Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 Rus Güçlerinden İngiliz Destroyerine Uyarı Ateşi (23.06.2021)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/06/2021 :  19:34:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
23 Haziran 2021

Karadeniz karıştı:
Rusya'nın ateş açtığını duyurmasının ardından İngiltere'den ilk açıklama

Rusya'nın karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle İngiltere Kraliyet Donanması'na bağlı bir savaş gemisine uyarı ateşi açtığını duyurmasının ardından İngiltere'den açıklama yapıldı.


Rus askeri gemisi, İngiliz Kraliyet Donanması destroyeri HMS Defender'a Karadeniz'deki karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle uyarı ateşi açtı.


Interfax’ın aktardığına göre, İngiliz savaş gemisinin Rus karasularından çıkarılması için savaş jetinin kullanıldığı bilgisi de yer aldı. Rusya Savunma Bakanlığı, 'İngiliz savaş gemisinin Rus karasularından 3 kilometre (2 mil) kadar içeri girdiğini' açıkladı.

Haberde, İngiliz gemisinin suları terk ettiği bilgisi paylaşıldı.

Rus haber ajansı RIA, olayı şöyle aktardı:

Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosunun sınır muhafızlarıyla birlikte İngiliz muhrip Defender'ın Cape Fiolent'te Rus sınırını ihlal etmesini engellediğini söyledi.

İngiliz gemisi saat 11.52'de Rus sınırını geçti ve üç kilometre boyunca Fiolent Burnu'ndaki karasularına girdi. Sınır ihlali durumunda ateş açılacağı konusunda uyarıldı, ancak muhrip mürettebatı tepki göstermedi.

12.06 ve 12.08'de sınır devriye gemisi uyarı ateşi açtı. Dokuz dakika daha sonra, Su-24m uçağı, Muhrip gemisi yönünde dört OFAB-250 bombası attı. 12.23'te İngiliz gemisi, Rusya Federasyonu karasularının sınırlarını terk etti. Olayın ardından İngiliz Büyükelçiliği'ndeki ataşe askeri şubeye çağrıldı.

İngiliz Donanması destroyeri Defender ve Hollanda Donanması firkateyni Everton,14 Haziran'da Karadeniz'e girmişti.


İNGİLTERE YALANLADI

Rusya, karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle İngiltere Kraliyet Donanması'na bağlı bir savaş gemisine uyarı ateşi açması İngiltere tarafından yalanlandı.

BBC'nin aktardığına göre, İngiltere Savunma Bakanlığı Basın Ofisi'nin Twitter hesabında paylaşılan açıklamada, "Rusların Karadeniz'de topçu tatbikatı yaptıklarına ve faaliyetleri hakkında denizcilik camiasına önceden uyarıda bulunduklarına inanıyoruz. HMS Defender'a hiçbir atış yapılmadı. Güzergahı üzerine de bomba atıldığı iddiasını tanımıyoruz" denildi.Kaynak: Cumhuriyet

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/06/2021 :  19:51:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İngiltere ABD'nin şımarık çocuklarından biri olarak İsrail'le yarışıyor sanırım. Yüce İngiliz kraliyetine yakışır bir kepazelik.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1135 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/06/2021 :  11:26:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İngilizlerin Ruslar ile münakaşaya girişmeye başlaması sürecin hızlanacağının işaretidir. Olayları takip etmek isteyenler için yazıyorum. Rusya'yı sıkıştırmak isteyen bir İngiliz stratejisi mevcut. Ruslara güven duymaz ve genel olarak düşman olarak görürler. Rusya'nın önünü kesmek istiyor fakat yem etmek istemiyorlar. Bu yüzden İngiliz istihbaratı ve siyaseti ilerleyen günlerde çok daha belirgin şekilde Türkiye'yi destekleyecektir. İngilizlerin isteği bölgesel ve küresel güç olarak Türkiye'nin yükselmesi ve RUS-AMERİKA ekseni etrafında Türklerin ellerinde önemli ve birden fazla kozu elde etmesidir.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1135 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/06/2021 :  11:30:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

İngiltere ABD'nin şımarık çocuklarından biri olarak İsrail'le yarışıyor sanırım. Yüce İngiliz kraliyetine yakışır bir kepazelik


Asıl istedikleri ABD, Çin ve Rusya ile uğraşırken ve aynı zamanda Ruslar, doğuda Çin ve batıda NATO ekseniyle çevrelenmişken hızla değişen dünya düzenini kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirebilmek.

