Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kanal Bilgileri
 Sözde Uzaylı Röportajı
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

gerçek tosun paşa

1150 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/04/2022 :  23:23:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu kanalın sahibini 6-7 yıldır bilirim. Son zamanlarda dualite, negatif ve pozitif kutuplar, kutuplaşma gibi bizimde tartıştığımız konulardan bahsetmeye başladı. Paylaştığım videoda ki videonun gerçekliğini değil sözde negatif varlığın ilk 20 dakikada söylediklerinden dolayı paylaşmak istedim, içerik bizim celselerden öğrendiklerimize ve üzerine yaptığımız tartışmalara yüksek paralellik içeriyor. Videoyu sonuna kadar izlemedim ama burada da dursun istedim.

İşin aslı bu yüksek yoğunluktan negatif varlık sanırım bir reptile bir kadın bedenine enkarne olduğunu söylüyor. Dünyada kendi melezleri olduğundan filan bahsediyor o kısmı kafamda net oturtabilmiş değilim ama varoluşsal konular hakkındaki yorumlar ilgi çekiciydi.

Sanırım artık ufoloji konusu daha da derinleşmeye başlıyor.

fidelista

658 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/04/2022 :  22:01:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler ,negatif bir uzaylının açık yüreklilikle doğruları söyelemesini itiraf etmesini beklmeek saflık olur,videodaki bilgiler bize paralelse muhtemelen kurgulanmış bir sözde röportaj.İzlediğim kısım pozitif birinin negatif uzaylılar hakkındaki fikirlerinin kurgusal bir röportaj şeklinde yayınlanması.
Yarısına geldim ve sık sık Ra geçmeye başladı oradaki kavramlar aynen alınmış ve kullanılmış ama bazı yerlerde pozitif ve negatif kutplaşma konusunda kafa karışıklığı yaratılmıya çalışılyor gibi hissettim.
46. dakikada Kasyopyalıları hiç duymadım diyor :)
Ra bilgileri % 85-90 doğru imiş :)
Spritüel külliyatı okumuşluk seziliyor.) Çoğunlukla ra bilgileri kullanılmış.
Bir çok pozitif kavramı negatif bir varlığından aktarmak
ne anlama gelir ?

Edited by - fidelista on 23/04/2022 00:53:31
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  08:52:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Vakit darlığından dolayı henüz izleyemedim, atlaya atlaya birkaç kısma bakmak dışında.

fidelista'nın yorumunu okuyunca tekrar gözattım ve 47. dakikadan 48'e geçişte gerçekten "Kasyopyalılardan" bahsedildiğini gördüm :) Daha doğrusu, "kanal bilgileri" hakkında sorulan soruya cevaben, varlık önceki cevaplarında Ra'dan zaten (olumlu) bahsettiğini söyledikten sonra "...ama sizin çok okuduğunuz ve bildiğiniz Kasyopyalıları hiç duymadım, ailemin de Kasyopyalılarla bir ilişkisi hiçbir zaman olmadı." şeklinde ÇOK ENTERESAN bir açıklama yapıyor. İşin enteresan yönlerinden biri, sorucunun yanlış anlamıyorsam Kasyopyalılar hakkında doğrudan veya dolaylı hiçbir imada bulunmamasına rağmen, varlığın KENDİ İNİSİYATİFİYLE Kasyopyalılara değinme gereği duyması. Kasyopyalılar hakkında doğrudan olumsuz birşey söylemiyor ama yine de Ra ile Kasyopya bilgileri bir şekilde karşılaştırılmak suretiyle, "Ra Bilgilerinin güvenilir, Kasyopya bilgilerinin şüpheli" olduğuna dair bir imada bulunulmuş oluyor, yanlış ve paranoyak bir bir şekilde yorumlamıyorsam :))

Daha kısa süre önce forumdaki başka bir başlıkta konusu geçmişti. Benim bu arkadaşlara tavsiyem şu: Siz yeter ki "Ra'cı" olun, siz yeter ki Ra'yı iyice okuyun, anlayın, paylaşın, tartışın, yayın. Varsın Kasyopya "şüpheli" olsun.

