Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 Ukrayna Yanıyor
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/03/2022 :  22:08:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Oliver Stone belgeseli Türkçe
Ukrayna bugünlere nasıl geldi?

Edited by - fidelista on 15/03/2022 22:25:16

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  12:16:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler fidelista. Belgeseli izledin sanırım. Ben henüz baştan sona ayrıntılı olarak izleyemedim. Senin izlediklerinden nasıl bir izlenim edindiğini merak ediyorum doğrusu.
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  19:17:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Oliver Stone belgeseli Türkçe
Ukrayna bugünlere nasıl geldi?

youtube bunun orjinalini kaldırmış bu da gidebilir
Go to Top of Page

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  19:31:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Paylaşım için teşekkürler fidelista. Belgeseli izledin sanırım. Ben henüz baştan sona ayrıntılı olarak izleyemedim. Senin izlediklerinden nasıl bir izlenim edindiğini merak ediyorum doğrusu.

Belgeseli sonuna dek izledim,baştan biraz ilerleyince daha entersan gelmeye başladı,en çok dikkatimi çeken şey 12 eylül 1980 öncesi Türkiyedeyim sandım kendimi o zaman lisedeydim,aynı tezgahı sürekli her yerde kuruyorlar STK denen kuruluşları fonlayıp içten içe nasıl provaksayon yapıp ülkeyi ele geçirdiklerini güzel anlatmış,psikopatların oraya nasıl egemen olduğunu hikayesi zaman ayırıp izleminizi tavsiye ederim.

Edited by - fidelista on 16/03/2022 19:33:37
Go to Top of Page

Gaia

238 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  20:58:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Twitter'da denk gelmiştim buna 10 gün kadar önce, 20 dk zor dayandım. Polisler çok acımasızca dayak atıyorlar. Ruh halim kaldırmadı. Çok sinir oldum. Bence yoğun empati duygusu olanlar izlemesin. Ağır şiddet görüntüleri var. Yada ben uyarımı yapayım hayrına izlerseniz izleyin banane :D

Öyle bir şeyki programlanmış olduklarını, propagandaya kapıldıklarını biliyorsun. Hepsi kendi kimliklerini hunharca ifade ediyorlar. Birçoğu saf duygularla meydana çıkmış. Ama işte elinde jobu olana emir geldiğinde ne saf tanır ne programlanmış zihin.

Öyle bir sahne vardı ki hele o hiç gözümden çıkmıyor. Adama bir grup polis dayak atıyor, adam yere düşmüş. Hareketsiz. Koşan polisler var gelen geçen vurmaya devam ediyor, boş geçmiyor. Ulan adam ölmüş, daha ne vuruyon gavat.

Bunu izleyeceğinize açın fight clup falan izleyin.
Go to Top of Page

fidelista

687 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  22:32:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Twitter'da denk gelmiştim buna 10 gün kadar önce, 20 dk zor dayandım. Polisler çok acımasızca dayak atıyorlar. Ruh halim kaldırmadı. Çok sinir oldum. Bence yoğun empati duygusu olanlar izlemesin. Ağır şiddet görüntüleri var. Yada ben uyarımı yapayım hayrına izlerseniz izleyin banane :D

Öyle bir şeyki programlanmış olduklarını, propagandaya kapıldıklarını biliyorsun. Hepsi kendi kimliklerini hunharca ifade ediyorlar. Birçoğu saf duygularla meydana çıkmış. Ama işte elinde jobu olana emir geldiğinde ne saf tanır ne programlanmış zihin.

Öyle bir sahne vardı ki hele o hiç gözümden çıkmıyor. Adama bir grup polis dayak atıyor, adam yere düşmüş. Hareketsiz. Koşan polisler var gelen geçen vurmaya devam ediyor, boş geçmiyor. Ulan adam ölmüş, daha ne vuruyon gavat.

Bunu izleyeceğinize açın fight clup falan izleyin.

Sokaklardaki eylemlerde şiddet görüntüleri var ama o kadar ağır izlenmeyecek şeyler değil,ikincisi videoyu izlemeye devam etseydiniz sonunda değdiğini görecektiniz.Dövüş kulübü iyi bir film ama burada dünyada yaşanılan olaylar var sizin benzetmeniz çok biçimsiz alakasız olmuş.bu bir film değil kurgu değil,sizin hayatınızda bunun içinde.
Kasyopya celselerini takip eden bir kişinin bu belgesel yerine dövüş kulübünü tavsiye etmesi enteresan.Belgesel Sott net te de var.

