Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 Kanada'da Aşı Zorbalığına Karşı Özgürlük Konvoyu (28.01.2022)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2022 :  15:05:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
28 Ocak 2022

Zorbalığa karşı 'özgürlük' filosu! Kanada Başbakanı tutuştu:
On binlerce şoför tırları başkente sürüyor

Kanada'da alınan aşı zorunluğuna tepkiler çığ gibi büyüyor. Kanada hükümetinin aldığı son karar kamyon ve tır şoförlerini çileden çıkardı. Kamyon sürücüleri hükümetin 'ABD sınırını geçmek isteyen kamyonculara Covid-19 aşısı yaptırma zorunluluğu' kararını protesto etmek için ülkenin başkenti Ottowa’ya akın etti. 50 bin rakamını aştığı iddia edilen kamyoncular, yol boyunca destek gösterileriyle uğurlandı.


Kanada’da aşı zorunluluğuna tepki gösteren kamyon sürücüleri Kanada hükümetinin, ABD sınırını geçmek isteyen kamyonculara Covid-19 aşısı yaptırma zorunluluğu kararını protesto etmek için ülkenin başkenti Ottowa’ya akın etti.

Dün Ottowa’nın 450 kilometre batısındaki Toronto şehrine ulaşan protestocu Kamyoncular, güzergahları boyunca çevre halktan da destek gördü.

Kendilerine "özgürlük konvoyu" adını veren kamyoncuların bugün akşam saatlerinde Ottowa’ya varması bekleniyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau'yu korkuttu, özgürlüğe tehdit saydı

Kanada muhalefetindeki Muhafazakar Parti’nin bazı üyeleri protestoya destek verirken, Kanada Başbakan Justin Trudeau protestoyu özgürlük adına bir tehdit olarak nitelendirdiğini açıkladı.

Yetkililer ise, aşılama ve koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlere karşı olan diğer insanların da Ottawa'daki gruba dahil olmasından endişe duyduklarını ifade etti.

Ottawa Polis Şefi Peter Sloly, protestoya katılan kamyon sürücülerinin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımların zararsız gibi görünse de güvenlik tehdidine yol açabileceğini savundu. Güvenlik güçlerine teyakkuzda bulunmaları konusunda uyarıda bulundu.

100 kilometreyi aşan 50 bin kamyonluk konvoy

50 bin kamyonun katıldığı 'özgürlük' konvoyunun 100 kilometreyi aştığı belirtildi.Yol boyunca destek gösterisi

Sosyal medyadan da paylaşılan videolarda kamyoncuların halktan yol boyunca büyük destek aldığı bildirildi. Protestolara 1,5 milyon insanın katıldığı iddia edildi.Elon Musk'tan destek
Protestocu konvoya, sosyal medya hesapları üzerinden “Kanadalı kamyon şoförleri harika” yorumunu yapan ABD’li iş adamı Elon Musk’tan destek geldi. Elon Musk ayrıca daha önce ABD’nin korona virüse karşı aldığı önlemleri “faşist” olarak nitelendirmişti.


Kaynak: Yeni Akit

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2022 :  15:14:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu haberi Yeni Akit'ten alıntılamak istemezdim ama başlığıyla ve içeriğiyle haberin niteliğini en iyi ifade eden haber buydu rastladıklarım arasında. Yaklaşık bir hafta önce başladığını sandığım ve Dionysos'un bir alıntısıyla farkına varabildiğim bu kamyoncu/tırcı protestosunun boyutları kısa süre içinde çığ gibi büyümüş durumda ve pek çok başka ülkede de benzer konvoylar yapılması planlanıyormuş. Bu protesto dalgasının öncülerinin ve destekleyicilerinin "aşırı sağcılar" olduğuna ve yıkıcı/negatif bir amacı olduğuna dair bazı yorumlar var ama şimdiye kadar protestolar oldukça barışçıl sayılabilecek nitelikte gelişmiş ve öyle devam ediyor gibi görünüyor. Halkın ciddi bir kısmından olağanüstü bir destek görüyor gibi algılıyorum konuyla ilgili videoları izlediğimde ve açıkçası insanlık namına bundan gurur duydum.