GTP isabetli bir şekilde konu başlığını "sözde uzaylı röportajı" diye ifade etme gereği duymuş. fidelista da "kurgusal röportaj" diye aynı şeye dikkat çekmiş. Bunun gerçekten bir uzaylıyla yapılmış bir röportaj olmadığı fazlasıyla belli olan bir husus. Yine fidelista'nın dikkat çektiği gibi, negatif bir varlığın pozitif amaçlı sayılabilecek bilgiler vermesi neyin nesidir? Arkadaş, madem Ra'yı övecektiniz, şu kaynağın temel kavramlarını doğru anladığınızdan emin olun.

"Röportajı" kurgulayan kişinin bu youtube kanalının sahibi olması gayet mümkün göründü bana veya belki bu konularla ilgilenen bir tanıdığı. Ben başta yabancı bir bilgi kaynağının çevirisi olarak algıladım ama hem içeriğine göz gezdirdikçe, hem Kasyopya konusunun röportajda geçiş biçimi itibariyle ve hem de "Ra'cı" (Ra Bilgilerini öven, tavsiye eden) bir tavır takınıldığı halde Ra'nın anlattıklarıyla çelişkili bazı kavramsal ifadelerin ("hasat" kavramının kullanılış şekli de dahil olmak üzere) bolca geçmiş gibi görünmesinden dolayı bunun "yerli" bir yaratım olduğu sonucuna varıyorum.

İlhan Berat Yılmam'ın bazı videoları daha önce forumda paylaşılmıştı diye hatırlıyorum, sanırım bigsenfoni paylaşmıştı. Ayrıntılı inceleme şansı bulmamış olmakla birlikte, ben Yılmam'ı genel olarak iyi niyetli gördüm izlediğim veya göz gezdirdiğim birkaç videosuna bakarak. Özellikle de global faşistlere karşı takındığını gördüğüm bazı güçlü eleştirel tavırlarından dolayı.

İster kendi ürünü olsun, ister bu konularla yakından ilgili bir tanıdığının ürünü olsun bu röportaj, Ra ve Kasyopya konusuna bir şekilde girme gereği duymuş olmasını sevindirici buluyorum. Ama Ra konusunda henüz yeterince "pişmemişlik" gibi bir durum da algıladım. Olsun, yine de çok sevindirici buluyorum Ra'nın kavramlarının kullanılmasını, Ra bilgilerinin övülmesini; üstelik K bilgilerine "mesafeli" bir tavrın da ifade edilme gereği duyulmuş olmasına rağmen! :) Yeter ki kendisi de takipçileri de Ra'yı iyice bir okusunlar, anlasınlar, tartışsınlar.

Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  08:53:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

"sizin çok okuduğunuz ve bildiğiniz Kasyopyalılar" ifadesini dolaylı da olsa bir onurlandırma olarak mı almak gerek yoksa :)

Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  09:22:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Pozitif eğilimli "sayılabilecek" bilgilerin negatif olarak tanımlanan bir varlığın "ağzından" ifade edilmesi, Yılmam'ın takipçileriyle arasındaki ilişkiden kaynaklanıyor olabilir gibi geldi bana. "Pozitif varlık" dese, verilen bilgileri genel itibariyle kesin olarak onayladığı ve takipçilerine "bu bilgiler doğrudur, bunlar benim de görüşlerimdir, bunları benimsemenizi tavsiye ediyorum" demiş olacak. O zaman takipçilerinin bir kısmını kaybetme riski olduğunu düşünüyor olabilir. Takipçilerini Ra Bilgilerinin kavramlarına ısındırmak, teklif etmek için "yumuşak bir dayatma" yapıyor veya nabız yoklamaya çalışıyor, sanırım.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1150 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  13:09:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi yerinde tespitlerin için teşekkürler.

Açıkçası videonun ilk dakikalarında bu gerçek bir kanallama mıdır diye düşünürken sonradan aynı senin belirttiğin gibi bir kurgu olduğunu hatta kanalın sahibinin bu içeriği hazırladığını anladım. Hatta dediklerine ek olarak bu konuda yorum yapmayacağını, yorumlayacağı ayrı bir video çekeceğini ya da canlı yayın yapacağını söylerken ki ifadeleriyle videonun kendi ürünü olduğunu anladım diyebilirim.

