Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Yanardağ Faaliyetleri
 Son dönemde şiddeti artan yanardağ patlamaları
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/01/2022 :  21:42:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hiç haberini alıntılamadık, yorumlamadık ama İspanya'nın özerk Kanarya Adaları'na bağlı La Palma'da yakın bir zamana kadar yaklaşık 3 ay boyunca devam eden ve binlerce evi küle çeviren, son yılların ve hatta sanırım son onyılların en büyük yanardağ felaketlerinden biri yaşandı.

https://www.youtube.com/watch?v=HExXMU_cJjA

Birkaç gün önce de Büyük Okyanus'ta, Avustralya kıtasına yakın sayılabilecek bir adalar ülkesi olan Tonga'da bir yeraltı yanardağındaki şiddetli patlama sonucu çok ciddi bir felaket yaşanmış. İletişim bağlantıları da koptuğu için hasarın boyutu daha yeni yeni öğreniliyor.

Son dönemde bunların dışında da pek çok yanardağ patlaması haberleri var. Çevresel felaketlerde genel itibariyle bir artış veya şiddet tırmanması var gibi.

Qui-gon jinn

339 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/01/2022 :  13:55:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet kardeşim, bilim adamı değiliz, istatistiğini tutmadık ama özellikle son 1 yıldır yanardağ faliyetlerinde dikkat çekici bir artış olduğunu bende düşünüyorum ve görüyorum ki bu durum pek çok başka insanında dikkatini çekiyor. İnsanlar merak ediyor, ne olduğunu soruyor, lakin henüz genel mahiytte tatmin edici bilimsel bir değerlendirmeye rastladığımı söyleyemem, gerçi yetkili çevrelerin biliyorlarsa da kamuoyuna söyleyeceklerinden oldukça şüpheliğim. Sizde çok iyi biliyorsunuz ki, bu gezegende nelerin olup bittiğine dair yoğun bir örtbas faliyeti mevcut...

Ben acaba merak ediyorum "Yellowstone"da bir süpriz yapar mı diye? Bakalım, hayırlısı artık...

Edited by - Qui-gon jinn on 20/01/2022 14:02:43
Go to Top of Page

bozadi

11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2022 :  18:14:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Qui-gon jinn

Ben acaba merak ediyorum "Yellowstone"da bir süpriz yapar mı diye? Bakalım, hayırlısı artık...
K'lar Yellowstone için patlaması oldukça muhtemelmiş gibi yorumlar yapmıştı sanki.

Go to Top of Page

Qui-gon jinn

339 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2022 :  22:35:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celselerde var mıydı Yellowstone ilgili bir bilgi ben pek hatırlayamadım açıkcası, bakmak lazım varsa ne demişlerdi diye. Velhasıl eğer olurda böyle birşey gerçekleşirse, bu olasılığı şahsen ben birleşik devletlerin karmasının bir sonucu olarak olacağı hissiyati ile değerlendirdim hep, bilmiyorum, içimde her zaman bu yönde bir hissiyat olageldi. Bunun paralelinde K'ların Amerika'yı "karanlıklık güçlerin kalesi" olarak tanımlamaları da daima aklımın bir köşesinde.Ne diyelim, onlarında haklarında hayırlısı artık...

Edited by - Qui-gon jinn on 21/01/2022 22:40:54
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,39 saniyede oluşturuldu.