Edited by - fidelista on 16/03/2022 22:39:50
Go to Top of Page

Gaia

238 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2022 :  23:33:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben sana saldırmıyorum ki, video ya tepkimi yazıyorum. Kasyopya yı okuyan biri neden belgesel izlemek yerine film izlemeyi tercih etmesin ki? Ve tavsiye etmesin ki? Kural kitabı falan mı var? Oldu olacak beş vakit meditasyon yapalım, kelt müziği eşliğinde sarma sigara içip kasyopya takım yıldızına doğru makarina dansı yapalım :D :D

Sott net isterse kurtlar vadisi yayınlasın beni ilgilendirmez. Ben ilgimi çeken kısma bakıp geçiyorum. Herşeyi bilmek zorunda değilim yani. Herşeyi bilmeyince 4. yoğunluğa almıyorlarsa bilemem tabi :D

Bence bu aralar senin sinirlerin bozulmuş birşeylere. Anlayabiliyorum. Geçen hafta bende öyleydim. Geçiyor dert etme. Komedi filmi falan izleyebilirsin aşırı iyi geliyor strese.
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/03/2022 :  22:33:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ukrayna'daki Nazicilik eğiliminin nereden geldiğini bilmiyordum. Bu belgeselden anladığım kadarıyla meğer bizzat Rusya'yı işgal için o bölgeye giren Naziler tarafından eğitilmişler. Tüm Ukrayna halkı değil tabi ki ama azımsanacak gibi de değil. Ukrayna'da çok feci Yahudi katliamı yapmışlar. Üstelik o zamanlardan bugünün Azov ve benzeri yapılarına kadar kesintisiz bir şekilde devam eden oldukça güçlü bir faşist akım var. ABD ve uzantılarının bu faşistlerle oldukça "iyi" bir ilişkisi var.

ABD'nin NATO'yu kurması, Hitler'in/Nazilerin yenilmesinden hemen sonrasına rastlıyor yanlış bilmiyorsam. Nazileri yenilgiye uğratan esas güç Sovyetler olsa da, ABD de Nazilere karşı mücadeleyi desteklemiş gibi görünüyor ve bazı Naziler yargılanıyor falan ama Nazilerin birçok önemli ismi ABD tarafından "işe alınıyor" veya ABD derin devleti ile Nazizm arasında bir işbirliği başlıyor. K'lar CIA ve benzer kurumların "Gestapo'nun çocukları" olduğunu söylemişti. NATO'nun da o kurumlardan biri olduğunu anlamak zor değil çünkü Ukrayna örneğinde de görüldüğü gibi, NATO ile "neo-Nazi" gruplar arasında önemli bir "dayanışma" var gibi görünüyor. NATO'dan generaller Ukro-Nazilerle resmi görüşmeler yapmış, Ukro-Naziler fotoğraflarda kendi bayraklarıyla birlikte açıkça Nato bayrağı sallıyorlar.

Bu belgeselde, geçmişte çok feci bir Yahudi katliamı yapmış olan Ukro-Nazilerin, Ukrayna'daki "renkli devrim" (!) sürecinde işledikleri vahşetler açıkça göz önüne seriliyor. Ve tıpkı Hitler'in Nazileri gibi, olağanüstü bir "Rus nefretleri" var. Tabi özellikle de "Putin nefreti" çünkü Putin tam da bu şeytanların çarkına çomak sokan cinsten bir lider. Rusya'yla iyi ilişkiler kurulmasını savunan Ukraynalı lider Yanukoviç başa geçince, bu Ukro-Naziler her türlü üçkağıtçılığa ve vahşete başvurup onu resmen darbeyle indirdiler ve bu süreçte Amerikalı en üst düzey diplomatlar da Ukrayna'yı bizzat ziyaret edip Yanukoviç karşıtı gösterileri desteklemişler. Tabi esas destekledikleri güç Naziler. Halk içinden de Yanukoviç'in Batı'dan ziyade Rusya'ya yanaşma isteğinden hoşlanmayan epeyce kişi var ve bunlar şiddet içerikli olmayan gösteriler yapmışlar ama Naziler öyle şeytani provokasyonla ve katliamlarla bu gösterilerin kontrolünü ele geçirmiş ki, bu gerçekten tam anlamıyla "şeytanlık"tan başka birşey değil. Oliver Stone bu süreci güzelce ortaya koymuş.

Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/03/2022 :  15:49:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.aydinlik.com.tr/haber/3-belgeselde-ukrayna-gercegi-305636

Diğer iki belgeseli izlemedim ama izleyeceğim.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.