İnsanların Kas. celselerine mesafeli olup RA'yı daha anlaşılır bulmasını ve sempati duymasını anlıyorum.

fidelista da olayı çok güzel yorumlamış bence.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1150 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  13:11:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu arada ben de İlhan Yılmam hakkında tamamen aynı görüşü paylaşıyorum. Muhtemelen kendisini kötü niyetli bulsam videoyu paylaşmayabilirdim ama tam söylediğin gibi bence son derece iyi niyetli biri ve belirli oranda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Zaten eskiden böyle yaklaşımları yoktu son yıllarda bu konulara daha derinlemesine ve felsefik bakmaya başladı. Yeterince pişmemişlik yorumun da bence tam isabet bir nokta.
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  15:07:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ra Bilgileri'nin Türkiye'deki ruhçu, "kanal"cı, ufocu vb. çevrelerde daha fazla ilgi ve tartışma konusu olması çok iyi olurdu. Bu anlamda Yılmam'ın bu çalışması (henüz tamamen izlememiş olsam da) değerli bence.

"Çok okuduğunuz ve bildiğiniz Kasyopyalılar" ifadesini bu anlamda ilginç bulduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Kasyopya bilgileri iddia edildiği gibi bu camiada gerçekten çok okunuyorsa, biliniyorsa, teorik olarak Ra Bilgileri'nin çok daha iyi biliniyor, okunuyor, "tartışılıyor" olması gerekir diye bir sonuç çıkarma gereği duyuyorum. Peki nerede bu tartışmalar? Özellikle bu çevrelerin YouTube kanallarında neden pek rastlamıyoruz (veya rastlamıyorum)?

Daha önce "Budur Forum"da özellikle Oe adlı arkadaş Ra konusunda oldukça takdire şayan bir çaba gösteriyordu. Şu anda Ra'nın bizim forumda olduğundan daha fazla, daha düzenli ilgi ve tartışma konusu olduğu, meselelere ışık tutma çabasında yararlanılmaya çalışıldığı, övüldüğü, önerildiği bir forum bilen var mı? Veya bir yerli youtube kanalı? Veya sanal ortamda izine rastlayabileceğimiz benzer bir çevre? Eğer benim sınırlı algımla gözlemlediğim gibi böyle bir çevre yoksa veya görünmüyorsa, bu biraz tuhaf bir durum değil mi? Yerli ruhçu, kanalcı, ufocu camia açısından?

Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  15:19:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Daha önce de ifade etmiştim sanırım, zamanında kendisi ile bir twitch canlı yayını yaptığı sırada karşılaşmış ve özellikle "dezenformasyon" konusunda kendisine eleştirilerde bulunmuştum, konuşulan konuların içeriği bir yana, tüm eleştirilerime karşı sadece "Peki, sizin düşünceleriniz bunlar, saygı duyuyorum." ifadesi ile karşılık vermiş ve bu olgun tavrıda hoşuma gitmişti açıkcası. Sözün kısası, içerikleri hakkında hala benzer düşünceler içerisinde olsam da, şahsı hakkında pek olumsuz bir görüşte değilim. Amma velakin bir ara yaşadığı Belarus'ta, Belarus'lu kadınlarla beraber videolar çektiği bir kanal daha açmıştı youtube da ve o kanala baktığımızda amaçlar pek olumlu değildi maalesef. Kadınlar üzerinde izleyici, abone vs. prim kasma niyeti ayan beyan ortada idi. Şimdi baktım ama kanalı bulamadım, istediği izlenme sayısına ulaşamadığından kapadı heralde, yada belki gerçekten bu kanalın bir saçmalık olduğunu ve kendisine aslında zarar vereceğini idrak edip kaldırmıştır diye umuyorum. Bir yandan illüminati, Ufolar, Uzaylılar vs. anlatıp duruken, diğer taraftan "Belaruslu kızlar şinanay şinanay..." Neyse...

