Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 her şey derslerdir
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2021 :  16:29:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Gandhi diyor ki/demiş ki;
Yanlış kötü bir düzene ve sisteme uyum sağlamak kötülüğün ta kendisi hatta kötülükten pay almaktır.

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2022 :  12:57:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ortalama bir Amerikalı kadın, 1960'lardaki ortalama bir Amerikalı erkeğin ağırlığı kadardır.

Batmasına izin ver.

---

1960'lar ve şimdi arasında, ortalama bir Amerikalı erkek, neredeyse bir damacananın ağırlığı kadar kilo aldı.

https://twitter.com/Mangan150/status/1553002022365843456
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2022 :  19:54:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Dionysos bu şekil bir konu başlığı açmayı düşünmüştüm dün, şayet eğer benzer isimde bir başlık varsa da oraya yazarım demiştim. Bugün foruma gelip senin bu başlığını görünce sevindim, ilginçte bir tesadüf oldu benim için, önceden hissettin mi kardeşim, nedir? :) Neyse artık, maden böyle bir başlık var, dediğim gibi buraya yazayım o zaman. Denk geleniniz, okuyanınız oldu ise şayet geçen hafta bu "dersler" konusunda başımdan geçen bir süreç olduğunu belirtmiş ve buna dair iki mesajım olmuştu. Ve bu sürecin sonunda orada da belirttiğim gibi "artık o andan beridir baktığım her şeyin (nesne, kavram, olay vs.) kökenine dair bilimcim hep bu olgunun gerçekliğini gözlemleme ve onaylama eğiliminde bulunuyor." vaziyettedir. Ve şunu da o andan şimdiye kısa sürede edindiğim tecrübelerime göre söyleyebilirim ki, "Herşeyin dersler" olduğuna dair bir odaklanma, bakış açısı, pek çok şeyi, özelikle de takılı kalıp aşamadığımız şeyler noktasında hemen herşeyi aşmada insana müthiş bir kaldıraç vazifesi görüyor. Kanaatimce bizlere her konuda bilincimizde acayip bir kolaylık ve bir beraklık sağlıyor görünüyor. Bu sebeple bir kez de bu başlıktan, herşeyin sadece dersler olduğu olgusuna odaklanmanın, bakış açımızı o yöne çevirmenin çok faydalı olacağına olan inancımla birlikte nacizane tekrardan sizlere bunun tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Velhasıl, sizde katılacaksınızdır ki, "Bilgi" kavramı ile birlikte K'ların celselerde sürekli tekrarladığı en temel olgu bu olageldi her zaman. Ben kendi çalışmamdan, (ki sadece 1998 yılının başına kadar olan kısımdan) bulduklarımı bir kez daha sıralı bir şekilde burada tekrardan alıntılamak istiyorum. Bakmadım ama mutlaka ve elbette ileryen celseler de pek çok defa geçmiştir. Sadece 94-98 arasındaki celselerden çıkardığım kadarı bile kanımca konuya ne kadar önem verdiklerini, devamlı dikkati bu olguya çektiklerini anlatmaya fazlası ile yetiyor. Tavsiyemi tekrardan yineleyerek, hepinize sevgilerimi yolluyor, derslerinizde başarılar diliyorum...:)

C: Sizin bildiğiniz şekliyle zaman yok. Hepsi kolektif bilince yönelik derslerden ibaret. (16 Kasım 1994)

C: Dur. Varolan herşey sadece birer derstir. Bu sonsuz bir okul. Herhangi birşeyin varolmasının başka hiçbir amacı yok. Cansız madde bile öğreniyor. Herşey bir "İlüzyon". Her bir birey aklında tüm varoluşa sahip. Şimdi bunu biraz düşün. Her bir ruhun gücü sonsuz ve eğer nasılını bilirse tüm mevcudiyeti yaratabilir veya yokedebilir. Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız. Eğer istersen yeni evrenler yaratabilir ve o evrenlerde yaşayabilirsin. Hepiniz içinde yaşadığınız evrenin bir kopyasısınız. Aklınız varolan herşeyi temsil ediyor. Ne kadar çok şeye erişilebileceğini görmek "eğlence." (24 Kasım 1994)

C: Tüm seviyelerde varolan herşey sadece birer derstir. (3 Aralık 1994)

C: Herşey her birey için birer ders. Varolan herşey bundan ibaret. (23 Aralık 1994)

C: Derslerden başka hiçbirşey, tekrarlıyoruz hiçbirşey yok. (23 Aralık 1994)

C: Herşey sadece ders.(7 Ocak 1995)

C: Herşey yalnızca ders. (11 Ocak 1995)

C: Herşey derslerden ibaret. (21 Ocak 1995)

C: Unutmayın, varolan herşey derslerdir. (15 Nisan 1995)

C: Hatırlayın, varolan herşey birer ders. Bu kadar! Başka hiçbirşey yok. Herşey algılamanız için. Algılamamız için. Tüm bilinç için. Varolan herşey / tek şey bu. (17 Haziran 1995)

C: Varolan herşey -- derslerdir. (5 Ağustos 1995)

C: Evren yalnızca bir okuldur. Ve bu okul herkesin öğrenmesi için var. Herşeyin varolma sebebi bu. Başka bir sebep yok. Şimdi, eğer bu ifadenin gerçek derinliğini anlarsanız, deneyimlemesi mümkün olan tüm yoğunluk seviyelerini, deneyimlemesi mümkün olan tüm boyutları, tüm farkındalığı görmeye ve deneyimlemeye başlarsınız. Bir birey bu ifadeyi mümkün alan en büyük derinliğiyle anladığında, o birey aydınlanmış olur. Ve siz kesinlikle bunu duymuştunuz. Ve sonsuza kadar süren bir an için, o birey bilinecek herşeyi mutlak bir şekilde bilir. (9 Eylül 1995)

C: Varolan herşey / tek şey derslerdir. (16 Eylül 1995)

C: Varolan herşey / tek şey derslerdir. (14 Temmuz 1996)

C: Varolan herşey / tek şey derslerdir ve öğrenmek eğlencelidir. Öğretmekten daha da eğlenceli. (30 Kasım 1996)

C: Olayları akışına bırak. Hatırla, varolan herşey / tek şey dersler. (28 Aralık 1996)

C: Her şey derslerden ibaret ve her ders, Bir ile birleşmeye giden yolda atılan yeni bir adım. (7 Ekim 1997)

C: Tüm olan bitenler, derslerdir. (1 Kasım 1997)
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2022 :  22:57:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Qui-gon jinn

C: Hatırlayın, varolan herşey birer ders. Bu kadar! Başka hiçbirşey yok. Herşey algılamanız için. Algılamamız için. Tüm bilinç için. Varolan herşey / tek şey bu. (17 Haziran 1995)

Bir zamanlar internette rastladığım bir alıntı şöyle diyordu. G.Bruno Kahramanca Delilikler adlı kitabında duyguların varoluşu ölçmeye yaradığından bahseder..

Sanırım hisler dokunaçlar gibi.

Herşeyin ilzüyon olduğunu ama ilüzyonun gerçek olduğunu söylüyorlar. En azından elimizde başka bir şey yok, başka bir varoluş biçimi...

Bir kum saati... Ters çeviriyorsun.. Sanırım herşey buna benziyor...

K'lar biir keresinde dedi ki: Aydınlanma. Bir kereliğine bilinebilecek her şey bilinir.

Başka bir keresinde dedi ki: 4KH. Dışı küçük içi büyük tüm hepsini içine alan bir uzay gemileri var ve onda yaşıyorlar.

Yine dediler ki: 4 KH karargahı savaş üretmeyi seviyor.

Yine dediler ki: Sizi bir çitle kontrol ediyorlar ve bu çit aynı zamanda elitleri ile de bağlantılarını sağlıyor.

Yine dediler ki: İndirme/download

Yine dediler ki: 4. seviye de 3.seviyenin tohumlayıcısı olacaksınız.

