Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm ve Şifa Konuları
 Spiritüalizm
 Ünlü Popçunun astral seyahati
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

349 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/07/2021 :  03:45:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yusuf Güney den astral seyahat tecrübeleri

https://www.youtube.com/watch?v=vfWicsLJXtI

https://www.youtube.com/watch?v=b_0iSBCJjLY

bozadi

11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/07/2021 :  10:49:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

Yusuf Güney den astral seyahat tecrübeleri

https://www.youtube.com/watch?v=vfWicsLJXtI

https://www.youtube.com/watch?v=b_0iSBCJjLY

Sevgili ogeday, son aylarda forumda "alıntı" yapmayla ilgili bir ilkeyi yerleşikleştirmeye çalışıyorum ve bununla ilgili çeşitli tartışmalar yaşandı. Senin en son Çin'in borç diplomasisi hakkında açmış olduğun başlıkta da bu konuya değinmeye çalışmıştım. Yine bu konuyla ilgili tartışmaların birinde belirttiğim gibi forum üyelik prosedür metnine de bununla ilgili olarak şu paragrafı ekledim:

Eklenti:

Forum dışı kaynaklardan alıntı/paylaşım yaparken (youtube videosu veya metin), mesajınızın sadece bir kopyala-yapıştırdan ibaret olmamasına lütfen özen gösterin. Söz konusu içerikten ne anladığınızı ve neden paylaşma gereği duyduğunuzu da belirtin. İçeriğe tamamen katıldığınız, doğru bulduğunuz ve diğer herkesin veya pek çok kişinin de o içeriği öğrenmesinin iyi olacağını düşündüğünüz için mi paylaşıyorsunuz? İçerikte tartışmak veya hakkında sorular sormak istediğiniz şeyler olduğu için mi? Lütfen belirtin. Mesajınızın (alıntınızın) öylece ortaya bırakılmış bir "kopyala-yapıştırdan" ibaret OLMAMASINA özen gösterin lütfen. Sadece sizin şahsen ilgi duymuş olmanız ve başkalarının da duyabilecek olduğunu düşünmeniz, forum dışından bir videoyu veya metni hiçbir açıklama yapmadan ortalığa bırakıp gitmeniz için gerekçe oluşturmuyor. Paylaştığınız içeriğe değer veriyorsanız, neden paylaştığınızı, ondan ne anladığınızı, neyine katılıp neyine katılmadığınızı, itirazınız veya varsa sorularınızı da paylaşma değerini, özenini gösterin lütfen. Bu özen gösterilmeden, etkileşim ve tartışma çabası olmadan paylaşılan içerikler forumu lüzumsuz yere "şişiren" ve sürekli tekrarlanması halinde forumun işlevini zayıflatma tehdidi oluşturabilecek bir etki yapıyor. Çok alıntı az tartışma/etkileşim değil, az alıntı çok tartışma/etkileşim olsun amacımız. Paylaştıklarınız yoluyla tartışma/etkileşimse amacınız (ki K'ların da celselerde zaman zaman önemle vurguladıkları gibi amaç bu olmalı), ilk adımı sizin atmanız gerekiyor; paylaştığınız içeriği neden paylaştığınızı, katıldığınız-katılmadığınız yönlerini, varsa sorularınızı vs. belirterek.

Bu kuralın istisnası sayılabilecek bazı durumlar oluyor. Örneğin müzik videosu paylaşımı için ille de "değerlendirme" yapmaya gerek yok, her ne kadar bu tür paylaşımlar hakkında da tartışmalar başlatılması gayet mümkün ve doğal olsa da. Bir de hakkında zaten tartışma yapılmakta olan bir konunun başlığında, tartışmaların bir parçası olarak yapılan her alıntı için spesifik bir değerlendirme yapılmayabilir. Önemli olan, paylaşılan şeyin içeriğinin zaten tartışılıyor olması, kopyala-yapıştırdan ibaret olmaması.

