görüyorum. Ama sonuçta görüşüm bu. Pozitif varlıklarla bazı önemli bilgi bağlantıları olabilir ama bence negatif varlıklar tarafından da zihni epeyce bulandırılıyor. Bir kısmı çok şüpheli new age kaynakları olmak üzere, okuduğu çeşitli bilgi kaynaklarından (ve izlediği çeşitli filmlerden/dizilerden) edindiği bilgileri kendi kanal ve bilinçaltı malzemeleriyle harmanlayıp herşeyi açıklıyor gibi görünüyor ama bence açıklamadan ziyade açıklamasızlık, bilgiden ziyade bilgisizlik, düzenden ziyade kaos yaratıyor. Bunun ne kadarı kasıtlıdır bilmiyorum. Temelde negatif eğilimli olmadığını ama varoluşun basit, sade, güzel özüne olan inançsızlık, güvensizlik kompleksleri nedeniyle, sunduğu bilgilerde de epeyce soğukluk ve şu veya bu ölçüde sapmalar, saptırıcılıklar meydana geldiğini sanıyorum.

Yeni kanalındaki videoları izlemeye devam edecek olursam, yorumlarıma bazı eklemeler yapabilirim.
Go to Top of Page

sannyasin

32 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/08/2020 :  22:29:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler bozadi, bende de oluşan izlenimler ifade ettiğin gibiydi, dini bilgilerin yoğun olduğu bir altyapıdan geldiğim için anlaşılmayan yada eksik ve bilerek karıştırılan ( K' ların bir celsede bahsi geçiyordu bu konuda)bilgilerin bazı kısımlarını öğrenebilir miyim diye bakıyorum ama çok yeterli değil
Go to Top of Page

Tgur

1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/08/2020 :  10:14:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Kanallıyım ve bazı varlıklarla konuşuyorum zaten dendiğinde o kişi hakkında eski terimdir "mülahazat hanesini boş bırakacaksınız" yani anlatılanları yarı doğru yarı gerçek kabul edip tam takılmayacaksınız ,şu kanallı olma işi çok değişiktir kişileri hemen obsedasyon batağına çeker ,

Anlattıklarının bir kısmı aldığımız oturtmaya çalıştığımız bilgilere uyuyor desek te KH bilgi karıştırma işleminin devrede olduğunu her zaman hatırda tutacağız, acizane tavsiyem,

Olanları veya anlatılanları geniş bir perspektiften görürsek olayın Orion deney sisteminin ve çeşitli varlıkların üst yoğunluğa geçtikten sonra yaratma hadisesinin bir sonucu ve bunlarla ilgili karmaşanın resmedilmesi olarak da kabul edebiliriz ,

Yani kısa döngü hadisesinde maddi yaratımın Mitos Tanrılar diye bildiğimiz esasta uzaylı varlıkların müdahelesi ile olduğunu söyleyebiliriz ,yaratım sürüyor ve bunlara hükmetmeye veya karışmaya çalışan üst yoğunluk varlıkların genel fantazileri,

Monoteizm ve dinler programı bu işlerin şu anda şahit olduğumuz son halkası ,anlatılanların çeşitli kutsal kitaplar ve peygamberler yoluyla çeşitli adaptasyonlarını yani benzerliklerini arada yalın ve sakin bir bilinç gözüyle görebiliyoruz,

Atlantis ve onların kalıntıları oyunun son gördüğümüz perdelerinde rol peşinde , Sümerliler,Mısırlılar v.s.

Karıştırmalar ve takılı kalmış toplum yorumları ile saptırmalar dayatmalar tutturan davranışları doğal göstermeye çalışan genel mistik karmaşa..

Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/08/2020 :  20:02:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Daha önce attığım videoda, sn. Hazar Tandoğan hanımefendi kanal olma mevzusunu gündeme getirmişti. Ve üç çeşide bölmüştü; pozitif kanallık, negatif kanallık ve kanal olmama durumu. Pozitif kanallıkta, temas edilen varlık ya da varlıklar baskıcı değildir, nettirler, kesin konuşurlar, bilimsel veri içerirler ve kendilerini tekrar etmezler. Negatif kanallıkta, temas edilen varlık ya da varlıklar baskıcıdır, dolambaçlıdır, dominanttır, net veri vermez ve kendilerini tekrar ederler. Kanal olmama durumunda kişi kanal olduğunu düşünebilir çünkü temas halindedir ama teması başıboş zihin kontrolü enerjilerine aracılık eder. Bu zihin kontrolü enerjisi ya kişiye özel ya da genele hitaben yayılır ve hassas bazı zihinler algılayıp yanlış yorumlayabilir. Bu zihin kontrolü enerjisini şöyle ayırabiliriz, egoyu tatmin edici, benmerkezci, kişiyi yücelten ve insanlıktan ayıran mesajlardır. Mesela; sen özelsin, insanlığı sen kurtaracaksın, gibi.

