Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 Yorumsuz
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

walldes

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2021 :  00:10:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/songul-hatisaru/illuminatinin-sirri-diyarbakirda-6555507
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/illuminatinin-buyuk-sirri-anadoludan-cikti-rothschild-ve-rockefeller-aileleri-diyarbakirdaki-zerzevan-kalesinin-altindaki-mithras-tapinagini-gormeye-geliyor-463862h.htm

bozadi

11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2021 :  09:53:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaştığın için teşekkürler walldes. İlginç bir haber. Sonraki olası benzer alıntılarında (sadece bir link alıntısı bile olsa) "yorumlarını" esirgeme lütfen :)

Gerçi bu linkleri ilk olarak paylaştığın celse tartışması başlığında şu ifadeleri kullanmışsın:

Eklenti:

Bu arada ayrı konu açmayı bilmediğimden, buraya linklerini koyduğum bir haber var. Burayla bu kadar ilgilenmeleri çok ilginç gerçekten. Bununla ilgili YouTubeda da bir şeyler anlatılıyor.

Bu bile tamamen yorumsuzluktan iyidir. Bir alıntı paylaşan kişi, paylaştığı şey hakkında "birşeyler söylerse" bu, forumun en önemli işlevi olan "tartışma" işlevini kolaylaştıracak, katkıda bulunacaktır.

Celse başlığında yaptığın alıntıdan sonra Tgur da çok isabetli bir şekilde celselerde Mitraizmle ilgili geçen bir diyaloğu paylaşmış. Birkaç cümle öncesinden alırsak:

Eklenti:

S: (L) Tarsuslu Pavlos herhangi bir felsefi ekol veya mistik gruba bağlı mıydı?

C: Evet.

S: (L) Gizem dinlerinden biri miydi?

C: Benzer ama daha eski. Şurada burada izleri var. Konuyu toparlamada iyi gidiyorsunuz. Bu iletişimin de aynı şeyin bir parçası olduğunu söyleyebilirsiniz.

S: (L) Bu Gurdjieff’in ezoterik Hıristiyanlık dediği şey mi?

S: (L) Mitraizmin 7. derecesi ne sağlıyordu?

C: Mitraizm, BH versiyonunun ters çevrilmişiydi.

S: (L) Peki o derecede erişilen şey neydi?

C: Güçlere egemen olma ve olunma.

Mitraizm konusunda hemen hemen hiçbir şey bilmiyorum. Daha önce vikipediden bir kez bakmışımdır sanırım, belki ilgili celseyi okurken merakımı çektiği için ama ilgilenmedim sonra.

Gerçi bir ara da Bergama / Pergamon’da mitraizmle ilgili kalıntılar olduğu, milattan önceki dönemlerde bu bölgedeki bazı tapınaklarda “insan kurban edildiği” gibi bazı söylentilere rastlamıştım. “Mitraizm” ve “insan kurbanı” birbiriyle bağlantılı mı bilmiyorum ama araştırılabilir. Şimdi vikipedi’deki mitraizm maddesinden tekrar baktığım kadarıyla “Roma Mitraizminin” MS 1. ve 4. yüzyıllar arasında Romalı askerler arasında yaygınlaştığı söyleniyor. “Pergamon”la ilgili hikayeler ise milattan öncelere uzanıyor ama birbirinden aşırı uzak, kopuk dönemler değil. Şu da söylenmiş:

Eklenti:

"Mitra" ifadesi, en eski olarak Hinduizmin Vedalar'ında kullanılmıştır. Daha sonra çeşitli sürümleri türemiştir. Sonradan türeyen sürümlerinden en önemlileri Pers Mitraizmi ve Roma Mitraizmidir. Roma Mitraizminin Hristiyanlık dinini doğrudan etkilediği iddia edilmektedir.

Bu mitraizm hakkında zaten “gizem geleneği” tarzı ifadeler geçiyor ve üstteki vikipedi alıntısının sonunda da geçtiği gibi Roman mitraizminin “Hristiyanlığı doğrudan etkilediği” iddiası var. Bu açıklamalar yukarıdaki celse alıntısında söylenenlerle yakından bağlantılı gibi görünüyor.