Aşı adı altında faşist zorbalıkları insanlara dayatan global şeytanlara veya onların devletler içindeki kuklalarına karşı oldukça ilham verici bir protesto, daha doğrusu gövde gösterisi gibi görünüyor, inşallah farklı, yıkıcı yönlere savrulmaz.


Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1135 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2022 :  16:22:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sağol bozadi. Gerçekten önemli bir tepki olduğunu düşünüyorum. Ayrıca artan enerji fiyatları ve enflasyon oranlarıyla ilgili bir çok Avrupa ülkesinde büyük protestolar olduğunu da belirtmek isterim. Batı'da beklenen sokak olayları ve mitingler için bu sene uygun görünüyor.
Go to Top of Page

Dionysos


1747 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2022 :  01:00:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
En ilginci twitter da Kanada toplumunu izlemek

Şöyle düşünün. Bizim ülke de bu olsa, mevcut iktidar dışında bir iktidar olsa ve sonra buna benzer bir şey olsa ve çoğunluğu habein alındığı gibi "Yeni Akti"çiler olarsk gözükse ( ya da bir kısmı da öyle olsa) ve toplumun kalan kalabalağı en az %60'ı onlarla liberalce dalga geçse .
Sanırım muhalefet liderletiymiş biri tuhaf açıklamalar yazıyor diğeri nanaylı videolar çekiyor
bu toplum zaten batmış, biz buralardan bakıp demokrasi uygarlık görüyormuşuz

Çok tuhaf bir durum

Aklıma K'ları n% 12 'si geldi. Burada da buna benzer bir şey var. Yani aşı almayan kamyoncu oranı yakın ve toplumun bu etkinliğe yakın olanına yakın bir oran. Sol y da özgürlükçü denmeyenlerin ayaklanması ve suskun uyuşmuş sözde sol. Bazı yorumcular bunu söyeldi ve onarla protleter dedi.

Kanada soğuk ve çok soğuk. Bir kalabalık orada geceleyemez. Bazılarına göre bir kaç bin bazılarına göre 50 bin ötesi araç ve kamyon,. Kamyonalrda yatılaiblir am ao kadar kamyon Ottawa'da nereye sığar fikrim yok.

Gündüz gece eylemleri olmalı. Bugün çatılarda keskin nişancılar olduğu söylendi. PArlamento önüen bir hat kurarak isyancıların geride tutulma çabası var ve bunu bir kışkırtma olarka yorumlayanlar da oldu.

Tuhaf bir şiddet üreteckleri söylemi yayıldı. Modern kent toplumdanki orta sınıflar tam bir idiotmuş

Artık iktidar ne yapar bilmiyoruz, manipüle edip şiddet mi üretir başka şey mi bilmiyoruz yani örneğin TOMA larla dağırma giib bir yola gider mi? Bir kaç gü nbelki gözleyecektir. Bekleyip göreceğiz

Temel ihtiyaçlar var, yeme içme var, günlerce..
En basiti tuvaleti var banyosu var ve Kanad abuz gibi

Bu arada Avrupa sürüşü sanırım 7 Şubat Brüksel de oluancak şekilde planlanıyor-muş. Hızl ıdeğil mi yani geniş zaman daha iyi bir organizasyon sağlamaz mıydı?
Bilmiyorum göreceğiz

Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2022 :  12:23:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
30 Ocak 2022

Kamyoncular başkente yürüdü, Başbakan kaçtı

Kanada’da yirmi bin kamyoncu ve on binlerce protestocu başkent Ottawa’ya yürüdü. Kanada Başbakan’ı Justin Trudeau, ailesiyle birlikte şehir dışında gizli bir konuma tahliye edildi.