Bence bunu incelersek, sn. Tuğcan Özer beyefendiyi bir kategoriye koymamız kolaylaşabilir.

Şu videoyu izleyip yorumlarsanız sevinirim.
https://youtu.be/8BY6gVZ-sUU
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/08/2020 :  22:00:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Daha önce attığım videoda, sn. Hazar Tandoğan hanımefendi kanal olma mevzusunu gündeme getirmişti. Ve üç çeşide bölmüştü; pozitif kanallık, negatif kanallık ve kanal olmama durumu. Pozitif kanallıkta, temas edilen varlık ya da varlıklar baskıcı değildir, nettirler, kesin konuşurlar, bilimsel veri içerirler ve kendilerini tekrar etmezler. Negatif kanallıkta, temas edilen varlık ya da varlıklar baskıcıdır, dolambaçlıdır, dominanttır, net veri vermez ve kendilerini tekrar ederler. Kanal olmama durumunda kişi kanal olduğunu düşünebilir çünkü temas halindedir ama teması başıboş zihin kontrolü enerjilerine aracılık eder. Bu zihin kontrolü enerjisi ya kişiye özel ya da genele hitaben yayılır ve hassas bazı zihinler algılayıp yanlış yorumlayabilir. Bu zihin kontrolü enerjisini şöyle ayırabiliriz, egoyu tatmin edici, benmerkezci, kişiyi yücelten ve insanlıktan ayıran mesajlardır. Mesela; sen özelsin, insanlığı sen kurtaracaksın, gibi.

Bence bunu incelersek, sn. Tuğcan Özer beyefendiyi bir kategoriye koymamız kolaylaşabilir.

Bu videoyu izlediğimde, Hazar Hanımın sınıflandırmasına göre bu şahsın kanallıkla bir alakası olmadığı sonucuna varıyorum. Söylediği şeylerin bence hiçbiri "kanallık" gerektiren şeyler değil. Kurgu ve kurgu-dışı kaynaklarda var olan beyanların şahsın kendi şahsi algılarıyla, tahmin ve çıkarımlarıyla karıştırılmış bir haline benziyor. Güçlü bir ego faktörü de dikkat çekiyor.

Çok net konuşuyormuş, herşeyi çok net açıklıyormuş gibi bir tavrı var ama bir yandan da bir sürü belirsizlik, çelişki, muğlak ifadeler...

Go to Top of Page

fidelista

653 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/08/2020 :  23:16:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Eklenti:

Bu videodaki vatandaş saçmalamış,reeankarne olabilmek için zihnin ötesinde ruh denen #363;st bir oluşumun gelişmesi lazım d#363;nyanın sanal olduğu kabul edilebilir ama burada yaşayan varlıklarında sanal olduğunu söylemesi saçma,sinemada bir film izleyen kişiler gibi kendimizi d#363;ş#363;n#363;rsek bu filmi izleyenlerin gerçek olması gerek bu da ruh yada öz varlık diyeceğimiz öl#363;ms#363;z olan gerçek biziz.Vatandaş toplamış belli.
Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  00:49:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Eklenti:

Eklenti:

Bu videodaki vatandaş saçmalamış,reeankarne olabilmek için zihnin ötesinde ruh denen #363;st bir oluşumun gelişmesi lazım d#363;nyanın sanal olduğu kabul edilebilir ama burada yaşayan varlıklarında sanal olduğunu söylemesi saçma,sinemada bir film izleyen kişiler gibi kendimizi d#363;ş#363;n#363;rsek bu filmi izleyenlerin gerçek olması gerek bu da ruh yada öz varlık diyeceğimiz öl#363;ms#363;z olan gerçek biziz.Vatandaş toplamış belli.

