Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm ve Şifa Konuları
 Alternatif Tedaviler ve Bitkiler
 Negatif enerjileri temizleyen bitkiler
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/03/2021 :  22:49:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhabalar arkadaşlar.Gıda olarak şifa kaynağı tütsü olarak kullandığımızda negatif enerjileri temizleyen bitkiler hakkında bir paylasim yapmak istiyorum..

PELİN OTU:Çok güçlü bir etkiye sahip.dogal ağrı ağrı kesici olan pelin otu aynı zamanda ruh kovucu bir özelliği de bulunmakta bu özelliği onu negatif enerjileri hızlı etrafından uzaklaştıran bir bitki yapıyor tütsü sonucunda tüm negatif enerjilerin ağırlığının gittiğini hissedeceksiniz.

ADAÇAYI: Negatif enerjilerin en sevmediği kokulardan birisidirasılarak kötü ruhların gelmesineengel olduğu inanışı vardır meditasyon öncesi kullanıldığında daha rahat meditasyon yaptığınızı görürsünüz adaçayı kokusu aynı zamanda sakinleştirici bir etki de yaparak gece rahat uyumanızı sağlayacaktır.

LAVANTA:Hem negatif enerjileri kovan bir kalkan hem de tüm pozitif enerjileri çeken bir mıknatıs gibidir çayı karaciğer ve kanı temizlediği nden gençlik iksiri diye de bilinir pek az insanın bildiği bir sır vermek istiyorum sizlere arkadaşlar karaciğeri Ast ve Alt yi çok hızlı şekilde düşüren ve temizleyen bir bitkide Enginar dir. Burada karaciğeri yazarken bu bitkiye değinmeden geçemeyeceğim şu an tam mevsimi..tazesinden dolmalar yapıp yiyebilirsiniz ama asıl olan çanak yaprakları kurutularak çayının yapılmasıdır hemen tarifini vereyim size enginarın çanak yaprakları koparılıp kurutulur bir çay bardağına 2-3 yaprak konur demlenmesi beklenir ılık ılık içilir günlük bir bardak içebilirsiniz yan etkisi yoktur 1 hafta sonra kan değerinize baktığinızda şaşırtıcı etkisini göreceksiniz..

SANDAL AĞACİ: enerji temizliği ve pozitif enerjilerin toplanmasına yardımcı olduğu söyleniyor aura onarıcı etkisi var çakraların dengeli akışını sağlıyor.

DEFNE YAPRAĞI: benim "one minute"im..ölümsüzlüğün sembollerinden birisidir Çok etkili bir negatif Enerjisa vardır pis şişik yani haberci rüyalar görmek için uyumadan önce Defne yaprağı tütsüsü yakın üçüncü göz çakrası açtığı kabul edilir.
baş ağrısı yorgunluk stres negatif enerjilerden korur. negatif enerji düşüklüğünü hemen toparlayacaktir..defne yaprağının bir diğer muhteşem etkisi kuruma özelliğidir çantanıza evinizin bir köşesine Defne yaprağı koyarsanız evinizi koruma kalkanı içerisine almış olursunuz eskiden Ata dededen beri yatak yorgan arasına konur güve gelmesini engeller di dolap lekesi olmasın diye konurdu tohumluk buğdayın içine konulduğunda bitlenmezdi..

OKALİPTÜS YAPRAĞI:arındırıcı ve canlandırıcı negatif enerjiyi bloke edicidir pozitif enerjileri toplar.tepe çakralarını besler aura üzerinde onarıcı etkisi vardır soğuk algınlığında burun tıkanıklığında buharına durulur aynı zamanda güzel bir sinüs açıcıdırdoğal bir sivrisinek ve karasinek kovucu dur.Osmanlı döneminde özellikle Adana yöresine ekilmiştir biz bu ağaca kendi yöremizde garipdost ağacı diye adlandırır ız yaprağını kaynattığımız da eczanelerde özellikle kışın satılan bir krem var kokusundan da hemen bilirsiniz zaten o kremli bu ağaçların yapraklarından yapılıyor.
Akciğer hastalıkları ve balgam sökücü etkisi var buharının aynı zamanda..