Kanada’da yirmi bin kamyoncu ve on binlerce protestocu başkent Ottawa’ya yürüdü. Kanada Başbakan’ı Justin Trudeau, ailesiyle birlikte şehir dışında gizli bir konuma tahliye edildi. Göstericiler “aşı zorunluluğu kaldırılsın” dedi.

Daily Mail’in haberine göre, Kanada’da kamyon şoförlerinin başlattığı “Özgürlük Konvoyu” hareketi binlerce kişinin desteğiyle büyüdü. Kanada’nın başkenti Ottawa’ya giden şehirlerarası yol üzerinde 72 kilometrelik bir kamyon konvoyu oluştu. On binlerce protestocu, “Aşı zorunluluğu kalksın. Bize bunu dayatamazsınız.” diyerek Başbakanlık ofisine yürüdü. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ailesiyle birlikte şehir dışına tahliye edildi.

Kanada hükümeti aldığı bir karar ile ABD’ye seyahat eden kamyon şoförlerine Covid-19 aşı zorunluluğu getirdi. Kanadalı kamyon sürücüleri ise, “Zaten yüzde doksanımız aşılı. Biz dayatmalara karşıyız. Kamyonlarımız durursa ülke durur, raflar boş kalır” diyerek tepki gösterdi. Yirmi bin kamyon şoförü kontağı kapattı.Kanada Başbakanı’nın “Ufak bir azınlık” dediği grup, kısa bir süre içinde on binlerce kişiye ulaştı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, “Hiçbir eylem bize geri adım attıramaz. Bu hükümete ve bilime karşı bir kalkışmadır” ifadelerini kullandıysa da, protestocuların sayısı artınca başkenti terk etti. Yerel basın, olayı “Başbakan kaçtı!” olarak yorumladı.

Hareket sosyal medyada da tartışma konusu olurken, ünlü iş adamı Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kamyonculara destek olması çokça konuşuldu.

Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

fidelista


638 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2022 :  15:53:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Zorla aşıya tepki verilmezse devamı gelir.
Go to Top of Page

Dionysos


1747 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/02/2022 :  22:27:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Zorla aşıya tepki verilmezse devamı gelir.Gelişmiş toplumların neredeyse % 90 ı bir kez olsun aldı, kalan uç azınlıklar olarak görülüyor yani zor.
Bundan sonra "green pass" ve 6 ay da bir sürekli dozlama (ama aslında bebek aşılaması) tartışılacak. Yetişkinlerin 6 ay da bir aşılanma sebebi bebekleri aşılama için meşruiyet sağlama. tepki olacağını sanmam olursa da başka yol deneyeceklerdir.
Kanada Pfizer ın bir antiviral bir de HIV ilacından oluşan kokteylini onaylamış. HIV ilacı ne yayıyor bilmiyoruz.
Başka neler var bilmiyoruz.

K'laın deyimiyle konsorsiyum ve kontrolünüz sizde değil..
Gride alamazsınız çünkü çoğunluk hiç bir zaman birleşemez ve bunu da göremeyecek.
Çocuk aşılmaya direnç olmazsa pasaportlar kabul görürse o işi bu toplumu unutun..

Mevcut tantana sadece hız sorunu. Yani 2021-2022-2023-24..
İktidarlar için sorun olacağını sanmam. Sanırım 2030 a kadar bir geeçiş sürüşü öngörüyorlar..
Orta sınıflar alet aracı olarak pay alarak zaten seçimini yapmış...

Bu arada Avrupa konvoyu 7 sinden 14 üne alındı

https://twitter.com/hashtag/europeanfreedomconvoy?src=hashtag_click
https://twitter.com/JamesMelville/status/1490404767130132490
Go to Top of Page

Dionysos


1747 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/02/2022 :  22:40:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Zorla aşıya tepki verilmezse devamı gelir.Yeniden Refah a oy vererek 2-2,5 sene
Afrika ya iltica ederek 4 sene
Yağmur ormanlarına gizlenrek uzun bir süre tepki verebilirdiniz

Tüm gerçekçi seçenekler bunlar gibi gözüküyor

Çocuklarınızı aşılayacaklar, aldırmayın...