Yine dediler ki: Birleştirin ve her şey derslerdir.. Ne kadar çok şeye erişebileceğini görmek eğlence.

Bu başlığı neden açtım bilmiyorum. Yani alıntılar bölümüne daha sonra twitter alıntıları almayı mı umdum? bilmiyorum. Emin değilim. Aslında Alıntılar diye bir başlığım var ama onda twitter da çeviriye yardımcı olan bir video paylaştım ve onun sonda kalmasını ve görülmesini istedim yukarıdaki alıntı içinde başka bir başlık arayınca gözüm buna ilişti. Belki o zamanda bunu öyle açtım bilmiyorum.
O çeviri şeyini önemsiyorum çünkü böyle bir şeye erişmek 2-3 yılımı aldı..
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2022 :  23:00:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
YENİ ZELANDA - İklim değişikliğiyle mücadele için hayvan sahiplerine geğirme ve osuruk vergilendirme planlarını duyurdu.

Bu bir şaka değil

https://twitter.com/BernieSpofforth/status/1553409181633454083

Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/08/2022 :  14:01:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1293157152085835777/pu/vid/1280x720/_w4o1K6oLWI2LEhH.mp4?tag=10

https://twitter.com/CarlZha/status/1553353064127827968

ya da

Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/08/2022 :  14:29:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
800m yarışında 500m tüm rakiplerinin gerisinde koşan (neredeyse 2,5-3 sn fark demek) ve son 300m de hepsini geçen adam

Eklenti:

David Wottle ve şapkasının 72. doğum günü kutlu olsun. 1972. 800m. Altın.

https://twitter.com/HonestLarry1/status/1556264055740026881
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/08/2022 :  20:46:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Avrupa'nın sel'e ihtiyacı var gibi.
Kurak sel getirir ve anomalik iklim ne kadar anomalik bilmiyorum. Ağustos içinde rekor sıcaklar olası deniyor ve diğer şeyler

Eklenti:

Haftalarca süren kurak hava, Avrupa'nın belli başlı su yollarının birçoğunu bir damlaya dönüştürerek, gemi teslimatlarına dayanan endüstriler için baş ağrısına neden oldu.

https://mobile.twitter.com/AP/status/1557729045806063620

Eklenti:
Bu yaz Fransa'da da göllerde ve nehirlerde düşük seviyeler fark ettik. İyi değil.

Eklenti:
Yakınımda neredeyse kurumuş bir göl var. Korkutucu.
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2022 :  15:29:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Biyoteknoloji; hücre ve doku biyolojisi kültürü, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, genetik, fizyoloji ve biyokimya gibi doğa bilimlerinin yanı sıra makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği gibi mühendislik dallarından yararlanarak, DNA teknolojisiyle bitki, hayvan ve mikroorganizmaları geliştirmek, doğal olarak var olmayan veya ihtiyacımız kadar üretilemeyen yeni ve az bulunan maddeleri (ürünleri) elde etmek için kullanılan teknolojilerin tümüdür.

Biyoteknoloji, insan, hayvan ve bitki hücrelerinin fonksiyonlarını anlamak ve değiştirmek amacıyla uygulanan çeşitli teknikleri ve işlemleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Canlıların iyileştirilmesi ya da endüstriyel kullanımına yönelik ürünler geliştirilmesini, modern teknolojinin doğa bilimlerine uygulanmasını kapsar.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Biyoteknoloji

Eklenti:
Bunu sade bir dille ifade edeyim:
ABD, planı olarak öjeni ilan etti.
Sağlık için ilaç bağımlılığını kabul eden nüfus aptallığı göz önüne alındığında, ilaç her şeyden (kelimenin tam anlamıyla herkesten) kaynakları emmek için ana plandır ve bu rejime güç ve kontrol verecektir.

https://twitter.com/denisrancourt/status/1569685855056416769

Eklenti:
Sürdürülebilir, Güvenli Bir Amerikan "Biyoekonomi"si için Biyoteknoloji ve Biyo-imalat İnovasyonunu Geliştirmeye İlişkin Yönetici Kararı

12 EYLÜL 2022 • CUMHURBAŞKANLIĞI EYLEMLERİ

Amerika Birleşik Devletleri Anayasası ve yasaları tarafından Başkan olarak bana verilen yetkiye göre, işbu belgede aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir:

Bölüm 1. Politika. Sağlık, iklim değişikliği, enerji, gıda güvenliği, tarım, tedarik zinciri esnekliği ve ulusal ve ekonomik güvenlik konularında yenilikçi çözümlere yönelik biyoteknoloji ve biyo-imalatı ilerletmek için tüm hükümet yaklaşımını koordine etmek Yönetimimin politikasıdır. Bu politikanın ve sonuçlarının merkezinde, teknolojilere, süreçlere ve ürünlere tüm Amerikalılara ve küresel topluluğa fayda sağlayacak ve Amerika Birleşik Devletleri'nin teknolojik liderliğini ve ekonomik rekabet gücünü koruyacak şekilde erişim sağlayan eşitlik, etik, güvenlik ve güvenlik ilkeleri yer alır.

Biyoteknoloji, Amerika Birleşik Devletleri ekonomisini ve işgücünü büyütmek ve yaşam kalitemizi ve çevreyi iyileştirmek için fırsatlar sağlayan yeni hizmetler ve ürünler yaratmak için biyolojinin gücünden yararlanır. Biyoteknoloji ve biyo-imalattan elde edilen ekonomik faaliyete "biyoekonomi" denir. COVID-19 salgını, Amerikalıları ve dünyayı koruyan hayat kurtaran teşhis, tedavi ve aşıların geliştirilmesinde ve üretilmesinde biyoteknoloji ve biyo-üretimin hayati rolünü göstermiştir. Bu teknolojilerin gücü şu anda insan sağlığı bağlamında en canlı olmasına rağmen, iklim ve enerji hedeflerimize ulaşmak, gıda güvenliğini ve sürdürülebilirliği geliştirmek, tedarik zincirlerimizi güvence altına almak ve ekonomiyi her yerde büyütmek için biyoteknoloji ve biyo-imalat da kullanılabilir. tüm Amerika.

Biyoteknoloji ve biyo-üretimin toplumsal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olması için ABD'nin temel bilimsel yeteneklere yatırım yapması gerekiyor. Hücreler için devreler yazabilmek ve biyolojiyi tahmin edilebilir şekilde programlayabilmek için, tıpkı yazılım yazdığımız ve bilgisayarları programladığımız gibi, genetik mühendisliği teknolojileri ve teknikleri geliştirmemiz gerekiyor; bilgi işlem araçları ve yapay zeka dahil olmak üzere biyolojik verilerin gücünü açığa çıkarın; ve yenilikçi teknolojilerin ve ürünlerin pazarlara daha hızlı ulaşabilmesi için ticarileştirmenin önündeki engelleri azaltırken ölçek büyütme üretim bilimini ilerletmek.

Aynı zamanda, biyoteknolojideki ilerlemelerle ilişkili biyolojik riskleri azaltmak için somut adımlar atmalıyız. Biyoteknolojinin, insanlara, hayvanlara veya hayvanlara kazara veya kasıtlı zarar verecek şekilde değil, Amerika Birleşik Devletleri ilke ve değerleri ve uluslararası en iyi uygulamalarla uyumlu şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlamak için biyogüvenlik ve biyogüvenliğe yatırım yapmalı ve teşvik etmeliyiz. Çevre. Ayrıca, yabancı hasımlar ve stratejik rakipler, biyolojik veriler ve tescilli veya rekabet öncesi bilgiler dahil olmak üzere Birleşik Devletler teknolojilerini ve verilerini elde etmek için yasal ve yasadışı yolları kullandığından, Birleşik Devletler ekonomik rekabet gücünü ve ulusal güvenliği tehdit eden Birleşik Devletler biyoekonomisini korumalıyız. .