Benim kendi kişisel fikrime göre gördüğüm şey insanlara yardımcı olduğu konusunda hemfikir olduğumuz bitkilerin aynı zamanda negatif enerjileri temizleyen bitkiler olduğunu görmek yetim....

fidelista

545 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2021 :  00:05:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bitkilerin dışında tuz,kristaller de var.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2021 :  09:59:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Adacayini uzun zamandır yatmadan önce içerim.Tütsüsünü bir birkaç ay önce yakmaya başladım,gerçekten işe yariyor(iyi bir öcü kovar :)))ve frekans yükseltici ).Defne yaprağını uzun zamandır denemeyi düşünüyordum.Bügün unutmassam alıcam...Paylasim için teşekkürler :)
Go to Top of Page

bozadi

10775 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2021 :  14:53:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşımlarınız, önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar; özellikle ayrıntılı tasvirler için, ogenezis. Uygulamak, denemek için özel olarak bir teşebbüste bulunur muyum bilmiyorum ama aklımda bulundurmaya çalışacağım.

Güzel kokuların, özellikle bitki-çiçek güzel kokularının pozitif frekansları yükseltici bir etkisi olduğundan şüphe duymuyorum. Ve pozitif frekansların yükselmesi de negatif frekansların, negatif zihinsel açıklarımızın azalmasına katkıda bulunuyordur mutlaka. Ama yine de herhangi bir bitkinin veya kokunun, negatif varlıkları kendimizden uzak tutmada "mutlak sonuç veren" bir etkisi olduğunu, olacağını düşünmek çok gerçekçi gelmiyor bana. Evet, güzel koku, güzel/pozitif his ve ilhamlar negatiflikleri azaltıcı, dengeleyici bir etki yapıyor mutlaka ama hayatımız boyunca maruz kaldığımız, bilincimizde, bilinçaltımızda yer eden, farkına vardığımız ve varmadığımız biçimlerde ruhumuzu, psişemizi hasta eden negatiflik katmanlarıyla karşılaştırınca, güzel bir koku veya başka herhangi benzer bir şeyin bizi negatif varlıklara karşı kalıcı veya uzunvadeli koruyucu bir etkisi olabileceğine pek ihtimal veremiyorum kendi bakış açımdan. Tabi ki eğer kişi, bu tür "yardımcı faktörlerin de" etkisiyle, bilincini, iradesini pozitif yönde, negatif etkilere direncini artıracak şekilde kullanırsa, bunun negatif varlıkların müdahale çabalarına karşı şu veya bu ölçüde bir koruyucu etkisi olur diye düşünüyorum ama negatif etki ve müdahaleleri tamamen veya kalıcı biçimde ortadan kaldırmanın, mevcut koşullarımızda imkan dahilinde olduğunu sanmıyorum. Hepimiz ego taşıyoruz ve negatif etki ve müdahalelere karşı, farkında olduğumuz ve olmadığımız sayısız açığımız vardır. Bu açıkların mevcudiyeti negatif varlıkların bize "her istediklerini" yapabilecekleri veya yaptırabilecekleri anlamına gelmez elbette. Hayatımız bir yönüyle bu olumsuz etkilerin derecesini kontrol altına alma mücadelesi teşkil ediyor. Ama, işte, sanırım hepimizin bildiği, sezebileceği gibi, KH olumsuz etkilerini/müdahalelerini tamamen veya kesin bir şekilde bitirmenin tek yolu BH alemine mezun olmak. Biz pek çok başka insanla karşılaştırıldığında daha BH eğilimli insanlar sayılabilecek olsak da, sonuçta bir KH aleminde yaşıyoruz, psişik bir bataklıkta yaşıyoruz. Bu şartlarda kirlenmemek, hiç mikrop kapmamak, hiç incinmemek, hiçbir KH müdahalesinden zarar görmemek mümkün değil, sadece bunun derecesi zamandan zamana, durumdan duruma değişiyor ama sanıyorum ki hepimiz şu veya bu aralıklarla, şu veya bu ölçüde travmatik etkiler yapan ciddi psişik (ve çeşitli ölçülerde fiziksel) KH saldırılarının muhatabı oluyoruz ve hatta bazen yarı bilinçli bir biçimde de olsa bu tür saldırılara araç bile olabiliyoruz. Bunu sadece bitkiler/güzel kokular veya benzer herhangi başka bir yöntemle önlemek mümkün değil. Ama yine ve saygıyla tekrarlamak isterim ki, güzel doğal kokular, bitkiler, uygun tuzlar da dahil olmak üzere çeşitli faydalı maddeleri ve yöntemleri pozitiflik irademizi artırmak, negatife karşı zayıflıklarımızı azaltmak için kullanmak, denemek, deneyim ve görüşlerimizi paylaşmak değerli, güzel birşey sonuçta. Bunun boş, anlamsız, gereksiz birşey olduğunu düşünmüyorum kesinlikle. Samimi, saf pozitifliğe dönük tüm çabalar gibi bu da değerli tabi ki.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