Bir noktadan sonra çoğunluğun bunu seçtiğini kurban koyunlar olduğumzu düşünüp rahatlayacağız, öyle gözüküor

Bionteknoloji mrna yani Covidden kurtulsanızda gelecek
Ms, kanser ,alzheimer ,ölümsüzlük iksiri diyecekler ama covidin rövanşına bakalım
Go to Top of Page

Dionysos


1747 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/02/2022 :  23:44:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Başbakan Justin Trudeau: "Bu çok uzun sürdü. Artık yasal bir protesto değil... Artık yasadışı bir işgal."

https://twitter.com/Forbes/status/1493363000203530240

(Kanada'nın Özgürlük Konvoyu GoFundMe tarafından engellendikten sonra şimdi 12 BTC'nin üzerinde para topladı)

Kanada, kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele kurallarına #crypto paralarıdahil etmek için acil durum eylemi başlattı…

https://twitter.com/Forbes/status/1493363000203530240

Freeland, kamyoncu kitle fonlarına bağış yapan herkesin bir terörist finansörü olduğunu ve mahkeme emri OLMADAN banka hesaplarına el konabileceğini duyuruyor.

adece çekicilere el koymakla kalmayıp aynı zamanda çekici sürücülerinin kendilerini hükümet için çalışmaya "yönlendirme" gibi tuhaf bir fikir. (Ne -- silahın dayağında mı? Hapis cezasıyla mı?)

https://twitter.com/ezralevant/status/1493445797756776456

Kamyon şoförü konvoyunu desteklediği ve tıbbi ayrımcılığa karşı durduğu için papaz Artur Pawlowski hala hapiste!

https://twitter.com/ArturPawlowski1/status/1492698871121817601

80 yaş

Kanada'nın Haklar ve Özgürlükler Bildirgesi'nin yaşayan son imzacısı Brian Peckford'dan British Columbia, Victoria'daki Özgürlük Konvoyu protestosunda inanılmaz konuşma.

https://twitter.com/trackthedream/status/1492792841445289989
https://www.theepochtimes.com/last-living-premier-to-sign-canadas-charter-in-speech-to-freedom-convoy-section-1-of-charter-being-illegally-used-by-governments_4274213.html

Brian Peckford: Haklar ve özgürlükler tüzüğünün oluşturulmasına yardım eden biri olarak, bu tüzüğün ilkelerinden biri, hükümet toplanma özgürlüğüne karşı herhangi bir hareket başlatırsa, seyahati kısıtlarsa, vb.Umarım başbakanlar çıkıp bunun gereksiz olduğunu söylerler. Her bir üyenin nerede durduğunu bilmek istiyoruz. Dalgalanma yok. Kanada hükümetini uyarıyoruz. Güçlü duracağız

https://twitter.com/rupasubramanya/status/1493318134660534276

Gelen ilk yanıt

Kanada Haklar ve Özgürlükler Bildirgesi yalnızca barışçıl toplanmayı korur. Bu protestolar barışçıl değil.

Gelen üçüncü yanıt

Konvoy, "birden fazla inanılan güvenilir kaynağın" kendilerini Ottawa'da ateşli silahların varlığı konusunda bilgilendirdiğini belirten bir bildiri yayınladı: "Bu özel istihbarat, Pazar sabahı Ontario, Peterborough'da çalınan yaklaşık 2.000 ateşli silahla ilişkilidir."

Ayrıca Alberta da gösetericiler var ve Kanad abasını ay da devlet sözde onlardan ele geçirildiği söylenen ve silah ve mühimmat paylaşıyor
Hükmet ilk günden beri eylem/şiddet kışkırtıcılığı yapıyor ve umarım bunun farkındalar

Çok tuhaftır. Gandhi isen iyi zaman ve Gandhi filminin unutulmaz bir sahnesinde silahsız insalar bir sınır geçiş noktasını kontrol eden İngizlilerin üzerine ürür ve İngilizler her gelene şiddet uygular ama kalabalık şiddetle karşı koymaksızın yüürmeye devam eder.