Velhasıl şimdi şinanay demişken reisi de anmadan geçmeyelim dimi; https://www.youtube.com/watch?v=ObvrzlYvZEM...
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  15:36:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Qui-gon jinn

Daha önce de ifade etmiştim sanırım, zamanında kendisi ile bir twitch canlı yayını yaptığı sırada karşılaşmış ve özellikle "dezenformasyon" konusunda kendisine eleştirilerde bulunmuştum, konuşulan konuların içeriği bir yana, tüm eleştirilerime karşı sadece "Peki, sizin düşünceleriniz bunlar, saygı duyuyorum." ifadesi ile karşılık vermiş ve bu olgun tavrıda hoşuma gitmişti açıkcası. Sözün kısası, içerikleri hakkında hala benzer düşünceler içerisinde olsam da, şahsı hakkında pek olumsuz bir görüşte değilim. Amma velakin bir ara yaşadığı Belarus'ta, Belarus'lu kadınlarla beraber videolar çektiği bir kanal daha açmıştı youtube da ve o kanala baktığımızda amaçlar pek olumlu değildi maalesef. Kadınlar üzerinde izleyici, abone vs. prim kasma niyeti ayan beyan ortada idi. Şimdi baktım ama kanalı bulamadım, istediği izlenme sayısına ulaşamadığından kapadı heralde, yada belki gerçekten bu kanalın bir saçmalık olduğunu ve kendisine aslında zarar vereceğini idrak edip kaldırmıştır diye umuyorum. Bir yandan illüminati, Ufolar, Uzaylılar vs. anlatıp duruken, diğer taraftan "Belaruslu kızlar şinanay şinanay..." Neyse...

Velhasıl şimdi şinanay demişken reisi de anmadan geçmeyelim dimi; https://www.youtube.com/watch?v=ObvrzlYvZEM...

Belirttiğin, hatırlattığın için teşekkürler Qui. Açıkçası yukarıdaki videonun paylaşıldığı kanalda da videolardan birçoğunda, izleyici/hit kasmaya yönelik sansasyonel eğilimler görmek zor değil. Bunu ille de kötü birşey olarak görmüyorum ama Ra konusundaki eleştirimde de belirttiğim gibi, konuya, kaynağa yönelik bir ciddiyet eksikliği görüyorum. Buna rağmen, bizim ele aldığımız konularla ilgilenen yerli camiada Ra Bilgileri konusuna gösterilen ilginin üzüntü verici düşüklüğü dikkate alınacak olursa, ben Yılmam'ın Ra'ya, Ra'nın kavramlarına videosunda olumlu bir şekilde yer vermiş ve vurgulamış olmasına şaşırdım ve sevindim. Hem de Kasyopya konusunda "mesafeli" bir tavır sergilenmiş olduğu halde.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2022 :  20:23:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Önemli değil kardeşim.

Velhasıl, OE'yi hatırlatman bence de bahsettiğin duruma iyi bir örnek oluşturuyor gerçekten de, katılmamak elde değil, kendisi adeta bir "RA uzmanı" gibi yazıyordu :) Şimdi nerde, ne yapıyordur bilemiyorum ama belki bir ihtimal forumu dışardan takip ediyordur. Eğer öyle ise şayet kendisine buradan selamlarımı, sevgilerimi gönderiyorum. Valla keşke burda olsa da yazsa yine uzun uzun, onunla konuşmayı eminim sende özlemişsindir....

Neyse, velhasıl kelam, ilhan Berat Yılmam konusunda sözlerinize katılıyorum, benim düşünceme göre, kendisi ordan burdan topladığı tüm iddiaları çok sorgulayıp, araştırmadan paylaşıyor sadece ve e tabii ki bu şekilde de doğru, yanlış, eksik, tam, hepsi son derece sağlıksız bir çorba olmuş vaziyette önümüze konuyor mallesef, artık ye yiyebilirsen...
Go to Top of Page

kerem

61 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/04/2022 :  16:27:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba,konuyla direk alakası yok fakat burada bahsedilen kertenkele varlıklarının"zamanda ileri ve geri yolculuk yapma"meselesi hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl oluyor bu,örnek bir olay var mı K'ların örnek verdiği? Ya da Ra'da bu konuda bir bilgi var mı?

