Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 2 bin yıl önce Avrupa Türkçe konuşuyordu
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/03/2022 :  15:06:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dünyaca ünlü bilim adamı Anatole Klyosov: Bundan 3 bin yıl öncesine kadar Avrupa nüfusunun çok büyük bölümü Proto-Türkçe konuşuyordu. (Veya kısaca Avrupalıların eski dili Proto-Türkçeydi / diyebilirsiniz)

Amerikalı bağımsız Türkolog Norm Kisamov’a göre Anatole Klyosov’un bu görüşleri herhangi bir eski Türk devleti tarihinden çok daha önemli.

“Proto-Türkçe 19 bin yıl önce ortaya çıktı, hatta kökleri dikkate alınırsa 64 bin yıl önce belirdiği söylenebilir. Bunu DNA genealogy verilerine dayanarak belirtiyorum.”

“19 bin yıl önce Altay bölgesinde ve Güney-Sibirya’da ortaya çıkan ve Proto-Türkçe konuşan R1b haplogrubu tüm Avrupa’ya yayıldı. Arkeolojik kültürler oluşturdu. Avrupa erkek nüfusunun yüzde 60’ı şu an bu gruptandır.”

kaynak:
https://odatv4.com/guncel/kaan-arslanoglu-yazdi-2-bin-yil-once-avrupa-turkce-konusuyordu-231164

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/03/2022 :  16:11:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaştığın için teşekkürler fidelista. Peki paylaştığın bu görüş hakkında senin şahsi algın, görüşlerin nedir?
Go to Top of Page

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/03/2022 :  22:21:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Irkçılık yanlış bir olay ama insanlar içinde doğduğu aileyi,ulusu ırkı da doğal olarak sever her ne kadar durmadan kızsak ve eleştisek kendi ailemizi sevdiğimiz gibi sonuçta tüm insanlıkta bir aile diyebiliriz bir anlamda.Irkların üstün yada alçaklığını kabul etmiyorum yaşanılan coğrafya kültürel ilerlemeler ve din olgusu şekillendirmiş çok şeyi.Bazen mecbur kalıp bir yönee kanalize olmuşlar.

Türklerin kadim tarihiyle ilgili çok şeye rastlıyoruz bu kadim tarih sanıldığından çok daha derinlere gidiyor görünüyor,Atatürk ün Mu konusundaki sezgi ve arştırması da boş değildi bana göre,olayı gizemli ve ilginç buluyorum başka bir çıkarımım yok.

Bize anlatılan tarihi yazanlar batı kaynaklı ve onlar kendi ırklarını üstün diğerlerini aşağı mertebede görme eğilimindiler,bizler akılsız barbarlarız ,en azından onların bilinçaltlarında bu var,şimdi genetik farklı şeyler çıkması güzel bir gelişme.

Ukrayna savaşına bir bakın bu batılılar Putine nasıl saldırıyorlar,Irakı işgal edenler,Libyayı işgal edenler başkları gibi.Adam illumnatinin önünü kesmeye çalışıyor resmen.

Edited by - fidelista on 01/03/2022 22:23:49
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.