"Alamo'yu hatırla" bu gösteri olabilir, kanlı bitebilir...

Her sonuçta Kanadalılar farketmese de umarı mdeirnerlde farketmişlerdir neredeyse askeri bir önlem olan ve yasal tabanda ikinci dünya savaşından beri modern dünyada işletilmeyen bir acil suruma sığınmak üzereler

Facebook tan insaları izliyorlar ve daha öncede onlara bğaı şyapanları terörist ya da destekçi ilan ettiler

Ontario Kanada polisi, protestoyla ilgili Facebook yorumlarını okuduktan sonra ev aramaları yapıyor
Facebook, insanların platformdaki faaliyetlerini izlemek için Kanada Polisine erişim sağladı. Memur, Kanadalıları Facebook üzerinden izlediklerini itiraf ediyor.

https://twitter.com/NoTrucks_NoFood/status/1491970385168027673
https://twitter.com/Allie4Freedom/status/1491999813818208256

Kanda hükümeti mıuhtemelen ilk kurulan bağış fonu olan gofondme adlı şirkete bağışçı bilgilerini edinmek içi nbaskı uyguluyor

ve tüm bunların hepsi -bir şeyler değişmezse- bir kaç sene içindeki gelecğiniz.
Go to Top of Page

cqkq


12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/02/2022 :  23:54:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İnsanlardan istedikleri bir tepki olduğunu düşünüyorum bu TIR mevzusu da çok rahatsız edici gelmeye başladı, protesto etmek isteyen halkı bu konvoyla toplayıp daha sonra ne gibi bir şekilde kullanabilir, yönlendirebilir veya ibret-i alem olsun diye cezalandırabilirler emin değilim. Bu protestoları bahane ederek hiçbir bahane sunmaksızın banka hesaplarını dondurma yetkisini eline alacak Kanada hükümeti. Celselerde de yanlış hatırlamıyorsam etliye sütlüye karışmamamızı söylemişti. Büyük protestolardan uzak durmak daha güvenli ve akıllıca gibi duruyor şimdilik.
Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/02/2022 :  20:23:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaştığın için teşekkürler cqkq ama bu konuda farklı düşünüyorum. Kanadalı kamyoncuların tepkisinin egemen güçlerin hoşuna gittiğini, çıkarlarına uyduğunu hiç sanmıyorum.

Egemen güçler, faşist politikalarına sessiz kalınmasını, boyun eğilmesini ister. Ama evet, diğer yandan da en uç, en aşırı protestoların yapılmasını da yeğlerler, çünkü böylece devletin protestoculara karşı güç kullanıp ezmesinin "meşruluğu" şeklinde bir propaganda yapma imkanı doğar.

Celselerde insanlığın genelinin egemen faşist güçler karşısındaki sessizliğine yönelik tespitler, eleştiriler paylaşıldı. K'lar insanlığın geneline "etliye sütlüye karışmayın" demiyor, sistemi zaten en çok ve en çıplak şekilde ifşa etmekte oldukları için çeşitli baskılar altında bulunan Laura ve ekibine kendilerini hedef haline getirmemeleri, kendilerine aşırı saldırı çekmemeleri için internet haberciliğindeki eleştirilerinin sivriliklerini azaltmalarını tavsiye ettiler, sanırım özellikle de aşı konusunda.