İlk kez paylaşımı yapılan veya daha doğrusu hakkında yeni bir başlık açılan alıntıların sadece alıntıdan ibaret olmamasını özellikle önemli görüyorum, tüm forumun iyiliği için. Bu forum ancak bir "tartışma" forumu olduğu ölçüde gerçekten faydalı olabilir. Bir alıntı paylaşan ve özellikle de bunun için yeni bir başlık açan kişinin, bir tartışma başlatma amacı gütmesi önemli. Sadece alıntının kopyalanıp-yapıştırılması "tartışma başlatıcı" sayılmaz pek. Paylaşan kişinin paylaştığı şeyle ilgili yorumlarını, algılarını, varsa eleştirilerini, sorularını paylaşması, forumun etkinliği ve faydalılığı için elzem olan "tartışma" işlevi açısından kritik öneme sahip.

Bundan sonraki alıntı paylaşımlarında bu hususu göz önünde bulundurmanı rica ediyorum.

Paylaştığın şey hakkındaki kendi görüşlerime, ilk izlenimlerime gelecek olursam...

Yusuf Güney'i daha önce ya hiç duymamıştım ya da hakkındaki herhangi bir haberi ayrıntılı okumadım sanırım. Bu videosuna gözatarken "ünlü" biri olduğunun farkında değildim, google'u biraz karıştırınca anladım bunu.

"İlginç" bir tip kesinlikle. Ben genel itibariyle olumlu buldum. Siyasi "yandaşlıkla" suçlanmış, kendisini savunmaya, kısmen özeleştiri yapmaya çalışmış sanırım.

Videolarını yayınlayan youtube kanalında arkadaşın hayatıyla ve çalışmalarıyla ilgili bir sinir patlaması eşliğindeki açıklamaları ilginç:

Din, felsefe, siyaset, pek çok konuda açıklamaları var. Ayrıntılarda katılmadığım, itiraz edebileceğim pek çok şey olsa da, genel itibariyle iyi niyetli biri gibi göründü bana.

Bir yandan İslamcı, daha doğrusu İslami bir hassasiyeti var ama İslami bazı genel kabullere meydan okuyan, cesur ve pozitif görünen görüşleri de var. Örneğin özellikle ikinci astral seyahat videosunun sonunda kainatın insanların yüzü suyu hürmetine yaratılması görüşüne karşı olan açıklaması.

Şahıs hakkında biraz daha bilgi edinmeye çalışmak niyetindeyim. Paylaştığın için teşekkür ederim ama sonraki alıntı paylaşımlarının sadece alıntıdan ibaret olmamasına özen göstermen ricasını tekrarlamak istiyorum ;)
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1060 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/07/2021 :  13:17:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben kendisini uzaktan da olsa tanırım. O yüzden çok net bir yorum yapmak istemiyorum.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

217 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/07/2021 :  20:31:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu video da dahil öncekilerle birlikte, bende Bozadi gibi iyi niyetli olduğu düşündüm Yusuf Güney'in ama çevresinde bu iyi niyeti süistimal eden bir kesim var sanırım. Anlattıklarından anladığım kadarı ile kendisi bir farkındalık artışı yaşyor, hayvanlar, hatta böcekler hakkındaki bile hassasiyetleri ve söylemleri bende böyle bir algı oluşturdu, lakin ne kadar gerçeği yansıtıyor bu görüş bilemiyorum. Bulunduğu çevrenin, pek çoğumuzda olduğu gibi, bu farkındalığa karşılık verebilecek bir ortam olduğunu düşünmüyorum.Adamı çok fazla darladıklarını ve kendisininde herşeyi dert edindiğini düşünüyorum, ki yine bizlerin pekçoğunun hayatında olduğu gibi, sinirleri biraz bozulmuş sanırım, ünlü olmanın getirdiği ayrı bir zorlukta var tabii. Velhasıl buradan Yusuf Güney'e sesleniyorum, gel kardeşim bende kal, her zaman davet ediyorum hep ama kimse gelmiyor maalesef.Bi gelseler ferahlayacaklar, görecekler o zaman herşeyi, diyecekler ulen beterin beteri varmış hakkattende...:)