Ayrıca biyoteknoloji ve biyo-imalat kullanımının etik ve sorumlu olmasını sağlamalıyız; 20 Ocak 2021 tarihli 13985 sayılı Yürütme Kararı (Federal Hükümet Aracılığıyla Irksal Eşitliğin ve Yetersiz Hizmet Alan Topluluklara Desteğin Geliştirilmesi) ile tutarlı olarak eşitlik ve kamu yararı temeline odaklanmaktadır; ve insan haklarına saygı ile tutarlıdır. Biyoteknoloji ve biyo-üretim teknolojilerinin tüm Amerikalılara, özellikle yetersiz hizmet alan topluluklardakilere ve daha geniş küresel topluluğa fayda sağlaması için kaynaklar adil ve eşit bir şekilde yatırılmalıdır.

Bu hedeflere ulaşmak için, İdaremin politikası:

(a) toplumsal hedeflere ulaşmak için biyoteknoloji ve biyo-imalatın kilit araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) alanlarında Federal yatırımı desteklemek ve koordine etmek;

(b) güvenlik, mahremiyet ve sorumlu araştırma yürütme ilkelerine bağlı kalırken biyoteknoloji ve biyo-imalat inovasyonunu geliştiren bir biyolojik veri ekosistemini teşvik etmek;

(c) temel araştırma sonuçlarının uygulamaya dönüştürülmesini hızlandırmak için biyoteknoloji ve biyo-imalat alanındaki pilot uygulama ve prototipleme çabalarını artırırken, yerel biyo-imalat üretim kapasitesini ve süreçlerini iyileştirmek ve genişletmek;

(d) sürdürülebilir biyokütle üretimini artırmak ve Amerikalı tarım üreticileri ve orman arazi sahipleri için iklim açısından akıllı teşvikler yaratmak;

(e) biyoenerji ve biyo-tabanlı ürün ve hizmetler için pazar fırsatlarını genişletmek;

(f) biyoteknoloji ve biyo-imalatı ilerletmek için çeşitli, yetenekli bir işgücünü ve farklı gruplardan gelecek nesil liderleri eğitmek ve desteklemek;

(g) biyoteknoloji ürünlerinin güvenli kullanımını desteklemek için bilime ve riske dayalı, öngörülebilir, verimli ve şeffaf bir sistemin hizmetindeki düzenlemeleri netleştirmek ve düzene koymak;

(h) biyolojik risk yönetimini, uygulamalı biyogüvenlik ve biyogüvenlik inovasyonuna araştırma ve yatırım sağlamak da dahil olmak üzere, biyoteknoloji ve biyo-imalat Ar-Ge'sinin yaşam döngüsünün temel taşı olarak yükseltmek;

(i) biyoekonominin durumunu büyütmek ve değerlendirmek için standartları teşvik etmek, ölçütler oluşturmak ve sistemler geliştirmek; biyoekonomide politika, karar verme ve yatırımları daha iyi bilgilendirmek; ve biyoekonominin adil ve etik gelişimini sağlamak;

(j) Tehditleri, riskleri ve potansiyel güvenlik açıklarını (yabancı düşmanlar tarafından dijital izinsiz giriş, manipülasyon ve sızma çabaları dahil) değerlendirmek ve tahmin etmek için ileriye dönük, proaktif bir yaklaşım benimseyerek ve ABD biyoekonomisini güvence altına almak ve korumak. teknoloji liderliğini ve ekonomik rekabet gücünü korumak için riskleri ortaklaşa azaltmak için özel sektör ve diğer ilgili paydaşlar; ve

(k) biyoteknoloji Ar-Ge işbirliğini, Amerika Birleşik Devletleri ilke ve değerleriyle tutarlı ve güvenli biyoteknoloji ve biyo-üretim araştırması, inovasyonu ve ürün geliştirme ve kullanımı için en iyi uygulamaları teşvik edecek şekilde geliştirmek için uluslararası toplulukla bağlantı kurmak.

Bu emir uyarınca bu politikaları ilerletmek için yürütülen çabalar topluca Ulusal Biyoteknoloji ve Biyoüretim Girişimi olarak anılacaktır.

San. 2. Koordinasyon. Ulusal Güvenlik İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı (APNSA), Ekonomi Politikasından Sorumlu Başkan Yardımcısı (APEP) ve Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) Direktörü ile istişare halinde, bu emri, 4 Şubat 2021 tarihli Ulusal Güvenlik Muhtırası 2'de (Milli Güvenlik Kurulu Sisteminin Yenilenmesi) açıklanan kurumlar arası süreç (NSM-2 süreci) aracılığıyla uygulamak. Bu emri uygularken, ajans başkanları (bu emrin 13. bölümünde tanımlandığı gibi), uygun ve yürürlükteki yasalara uygun olarak, endüstridekiler gibi dış paydaşlara danışacaktır; akademi; sivil toplum örgütleri; topluluklar; işçi sendikası; ve Eyalet, yerel, Kabile,

Sek . 3 . Biyoteknolojiden ve Biyo-imalat Ar-Ge'sinden Daha İleri Toplumsal Hedeflere Ulaşmak . (a) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, bu bölümün (a)(i)-(v) alt bölümlerinde belirtilen daire başkanları, sağlıkla ilgili diğer toplumsal hedeflere yönelik olarak biyoteknoloji ve biyo-imalat hakkında aşağıdaki raporları sunacaktır, iklim değişikliği ve enerji, gıda ve tarımsal yenilik, esnek tedarik zincirleri ve kesişen bilimsel gelişmeler. Raporlar, Yönetim ve Bütçe Ofisi (OMB), APEP, İç Politika Başkan Yardımcısı (APDP) ve OSTP Direktörü ile koordineli olarak APNSA aracılığıyla Başkana sunulacaktır.

(i) Sağlık ve İnsan Hizmetleri Sekreteri (HHS), Sekreter tarafından belirlenen uygun kurumların başkanlarıyla istişare ederek, tıbbi atılımlar gerçekleştirmek, genel hastalık yükünü azaltmak için biyoteknoloji ve biyo-imalatın nasıl kullanılacağını değerlendiren bir rapor sunacaktır. ve sağlık sonuçlarını iyileştirin.

(ii) Enerji Bakanı, Sekreter tarafından belirlenen uygun kurumların başkanlarıyla istişare içinde, nedenleri ele almak ve etkileri uyarlamak ve azaltmak için biyoteknoloji, biyo-imalat, biyoenerji ve biyo-bazlı ürünlerin nasıl kullanılacağını değerlendiren bir rapor sunacaktır. karbonun tutulması ve sera gazı emisyonlarının azaltılması dahil olmak üzere iklim değişikliğinin önlenmesi.

(iii) Tarım Bakanı, Sekreter tarafından belirlenen uygun kurumların başkanları ile istişare içinde, sürdürülebilirlik ve arazi korumanın iyileştirilmesi de dahil olmak üzere gıda ve tarım inovasyonu için biyoteknoloji ve biyo-imalatın nasıl kullanılacağını değerlendiren bir rapor sunacaktır; gıda kalitesinin ve beslenmenin arttırılması; tarımsal verimin artırılması ve korunması; bitki ve hayvan zararlılarına ve hastalıklarına karşı koruma; ve alternatif gıda kaynakları yetiştirmek.

(iv) Ticaret Bakanı, Savunma Bakanı, HHS Sekreteri ve Ticaret Bakanı tarafından belirlenen diğer uygun kurumların başkanları ile istişare halinde, biyoteknolojinin ve biyo-imalatın nasıl kullanılacağını değerlendiren bir rapor sunacaktır. Birleşik Devletler tedarik zincirlerinin esnekliği.

(v) Ulusal Bilim Vakfı (NSF) Direktörü, Direktör tarafından belirlenen uygun kurumların başkanlarıyla istişare ederek, biyoteknoloji ve biyo-üretim ve Bu bölümde tanımlanan toplumsal hedefleri ele almak.