Ruh kavramının biz 'standart' insanlar için var olmadığını ancak tanrısal varlıkların ruha sahip olabileceğini söylüyor. Sanki daha önce ruhu olmayan insanlarla ilgili konuşmuştuk ama bu video o kadar manipülatif ki... Tuğcan beyin negatif bir etkiye maruz kaldığı ya da hali hazırda negatif bir mevcudiyete sahip olduğu sonucunu edindim. Yakında 'ben kanallık yaptığım mercihin mesihiyim' diye ortaya çıksa şaşırmam. Toptan karalamiyorum, belki farkında değildir. Umarım bir an önce herkes bu etkileri farkeder ve gerçek anlamda uyanabilirler. Tek temennim bu.
Go to Top of Page

Tgur

1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  09:46:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Bu son önerdiğiniz videoda zaten ip kopuyor,ben o tanrısallardan olup geldim siz robotiklere bunları anlatmakla görevliyim demekte yani ben mesihim,isayım, peygamberim gibi evvelce de bahsettiğimiz kanal obsedasyonunun bir başka şekli ,

Söylediklerinin robotik olan insan kısmını Organik Portal bahsi iyice incelenirse ona uyuyor ama bu arkadaş hepimizi onlardan yaptı tapınak yapıp bunlara tapalım isteyecekler bu gidişle,

Dikkat ederseniz KH faaliyetinin insan idaresini ele geçirmek için ortaya koyduğu usullerin yavaş yavaş sahneye konduğunu görüyoruz çeşitli yanlış saptırılmış bilgilerle mahmurlaşmış insanları bazıları böylece cezbediyor mürit yapıyor,örnekler ortada,ülkece de gördük görüyoruz,

İnsan DNA sının eksiltilme işlerinin yapıldığını ve tanrısallık dediklerinin içimizde olduğunu ,biz sağlam bilgi alıp soğurarak bu eksiltmeyi yani işlevsiz olan "İntron" denen DNA parçalarını "Yeniden Bağlantı" denilen özellikle devreye soktuğumuzda bu tanrısallığın izlerini yavaş yavaş hissetmeye başlayacağız demek bu kadar mı zor ,

Bunu tasavvuf ehli yani din bağnazları tarafından dışlanan "Sufiler"fark etti ve asırlardır söyledikleri ortada

"Bir ben var benden içre" "Ete kemiğe büründüm Yunus diye göründüm"

"Hararet nardadır sacta değil,Keramet baştadır Taçta değil ,Her ne ararsan kendinde ara, Kudüste Mekkede Hacda değil.."

İllaki bir mesih bulup önünde kapaklanmalı mıyız,

Esasta aldığımız ve hatırladığımız ve PLE-RA-KASYOPYA bilgileri ile oturttuğumuz diğer bazı bilgilerle Orion deney üstatlarının bir ara bu arkadaşın bahsettiği robotik insanlığı gerçekleştirmek için çok uğraştıklarını ama bu gezegende başarı sağlamayınca her bedenlenen insana tanrısal genleri aşılayarak ancak bu işi başardıklarını biliyoruz ,ama hükmedebilmek ve kendilerine duygusal enerji temin için için DNA da eksiltme yolunu seçtiklerini anlıyoruz,

Bütün bunlar Ruhun arayışı ve "tanrısal nefes denilen" o bahsettiğimiz mozaiksel yaratımın genel faaliyetleri..

Go to Top of Page

Tgur

1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  15:05:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Bahsi geçen videoda 4 dakika sonrası hatta 4.13 bölümüne bakınız.
Bazı dostlar belki fark etmemiştir ,

Ayrıca başka birinde ben Lord Metatronu ve başka yüksek varlıklarla irtibatlıyım devamlı konuşuyorum demekte ,gözden kaçmış olabilir.

İlave etmemden kasıt hiç kimseyi haksız yargılamamak yoksa baştan benim de ilgimi çekmişti.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  15:09:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sosyal medyadan son haftalarda gözüme çarpanlar: spiritüel konuşmacılar, yeraltı tünelleri, dijital dünya ifşaları. Dünya genelinde bu konularda popülerlik seziyorum.
Go to Top of Page