994 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2021 :  22:23:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tavsiyeler için teşekkürler. Bitki çaylarını çok severim :)
Go to Top of Page

Gaia

211 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  10:47:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadinin bireysel iradeye yaptığı vurguya katılmakla birlikte paylaşımın için teşekkürler ogenesiz.

Lavanta esansı gerçekten kuvvetli bir negatif enerji savar. Yakın zamanda kullanıp bizzat etkilerini deneyimledim. Sandal ağacıda aynı şekilde rahatlatıcı etkilere sahip bir bitki. Amber ağacı tütsüsü de işe yarıyor.

Bunların dışında evde sukulent türünden bitkiler bulundurmakta wifi,mobil şebekeler,teknolojik radyasyon gibi etkilerden bir parça koruma sağlıyor.

Gül suyu da yine kullanıp pozitif etkilerini gördüğüm bir başka şey.

Ama iş yine bireyde bitiyor. Düşünceler, duygular içimizde olup bitiyor. Bunların oluşmasının nedenleri var. Bireysel dersler, egolarımız vs. gibi unsurları aşmadığımız sürece belirli döngülerle sürecek bu negatiflikler. Bu bitkiler bizim derslere odaklanmamızı arttıran birer araç olabilirler ancak. Sadece bunları kullanıp bireysel irade göstermeden beklemek ortamı geçici temizler sadece.

Onun dışında yeni öğrendiğim bitkilerde oldu sayende. Teşekkürler :)
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  13:07:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yorumlar iniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar..
Her şey enerjidir..
"Evrenin sırlarını anlamak istiyorsanız enerji frekans ve titreşim üzerine düşünmek zorundasınız"Nikola Tesla
Evren ne gördüğünü ve görmediğin canlı ve cansız her şeyi titreşir yani her birinin kendine özel bir frekansı vardır dolayısıyla her şey birbiriyle iletişim halinde ve her şeyin özü enerjidir çevremizde gördüğümüz kütleler enerjinin yoğunlaşmış halidir düşüncelerimizde enerjidir ve enerji sürekli titreşerek bir salınım oluşturur dolayısıyla bizler de durmadan titreşen enerjiler iz titreşim frekansımız düşük olduğu için yeryüzünde çökertilmiş şekilde yani kütle beden olarak hayatlarımızı devam ettiririz bizim titreşimleri mize uygun titreşimleri de kendi dünyamızda kütle olarak görürüz
şimdiye dek bende titreşimlerden bahsederken bir tek ses ve müzik aklıma gelirdi halbuki var olan her şeyin bittiği titreşimi var buna kokular da dahil cansız sandığımız maddeler bile var oldukları sürece yaşayan varlıklardır bu yüzden de var olan her şey birbiriyle bağlantılı ve etkileşim halindedir tüm varlıkların kendine has yaşam enerjisi yani çi-si vardır ve enerji Sürekli hareket halindedir hareket halindeki enerji ölçüm birimi Hertz dirzamankinden daha sık atmaya başlarsa frekansı da artar.
Sesler bize etkileyen titreşimlere sahiptir peki ya kokular yanımızdan hoş kokulu biri geçtiği zaman bir tütsü yaktığını zaman buhur yaptığımızda hoş kokulu bir şampuan ya da sabunla elimizi yıkadığımızda hiçbir koku sürünmek dediği halde bebeğinizin kokusu ya da tam tersi bir çöpün kenarından geçerken o kötü koku bize nasıl negatif enerjiler verdiğini hatırlayalım..
En güçlü kokulardan biri olan gül frekansı 320 MHz dur.yum kokular içinde en fazla titreşim yayan gül.sevgiyi,sağlığı,sadeliği,aşkı,bir olmayı,beden zihin ruh bütünlüğünü simgeler.evrende sevgiden daha güçlü birşey yoktur.sevginin frekansı en etkili şifa gücüne sahiptir.celselerde romantik romanlatin okunmasının tavsiye edilmesi bence tam da bu yüzdendir.
İnsanların ve gıdaların biyo- frekansları ölçmek artık mümkün.Bruce tainio ve Gary Young adlı iki bilimadami bunu gerçekleştiren bir alet icat etmişler.ve bu sayede hastalıklarla frekanslar arasındaki bağlantıyı kurmayı başardılar.
Aynı şekilde Dr.Royal rife tüm hastalıkların kendine has frekansı olduğunu ispatlayarak frekans jenaretoru adında bir alet icat etti.belli bir frekans uygulandığında kanserli hücrelerin öleceğini ve organların ve hücrelerin olmadı gereken frekansa getirildiğinde tekrar iyilesecehini savundu..
Buna göre
Sağlıklı insan beyni 71-90 MHz
Sağlıklı insan bedeni 62-68 MHz
Üşutunce 58mhz
Mantar hastalığı 55mhz
Kanser 42 MHz
Ölüm döşeğinde 25 MHz
İşlenmiş market ürünü 0 MHz
Taze ürün 10-15 MHz
Kurutulmuş bitkisel gıda 12-22 MHz
Taze bitkiler20-27 MHz