" S: (L) Burada çok sayıda bulunduğumuza göre neden gelip buranın yönetimine el koymuyorlar?
C: Niyetleri bu. Çok uzun bir süredir bu niyetteler. Herşeyi istedikleri gibi ayarlamak ve bu gezegenin deneyimleyeceği
dördüncü yoğunluğa geçişte mümkün olduğu kadar çok negatif enerji emebilmek için zamanda ileri ve geri yolculuk
yapıyorlar. Buradaki amaç dördüncü yoğunlukta sizin yönetiminizi ele geçirmek ve bir dizi şeyi gerçekleştirmek; 1: Irklarını
sürdürülebilir halde tutmak, 2: Sayılarını artırmak, 3: Güçlerini artırmak, 4: Irklarını dördüncü yoğunluk alemine yaymak.
Bunların tümünü gerçekleştirebilmek için sizin takviminize göre yaklaşık 74 bin yıldır olaylara müdahale ediyorlar. Bu
çalışma sırasında zamanda ileri ve geri yolculuklar yapmak suretiyle tüm bunları tamamen sabit bir zaman-mekan
aralığında gerçekleştiriyorlar. Ama ne kadar ilginçtir ki tüm bu çalışmalar başarısız olacak."
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/04/2022 :  21:34:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen kerem

Merhaba,konuyla direk alakası yok fakat burada bahsedilen kertenkele varlıklarının"zamanda ileri ve geri yolculuk yapma"meselesi hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl oluyor bu,örnek bir olay var mı K'ların örnek verdiği? Ya da Ra'da bu konuda bir bilgi var mı?

" S: (L) Burada çok sayıda bulunduğumuza göre neden gelip buranın yönetimine el koymuyorlar?
C: Niyetleri bu. Çok uzun bir süredir bu niyetteler. Herşeyi istedikleri gibi ayarlamak ve bu gezegenin deneyimleyeceği
dördüncü yoğunluğa geçişte mümkün olduğu kadar çok negatif enerji emebilmek için zamanda ileri ve geri yolculuk
yapıyorlar. Buradaki amaç dördüncü yoğunlukta sizin yönetiminizi ele geçirmek ve bir dizi şeyi gerçekleştirmek; 1: Irklarını
sürdürülebilir halde tutmak, 2: Sayılarını artırmak, 3: Güçlerini artırmak, 4: Irklarını dördüncü yoğunluk alemine yaymak.
Bunların tümünü gerçekleştirebilmek için sizin takviminize göre yaklaşık 74 bin yıldır olaylara müdahale ediyorlar. Bu
çalışma sırasında zamanda ileri ve geri yolculuklar yapmak suretiyle tüm bunları tamamen sabit bir zaman-mekan
aralığında gerçekleştiriyorlar. Ama ne kadar ilginçtir ki tüm bu çalışmalar başarısız olacak."

Bu meselenin ayrıntıları pek belli değil. Başka celselerde zaman yolculuğu hakkında bazı bilgiler verildi ama Kertişlerin kendi amaçları doğrultusunda bu zaman yolculuğu sürecini nasıl yürttüğüne dair bütünsel bir bilgi verildiğini hatırlamıyorum. Ra'da da bu konuda birşey sorulmadı ve söylenmedi sanırım.

Teknik olarak değil ama felsefi açıdan, zaman yolculuğu meselesinin özü, aslında geçmiş ve gelecek diye birşey olmaması, sadece sonsuz bir "şimdi" olmasıyla ilgili gibi görünüyor. K'ların en çok dikkat çekmeye çalıştığı şeylerden biri aslında "zaman" diye birşey olmadığı (en azından bizim anladığımız şekliyle).

Geçmişin de geleceğin de değiştirilebilir olduğuna dair bazı vurgular yapılmıştı diye hatırlıyorum. Biraz fazla basitleyici, kaba bir yaklaşım olacak belki ama, hani geçmişine ve geleceğine "bakış açın" değiştiğinde bir bakıma geçmişin ve geleceğin değişmiş olur ya, işte bu ilkenin kısmi de olsa bir açıklayıcılığı olduğunu düşünüyorum bu konuda.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2022 :  00:15:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Evet, çok beğenilince devamı çekilmiş ve evet arkadaşlar negatif varlıkta bizi görebiliyormuş...

Şaka bir yana, ilk bölümünü izlememiştim, şimdi bu ikinci bölüm ile birlikte üşenmeyip 5 küsür saat izlemiş bulundum. Efendim, gördüğüm kadarı ile bizlerinde hayli aşina olduğu Kasyopya, RA vs. gibi kaynakların kavramları, aktarımları ile bire bir, hatta onların azından çıkıyormuşçasına söylemler bulunmakla beraber, bu kaynakların tam tersi yönde başka aktarımlar, iddialarda mevcut. Bilemiyorum, sahte veya başka bir dalavere olma ihtimali olduğu gibi, K'ların dediği gibi "mozaiğin başka bir parçası", başka bir tarafın realiteyi yorumlayışı ve bakış açısını aktarışı da olabilir, olabilir yani, çok birşey diyemem, kanımca herşey mümkündür. Velhasılı kelam bence İlginç aktarımlardı gerçektende ve dinlemeye değerdi...