(b) Bu bölümün (a) alt bölümünde belirtilen her rapor, bu bölümün (a) alt bölümünde açıklanan genel hedeflere ulaşmak için yüksek öncelikli temel araştırma ve teknoloji geliştirme ihtiyaçlarını ve ayrıca kamu-özel işbirliği fırsatlarını belirleyecektir. Bu raporların her biri, biyoteknoloji Ar-Ge ve biyo-üretim yaşam döngüleri boyunca riski azaltmak için biyogüvenlik ve biyogüvenliği artırmaya yönelik eylemler için öneriler de içerecektir.

(c) Bu bölümün (a) alt bölümü uyarınca gerekli raporların alınmasından sonraki 100 gün içinde, OSTP Direktörü, OMB, APNSA, APEP, APDP ve belirlenen şekilde uygun kurum başkanları ile koordineli olarak NSM-2 süreci aracılığıyla, raporlardaki tavsiyeleri uygulamak için bir plan (uygulama planı) geliştirecektir. Bu uygulama planının geliştirilmesi, aynı zamanda, bu bölümün (a) alt bölümünde gerekli olan raporlarda yer alan tavsiyelerin, çevresel sürdürülebilirlik ve çevresel adalet dahil olmak üzere, potansiyel etik etkileri veya diğer toplumsal etkileri hakkında dış uzmanlardan girdi talep edilmesini de içerecektir. Uygulama planı, değerlendirmeleri içerecek ve bu tür çıkarımlar veya etkilerle ilgili tavsiyelerde bulunacaktır.

(d) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 90 gün içinde, OMB Direktörü, NSM-2 süreci ile belirlenen uygun kurumların başkanlarıyla istişare halinde, biyoteknolojiye yönelik mevcut ajans harcama düzeylerini belirlemek için bir bütçe çapraz kesimi gerçekleştirecektir. ve bu bölümün (c) alt bölümünde açıklanan uygulama planının gelişimini bilgilendirmek için biyo-üretimle ilgili faaliyetler.

(e) APNSA, OMB Direktörü, APEP, APDP ve OSTP Direktörü ile koordineli olarak, bu bölümün (a) alt bölümünde gerekli olan raporları gözden geçirecek ve raporları sınıflandırılmamış bir şekilde Başkana sunacaktır. ancak sınıflandırılmış bir ek içerebilir.

(f) APNSA, OMB Direktörü, APEP, APDP ve OSTP Direktörü ile koordineli olarak, uygulama planı ile birlikte bu bölümün alt bölümü (a) uyarınca sunulan raporlar için bir muhtıra içerir. bu bölümün (c) alt bölümünde gerekli olup, bu bölümde biyoteknoloji ve biyo-üretimin ilerletilmesi için herhangi bir ek genel tavsiyede bulunurlar.

(g) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 2 yıl içinde, bu bölümün (c) alt bölümünde gerekli olan uygulama planında tavsiyelerin yönlendirildiği kurumlar, OMB, APNSA, APEP, APDP ve APDP Direktörüne rapor verecektir. OSTP Direktörü, bu bölümün (c) alt bölümünde açıklanan uygulama planına uygun olarak, biyoteknoloji ve biyo-üretimi geliştirmek için alınan önlemler ve tahsis edilen kaynaklar hakkında.

(h) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, Başkanın Bilim ve Teknoloji Danışmanları Konseyi, Başkan'a sunacak ve ABD'nin küresel biyoekonomide rekabet gücünün nasıl korunacağına dair tavsiyeler sağlayan biyoekonomi hakkında bir raporu kamuya açıklayacaktır. .

Sek . 4 . Biyoekonomi için Veriler . (a) Birleşik Devletler biyoekonomisinin gelişimini kolaylaştırmak için, Yönetimim, yüksek kaliteli, geniş kapsamlı, kolay erişilebilir ve güvenli biyolojik veri setlerinin sürülebilmesini sağlayacak Biyoekonomi Girişimi (Veri Girişimi) için bir Veri oluşturacaktır. Birleşik Devletler biyoekonomisi için atılımlar. OSTP Direktörü, Veri Girişiminin geliştirilmesine yardımcı olmak için, OMB Direktörü ve OSTP Direktörü tarafından belirlenen uygun kurum başkanları ile koordinasyon içinde ve dış paydaşlarla istişare içinde 240 gün içinde bir rapor yayınlayacaktır. bu siparişin tarihinden:

(i) sağlık, iklim, enerji, gıda, tarım ve biyo-imalatın yanı sıra diğer biyoekonomi ile ilgili Ar-Ge'deki ilerlemeleri sağlamak için en kritik olan genomik ve multiomik bilgileri içerecek şekilde veri türlerini ve kaynaklarını tanımlar. veri boşlukları;

(ii) her türlü veri boşluğunu doldurmak ve yeni ve mevcut kamu verilerini adil, standartlaştırılmış, güvenli ve şeffaf yollarla bulunabilir, erişilebilir, birlikte çalışabilir ve yeniden kullanılabilir hale getirmek için bir plan ortaya koyar ve bunların kullanımını sağlayan platformlarla entegredir. gelişmiş bilgi işlem araçları;

(iii) - bu bölümün (a)(i) alt bölümünde açıklanan veri türleri ve kaynakları temelinde - güvenlik, gizlilik ve diğer riskleri (kötü niyetli kötüye kullanım, manipülasyon, sızma ve silme gibi) tanımlar ve bir veri sağlar. - bu riskleri azaltmak için koruma planı; ve

(iv) Veri Girişimi'ni desteklemek ve bu alt bölümde ana hatlarıyla belirtilen hedeflere ulaşmak için gereken Federal kaynakları, yasal makamları ve eylemleri eylem için bir zaman çizelgesiyle birlikte özetler.

(b) İç Güvenlik Bakanı, Savunma Bakanı, Tarım Bakanı, Ticaret Bakanı (Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) aracılığıyla hareket ederek), HHS Sekreteri ile koordineli olarak, Enerji Bakanı ve OMB Direktörü, Federal Hükümet bilgi sistemlerinde depolanan biyolojik veriler için geçerli yasa ve 12 Mayıs 2021 tarihli 14028 sayılı Yürütme Kararı (Ulusun Siber Güvenliğini İyileştirme) ile tutarlı olarak ilgili siber güvenlik en iyi uygulamalarını belirleyecek ve tavsiye edecektir.

(c) NIST Direktörü aracılığıyla ve HHS Sekreteri ile koordineli olarak hareket eden Ticaret Sekreteri, geliştirme için temel güvenlik standartlarını oluştururken laboratuvar ekipmanı, enstrümantasyon ve veri yönetimi için yazılımlar da dahil olmak üzere biyo-ilgili yazılımları dikkate alacaktır. ABD Hükümeti'ne satılan yazılımın, 14028 sayılı Yürütme Kararı'nın 4. bölümü ile tutarlıdır.

San. 5. Canlı Bir Yerli Biyo-Üretim Ekosistemi Oluşturma. (a) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, APNSA ve APEP, Savunma Bakanı, Tarım Bakanı, Ticaret Bakanı, HHS Sekreteri, Enerji Bakanı, Savunma Bakanı ile koordineli olarak. NSF ve Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Yöneticisi, eşitlik geliştirmeye odaklanarak sağlık, enerji, tarım ve sanayi sektörlerini kapsayan ürünler için yerel biyo-üretim kapasitesini genişletmek için politika önerilerini belirleyen bir strateji geliştirecektir, biyo-üretim süreçlerinin iyileştirilmesi ve ilgili altyapının bağlanması. Bunlara ek olarak,

(b) Bu bölümün (b)(i)-(iv) alt bölümlerinde tanımlanan ajanslar, kaynakları uygun ve yürürlükteki yasalara uygun olarak, canlı bir yerel biyo-üretim ekosistemini destekleyen programların oluşturulmasına veya genişletilmesine yönlendirecektir. bu bölümün (a) alt bölümü uyarınca geliştirilen strateji:

(i) NSF, biyoteknoloji dahil olmak üzere gelişen teknolojileri ilerletmek için mevcut Bölgesel Yenilik Motoru programını genişletecektir;

(ii) Ticaret Bakanlığı, biyo-üretim tedarik zincirlerindeki ve ilgili biyoteknoloji geliştirme altyapısındaki zorlukları ele alacaktır;

(iii) Savunma Bakanlığı, savunma tedarik zinciri için çeşitli ürünler yapmak üzere kullanılabilecek çok çeşitli malzemeler için yerli, esnek endüstriyel biyo-üretim kapasitesinin genişletilmesini teşvik edecektir; ve

(iv) Enerji Bakanlığı, biyoenerji ve biyoürün bilimindeki ilerlemeleri hızlandırmak, biyoteknoloji ve biyoinformatik araç geliştirmeyi hızlandırmak ve gelecek vadeden biyoteknolojilerin mühendislik ölçeğini büyütmeyi ve biyo-üretimin genişlemesini teşvik etmek de dahil olmak üzere ticarileştirmenin önündeki engelleri azaltmak için araştırmaları destekleyecektir. kapasite.