Bütün yağlar yüksek titreşim gücüne sahip değildir.ülkemizde kullanıla.yaglaron frekans lari
Gül 320 MHz
Altın otu ( bizim yöremizde mantuvar deriz )181 MHz
Günlük buhur 147 MHz
Lavanta yağı 118 MHz
Melisa 102 MHz
Ardıç 98mhz
Turunçgiller 91 MHz
Nane 78 MHz
Fesleğen 52 MHz
Bu yağlar üzerinde çalışmalar yapılmış.deneklerden birinin eline dumanı tüten kahve bardağı tutuşturulmuş ve deneyim frekansı 3 saniye içinde 58 mega herze düşmüş elinden kahve alınıp bitkisel yağlardan biri tutuştur olduğunda ise frekansı 21 saniyede tekrar 66 mega herze çıkmış başka bir dene kise kahveyi tutmakla kalmamış bir yudumda tadına bakmış 3 saniye içinde onunda frekansı 52 megahertz düşüvermiş bu deneye hiçbir bitkisel yağ kokla atılmamış ve deneyin normal yaşantısına devam ederek tekrar başlangıç noktası olan 66 megahertz ulaşmazsa üç gün sürmüş yağların titreşimsel gücü herhangi bir gıdanın ya da bitkisel titreşimlerin gücünden çok daha fazladır ayak altına sürülen bitkisel bir yağın tüm vücudu dolanıp en tepeye ulaşması sadece bir dakika tutar bu yüzden kocakarı ilacı olarak ayak altına vicks sürüp yatmak boşuna değildir yağların etkisi inanılmazdır mesela bizim yöremizde sarı kantaron yağıayak tendon ağrılarında kullanılır.
Gül yağı ve lavanta yağı meditasyonlar da ve şifa seanslarında kullanılıyor çok çabuk alfa ve üzeri frekansları ulaşılıyor ellerimizin arasında çi enerjisinin gücü daha da artıyor yağlardaki rahatlatıcı frekans beyindeki gereksiz çöpleri egale edip rahatlamasına yardımcı oluyor ve odaklanmayı arttırıyor bitkisel yağların en güzel yanı bedenimizdeki toksinlerden ve olumsuz duygulardan farklı titreşimlere sahip olup onlar onlarla özdeşleşme melerdir bu sayede toksinlerden ve olumsuz duygulardan çabucak kurtulmanıza yardımcı olurlar kimi zamanda bilinç altında yatan gizli ve su yüzüne çıkmayı bekleyen travmalarla yüzleşme mizi sağlayarak onlardan kurtulmanızı sağlarlar ofis hayatın içinde ne yapabilirsin deseniz en ama en önemlisi cep telefonu laptop elektrik kabloları ve benzeri maruz kaldığımız zararlı elektromanyetik enerjiyi temizlemek yani toparlamak bunun en doğal yolu tabii ki ayağımızı çıplak ayak toprağa çimene basmak veya temiz bir denize girmek peki bizler bu Büyük şehirlerde neler yapabiliriz rafine olmamış kaya tuzu soğuk sıkım tohum yağları ve uçucu yağlar ile hazırladığımız arındırıcı el olmasına gün içerisinde kuru olarak avuç içi akşamları ise yatmadan önce hem avuç içi hem de ayak tabanları mızı ovarak uygulayabiliriz kalabalıklar içerisinde olduğumuzdan virüs ve bakterilerin vücudumuzda