Fakat belirtmeden geçmeyeyim, kaynağın, yani kanallığı yapan kişi veya grupların kimliği hakkında İlhan kardeşimiz bir açıklamada bulunmamış yine nedense??? Söylesene kardeşim kim yapmış bu kanallığı, neden gizliyorsun, neden bizi arama uğraşına sokmak istiyorsun, neyse. Söylediğine göre iki ayrı varlıkla yapılan bu kanal teması arasında 10 yıllık bir ara var ama dediğim gibi kim bu kanallamayı yapan şu an ben bilmiyorum, bilen arkadaşlar varsa ve belirtirlerse bu bilgiyi sevinirim. Herkese sevgiler.
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2022 :  15:12:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler Qui. İlk yaklaşık yarım saatine gözatabildim şimdilik. İlhan kaynağın kendisi olmadığını özellikle belirtmiş bu kez. Gerçekten kaynak kendisi değilse, bence yakın bir arkadaşı veya tanıdığıdır (veya ikisinin işbirliğidir). Ve bunun "kanallama" olmadığı çok açık bence. Verilen "bilgilerde" çok sayıda "insanımsı" acemilik ve çelişkiler var ama kötü niyetli bir çalışma olduğunu düşünmüyorum. Kendilerince birşeylere açıklama getirmeye çalışmışlar. Takipçilere yönelik bir "eğitim çalışması"nı andırıyor biraz.

Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2022 :  19:21:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet Bozadi, söylediğin gibi olabilir, bana da son derece makul gözüküyor ifade ettiğin olasılık. Kanallamayı yapan kişinin kimliğinin gizli ve muallakta oluşu, bu bilgileri değerlendirmede bizlere ayrıca sıkıntı yaratmasının dışında, söylediğin duruma ilişkin en önemli ipucunu oluşturuyor olabilir. İlhan kardeşimiz bence herşeyden önce bu duruma bir açıklık getirmeli ama daha eski videolarına baktığımızda hiç öyle kaynak gösterme gibi bi derdi olmadığını da görüyorum çoğunlukla, o sebeple açıkcası bu yönde çok bir beklenti içinde değilim kendisinden, neyse...

Hernekadar kendi veya tanıkdıkları vasıtası ile oluşturulmuş olsa bile söylemeden geçemeceğim, şahsen sevgi, ışık söylemlerinden başka hiçbir spesifik bilgi barındırmayan kanal mesajlarının yanında ben oldukça başarı buldum bu çalışmayı ki, çok kuşku ile baktığım yerlerin yanında, son decere katıldığım değerli söylemleride içerisinde barındırdığını düşünüyorum. Dediğim gibi iki video toplam 5 küsür saat sürüyor, değerlendirmek isteyen arkadaşlara tavsiyem başta komple bir izleyip kendi değerlendirmelerini öyle yapmaları, seçim sizin tabii. Bana göre dinlemeye gerçekten değer. Velhasıl bizler bu söylemlere çokğunlukla aşina olsakta, takipçileri arasında, heleki hiç aşina olmayanlar arasında oldukça ses getireceğini hissediyorum şu an. Bilemiyorum, göreceğiz. Sevgiler.

Go to Top of Page

ogenezis

220 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2022 :  23:55:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Negatif varlikla röportaj..ilk aklima gelen vantrolog oldu.hani su karnindan konusanlar :))))
Bari sahte olmayaydi iyiydi.bu nasil bir negatif varlik yahu..:))))
Kesinlikle alay etmiyorum..dalga da gecmiyorum emege saygi..sonucta bir emek var..ugrasilmis ..derlenmis bilgiler toplanmis karistirimis salata olarak onumuze servis edilmis..ne diyeyim Allah akil fikir versin...
Go to Top of Page

bozadi

11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/05/2022 :  10:00:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogenezis

..derlenmis bilgiler toplanmis karistirimis salata olarak onumuze servis edilmis..ne diyeyim Allah akil fikir versin...

