Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 Putin'den saray yanıtı
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/01/2021 :  23:23:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Putin'den 'Karadeniz kıyısındaki saray' iddiasına yanıt
Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus muhalif Aleksey Navalni ve ekibi tarafından öne sürülen saray iddialarına yanıt verdi. Putin, ‘mülklerin hiçbiri bana ya da yakınlarıma ait değildir’ dedi.

Putin, ülkedeki üniversite öğrencileriyle video konferans yoluyla gerçekleştirdiği görüşmede, Rus muhalif Aleksey Navalni’nin, kendisinin Karadeniz kıyısında 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddialarını yanıtladı.

Putin, “İddia edilen mülklerin hiçbiri ne bana ne de yakın akrabalarıma aittir ve hiçbir zaman da olmamıştır” dedi.

“HALKIN BEYNİNİ YIKAMAK İÇİN”
Söz konusu saraya yönelik iddiaların “halkın beynini yıkamak” için kullanıldığını öne süren Putin, “Bu iddialar zaten 10 yıldan fazla bir süredir dolaşımda. Şimdi, uygun bir zamanda, her şeyi bir araya getirdiler ve tüm bu iddialarla vatandaşlarımızın beyinlerini yıkamaya karar verdiler, internette bir tür video serisi başlattılar. Böyle bir mülk için bazı tapular veya faturalar, çeşitli izler bulunması gerekir” dedi.

“BU SADECE MANİPÜLASYON”
Putin fotoğrafının kullanılmasına ilişkin ise, “Kelebek şeklinde yüzdüğüm fotoğrafı yayınladılar, acemi şekilde de olsa bu şekilde yüzmeyi seviyorum, hiçbir zaman bulunmadığım yüzme havuzunda görülüyorum. Bu yüzme havuzunun ne olduğunu bilmiyorum ama 2016'da Yenisey Nehri'nde böyle yüzdüm. Bu sadece manipülasyon ve derlemedir” dedi.

PROTESTOLARA DA DEĞİNDİ
Putin, konuşmasında, 23 Ocak’ta Rusya çapında düzenlenen protesto gösterilerine de değinerek, “Herkesin görüşünü belirtmeye hakkı var, ancak bu hukuki çerçevede olmalı. Bu protestolar nedeniyle herkes zarar görüyor. Gençlerin protesto gösterilerine çağrılması da yanlış, bu terör gruplarının yaptığı bir şeydir” dedi.

Kaynak: AA/TASS

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/01/2021 :  00:48:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista “Herkesin görüşünü belirtmeye hakkı var, ancak bu hukuki çerçevede olmalı.

O halde cumartesi (eğer çıkarlarsa) (sadece) Navalni'ye özgürlük sloganları atılacak .. Bekleyip göreceğiz...
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2021 :  22:42:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
30 Ocak 2021

"Putin'in Sarayı" kimin çıktı

Büyük tartışma konusu olan Karadeniz kıyısındaki saray konusunda yeni gelişme yaşandı.

Büyük tartışma konusu olan Karadeniz kıyısındaki saray konusunda yeni gelişme yaşandı. Rus milyarder iş adamı Arkadi Rotenberg, Gelencik'te yapılan ve “Putin'in Sarayı" iddiasıyla gündeme damgasını vuran mülk için, “Sahibi benim" dedi.

Mash haber kanalına açıklama yapan Rotenberg, “Artık bu sır olmaktan çıkacak. Sahibi benim. Orada oldukça zor bir inşaat yaplıyor. Çok sayıda kredi alacaklısı vardı, mülkiyet sahibi olmak bana nasip oldu. İyi denk geldi. Yeri muhteşem" dedi.

Rotenberg, mülkü apart otele çevirmeyi düşündüğünü de açıkladı.

Rus milyarder, “Orada o kadar çok oda olmasının sebebi, apart otel yapılıyor olması. Otel işi benim çok hoşuma gidiyor" diye ekledi.