yer etmesine engel olmak için nane okaliptüs uçucu yağlarının antivirüs ve antibakteriyel etkisinden yararlanmak için bu yağları koklama kutularına damlatarak gün içerisinde koklayabilir veya greyfurt uçucu yağını içimize çekerek düşen enerjimizi kuvvetlendirebilirim canlandırıp enerji kazanabiliriz yana konsantrasyon odaklanma ve yine canlanma için kahve yerine biberiye yağı koklaya biliriz kalbimizi kuvvetlendirmek içimizi ferah tutmak için kalbin yağı olan Gül yağını koklayabilir veya Gül uçucu yağını içeren 4 çakra karışımından sürebiliriz aha daha %100 doğal fermantasyon sirkelerden tüketebilir bulaşığı mızı kastil sabunlarla yıkayıp çamaşır ve bulaşık makinaları mızın parlatıcı ve yumuşatıcı gözlerine sirke koyabilir tüm kimyasal temizlik malzemelerini hayatımızdan çıkarıp Arap sabunu sirke karbonat ve boraksla evimiz ve iş yerimizi temizleye bildiğimizi böyle de temiz olabileceğimizi içimize sindirip diş macunları yerine karbonat Kaya tuzu ve yine doğal fermantasyon sirkeler ile hazırlanan diş temizleyiciler kullanabiliriz istedikten ve ilk adım attıktan sonra bunlar gibi küçük basit kolay ama etkili onlarca şey daha yapabiliriz maruz kaldıkları mızı değiştiremiyor Sak en azından beraberce etkisini azaltalim..
Temizlenme zihindeki endişe ve olumsuz düşüncelerden oluşan örümcek ağlarına süpürüp atmayı ve ruhu arındırmayı da içerir dahası vücudumuz söz konusu olduğunda bedensel kimliklerimizin dışı kadar içini de göz önünde tutmamız gerekir temizlenme kötü beslenmenin egzersiz eksikliğinin ya da başka kötü alışkanlıkların stres ve çevre kirlenmesi kuşatması altındaki vücutlarımız da yol açtığı zararın bir kısmını gidermektedir..
Her yeni günden zevk almanız hoş kokulu,şifa dolu günler dilerim..
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  13:23:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi yorumun için teşekkür ederim.ben kendimi hiç yeterince BH olarak göremiyorum.surekli bir KH dan kurtulma çabası içerisindeyim.kosusturmacalar günlük hayat,aile,ve birde negatif varlıklar,yapiskanlar..hayat surup gidiyor.sizlerin yapmış olduğu paylaşımları,celse cevirilerinizi okuyorum .çok teşekkür ederim bunlari bizlere sunduğunuz için.en azından iyi bir insan olarak yaşamaya çalışıyorum.Bitkilerin gücüne,yağların doğasına , kristaller e ve tuzlara inanıyorum..cunki kendi hayatimdaki deneyimleyerek öğrendiğim şeyler bunlar..
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  13:31:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
fidelista Bitkilerin dışında tuz,kristaller de var.