Neyse şaka bir yana, kendisine gerçekten başarılar ve sabırlar diliyorum. Ve olur da milyonda bir olasılık olsa da umarım bu mesajı görüp, ciddiye alıp gelmeye kalkmaz diyede ayrıca temennide bulunuyorum. Vallaha rezil oluruz ha, ünlüdür sonuçta...
Go to Top of Page

fidelista

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/07/2021 :  22:51:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Astral boyut dünyaya yakın olan bir boyutmus, astral boyutun genellikle düşük titreşimli negatif varlıkların yuvalandigi bir yer olduğu astral katta tehlikeli bir çok tuzaklarin olabileceği bilgisi vardı,kendi içinde bir çok seviyeleride olsa buraya cikianlar donanımlı tecrübeli değilse ateşle oynadıklarını çok okudum ve kabul ediyorum.
Astral seyahat metafizik açıdan bir meziyet yada gelişme göstergesi sayılamaz.Bunu deneyip başaran yada doğuştan bu yeteneği olanlar var.Bize çok daha üst düzeyden 5. Hatta 6. seviyeden BH rehberlik lazım.
Go to Top of Page

bozadi

11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2021 :  08:24:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Astral boyut dünyaya yakın olan bir boyutmus, astral boyutun genellikle düşük titreşimli negatif varlıkların yuvalandigi bir yer olduğu astral katta tehlikeli bir çok tuzaklarin olabileceği bilgisi vardı,kendi içinde bir çok seviyeleride olsa buraya cikianlar donanımlı tecrübeli değilse ateşle oynadıklarını çok okudum ve kabul ediyorum.
Astral seyahat metafizik açıdan bir meziyet yada gelişme göstergesi sayılamaz.Bunu deneyip başaran yada doğuştan bu yeteneği olanlar var.Bize çok daha üst düzeyden 5. Hatta 6. seviyeden BH rehberlik lazım.

Bu "astral" olayını ben bir türlü anlayamadım. Yani yoğunluk ve boyut kavramlarıyla bağlantısını pek çözemedim. Astral denen şeyin ne belirli bir "yoğunluk" ne de belirli bir "boyut" olmadığını tahmin ediyorum hakkında söylenenlere bakınca. Bir de "fiziksel" olmadığı belli ama fizik realitesinden tamamen kopuk değil, adeta içiçe.

İnsanın astral/ruhsal bedeni (veya belki daha doğru bir tanımlamayla ruhun 3. yoğunluktaki uzantısı) beden dışına çıkar çıkmaz "astral"e girmiş oluyor. Ama görünüşe göre 3. yoğunluğun dışına çıkmış olmuyor çünkü fiziksel 3. yoğunlukta (dünyada) geziniyor veya örneğin uzaya, başka gezegenlere vs. gidildiği anlatılıyor. Ama yine öyle anlıyorum ki, astal ortamdayken (fizik beden dışındayken) farklı boyutlara ve hatta yoğunluklara erişim veya etkileşim imkanı, fizik bedenli hale göre çok daha kolay hale mi geliyor, nedir, öyle tasvirler yapılıyor sanki.

Ama bir de aşağı mahalle - yukarı mahalle misali aşağı/düşük astral ve yukarı/yüksek astral "katlardan" falan bahsediliyor, ki işte özellikle bunların yoğunluk ve boyut kavramlarıyla bağlantısı çok muallak geliyor bana. Acaba yüksek derken örneğin 3y'nin daha üst kısımları, 4y'ye yakın deneyim düzeyleri falan mı? Yoksa buradaki üst / alt kavramlarından kasıt daha ziyade BH ve KH ortamları mı?
Go to Top of Page

fidelista

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/07/2021 :  00:54:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Astral boyut hakkında anladığım dünyaya bağlı dünyanın daha ince enerjetik bir yansıması, bir insanın fizik bedeni varken bir aurasi yada fizik bedenle ilişkili eterik bir bedeni varsa bunu dünyaya yansitirsak astral alem çıkıyor ortaya ve orada duygusal ağır enerjilerin daha çok biriktiği ve bu durumda düşük titreşimli varlıkları çektiğini söyleniyor, ölmüş bir kişi dünyadan ayrılmak istemezse bu astral alemin içinde kendine uygun titreşim bölgelerinde dolanıyor, yüksek astral bölgelerin cennetimsi güzel alanlar vs de olduğunu okumuştum,astral 4. Yada 5.boyut değil anladığım kadarıyla.
Ölüm sonrası ruhların geçtiği bir bölge ama ruhumuz 5. boyuta ilerliyor diğer işlemler orada yapılıyor,ruhun ölümden sonra sıkıntı çektiği bölgeler astral bölgeler galiba,bazı ruhlar direkt astrala uğramadan ışığı takip edip 5. Boyuta geçiyor. Newton un kitaplarında bahsettiği yerler astral değil 5. Boyut.
Benim anladığım bunlar yanlışta olabilir.
Nossa kar (evimiz) diye sitede bahsi geçen bir film var;orada ölen Dr önce cehennemi andıran karanlık bölgelerde debeleniyor sonra yardım istiyor ve oradan alıp bir şehre götürüyorlar,o karanlık yerlerin astral boyut olduğunu düşünüyorum,gerçi filmde asıl şehrinde astral bir şehir olduğu ima ediliyorsada doktor kapısı ndan geçilen bir şehre giriyor orası bana göre 5.boyut bölgesi.