Go to Top of Page

Dionysos


1747 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/02/2022 :  01:03:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen cqkq

İnsanlardan istedikleri bir tepki olduğunu düşünüyorum bu TIR mevzusu da çok rahatsız edici gelmeye başladı, protesto etmek isteyen halkı bu konvoyla toplayıp daha sonra ne gibi bir şekilde kullanabilir, yönlendirebilir veya ibret-i alem olsun diye cezalandırabilirler emin değilim. Bu protestoları bahane ederek hiçbir bahane sunmaksızın banka hesaplarını dondurma yetkisini eline alacak Kanada hükümeti. Celselerde de yanlış hatırlamıyorsam etliye sütlüye karışmamamızı söylemişti. Büyük protestolardan uzak durmak daha güvenli ve akıllıca gibi duruyor şimdilik.Hesap dondurma bağışçılar ve kamyoncular için geçerli

Celseler etliye sütlüye karışmayın demiyor. Protesto edecek bilinç ya da yeterli çoğunluk yok bu anlamda birleşmiş toplu bir direniş oluşmayacak gibi sanırım bir şey söylendi. Kitlenin sadece %12'si bir şeylerin farkında . Söylenen bu.
Go to Top of Page

cqkq


12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/02/2022 :  17:42:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şu anki büyük amaçlarından birinin kıtlık olduğuna eminim, protestoyu yaptırdıkları bu insanları fonluyorlar çalışmıyor bu insanlar tedarik sisteminin önemli parçaları bu insanlar tırcılar olarak, buna abd ve avrupada da katılım olursa ve hükümetler bu tırcıların hesabına bloke getirir bunlar tedarik zincirine dahil olamayıp bu konvoy ile başkaları tarafından fonlanırsa kıtlık süreci hızlanacaktır. Benden sadece fikir olarak söylemesi, başında umut verici geldi ancak bu varlıkların amaçlarına ne kadar hizmet ettiğini gözardı etmemek lazım.

Birlik bilinci insanlık için çok önemli bilinci en güzel yükseltecek olaylardan biri olacaktır ancak hükümetler bu konuda saldırgan tavırlar izliyor. Akıllı davranmak gerekli. Uzun süredir yeni celseyi bekliyorum güncel olarak çok durum var.
Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/02/2022 :  21:31:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Egemen güçler kıtlık amaçlıyor mu, bilmiyorum. Amaçlarını gerçekleştirmek için kıtlığı kullanmak isteyebilirler tabi ki ama ciddi bir kıtlık aynı zamanda kalabalık (ve fakir!) insan kitlelerinin canına tak etmesine ve dolayısıyla çok ciddi kaosa ve isyanlara da neden olabilecek birşey. Aşıya ciddi bir isyan olmadı ama açlığa kesinlikle olur çünkü kaybedilecek fazla birşey kalmıyor geriye. K'ların tüm suçun üzerlerine atılacağını söylediği psikopatların (yani sanırım en azından sahne önündeki psikopat egemenlerin) hedef haline gelmesine neden olabilecek bir durum bu.

Kıtlık meselesinin temel nedenlerinden biri iklimsel anormalliklere dayalı tarımsal üretim zorlukları ve tabi bunun yanında aşı / kapanma meselesinin de neden olduğu üretim yavaşlaması, enerji yetmezliği, pahalılık vs. Şu an aklıma gelmeyen başka önemli nedenler de olabilir elbette.

Go to Top of Page

cqkq


12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2022 :  10:41:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Birkaç ay önce birkaç ABD'li çiftçiye sosyal medyada rastlamıştım. Ürünlerini yakmaları ve yok etmeleri için kendilerine çok yüksek para teklif ettiklerini ve kabul etmediklerini söylüyorlardı. Bunlar kabul etmeyenlerdi. Bence Hristiyanların da o kaos ortamını veya kıyamet enerjisini negatif olarak hissetmeleri için kıtlık,hastalık,ölüm,savaş gibi mahşerin dört atlısını yapay da olsa getirmeye çalışıyorlar.

Bu arada bozadi celse gelmemesinin bir nedeni var mı çok uzun süre oldu?

Edited by - cqkq on 24/02/2022 15:30:08
Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2022 :  21:21:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Son dönemde celse sıklığı ayda veya birkaç ayda bir sayılır. Yakında yeni bir celse yaparlar diye tahmin ediyorum.
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.