Şöyle birşey algılıyorum: Hristiyanlıktan öncesinden beri evrenin/varoluşun hakikatine dair çeşitli öğretiler var, bunların bir kısmı muhtemelen oldukça isabetli bilgiler içeriyor. Celsede Pavlus’un bağlı olduğunun söylendiği kadim gizem dini/öğretisi ve pek muhtemel olarak bununla yakından bağlantılı olan Gurdjieff’in “ezoterik Hristiyanlık” dediği şey, bu kadim (ve ciddi oranda doğru/faydalı) öğretilerle yakından bağlantılı. Ki “Sufizm” denen şey de özü itibariyle aynı dinler ötesi kadim bilgi ve kavrayışların İslam içinde tezahür etmiş veya ettirilmiş versiyonu gibi görünüyor. Celselere göre eski, bozulmamış haliyle Kabala öğretisi de Yahudilikteki versiyon olabilir. “Bozulma” derken, bugün Tasavvuf adı altında sunulan/dayatılan şeylerin ciddi bir kısmı da “bozulmuş” şeylerdir; yani sufilik adı altında sunulan, söylenen herşey gerçekten pozitif, doğru falan değil pek muhtemel olarak.

Roma mitraizmi denen şey (belki diğer, önceki mitraizm öğretileri için de bir ölçüde geçerli olabilir ama olmayabilir de) ise, celsede de vurgulandığı gibi o pozitif öğretilerin tam tersi, yani KH amaçlı bir versiyon gibi görünüyor.

İllüminati diye özetlenen global şeytani şebeke acaba Roma mitraizminden mi doğdu? İlüminati’nin en önemli kollarından biri olarak tanımlanan Masonların geçmişinin MÖ 5 binli yıllara uzandığı söylenmişti celselerde. Adı İlüminati olsun veya olmasın “Yılan Kardeşliği” denen şeyin (4KH ile 3KH arasındaki ittifak olmalı bu) “çok eski” olduğu vurgulanmıştı. Muhtemelen Masonlardan da eski. Atlantis’e uzandığı düşünülebilir ve acaba daha öncesi de var mı diye şüphelenilebilir.

Bir de, “İlüminati” denen şey en başından beri negatif bir örgütün adı değil anladığım kadarıyla. Sonradan “ele geçirilmiş” birşey. Yani İlüminati orijinal olarak pozitif bir grupmuş ama zaman içinde negatif güçler tarafından sızılıp sonunda ele geçirilmiş. KH gruplarının en çok yaptığı işlerden biri geniş bir insan kitlesinin saygı duyduğu, pozitif bir amaca dönük örgütleşmelere sızıp sinsince ele geçirmek ve o örgütlenmenin itibarını/gücünü kullanarak insanları sinsice saptırıcı tesirlerde bulunmak. K’lar bu konuyla bağlantılı olarak şunu söylemişti:

Eklenti:

S: (L) Pekala. Daha önce bize Musa’nın Kertenkele varlıkları tarafından yaratılan holografik bir projeksiyon gördüğünü veya
etkileştiğini söylemiştiniz. Bu Sina Dağı’nda yaşadığı deneyim miydi?

S: (L) Bilgilerini sizden aldıysa, bu, Kertenkelelerle olan etkileşimi öncesinde miydi?

C: Evet. Gördüğü şeyler bilincini bozdu. Tıpkı Joseph Smith gibi.

S: (L) Mormon Metinlerinin alıcısı olan Joseph Smith’in de mi Kertenkeleler tarafından yanıltıldığını söylüyorsunuz?

C: Evet. Bunu çok yapıyorlar.

Yani “İlüminati” de başta pozitif bir grupken sonra KH güçleri tarafından ele geçirilen ve bir “isim” olarak kullanılan birşey. Burak Eldem “Fraternis” kitabında bu konuya değiniyor yanlış bilmiyorsam. İsim olarak İlüminati çok modern bir kavram muhtemelen, yani en azından milattan öncesine uzandığını sanmıyorum (ama bilmiyorum). 4KH ile 3KH arasındaki ittifak (“Yılan Kardeşliği” veya başka hangi adlarla anılıyorsa) ise en iyi ihtimalle binlerce, muhtemelen on binlerce yıl öncesine uzanıyor.

Bu açıdan bakıldığında, dünyadaki baş KH örgüt olan “İlüminati” acaba Roma mitraizminden mi doğdu? Hayır, global mafyatik kötülük (KH) organizasyonu çok daha öncesinden beri mevcuttu ama zaman içinde çeşitli gelişim ve şekil/tarz değiştirme durumları olduğu için belki Roma mitraizmi döneminde, bugünkü manasıyla İlüminati’nin şekillenmesinde önemli bazı etkileri olan süreçler yaşanmış olabilir. Araştırmak gerek.