(c) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde, Tarım Bakanı, Sekreter tarafından belirlenen uygun kurumların başkanları ile istişare içinde, APNSA ve APEP aracılığıyla Başkana bir plan sunacaktır. Amerika Birleşik Devletleri biyokütle tedarik zincirinin yerel biyo-üretim ve biyo-tabanlı ürün üretimi için dayanıklılığını artırırken, aynı zamanda gıda güvenliğini, çevresel sürdürülebilirliği ve yetersiz hizmet alan toplulukların ihtiyaçlarını da geliştiriyor. Bu plan, 2022 Mali Yılı için ayrılan ve Başkan'ın 2023 Mali Yılı Bütçesinde önerilen fonların muhasebeleştirilmesi de dahil olmak üzere, bütçe tahminlerinin yanı sıra iklime duyarlı üretimi ve yerli biyokütle kullanımını teşvik edecek programları içerecektir.

(d) Bu emrin tarihinden itibaren 180 gün içinde, İç Güvenlik Bakanı, Sekreter tarafından belirlenen uygun kurumların başkanları ile koordineli olarak:

(i) APNSA'ya siber, fiziksel ve sistemik riskler dahil olmak üzere biyoekonomiyle ilişkili kritik altyapı ve ulusal kritik işlevlere ilişkin güvenlik açığı değerlendirmelerini ve altyapımızın ve ekonomimizin bu bileşenlerini güvence altına almak ve esnek hale getirmek için öneriler sağlamak; ve

(ii) biyolojik verilere ve ilgili fiziksel ve dijital altyapı ve cihazlara yönelik riskler de dahil olmak üzere, Birleşik Devletler biyoekonomisine yönelik siber güvenlik ve altyapı riskleri için tehdit bilgisi paylaşımı, güvenlik açığının ifşası ve risk azaltma konularında sektörle koordinasyonu geliştirmek. Bu koordinasyon, kısmen bu bölümün (d)(i) alt bölümünde açıklanan değerlendirmelerle bilgilendirilecektir.

Sek . 6 . Biyobazlı Ürün Tedariği . (a) 7 USC 8102'nin gereklilikleriyle tutarlı olarak, bu sipariş tarihinden itibaren 1 yıl içinde, 7 USC 8102(a)(1)(A)'da tanımlandığı gibi henüz açıklandığı gibi bir biyo-tabanlı satın alma programı oluşturmamış satın alma ajansları 7 USC 8102(a)(2)'de böyle bir program oluşturacaktır.

(b) Tedarik ajansları, bu sipariş tarihinden itibaren 2 yıl içinde tüm uygun personelin (sözleşme görevlileri, satın alma kartı yöneticileri ve satın alma kartı sahipleri dahil) biyo-bazlı ürün satın alma konusunda eğitimi tamamlamasını isteyecektir. OMB bünyesindeki Federal Satın Alma Politikası Ofisi, Tarım Bakanı ile işbirliği içinde, satın alma ajansları için eğitim materyalleri sağlayacaktır.

(c) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde ve daha sonra yıllık olarak, satın alma ajansları önceki mali yıl harcamalarını OMB Direktörüne aşağıdaki konularda rapor edecektir:

(i) biyo-bazlı ürünlerin doğrudan tedarikini içeren bir önceki mali yıl içinde imzalanan sözleşmelerin sayısı ve dolar değeri;

(ii) biyo-esaslı ürünlerin kullanımına ilişkin dili içeren bir önceki mali yıl içinde girilen hizmet ve inşaat (yenileme dahil) sözleşmelerinin sayısı; ve

(iii) bir önceki mali yılda yükleniciler tarafından hizmet ve inşaat (tadilat dahil) sözleşmelerinin yürütülmesinde fiilen kullanılan biyolojik bazlı ürünlerin türleri ve dolar değerleri.

(d) Bu bölümün (c) alt bölümündeki gereklilikler, satın alma kartı işlemleri ve 48 CFR 4.606(c) uyarınca Federal Tedarik Veri Sistemine bildirilmeyen diğer "[a]işlemler" için geçerli değildir.

(e) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde ve daha sonra yıllık olarak, OMB Direktörü, bu bölümün (c) alt bölümü altında toplanan verilerden ve 7 USC 8102 kapsamında rapor edilen bilgilerden kaynaklanan biyo-tabanlı satın alma hakkındaki bilgileri, diğer bilgilerle birlikte yayınlayacaktır. ilgili bilgiler ve artan biyo-tabanlı satın almayı teşvik etmek için puan kartları veya benzer sistemler kullanacaktır.

(f) Bu sipariş tarihinden itibaren 1 yıl içinde ve daha sonra yıllık olarak, tedarik ajansları, halihazırda mevcut olmayan ürünler ve diğer ürünler için istenen performans standartları ile birlikte, tedarik ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut olmayan belirli biyobazlı ürün kategorilerini Tarım Bakanı'na rapor edecektir. ilgili spesifikasyonlar. Tarım Bakanı bu bilgiyi yıllık olarak yayınlayacaktır. Biyo-bazlı ürünlerin yeni kategorileri ticari olarak temin edilebilir hale geldiğinde, 7 USC 8102'de belirtildiği gibi, Tarım Bakanı tercih edilen Federal tedarik için yeni ürün kategorileri belirleyecektir.

(g) Tedarik ajansları, bu bölümün (c) alt bölümünde açıklanan bilgilerde yansıtıldığı ve uygun ve aşağıdakilerle tutarlı olduğu şekilde, 2025 yılına kadar biyobazlı ürün yükümlülüklerinin miktarını veya yalnızca biyobazlı sözleşmelerin sayısını veya dolar değerini artırmaya çalışacaklardır. geçerli yasa .

San. 7. Biyoteknoloji ve Biyo-imalat İşgücü. (a) Birleşik Devletler Hükümeti, biyoteknoloji ve biyo-imalat alanında tüm Amerikalılar için eğitim ve öğretim olanaklarını genişletecektir. Bu amacı desteklemek için, bu emrin verildiği tarihten itibaren 200 gün içinde, Ticaret Bakanı, Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı, APDP, OSTP Direktörü ve NSF Direktörü bir belge hazırlayacak ve kamuya açık hale getirecektir. ilgili Federal eğitim ve öğretim programlarını koordine etmeyi ve kullanmayı planlarken, aynı zamanda çok disiplinli eğitim programlarını teşvik etmek için yeni çabalar önerir. Bu plan, örgün ve yaygın eğitim ve öğretimin (teknik okullardaki fırsatlar ve sertifika programları gibi), kariyer ve teknik eğitimin, ve biyoteknoloji ve biyo-imalat için mevcut lisans programlarına yönelik genişletilmiş kariyer yolları. Bu plan aynı zamanda, Tarihsel Olarak Siyahi Kolejler ve Üniversiteler, Kabile Kolejleri ve Üniversiteler ile Azınlıklara Hizmet Eden Kurumlar ve kurumların mevcut yasal yetkileri ırk ve cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve yetersiz hizmet alan toplulukları desteklemek için politikayla tutarlı olarak ne ölçüde kullanabileceğine ilişkin odaklanmış bir tartışmayı da içerecektir. Yürütme Emri 13985'te kurulmuştur. Son olarak, bu plan, 2022 Mali Yılı için ayrılan ve Başkanın 2023 Mali Yılı Bütçesinde önerilen fonları hesaba katacaktır.