Türkiye'nin bu durumlardan sanıldığından çok daha fazla haberi var ve bu doğrultuda büyük yapılanmalar mevcut. Türkiye için 1. sırada İngiliz 2. sırada Ruslar yer alıyor.

Buna rağmen yeni kurulacak düzende Rusya ve Türkiye birbirini bırakmayacaktır. Türkiye'nin elinde herkese karşı çok fazla koz var. Bakalım neler olacak.

İngiltere batının tek hakimi olmak istiyor. Doğu tamponu olarak Türkiye'yi görüyor. Yeni inşa edilen eksende bu iki ülkeyi dikkatle takip edin.


Edited by - gerçek tosun paşa on 27/06/2021 11:33:22
Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/07/2021 :  08:16:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
30 Haziran 2021

Putin, İngiliz gemisi için konuştu: Batırsak bile 3. Dünya Savaşı olmazdı

İngiltere ile yaşanan "HMS Defender" gemi krizine dair açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Putin, İngiltere ve ABD’nin Rusya’nın savunma kapasitesini test etmeye çalıştığını, bu sebeple provokasyona başvurulduğunu iddia etti.


Rusya lideri Putin, yıllık olarak gerçekleştirilen "Başkan ile Doğrudan Hat" isimli soru cevap toplantısına katıldı.

Geçen hafta İngiltere’ye ait savaş gemisi "HMS Defender"ın Kırım açıklarından geçmesi ile yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulunan Putin, İngiltere ve ABD’yi provokasyon yapmakla suçladı.

İngiltere yalanladı, Rusya "HMS Defender"a ait görüntüleri yayınladı

ABD UÇAĞI GEMİYE EŞLİK ETTİ İDDİASI

Putin, İngiliz gemisinin Rusya'nın savunma kapasitesini test etmeye çalıştığını, gemiye ABD casus uçağının da eşlik ettiğini iddia etti.

"Biz o gemiyi batırsak bile 3. Dünya Savaşı olmazdı, çünkü bunu yapanlar o savaşı kazanamayacaklarını biliyor." ifadelerini kullandı.

İngiltere'de gizli askeri belgeler otobüs durağında bulundu

UKRAYNA İLE YAŞANANLAR

Rus lider Ukrayna ile yaşanan gerileme de değindi.

Ukrayna'nın mevcut yöneticilerinin Rusya'nın dostu olmadığını söyleyen Putin, Kiev yönetiminin NATO üyeleri ile yaptığı tatbikatlardan rahatsızlık duyulduğunu kaydetti.Kaynak: Aydınlık

Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/07/2021 :  08:18:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
05 Temmuz 2021

NI: NATO'nun, Karadeniz'de Rusya’ya karşı savaş kazanma şansı yok

Washington merkezli askeri analiz dergisi The National Interest (NI), Rusya'nın Kırım'ı kazanmasından sonra Karadeniz bölgesinde güçlenmesinin olası bir savaşta NATO'ya hızlı ve inandırıcı zafer şansı bırakmadığını yazdı.


Mark Episkopos imzalı makalede, Rusya'nın Kırım'ı kazanmasından sonra Karadeniz bölgesinde güçlenmesinin olası bir çatışma durumunda NATO'ya hızlı ve inandırıcı zafer şansı bırakmadığı ifade edildi.

Rusya lideri Vladimir Putin’in geçen hafta Karadeniz’de İngiliz muhribi HMS Defender'ın Rus gemileri tarafından batırılsa dahi üçüncü dünya savaşının başlamayacağı şeklindeki açıklamasına atıfta bulunan yazar, Batı’nın böyle bir savaşta şüphesiz kaybedeceğinin farkında olduğunu savundu.