Bir de “Roma mitraizminin” coğrafyası ne kadarlık bir alanı kapsıyor, ona da bakmak gerek. Bergama örneğinde batı Anadolu, Diyarbakır örneğinde güneydoğu Anadolu referansları ortaya çıkmış oluyor. Muhtemelen bu coğrafyayla da sınırlı değildi.

Bu arada Batı Anadolu, Pergamon ve Yunanlara gelince konu... Ve Mitraizmin “Hristiyanlığı etkilemesinden” bahsedince, K’ların İncil’in yazımı bağlamında gizemli bir Yunan gruba yaptığı referansı hatırlayalım:

Eklenti:

S: (L) Matta’yı kim yazdı?

C: Yunan baskıcılar (Ç.N.: buradaki “baskıcı” kelimesi, baskı-şiddet uygulayarak itaat aşılayanlar anlamındadır.)

S: (L) Yunan baskıcılar nedir?

C: Sizin FBI’ınız gibi.

S: (L) Markos kitabını?

C: Aynı.

S: (L) Luka ve St. John?

S: (L) Havariler?

S: (L) Yeni Ahit kitapları arasında yazdığı iddia edilen kişi tarafından yazılan herhangi bir kitap var mı?

C: Hayır. Bunun %70 propaganda olduğun unutmayın.

Bu çok enterasan bir konu. İlk İncillerin “Yunanca” yazılmış olması gibi bir mevzu var. Aslının “Aramice” olması beklenir. Yunanca İnciller tercüme midir, orijinal midir, tercümeyse orijinaller neden ortalıkta değildir... Bir sürü tartışma konusu. Son olarak, bildiğimiz gibi çeşitli yazılara ve K’ların “en güncel” olarak verdileri bilgilere göre Hristiyanlık “İsa” diye biri tarafından kurulmadı, daha doğrusu İsa Peygamber diye biri var olmadı. (Doğrudan birşey söylenmemiş olsa da ben “Muhammed Peygamber” diye birinin yaşadığından da son derece şüpheliyim). Pavlus’un bugün bilinen Hristiyanlığın kuruluşu üzerinde önemli (ve pozitif) etkileri olduğu söyleniyor ki bunun o çok kadim pozitif öğretilerle de bir bağlantısı olduğu söylenebilir. Sezar’ın da aynı şekilde Pavlus ve Hristiyanlığın kuruluşu üzerinde pozitif etkileri olduğuna değinilmişti.

Daldan dala zıpladım ama tüm bu konular birbiriyle yakından bağlantılı bence.
Go to Top of Page

bozadi

11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2021 :  14:02:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Haluk Özdil'in birkaç videosunu tamamen veya kısmen izledim. Katılmadığım pek çok görüşü olsa da genel itibariyle olumlu buluyorum. Yaşına rağmen araştırma ve paylaşma şevki, heyecanı yüksek.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

217 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2021 :  21:51:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Haluk Özdil, kel abimiz (Ertan Özyiğit) gibi, gezegendeki olanı biteni son noktada "üst akıl"a , illüminati ve o meşhur ailelere bağlıyordu hep, lakin son aylarda (artık ne bilgiler edindi ise) işin arkasındaki asıl üst aklın o insanlar değil, onları da yönlendiren "Dünya Dışı" bir zeka olduğu dile getirir oldu, ve bu hususta bende kendisine katılmıyor değilim...

İlginç bir nokta ki, daha önce dile getirdiğim gibi diğer benzer isimlerde aynı "Dünya Dışı" akıldan söz etmeye başladılar hep, işin aslı ile ilgili yavaş yavaş bir uyanış gerçekleşiyor sanırım.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1060 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2021 :  17:08:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi çok iyi bir derleme olmuş.

Qui-gon başkan insanların herhangi bir şekilde uyanma ihtimali olduğunu sanmıyorum :) %1 i uyansa çok iyi rakam. Gerçekten muazzam bir rakam.

Ama iyi ve pozitif güçler için kullanılabilirler, dolaylı olarak fayda sağlayabilirler.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

217 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2021 :  19:58:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet gerçek tosun paşa, maalesef bende son zamanlarda eskisi gibi pek umut taşımıyorum artık. Bu öyle bir uyku ki, uyanmak için insanların önce uyuduğunu idrak etmesi gerekiyor ama bakarsan tersine herkes herşeyi çok iyi bildiğini düşünerek hiç böyle bir idrake yaklaşma noktasında değiller. Bu halde de o iş çok, çok zor maalesef. Hayırlısı diyelim artık, kendileri bilir...
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.