Görüşüne katılıyorum ogenezis.

Bir de şunu belirtmek isterim ki, videonun ilk 1 saatini izledikten sonra, hem bu hem de önceki videoda Ra Bilgileri'nin "suistimal" edilmekte olduğu izlenimine kapıldım. Ra Bilgileri sürekli onaylanıyor, tasdikleniyor gibi görünüyor ve anlatılanlar Ra Bilgileri'yle uyumluymuş gibi bir hava yaratılıyor ama Ra'nın anlattıklarıyla son derece çelişkili bir sürü malzeme sunuluyor bilinçlere. Dolayısıyla, Ra'nın itibarından yararlanarak Ra'yla uyumsuz bilgilerin/iddiaların yutturulmaya çalışılması gibi bir durum var, şu veya bu ölçüde. Yılmam'ın bunu kasıtlı olarak, kötü bir niyetle yaptığını düşünmüyorum ama tamamen masum olduğunu da düşünmüyorum.

Öncelikle Ra Bilgilerinin her iki videoda epeyce onaylanmasına, vurgulanmasına rağmen, ne idüğü belirsiz bir varlığın bilgilerini tanıtmaya ayrılan vaktin ve emeğin Ra Bilgileri'nin kendisine ayrılmamış olması yaman bir çelişki olarak ortada duruyor. Ra'nın itibarından yararlanılarak Ra'nın anlattıklarıyla pek çok uyumsuzluk içeren bilgi ve tavırların sergileniyor olması, burada bir "suistimal" durumu olduğunu düşündürüyor. Kötü bir niyetle hareket edilmiyor olsa da, Ra'nın itibarından yararlanılarak, egosal acelecilik ve dikkatsizlik nedeniyle insanların zihinlerine epeyce yanlış veya şüpheli bilgi pompalanabilir, ki bence bu iki videoda bu epeyce yapılıyor.

Bu iki videoda, hem genel akıl ve vicdan ölçütleriyle, hem de Ra Bilgileri'yle uyumsuzluklara, çelişkilere dair kitap dolusu malzeme bulunabilir, ki isterseniz bunu yapabiliriz de.

Bu ikinci videonun ilk 1 saatinde bu tür sayısız iddiayla karşılaştığımı algıladım. Aklımda en çok kalanlardan bazıları:

Ra Bilgileri'ne göre negatif bir varlığın pozitif öğreti yaymaya çalışması son derece saçmadır.

5. yoğunluğun "sevgi yoğunluğu" olduğu söyleniyor. 4. yoğunluk ile 5. yoğunluk karıştırılmış.

"Hasat" kavramı "kaçılması" gereken birşeymiş gibi tasvir ediliyor. Benim Ra'da bu konuda anlatılanlardan aklımda kaldığı kadarıyla "hasat" denen şey K'ların "mezuniyet" dediğiyle aynı şey. Bu iki videoda "hasat" ile "kıyamet" (yıkım/felaket/afet anlamında) birbiriyle karıştırılmış.

12 veya daha fazla sayıda boyut ("yoğunluk" anlamında) tanımı yapılmış. Bu Ra'yla uyumlu değil.

Özgür irade yasası, sevgi yasası ve ışık yasası arasında kurulan hiyerarşik bağ Ra ile uyumlu değil.

3. yoğunluktan 5. yoğunluğa mezuniyet fikri kesinlikle Ra'yla uyumlu değil; dezenformatif new age öğretilerinde çok sık karşılaşılan bir iddia bu.

"Ruh Sözleşmesi" diye sürekli vurgulanan şeyin Ra bilgileriyle ve gerçeklerle uyumlu olduğunu hiç sanmıyorum. Dünyaya gelmeden önce başka ruhlarla bazı enkarnasyonel planlar, anlaşmalar yapılıyor gibi görünüyor ama bu videolarda epeyce vurgulandığı şekliyle "sözleşlme" kavramının son derece uyduruk olduğunu ve yine dezenformatif new age literatüründe "Grilerin kaçırmalarını" meşrulaştırmak için kullanılan argümanlardan biri olduğunu belirtmek, hatırlatmak gerekiyor: "Kaçırılıyorsunuz çünkü doğmadan önce yaptığınız sözleşmede buna izin vermiştiniz." Bu tam bir zırva ve şeytani amaçlara hizmet eden bir zırva. Yılmam'ın bile isteye bu dezenformasyona hizmet ettiğini sanmıyorum ama egosal bir dikkatsizlik nedeniyle dolaylı olarak bu yalana hizmet etme riskine girmiş oluyor bence. Ayrıca, bu iki videonun konusu olan negatif varlığın bu ikinci videoda açıkça bir "Gri" olarak gösterilmiş olması da Grilerle ilgili ciddi bir dezenformasyona hizmet anlamına gelir: "Griler insanlığa yardımcı olmaya çalışıyor, doğru rehberlik sunuyor" yalanı.