bozadi

11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  15:20:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şahsın yararlandığı bilgi kaynaklarından birinin Ra Bilgileri olduğu anlaşılıyor. Örneğin BH-KH kavramlarına girmiş videolardan birinde. Parçalanarak asteroit kuşağını oluşturan "Maldek" gezegeninden bahsediyor. Her ne kadar 7'den çok fazla boyutun varlığına değinse de (ki çok sorunlu yönleri var bence bu konuda anlattıklarının), 7'ye kadar olan boyutlar için Ra'nınkine benzer bazı tabirler kullanıyor. Tabi sadece Ra'dan değil, pek çok bilgi kaynağından derlemeler yaptığı anlaşılıyor. Buna kendi "kanalından" (?) eklemeler yapıyordur veya yapmıyordur, bilmiyorum ama sunduğu bilgiler arasında pek çok çelişki doğduğunu gözlemliyorum. Yukarıda konusu geçen videoda, insan varlığı için bir yerde "ruhu yok, tamamen robotik" derken, sonra "ruh var, o yüzden canlı gibi görünüyor" diyor. İfadelerindeki duraksayışlar, yanlış telaffuzlar, gramer ve anlam düşüklükleri, sıraladığı bilgilerin doğruluğundan kendisinin de emin olmadığını, bariz çelişkili şeyler söylememek için söylediklerini sürekli zihinsel bir filtreden geçirmeye çalıştığını gösteriyor ve bunu yaparken sıkça "tekliyor", anlamsız şeyler söylüyor, boş bakışlar atıyor, geveliyor. Söylediklerine inancı tam olan bir kendinden eminliğin akıcılığı yok. Sürekli daldan dala atlayan, neredeyse hiçbir dal hakkında yeterince somut, ikna edici şey söyleyemeyen, meselelerin nihai özüne (ve tüm meseleler arasındaki basit birliğe, bütünlüğe) değil, meselelerin ayrıntılarına, kıyısına, köşesine, şekline, şemaline temas edip bu şekil-şemalar arasında dans eden baş döndürücü bir tavır var. Bu baş döndürücülük "yüksek bilgelik" gibi görünebilir ama daha ziyade izleyenlerin söylenenler üzerinde yeterince düşünüp sorgulamasını önlemeye yönelik bir taktik aynı zamanda. Peşpeşe o kadar çok veri/iddia sıralıyor ki, durup doğru düzgün bir sorgulama yapılmasına, kavramların yerli yerine oturtulmasına müsaade etmiyor, özellikle bundan sakınıyor çünkü "durduğu" yerde pek çok sorun, çelişki, anlamsızlık ifşa olacak, o yüzden sürekli koşması, oradan oraya zıplaması, "kaçması" gerekiyor.

"Reenkarnasyon" ve "enkarnasyon" tanımları akıllara ziyan. Bunun gibi sayısız garabet durum var. Bunların sorgulanmasını istemiyor, sadece olduğu gibi kabul edilmesini, inanılmasını istiyor. "Ben bedenlenmiş bir yüksek benliğim, siz ruhu olup olmadığı belli olmayan sefil robotlarsınız, sorgulamadan inanın ki yükselebilesiniz" gibi elitist bir tavır var.

Şahsın hiçbir erdemi, hiçbir pozitif niyeti olmadığını iddia etmiyorum. Çeşitli bilgi (iddia) kaynaklarını okuyup bunların bilgilerini kafasında derleyip belirli bir senaryoya uydurup anlatma konusunda bir yeteneği var. Üstelik ve daha da önemlisi, şahsın negatif niyetli olduğunu da sanmıyorum. Tamamen pozitif eğilimli değil tabi ki ama, tüm eleştirilerime rağmen, pozitif eğiliminin negatif eğiliminden şu veya bu ölçüde daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Fakat ciddi blokajları var; zihinsel hastalık düzeyinde bariz egosal sorunları var bence ve pozitif yönde ilerleyebilmek için bunların farkına varıp aşması gerekiyor.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2020 :  16:43:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi asıl sorun zaten kişinin kendini çok farklı bir yere koymak istemesi = ego. Bu forumu ve kemik kadroyu çok sevmemin sebebi de birlikte kurduğumuz iletişim şekli.
Bu tarz videoları çeken insanlara karşı beklentiye sahiptim. Ama takipçi kitle de dahil ciddi manada yararlı görünmüyor. Elbette karşı olduğumu söyleyemem çünkü bu kişiler bazılarının farkındalıklarının artmasına, bir takım şeylerin peşine düşmelerine tabiri caizde kapıyı aramalarına kesinlikle neden olacaktır.

Aynı zamanda bu tarz içeriklerin, komple teorilerinin ve ufolojinin tekrar bu denli ciddiye alınıp konuşulur olmasının da kozmik ortam değişiminin öncesi yaşanan bir ilahi durum olduğuna inanıyorum.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3  Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.