Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 DİKKAT! Ekonomiyi Bir Anda Çökertecekler! Bunlara Hazır Olun!
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/03/2021 :  02:17:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://m.youtube.com/watch?v=uzLm_Dr3lIM

Edited by - fidelista on 14/03/2021 02:18:39

Gaia

238 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/03/2021 :  15:39:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Benim önerdiğim sistem dedikten sonra videoyu kapattım. Sistemi kuranda, bozanda sistemin sahipleri. Herkesin önerisi olabilir sistemi iyileştirmek için, saygı duyarım. Ama biraz gerçekçi olmak lazım. Parayı kontrol eden adını sanını bilmediğimiz şu derinlerdeki yüzde birin yüzde biri, o kadar kolay kontrol mekanizmalarını bozduracak tipler değiller.

Bugün algı yaratmak diye bir deyim biliyoruz. Bu yüzde birin yüzde birinin finanse ettiği kontrol mekanizmaları olan sosyal medya platformların içerisinde karşımıza rastgele çıkan videolarla programlanıyoruz. Videonun içeriğini üreten kişi, akşam olunca evine gidip yaşamına kaldığı yerden devam ediyor. 3 gün sonra içeriğinin kaç like aldığına bakıp, youtube ay sonunda ne kadar para yatıracak buna bakıyor. Videoyu izleyen bireyse o anlık gaza gelip bir şeylerin düzeleceğine bir nevi inandırılmış oluyor sistem tarafından. Bu bir nevi fakir tesellisi gibi bir duruma dönüştü.

Para sistemi başlı başına borç üzerine kurulu bozuk bir sistem. Kar bağımlılığı, güç kazanma Atlantisten beri insanlığın karması. Bu negatif karmayı daha insancıl bir para sistemiyle düzeltmek derslerden kaçmak oluyor malesef. Kar yapmak, konfor içinde yaşamak ve egoyu beslemeye devam etmek gibi döngüler sürecek yani.

Yüksek bir perspektiften bakmaya çalışınca bu dizginlenemeyen, artıp duran arzulu düşünüşler bariz bir şekilde insanlığa acı olarak dönecek gibi görünüyor. Çünkü kimse kendi üzerinde çalışmıyor, empati kısıtlı. Yaşanan olaylar hep bireysel derslere vurgu niteliğinde. Ancak kimse bunu görmek istemiyor. Koca koca insanların yaramaz çocuklar gibi triplere girdiklerini görüyorum bazen. Kendinden kaçmada uzman olmuşlar.

Fazla uzattım neyse. Sorun dışarıda, kodlarda, şu coinde bu coin de değil, berikinin banka sisteminde falan değil, insanın içinde... Video için tşkler.
Go to Top of Page

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/03/2021 :  22:15:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Erbakan ve Haydar Baş'ta benzer model ileri sürmüslerdi,videonun sonunda geçişin sertmi yumuşakmı olacağı ve vatandaşlar için tavsiyeleri var.Küresel banker oligarşisi ve ulus devletler arasındaki çatışma gittikçe artacak 2024-28 arasında bir şeyler yapacaklar deniyor.Bir fikirdir elbet Kasyopyalilar'ın tahminleri bile bir çok kez tutmadı.
Go to Top of Page

Gaia

238 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/03/2021 :  11:03:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ya burada şunun kehaneti yada bunun fikrinin tutup tutmayacağı meselesi değil anlattığım. Herkesin fikri var. Bir çözüm yolu vesayresi var. Ama gerçekçi olalım. Kaçı uygulandı? Kaçı gerçekten yapıldı da insanlar çok mutlu şuan?

Bu türden vaatlerin sonunda uzun vadede ya birileri kitap satıyor yada Tv'de düzenli bir programı oluyor. Yada torpille bir yerlere getiriliyor.

Dışarıdaki insan kendi üzerinde çalışmazsa herkes başkasından sistemler beklerse ne olur? Küçük diktatörler yaratılmaya başlanır sistemde. Bugün internette böyle değil mi? Takipçisini koluna takan uçuş moduna giriyor. Hangisi değiştirmiş bir şeyleri? Değişen şey ceplerdeki paranın miktarı sadece.

Dersler vardır, yaşanması gereken olaylar başa gelmesi gereken şeyler vardır. Çünkü buradaki asıl mesele insanın alım gücü değil, insanın olaylara nasıl baktığı perspektifi vesayre. Çünkü öldükten sonra bu perspektif seninle kalıyor.

Burada sizi kişisel olarak hedef almıyorum ayrıca. Yorumlarım doğrudan paylaştığınız videodaki fikre ve bu fikrin yarattığı geçici kurtuluş algısına.

Birilerinin çıkıp bir şeyleri değiştireceğini bekleme algısı, senin yerine başka birisinin senin hayatını yaşaması fikriyle aynı şey.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.