Evet tuz ve kristaller çok farklı enerjileri var.. temizlik yapıyorlar resmen..bir belgeselde tuz kilisesini izlemiştim enterasan hikayeleri var
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  13:36:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bigsenfoni:
Adacayini uzun zamandır yatmadan önce içerim.Tütsüsünü bir birkaç ay önce yakmaya başladım,gerçekten işe yariyor(iyi bir öcü kovar :)))ve frekans yükseltici ).Defne yaprağını uzun zamandır denemeyi düşünüyordum.Bügün unutmassam alıcam...Paylasim için teşekkürler :)

Çaylari dikkatli içmek gerekiyor..ben bir keresinde iş yerinde Melissa çayı içmiştim..bir gün boyunca uyur gezer gibi gezmistim :)) sanırım etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir...Defne yaprağı tütsüsü..de öcü kovucu..güzel bir uyku çekersin.:)) Baş agrin varsa 5_6 dk sonra kayboluyor..
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  18:38:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
gerçek tosun paşa:
Tavsiyeler için teşekkürler. Bitki çaylarını çok severim :)

Rica ederim..Naçizane tavsiyem bir kerede dağ menekşesi çayını deneyin..mor menekşe..(hercai menekşe değil)
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  19:03:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadinin bireysel iradeye yaptığı vurguya katılmakla birlikte paylaşımın için teşekkürler ogenesiz.

Lavanta esansı gerçekten kuvvetli bir negatif enerji savar. Yakın zamanda kullanıp bizzat etkilerini deneyimledim. Sandal ağacıda aynı şekilde rahatlatıcı etkilere sahip bir bitki. Amber ağacı tütsüsü de işe yarıyor.

Bunların dışında evde sukulent türünden bitkiler bulundurmakta wifi,mobil şebekeler,teknolojik radyasyon gibi etkilerden bir parça koruma sağlıyor.

Gül suyu da yine kullanıp pozitif etkilerini gördüğüm bir başka şey.

Ama iş yine bireyde bitiyor. Düşünceler, duygular içimizde olup bitiyor. Bunların oluşmasının nedenleri var. Bireysel dersler, egolarımız vs. gibi unsurları aşmadığımız sürece belirli döngülerle sürecek bu negatiflikler. Bu bitkiler bizim derslere odaklanmamızı arttıran birer araç olabilirler ancak. Sadece bunları kullanıp bireysel irade göstermeden beklemek ortamı geçici temizler sadece.

Onun dışında yeni öğrendiğim bitkilerde oldu sayende. Teşekkürler :)

Rica ederim gaia...sukulentlerinde ortamdaki radyosyonu absorbe ettiğini bilmiyordum .. teşekkürler..Tabiki negatif enerjileri bertaraf etmekte bitkiler tütsüler yağlar, pozitif enerjileri ve frekanslar geçici ve sürekli olmayan şeyler.ama bunları yaşam şekli haline getirdiğimiz zaman kendi bireysel farkındalığımizi geliştirmiş ve aynı zamanda günlük frekansımizi yükselterek immün sistemimizi güçlendirmiş oluruz kanısındayım..Hayat tabiki bize sürekli mavi boncuklar dagitmayacak .bunun farkındayım..tabiki bizi aşağı çekecek şeyler olacak ..sonuçta hepimizin yaşamakta olduğu karmalarimiz var..hayatımız boyunca kim bilir kaç defa bu döngüler den gececegiz...Hep ama diyorum..:)) Vakit daha varken neden denemeyeyim ki....Ne kaybederim...
Go to Top of Page

bigsenfoni

1252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  19:32:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogenezis

bigsenfoni:

Çaylari dikkatli içmek gerekiyor..ben bir keresinde iş yerinde Melissa çayı içmiştim..bir gün boyunca uyur gezer gibi gezmistim :)) sanırım etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir...Defne yaprağı tütsüsü..de öcü kovucu..güzel bir uyku çekersin.:)) Baş agrin varsa 5_6 dk sonra kayboluyor..

Bugün defne yapragi aldim simdi yakiyorum ...hakkinizi helal edin :)))
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2021 :  21:54:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bigsenfoni:

Bugün defne yapragi aldim simdi yakiyorum ...hakkinizi helal edin :)

Bigsenfoni ..helal olsun.:))Görürsen sor bakım dedeme ..sandığı nereye koymuş?