Episkopos, “Putin’in kanaatinde haklılık payı olabilir” ifadelerini kullandı.

'RUSYA, KARADENİZ FİLOSU'NU BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR'

Karadeniz'deki mevcut istikrarsızlığın merkezinde Kırım’ın statüsünün yer aldığına dikkat çeken yazar, bu bağlamda Kiev’in birkaç Batılı devletle birlikte Rusya’nın ulusal kara suları yakınında askeri tatbikatlar düzenleyerek Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü savunmaya yönelik sembolik adımlar attığını, Kremlin’in ise bu provokasyonlara karşı giderek sertleşen karşılıklar verdiğini vurguladı.

ABD’li uzman, Kırım’ın topraklarına katılmasından sonra Rusya’nın Karadeniz Filosunu sürekli olarak büyütmeye devam ederek, özellikle modernize edilmiş üç füze firkateyninin ve 636 Varşavyanka projesi kapsamında üretilen birkaç dizel-elektrikli avcı denizaltısının filonun hizmetine girdiğini vurguladı.

NATO'nun bir başka baş ağrısının da ABD’nin uçak gemilerinin saldırı birimlerinin Rus topraklarına güç yansıtma yeteneğini sınırlayan hipersonik seyir füzesi Tsirkon olduğunu belirten yazar, aynı durumun X-47M2 Kinjal balistik füzeleri için de geçerli olduğunun altını çizdi.

'TÜRKİYE, NATO'NUN GÜVENLİK HEDEFLERİNİ SEKTEYE UĞRATIYOR'

NATO güçlerinin ayrıca bölgede destek bekleyemeyeceklerine dikkat çeken yazar, “Diğer büyük Karadeniz gücü olan Türkiye, Moskova ile daha yakın askeri-ekonomik ilişkiler geliştirmek isterken ittifakın güvenlik hedeflerini sekteye uğratan bir NATO üyesidir” iddiasında bulundu.

Ukrayna, Romanya ve Gürcistan’ın ise ABD birliklerine liman erişimi ve deniz geçişi sağlayabileceği ve bunu yapabileceklerinin de neredeyse kesin olduğu belirtilen yazıda, ancak bunun ötesinde bu ülkelerin önemli askeri katkıda bulunmak için gerekli deniz yeteneklerinden yoksun oldukları vurgulandı.

Makalede, Rusya'nın Karadeniz'deki müttefik kuvvetlere karşı etkili kampanya yürütmek için tüm araçlara sahip olduğu, bununla birlikte olası çatışma senaryolarının hiçbirinde NATO’nun zaferine işaret edebilecek ipucu olmadığı sonucuna varıldı.Kaynak: Aydınlık

Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/07/2021 :  08:23:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Putin:
Eklenti:

"Biz o gemiyi batırsak bile 3. Dünya Savaşı olmazdı, çünkü bunu yapanlar o savaşı kazanamayacaklarını biliyor."
Putin'in açıklaması çok enteresan bir şekilde tam da Edgar Cayce'nin meşhur Rusya kehanetini doğrularcasına ifade edilmiş:

Edgar Cayce 80 Yıl Önce Putin'in Üçüncü Dünya Savaşını Durdurmadaki Rolünü Bildi
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1135 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/07/2021 :  14:35:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Gayet net ve açık bir ifade olarak katılıyorum. ABD tarihinde hiç bir kara operasyonunda taarruz ve savunma başarısına sahip olmadığı gibi kendi toprakları ve yakınında da savaş görmemiştir. Şu an ısrarla bahsettiğim avantajlı durumları destekleyen bilgiler içerisinde değişen "savaş" yapısı ve teknik rakamların değişimi de vardır. ABD'nin asla göze alamayacağı şey kendi ülkesi ve yakınına yapılabilecek bir saldırıdır. Bu yüzden ortamı germekten başka bir şey yapamazlar.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.