(b) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 2 yıl içinde, bu bölümün (a) alt bölümünde açıklanan ilgili Federal eğitim ve öğretim programlarını destekleyen kurumlar, OMB Direktörü ile koordineli olarak APNSA aracılığıyla Başkana rapor verir. ADPD ve OSTP Direktörü, bu bölümün (a) alt bölümünde açıklanan plan uyarınca işgücü gelişimini artırmak için alınan önlemler ve tahsis edilen kaynaklar hakkında.

San. 8. Biyoteknoloji Düzenleme Açıklığı ve Verimliliği. Biyoteknolojideki gelişmeler, ürün ortamını hızla değiştiriyor. Biyoteknoloji ürünleri için mevcut düzenleyici sistemin karmaşıklığı kafa karıştırıcı olabilir ve işletmelerin gezinmesi için zorluklar yaratabilir. Biyoteknoloji ürünleri için düzenleyici sürecin netliğini ve verimliliğini artırmak ve bu siparişin 3. bölümünde tanımlanan toplumsal hedefleri daha da ileriye taşıyan ürünleri etkinleştirmek için Tarım Bakanı, Çevre Koruma Ajansı Yöneticisi ve Gıda ve Gıda Komiseri. İlaçlar, OMB Direktörü, ADPD ve OSTP Direktörü ile koordineli olarak:

(a) bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, Biyoteknoloji Düzenlemesi için Koordineli Çerçevenin Ocak 2017 Güncellemesinde veya 11 Haziran tarihli 13874 sayılı Yürütme Kararı uyarınca yapılan politika değişikliklerinde muğlaklık, boşluk veya belirsizlik alanlarını belirleyin. , 2019 (Tarımsal Biyoteknoloji Ürünleri için Düzenleyici Çerçevenin Modernleştirilmesi), geliştiriciler ve dış paydaşlarla ilişki kurmak ve yeni biyoteknoloji ürünleri için ufuk taraması yoluyla;

(b) bu #8203;#8203;bölümün (a) alt bölümündeki görevi tamamladıktan sonraki 100 gün içinde, gözetimden hangi ajans veya kurumların sorumlu olduğu da dahil olmak üzere, her bir kurumun düzenleyici rolleri, sorumlulukları ve süreçleri hakkında genel kamuoyuna açık bir dille bilgi verin. Biyoteknoloji ile geliştirilen farklı ürün türleri, duruma göre vaka çalışmaları ile;

(c) bu emrin verildiği tarihten itibaren 280 gün içinde, OMB Direktörüne, ADPD'ye ve OSTP Direktörüne, düzenlenebilecek düzenlemelerin ve rehberlik belgelerinin belirlenmesi de dahil olmak üzere düzenleyici reformu uygulamak için süreçler ve zaman çizelgeleri içeren bir plan sağlayın. güncellenmiş, kolaylaştırılmış veya netleştirilmiş; ve gerektiğinde, potansiyel yeni kılavuzların veya düzenlemelerin belirlenmesi;

(d) bu siparişin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde, bu bölümün (b) alt bölümü altında geliştirilen bilgileri web sitesine dahil ederek ve biyoteknoloji geliştiricilerine olanak tanıyarak 13874 sayılı Yürütme Kararı uyarınca geliştirilen Biyoteknoloji Tüzüğü için Birleşik Web Sitesi üzerine inşa edilecektir. belirli bir ürünle ilgili sorular göndermek ve mümkün olduğu ölçüde geliştiricilerin Federal düzenleyici inceleme için izlemesi gereken süreçle ilgili bilgileri ve uygun olduğunda gayri resmi rehberlik sağlayan tek bir koordineli yanıtı derhal almak için ürünler; ve

(e) bu siparişin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde ve daha sonra her yıl 3 yıllık bir süre boyunca, OMB Direktörüne, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilcisine (USTR), APNSA'ya bu bölümün uygulanmasındaki ilerlemeye ilişkin bir güncelleme sağlamak, ADPD ve OSTP Direktörü. Her 1 yıllık güncelleme, biyoteknoloji ürünleri için düzenleyici sürecin netliğini ve verimliliğini artırmak için ele alınması gereken yasal yetkilerdeki boşlukları belirleyecek ve bu hedeflere ulaşmak için ek yürütme eylemleri ve yasa önerileri önerecektir.

San. 9. Biyogüvenliği ve Biyogüvenliği Geliştirerek Riski Azaltmak. (a) Birleşik Devletler Hükümeti, biyoteknoloji, biyo-imalat ve biyoekonomideki gelişmelerle bağlantılı biyolojik riskleri azaltmaya çalışacak bir Biyogüvenlik ve Biyogüvenlik Yenilik Girişimi başlatacaktır. HHS Sekreteri tarafından, Sekreter tarafından belirlenen diğer ilgili kurumların başkanları ile koordineli olarak kurulacak olan Biyogüvenlik ve Biyogüvenlik Yenilik Girişimi aracılığıyla, yaşam bilimleri araştırmalarını finanse eden, yürüten veya sponsor olan kuruluşlar aşağıdaki eylemleri uygulayacaktır, uygun ve geçerli yasalara uygun olarak:

(i) biyoteknoloji Ar-Ge ve biyo-üretim yaşam döngüleri boyunca biyolojik riski azaltmak için biyogüvenlikteki uygulamalı biyogüvenlik araştırmalarına ve yeniliklere yönelik yatırımları öncelikli olarak desteklemek; ve

(ii) Amerika Birleşik Devletleri ve uluslararası araştırma işletmelerinde biyogüvenlik ve biyogüvenlik uygulamalarını ve en iyi uygulamaları teşvik etmek ve geliştirmek için biyoteknoloji ve biyo-imalat alanındaki Federal yatırımları kullanmak.

(b) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, HHS Sekreteri ve İç Güvenlik Sekreteri, yaşam bilimleri araştırmalarını finanse eden, yürüten veya sponsorluk yapan kuruluşlarla koordineli olarak, biyoekonomi için biyogüvenlik ve biyogüvenlik için bir plan hazırlayacaktır. , aşağıdakilere yönelik öneriler dahil:

(i) biyoteknoloji Ar-Ge ve biyo-üretim yaşam döngüleri boyunca riski azaltmak için biyogüvenlikteki uygulamalı biyogüvenlik araştırmalarını geliştirmek ve yenilikleri desteklemek; ve

(ii) biyoekonomi Ar-Ge işletmesi genelinde biyogüvenlik ve biyogüvenlik en iyi uygulamalarını geliştirmek için biyolojik bilimler, biyoteknoloji ve biyo-imalat alanındaki Federal yatırımları kullanmak.

(c) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde, yaşam bilimleri araştırmalarını finanse eden, yürüten veya sponsor olan kuruluşlar, Başkan Yardımcısı ve Ulusal Güvenlik Danışmanı aracılığıyla, alt bölümde açıklanan hedeflere ulaşma çabaları hakkında APNSA'ya rapor verecektir. (a) bu bölümün.

Sek . 10. Biyoekonominin Ölçülmesi. (a) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 90 gün içinde, Ticaret Bakanı, NIST Direktörü aracılığıyla, Direktör, endüstri ve diğer paydaşlar tarafından uygun şekilde belirlenen diğer ajanslarla istişare ederek, oluşturacak ve kamuya açık hale getirecektir. İlgili yerel ve uluslararası tanımları dikkate alarak ve ekonomik ölçüm, risk değerlendirmeleri ve makine öğrenimi uygulaması gibi kullanımları destekleyen biyoekonomi için ölçüm ve ölçüm yöntemlerinin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla biyoekonomi için mevcut bir sözlük ve diğer yapay zeka araçları.