Şaka bir yana..son birkaç aydır sürekli yatmadan önce yakıyorum. 1 yada 2 yaprak tütsü için yeterli..yaktigim günler öcü rüyası hiç gormedigimi farkettim....
Go to Top of Page

bigsenfoni

1252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2021 :  23:45:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:

bigsenfoni:

Bugün defne yapragi aldim simdi yakiyorum ...hakkinizi helal edin :)

Bigsenfoni ..helal olsun.:))Görürsen sor bakım dedeme ..sandığı nereye koymuş?

Şaka bir yana..son birkaç aydır sürekli yatmadan önce yakıyorum. 1 yada 2 yaprak tütsü için yeterli..yaktigim günler öcü rüyası hiç gormedigimi farkettim....

Öcülerde yaradilisin bir parcasi.( Öcülerde insan :))) )

Iki yaprak yaktim catir cutur yandi kül oldu :)) pek bisi anlamadim.Ada cayi daha güzel duman veriyor.Evin heryerini özellikle kapilari dolasdtiriyorum.hem ruhun duasini hemde bir besmele cekiyorum.Özellikle kapiyai gezdirmemin sebebi kendi kendine aciliyordu uzun zamandir.Tütsüden sonra kesildi denebilir...
Go to Top of Page

ogenezis

137 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/03/2021 :  11:58:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Iki yaprak yaktim catir cutur yandi kül oldu :)) pek bisi anlamadim.Ada cayi daha güzel duman veriyor.Evin heryerini özellikle kapilari dolasdtiriyorum.hem ruhun duasini hemde bir besmele cekiyorum.Özellikle kapiyai gezdirmemin sebebi kendi kendine aciliyordu uzun zamandir.Tütsüden sonra kesildi denebilir...

Hmm..Buda bize gösteriyor ki her insanın frekansı yani titreşimi farklı olduğundan bitkilerinde etki dereceleri farklilasiyor..her insanda aynı etkiyi yaratmıyor..bitki tutsuleri ve yağlar..:))
Şifa dereceleride farklı oluyordur..İnsanın aurasinin yapısı..mesala yırtık varmı yada hangi renkler mevcut..yada kişi tutsuleri yada yağları hangi duygu durumundayken kullandı bunlar etkilerde değişkenlik yaratan durumlar..öfkeli kızgın ve kin dolu bir bir durumdayken ilk etki olarak bizim frekansimizi yükseltip normal 62_68 MHz ye çıkmamız gerekir. mutluluk ve huzur daha çok yayılır bu enerji çevrenizde bir manyetik alan oluşturur bu alanınız ne kadar güçlüyse kendinizi ve çevrenizi de etkileme gücünüz o derecede artar veya azalır çünkü manyetik alanınız beyninizdeki her düşüncenin hayatınıza yansımasını sağlayan bir anahtardır
insanın çevresindeki enerji dalgaları ne kadar güçlüyse o kadar uzak noktalara ulaşır ve etki yaratır insanda 2 alan vardır birincisi iç bölge görebildiğin bölge bu kendin merkezi ile çevresi arasındaki 100 ile 300 metre alanı kapsar
Diğeri ise dış bölgedir yani göremediğimiz alandır bu ise 1 kilometre ile 3 kilometre arasındaki alanı kapsar yani insan iki çemberin içindedir her iki bölge içe ve dışa doğru yayılan bir manyetik dalgaya sahiptir bir bölge güçlü olursa iki çemberden yani dış bölgeden pozitif enerji çekersin toplarsın hiç bölgen negatifle doluysa zayıfsan tam bunun tersi olarak negatif enerji çekip toplarsın

fizikte eksi kutup eksi kutbu iter ..artı kutup artı kutbu iter yani aynı kutuplar birbirini iter..zıt kutuplar birbirini çeker.
Ruhsal boyutta ise bunun tam tersi dur..aynı düşünce frekansına sahip insanlar birbirini çekerken kendisinden düşük frekanstaki insanları da itici bulup ondan uzaklaştırır..hiç görmediğimiz tanımadığımız konusmadigimiz birinden negatif enerjiler almamız gibi..kendimizi geri çekeriz farkında olmadan..bu bize iç bölgemizin bir uyarisidir aslında..bilinçli bir şekilde farkındalık oluşturursak kendi ruhumuzun bize ne söylediğini ve hislerini günlük hayatımızın kargaşası içinden ayırt edebilirsek iç dış dengemizi de olusturmus aynı zamanda da kadim bir yardımcı ve dost edinmiş oluruz..kendi kendimizin dostu oluruz..