“Bikaç yıldır" bu işin içinde olduğunu söyleyen Rotenberg, “tamamen insan faktörleri" nedeniyle bu kompleksin sahibi olduğunu hemen açıklamadığını, skandal çıktıktan sonra gerçeği açıklamak istediğini, ortada yasa dışı bir şey olmadığını belirtti.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, Arkadi Rotenberg, Putin'in St. Peterburg çocukluk yıllarında beraber judo yaptığı en yakın arkadaşlarından biri. Forbes'a göre 2,7 milyar dolar serveti var.

Rotenberg, Rusya'nın en büyük inşaat şirketlerinden SGM Group ve Mostotrest dahil, çok sayıda şirketin sahibi. En son Kırım'a uzanan köprüyü de onun şirketi yaptı.

Rotenberg, Kırım'ın ilhakı sonrası ABD'nin “Putin'in yakın çevresini hedef alan" yaptırımlarından olumsuz etkilenen iş adamlarından biri.

PUTİN NE DEMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, muhalif isim Aleksey Navalnıy'ın Rus liderin Gelencik'te sarayı bulunduğuna dair iddialarını 'montaj ve derleme' olarak nitelemişti.

Rus lider şöyle konuşmuştu:

“Bu filmi, sırf bu tür bilgileri izlemek için boş zamanım olmadığı için izlemedim. Ama yardımcılarımın bana getirdiği videolara gözattım. Sorunuza hemen cevap vermek istiyorum. Orada benim malım olarak gösterilen hiçbir şey, ne ben ne de yakın akrabalarım aittir ve asla olmadı. Asla!"

Putin, "Kelebek stili yüzdüğüm sırada çekilen bir fotoğraf koymuşlar. Bazen böyle yüzmeyi seviyorum. Fotoğrafta, hiçbir zaman bulunmadığım bir havuzda görülüyorum. Bunun hangi havuz olduğunu bilmiyorum ancak bu şekilde yüzdüm. Ne zaman ve nerede? 2016 yılında Yenisey'de. Dolayısıyla bu basit bir derleme, montaj. Ülkemizdeki ünlü kişiliklerden birinin dediği gibi 'Sıkıcı, kızlar. Bari başka şeyler de uydursaydınız'" ifadelerini kullanmıştı.

Putin, bu iddianın 10 yılı aşkın bir süredir ortada dolaştığını kaydetti ve Navalnıy'ın Rusya'ya döndükten sonra tutuklanmasına atıfta bulunarak, muhalefetin uygun bir fırsat bulduğunda bu materyallerle vatandaşların beyinlerini yıkamaya karar verdiğini vurgulamıştı. Boş zamanı olmadığı için videoyu izlemediğini ve yardımcılarının bazı bölümleri kendisine aktardığını anlatan Putin, videoda kendisine ait olduğu belirtilen mülklerin hiçbirinin hiçbir zaman kendisine veya akrabalarına ait olmadığı kaydetmişti.

Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2021 :  17:21:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Putin'i gözden düşürme çabaları ,biraz zor, Rus halkı yemez herhalde.
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2021 :  18:02:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Navalni hapisten çıktığında kahraman (ya da bunalmış gençler için) umut olacak gibi.
Bu kimsenin muhalefet edememesi ya da düzgün bir muhalefet olmamasıyla ilgili olabilir.
Yanlış kriz yönetimi ya da iç politika ekonomide belki biraz sorunları çözümeme görememeyle ile ilgili olabilir.
Saray konusunda bir şeffaflık sorunu ya da ele yüze bulaştırma sözkonusu olabilir. Sonuç olarak muhalefetin yıkıcı gücü ya da tacizinden korunmak için saklanıyorsun ve böyle oluyor anlaşılan... Navalni'ye birden çok koz verilmiş gibi. Her neyse Rus halkı ve Kremlin kaderini tayin etsin!
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/02/2021 :  13:33:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Navalnıy'ın "aşağılık" düzeyiyle ilgili ipuçları:

https://sol.org.tr/haber/batinin-liberali-rusyanin-irkcisi-aleksey-navalniy-kimdir-24128

https://tr.sputniknews.com/rusya/202102011043707205-rossiya-1-putinin-sarayi-filmi-almanyada-abdnin-destegiyle-cekildi/
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,1 saniyede oluşturuldu.