(b) Amerika Birleşik Devletleri Baş İstatistikçisi, Tarım Bakanı, Ticaret Bakanı, NSF Direktörü ve Baş İstatistikçi tarafından belirlenen diğer uygun kurumların başkanları ile koordineli olarak, Federal istatistiksel verileri iyileştirecek ve geliştirecektir. Biyoteknolojinin biyoekonomiye katkısına odaklanarak, Birleşik Devletler biyoekonomisinin ekonomik değerini karakterize etmek için tasarlanmış koleksiyon. Bu çaba şunları içerecektir:

(i) bu emir tarihinden itibaren 180 gün içinde, Ticaret Bakanlığı'nın Ekonomik Analiz Bürosu aracılığıyla, biyoekonominin ekonomik katkılarının ulusal bir ölçümünü geliştirmenin fizibilitesini, kapsamını ve maliyetlerini değerlendirerek ve özellikle, tavsiyeler ve böyle bir ölçümün geliştirilmesinin gerekip gerekmediğine ilişkin sonraki adımlar için bir plan dahil olmak üzere biyoteknolojinin biyoekonomiye katkıları; ve

(ii) bu emir tarihinden itibaren 120 gün içinde, Amerika Birleşik Devletleri Baş İstatistikçisi başkanlığında, Tarım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, OSTP temsilcilerini içerecek bir Kurumlar Arası Teknik Çalışma Grubu (ITWG) kurmak, NSF ve Birleşik Devletler Baş İstatistikçisi tarafından belirlenen diğer uygun kurumlar.

(A) Bu sipariş tarihinden itibaren 1 yıl içinde, ITWG, Kuzey Amerika Endüstri Sınıflandırma Sistemine (NAICS) ve Kuzey Amerika Ürün Sınıflandırma Sistemine (NAPCS) biyoekonomi ile ilgili revizyonları Ekonomik Sınıflandırma Politikası Komitesine tavsiye edecektir. 2026'da ITWG, 2023 tavsiyelerinin gözden geçirilmesi sürecini başlatacak ve 2027 NAICS ve NAPCS revizyon süreçlerine girdi sağlamak için tavsiyeleri uygun şekilde güncelleyecektir.

(B) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 18 ay içinde, ITWG, Amerika Birleşik Devletleri Baş İstatistikçisine biyoekonomi ile ilgili NAICS ve NAPCS kodlarından yararlanan Federal istatistiksel bilgi koleksiyonlarını açıklayan bir rapor sunacak ve tavsiyeleri içerecektir. NAICS ve NAPCS'nin 2022 revizyonlarının bir parçası olarak biyoekonomiyle ilgili değişiklikleri uygulamak. ITWG, çalışmalarının bir parçası olarak dış paydaşlara danışacaktır.

Sek . 11 . Amerika Birleşik Devletleri Biyoekonomisine Yönelik Tehditlerin Değerlendirilmesi. (a) Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI), biyoekonomiye karşı yabancı düşmanlardan ve satın alma dahil olmak üzere biyoteknoloji ve biyo-üretimin yabancı düşman geliştirme ve uygulamasından Birleşik Devletler ulusal güvenliğine yönelik devam eden, ortaya çıkan ve gelecekteki tehditlerin kapsamlı bir kurumlar arası değerlendirmesine öncülük edecektir. Amerika Birleşik Devletleri yetenekleri, teknolojileri ve biyolojik verileri. Bu çabanın bir parçası olarak, DNI, yabancı bir düşman tarafından askeri amaçlarla kötüye kullanılabilecek veya başka bir şekilde Birleşik Devletler için risk oluşturabilecek biyoteknoloji ve biyo-imalatın teknik uygulamalarını değerlendirmek için Savunma Bakanlığı ile yakın bir şekilde çalışacaktır. Bu hedeflere destek olarak,

(b) Bu sipariş tarihinden itibaren 240 gün içinde, DNI aşağıdakilerle ilgili olarak APNSA'ya sınıflandırılmış değerlendirmeler sağlayacaktır:

(i) Birleşik Devletler'in ulusal ve ekonomik güvenliğine karşı yabancı düşmanca gelişme ve biyo-imalat uygulamasının yarattığı tehditler; ve

(ii) Amerika Birleşik Devletleri biyoteknolojilerinin, biyolojik verilerin ve tescilli veya rekabet öncesi bilgilerin edinilmesiyle ilgili yabancı düşman araçları ve amaçlanan kullanımları.

(c) DNI'nin değerlendirmelerini aldıktan sonraki 120 gün içinde, APNSA, tehdit tanımlamasına dayalı olarak Amerika Birleşik Devletleri biyoekonomisine yönelik riskleri azaltmak için bir plan geliştirmek ve sonuçlandırmak için NSM-2 süreci boyunca belirlenen ilgili kurumların başkanları ile koordinasyon içinde olacaktır. ve bu bölümün (a) alt bölümünde açıklanan etki değerlendirmeleri, bu siparişin 5(d) bölümünde açıklanan güvenlik açığı değerlendirmeleri ve diğer ilgili değerlendirmeler veya bilgiler. Plan, Amerika Birleşik Devletleri biyoekonomisinin teknoloji liderliğini ve ekonomik rekabet gücünü desteklemek için bu riskleri azaltmak için yürütme eyleminin, düzenleyici eylemin, teknoloji korumanın veya yasal makamların nerede gerekli olduğunu belirleyecektir.

(d) Birleşik Devletler Hükümeti, biyoekonomi ile ilgili hizmetler için sözleşme yapmak da dahil olmak üzere, işleyişini desteklemek için çeşitli sağlayıcılarla sözleşme yapar. Bu sözleşmelerin, 1984 tarihli Sözleşmeler Kanunundaki Rekabet (Kamu Kanunu 98-369, 98 Stat. 1175) ile uyumlu olarak tam ve açık rekabete göre yapılması önemlidir. Bu hedeflere uygun olarak ve bu emrin verildiği tarihten itibaren 1 yıl içinde, OSTP Direktörü, Savunma Bakanı, Başsavcı, HHS Sekreteri, Enerji Bakanı, İç Güvenlik Bakanı ile koordineli olarak, DNI, NASA Yöneticisi ve Genel Hizmetler Yöneticisi, Federal Tedarik Yönetmeliğinde (FAR) ve Savunma Federal Tedarik Yönetmeliği Eki'nde yer alan şartlar da dahil olmak üzere, Federal tedarik ile ilgili mevcut şartların ulusal güvenlik etkilerini gözden geçirecek ve OMB Direktörü FAR Konseyi'ne bu şartlara ilişkin güncellemeleri önerecektir, ve NSM-2 süreci ile belirlenen diğer uygun kurumların başkanları. Öneriler, çıkar çatışmasının durum tespiti incelemesini mümkün kılmak için ihale öncesi veri toplamayı standartlaştırmayı amaçlayacaktır; taahhüt çatışması; yabancı mülkiyet, kontrol veya etki; veya diğer potansiyel ulusal güvenlik endişeleri. Tavsiyeler, ilgili olduğu takdirde, yasama tekliflerini de içerecektir.

(e) OMB Direktörü, bu bölümün (d) alt bölümü uyarınca alınan tavsiyelere dayalı olarak genelleştirilmiş rehberlik sağlamak için ajanslara bir yönetim muhtırası yayınlayacak veya diğer uygun önlemleri alacaktır.