Go to Top of Page

Gaia

211 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2021 :  21:17:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Hmm..Buda bize gösteriyor ki her insanın frekansı yani titreşimi farklı olduğundan bitkilerinde etki dereceleri farklilasiyor..her insanda aynı etkiyi yaratmıyor..bitki tutsuleri ve yağlar..:))
Şifa dereceleride farklı oluyordur..İnsanın aurasinin yapısı..mesala yırtık varmı yada hangi renkler mevcut..yada kişi tutsuleri yada yağları hangi duygu durumundayken kullandı bunlar etkilerde değişkenlik yaratan durumlar..öfkeli kızgın ve kin dolu bir bir durumdayken ilk etki olarak bizim frekansimizi yükseltip normal 62_68 MHz ye çıkmamız gerekir. mutluluk ve huzur daha çok yayılır bu enerji çevrenizde bir manyetik alan oluşturur bu alanınız ne kadar güçlüyse kendinizi ve çevrenizi de etkileme gücünüz o derecede artar veya azalır çünkü manyetik alanınız beyninizdeki her düşüncenin hayatınıza yansımasını sağlayan bir anahtardır

Duygu durumuna göre yaşanan etkinin değişmesi durumuna kesinlikle katılıyorum.

Evde öfke enerjisinin gezdiğini gördüğüm zaman genelde direk lavantayı yakıyorum. Anında etki ediyor. Mucizevi bir şey. Bu arada öfkenin rengini merak edenler için söylüyorum. Kırmızı bir aurası var.

Bir de şöyle bir durum var. Eğer ortamda öfkeli biri varsa sizde üstüne ortamın enerjisini dengelemek için lavanta yakarsanız, ortamdaki öfkeli olan bireyin midesi bulanmaya başlıyor. Bu sadece öfkeyle değil bir de yoğun derecede kafa karışıklığı anlarında yakıldığında da mide bulantısı olarak geri dönüş yapıyor kullanana.

Sanki istifra edip içerideki pisliği dışarı atmanın psişik yolu gibi bir şey. Daha bunun adını tam koyamadım. :D

Şu bitkiler konusunda öğrenecek daha çok şey var.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/04/2021 :  14:03:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Iki gündür ada cayi ile lavanta tütsüsü yakiyorum.Bu gün öyle güzel bir rüya gördümki hem cok gercekci hemde sevgi dolu büyük bir askin baslangic hikayesi gibiydi.Herseyi ile dolu dolu pozitif hisli bir rüyayi uzun zamandir görmedim ve frekansi hala üzerimde.Bu rüya bana körelen hislerimi yeniden hatirlatti/canlandirdi.Sen neymissin be lavanta...Insallah devami gelir :)))
Go to Top of Page

Gaia

211 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/04/2021 :  17:19:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sadece lavanta ayağını yerden kesmeye yettiyse birde gülü de dene ozaman bigsenfoni. Kesin boyutu terk edersin ozaman :) Evde gül suyuna gül yağı damlatarak buhurdanlıkta yakıyorum. Baya kendine getiriyor insanı. Hani adaçayı içersin ve vücudun rahatlar ya fiziksel bir rahatlama, ruhsal bir dinginlik falan hissedersin. Gülde bunu sağlıyor aşağı yukarı.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/04/2021 :  20:26:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Aslinda lavanta ile gül suyuda alcaktim ama kimyasal katkilidir diye güvenemedim.Bu konuda tecrübem var :)) ,on onbes sene önce damla olarak birsey aliyordum, suya koyuyosun degisik bir sey, altta mum yakiyorsun o mumda suyu isitiyor falan filan...bir yerden yine damla aldim.Artik icine ne koydularsa akcigerlerimi mahvetti bir hafta kendime gelemedim.Bakalim ilerki bir zamannda güvenilir bir marka falan bulursam onuda denicem...
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,54 saniyede oluşturuldu.