Edited by - fidelista on 23/07/2021 01:11:03
Go to Top of Page

bozadi

11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/07/2021 :  13:22:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Astral boyut hakkında anladığım dünyaya bağlı dünyanın daha ince enerjetik bir yansıması, bir insanın fizik bedeni varken bir aurasi yada fizik bedenle ilişkili eterik bir bedeni varsa bunu dünyaya yansitirsak astral alem çıkıyor ortaya ve orada duygusal ağır enerjilerin daha çok biriktiği ve bu durumda düşük titreşimli varlıkları çektiğini söyleniyor, ölmüş bir kişi dünyadan ayrılmak istemezse bu astral alemin içinde kendine uygun titreşim bölgelerinde dolanıyor, yüksek astral bölgelerin cennetimsi güzel alanlar vs de olduğunu okumuştum,astral 4. Yada 5.boyut değil anladığım kadarıyla.
Ölüm sonrası ruhların geçtiği bir bölge ama ruhumuz 5. boyuta ilerliyor diğer işlemler orada yapılıyor,ruhun ölümden sonra sıkıntı çektiği bölgeler astral bölgeler galiba,bazı ruhlar direkt astrala uğramadan ışığı takip edip 5. Boyuta geçiyor. Newton un kitaplarında bahsettiği yerler astral değil 5. Boyut.
Benim anladığım bunlar yanlışta olabilir.
Nossa kar (evimiz) diye sitede bahsi geçen bir film var;orada ölen Dr önce cehennemi andıran karanlık bölgelerde debeleniyor sonra yardım istiyor ve oradan alıp bir şehre götürüyorlar,o karanlık yerlerin astral boyut olduğunu düşünüyorum,gerçi filmde asıl şehrinde astral bir şehir olduğu ima ediliyorsada doktor kapısı ndan geçilen bir şehre giriyor orası bana göre 5.boyut bölgesi.

Evet, senin de belirttiğin gibi örneğin "Dünya'nın astral boyutu veya düzlemi" gibi birşeyden bahsediliyor. Bunu da anlamaya çalışıyorum. Astral boyut örneğin bir "gezegene" özel olarak mı oluşuyor? Veya daha doğrusu üzerinde "yaşam" olan bir gezegene?

"Astral yolculuk" yapanlar başka gezegenlere / galaksilere vs. gidilebildiğini söylüyorlar. Dünya'nın astrali ile örneğin Jüpiter'in (varsa) astrali arasındaki fark nedir?

Falanca gezegende 3y yaşam yoktur ama diyelim ki 4 veya 5y varlıklar vardır. Bu durum o gezegenlerin astral boyutlarını nasıl etkiliyor örneğin?

Aslında astrali genel olarak fizik dışı veya eterik "alan" olarak kabul edersek, hava gibi, su gibi, deniz veya okyanus gibi bir tür genel alan olduğu düşünülebilir sanırım. Ama yoğunluk, boyut ve astral düzlem kavramları arasındaki etkileşimleri zihnimde canlandıramadım bir türlü. Belki gereksiz yere zorlaştırıyorumdur kavramaya çalışırken, çok basit, çok açık olabilir.

Go to Top of Page

Dionysos

743 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/07/2021 :  18:39:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Astral seyahat kavramı artık ben de direkt kaçırılma anılarını ya da bu deneyimin çarpıtılmasını çok büyük oranda çağrıştırıyor. Alfa durumu, birinci seviye hipnoz vb. celselerde tam anımsayamadığım kalıplar. Diğer durumda çoğu zaman hatırlanmaksızın bile astral denenin en çok yaşandığı dönem uyku süreci olmalı..
Videoya kısa bir göz attım. Ticari ilaçlara özellikle psikiyatri ilaçlarına dikkat edilmeli...
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,19 saniyede oluşturuldu.