San. 12. Uluslararası Katılım. (a) Dışişleri Bakanlığı ve misyonlarının bir parçası olarak uluslararası ortaklarla ilişki kuran diğer kuruluşlar, uygun ve yürürlükteki yasalara uygun olarak yabancı ortaklarla aşağıdaki eylemleri üstlenir - özellikle gelişmekte olan ülkeler, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarına odaklanarak kuruluşlar — hem Amerika Birleşik Devletleri'ni hem de küresel biyoekonomileri desteklemek ve korumak için:

(i) özellikle genomikte biyoteknoloji Ar-Ge'sinde ortak araştırma projeleri ve uzman değişimleri dahil işbirliğini geliştirmek;

(ii) sürdürülebilirlik ve iklim hedeflerini destekleyen uygulamalara ve ürünlere vurgu yaparak, yenilikçi ürünleri değerlendirmek ve teşvik etmek için düzenleyici işbirliğini ve en iyi uygulamaların benimsenmesini teşvik etmek;

(iii) Birleşik Devletler'deki biyoekonomi işlerini desteklemek için ortak eğitim düzenlemeleri ve girişimleri geliştirmek;

(iv) geçerli yasa ve politikaya uygun olarak, genetik dizi verileri de dahil olmak üzere bilimsel verilerin açık paylaşımını mümkün olan en geniş ölçüde teşvik etmek için çalışmak, aynı zamanda geçerli herhangi bir erişim ve fayda paylaşımı mekanizmasının hızlı ve yenilikçi ürünlerin ve biyoteknolojilerin sürdürülebilir gelişimi;

(v) hassas teknolojiler veya veriler elde eden veya biyo-ilişkili tedarik zincirlerini bozan yabancı düşmanlardan kaynaklanan ulusal güvenlik tehditleri dahil olmak üzere küresel biyoekonomiye yönelik tehditleri tahmin etmek ve bu tehditleri ele alma fırsatlarını belirlemek için ufuk taraması yapmak;

(vi) ortak ulusal güvenlik tehditlerini ele almak için müttefikleri ve ortakları dahil etmek;

(vii) yaşam bilimleri için uygun gözetimi kolaylaştırmak için biyogüvenlik ve biyogüvenlik en iyi uygulamalarını, araçlarını ve kaynaklarını iki taraflı ve çok taraflı olarak geliştirmek ve teşvik etmek ve uygulamak için çalışmak, çift kullanımlı endişe araştırmaları ve potansiyel olarak pandemik ve diğer yüksek sonuçları içeren araştırmalar patojenler ve küresel olarak biyoteknoloji ve biyo-üretimle ilgili Ar-Ge'nin sağlam risk yönetimini geliştirmek; ve

(viii) biyolojik olarak üretilmiş ürünlerin uluslararası sınıflandırmalarının, bu ürünlerin hem Amerika Birleşik Devletleri hem de küresel biyoekonomiler için değerini ölçmek için uygun şekilde nasıl hizalanacağını araştırmak.

(b) Bu emrin verildiği tarihten itibaren 180 gün içinde, Dışişleri Bakanı, USTR ve uygun olduğu şekilde Sekreter tarafından belirlenen diğer kurumların başkanları ile koordineli olarak, APNSA'ya açıklanan hedefleri desteklemek için bir plan sunacaktır. bu bölümün (a) alt bölümünde yabancı ortaklar, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları ile.

JOSEPH R. BIDEN JR.

BEYAZ SARAY,
12 Eylül 2022.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2022/09/12/executive-order-on-advancing-biotechnology-and-biomanufacturing-innovation-for-a-sustainable-safe-and-secure-american-bioeconomy/

Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/09/2022 :  20:50:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Twitter sundu. Çokutandım. Tag'a bir tıkladım. İlk 5-10 dan

Eklenti:
Akp Kayseri milletvekili Hülya Nergis :
Konuştuğum emekliler maaşlarının çok yüksek olduğunu, daha az istediklerini söylüyorlar dedi.

#ÇokUtandım

https://twitter.com/bisikletsizadam/status/1575541347226099712

Ne dediğini anlamıyor!
Ne dediğini bile bilmiyor.!
Diyeceğini -birleşik- diyemiyor.
Metin cumhurbaşkanlığı prompterıyla aynı kalemden çıkmış.

Yukarıdaki de aynı şekilde düşündürücü.

Eklenti:
Bugünkü konuşmasından sonra maliye bakanı için "birşey bilmiyor" diye düşündüğüm için şuan

#ÇokUtandım

https://twitter.com/metehunn/status/1575527752395943939
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2022 :  20:25:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Daha Ekim'in başı ama Çek okullarında çocuklar zaten battaniyelerde oturuyor: ısıtma yok

Yönetim, okulu ısıtmak için gaz almak yerine tüm öğrencilere battaniye aldı.

https://twitter.com/LucyGatsby/status/1576599270559748097

Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2022 :  16:15:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Çin, ABD ve Kanada kara yüzölçümü olarak benzer yaklaşık alana sahip (9,5-10 milyon km kare arası). Rusyayı saymazsak daha sonra 7,5 milyon km2 lik Avustralya var. Çin'in kuzey kuzeybatı yönü bir miktar çöllük ,ABD Kanada da çöller var ama şunu diyeceğim -demek istiyorum. Çin 1,5 milyara yakın nüfusu barış uyum içinde besliyor yaşatıyor ve denge kuruyor. ABD toprağına 1,5 milyar insanı bıraksak iç savaş sömürü yıkım ve kaostan başkasını muhtemelen bulamazdık..
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/10/2022 :  19:32:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Veganizm.
Sanırım bize buzağıların yemeğini yemememiz gerektiğini anlatıyor ve hatırlatıyorlar
ve belki de et şişelerde olsaydı döktükleri oydu (o olacaktı.)

https://twitter.com/simonelhanna/status/1578401511843020801
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2022 :  11:36:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Batıda hiç bir anaokulunda et göremezsiniz. (Buna Türkiye de dahil). Etin övüldüğünü göremezsiniz. Sağlıklı yemek pırasa ıspanak ve sebzedir. Bu TV propagandasında, çizgi filmlerde her yerde işlenir. Çocuklara yemek listeleri yazılır ve bu ortak yemek listesi kek, börek gibi şeylerdir. Etin sağlıklı gerekli bir gıda olarak lanse edildiği ve sayıldığını göremezdiniz..

Videoya dikkatle bakın

https://twitter.com/TripInChina/status/1579898374471356416

Sonra bu yanıta bak (ne dediğimi anlayacaksın)

https://twitter.com/DavidAnon8/status/1580253152141451264

Ona bayıldım. Bunun gibi şeyler izliyorum. Üst düzey yetenekler. (Değil) Merkezi sinir sistemi. Motor sistem ya da beceriler ve biz insan olarak onlarla tam aynı türüz. Çoğumuz bunları izlediğinde kendi yapamayacağı şeyleri görüyor. (ya da çoğu şöyle tarif ederdi. Robotlaşmış insanlar. Sizce öyle mi?)

Bu şey sanırım daha hiç tadamadığım pirinçten yapılma erişte (bizim ince makarna dediğimiz) olabilir. Çin demek pirinç demek.

https://twitter.com/TripInChina/status/1580119486648025088

Çin kh uygarlığının gizli başkenti
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2022 :  11:13:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Yumurta için izin önce 0 (sıfır) sonra bir (1) taneydi. Şimdi birbuçuğa (1,5 taneye) çıkardılar.

Burada izin kavramının altını çiziyorum.

Eklenti:
Onlarca yıl boyunca, korkutucu kolesterol nedeniyle yumurtalar sağlıksız olarak damgalandı, ancak şimdi Mayo Clinic, yumurtaların "çoğu insan haftada yediden fazla yumurta tüketmediği sürece" sorun olmadığını söylüyor.
Besleyici yumurtalar "bedava yiyecektir", istediğiniz kadar yiyin, nasıl isterseniz öyle yiyin.

https://twitter.com/DietHeartNews/status/1581699725874843648
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2022 :  11:24:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
İran kamikaze (intihar) dronelarının adı şehit ve batı Ukraynalılar doğu Ukraynalılara her ne yaptılarsa onlara onun aynını (ya da bir yakınını/benzerini) yapıyor.

https://twitter.com/Sprinter99880/status/1581901316431171584

https://twitter.com/Sprinter99880/status/1581907575666225152

https://twitter.com/GeromanAT/status/1581712461639856128

Edited by - Dionysos on 17/10/2022 11:30:23
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.