Her iki videoda, bunun gibi, sanki Ra'yla uyumluymuş gibi sunulan, ama aslında Ra Bilgileri'nin çarpıtılmasına hizmet eden bir sürü iddia var. Elbette doğru, mantıklı, tutarlı, iyi niyetli bir sürü şey de söyleniyor ama bu durum potansiyel yalanların yutulmasına yardımcı olması bakımından oldukça ciddi bir eleştiri konusu olmayı hak ediyor.

Yılmam yüzeysel bakıldığında iyi niyetli bir bilgilendirme yapıyor ama muhtemelen bilinçli olarak farkına varmadığı (ama bence tamamen masum da sayılamayacağı bir şekilde) bir sürü şüpheli bilginin (bence "yalanın") bilinçlere pompalanmasına hizmet etmiş oluyor.

Tekrarlamak isterim: Ra genel itibariyle çok iyiyse, doğruysa, güvenilirse, neden Ra'ya ayrılmayan vakit, Ra'ya gösterilmeyen ilgi ne idüğü belirsiz bir varlığın anlattıklarına gösteriliyor???

Burada bilinçli olmasa da bence yarı bilinçli bir şekilde Ra Bilgileri'nin suistimal edilmesi, Ra'nın itibarı kullanılarak Ra Bilgileri'nin çarpıtılmaya çalışılması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Yılmam bence bilinçli olarak farkında olmadan böyle sorunlu birşey yapmış oluyor.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/05/2022 :  11:13:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Değerlendirmeleriniz banada oldukça muhtemel gözüküyor arkadaşlar, lakin belirtmeden geçmeyeyim, bununla birlikte K'ların söylediği gibi aklımın bir köşesinde farklı farklı olasılıkları da tutmaya çabalıyorum her zaman, neyse. Benim bir de merak ettiğim, İlhan berat bu ve önceki videoda pek çok yeri kestiğini dile getiriyor, acaba kestiği kısımlarda neler vardı? Bir ara İslam dini ile alakalı kısa bir soru cevapta olmuştu, acaba buna yönelik kısımlarmıydı onlar, İslamla alakalı ters birşeyler söylendi de takipçilerin tepkisinden korkup kesti mi o kısımları. Videoda da bu duruma yönelik benzer bir şey söylüyor zaten, herkes aynı değil, farklı şeyler anlayanlar yada anlamayanlar olabilir o yüzden kestim falan filan diye...

Yine neyse diyor ve birde merak ediyorum acaba 3. bir bölümde gelecek mi diye, eğer kendisi veya bir başkası yapay olarak oluşturuyorsa bunları şayet, gelmeside gerekir heralde diye düşünüyorum. Hepinize sevgiler.
Go to Top of Page

ogenezis

220 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/05/2022 :  13:17:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Gercek tosun pasanin paylastigi videonun sahibinin diger paylasimlarinida zaman ayirip inceledim .farkinda olarak yada olmayarak bh birisi..hatta 11 ay onceki sosyal paylasimda da bunu acik ve net ifade etmis..hernekadar k larin soylemlerini paylassa da bazan kendini begendirme ve izmenme kaygisi olarak gordum..begenilme istegi olmasaydi daha net ifadeler kullanip biseyler yapardi diye umit ediyorum.ama dusunuyorumda ayni zamanda.dunyanin sonunu da getirenler hep cahil cesareti ben merkezcilik begenilme ve onay istegi ve kahramanlik degil miy di...
Bu arada oui gon jinn 3.cu bolumu bos yere bekleme gelmicek o varlik..:)))
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/05/2022 :  19:03:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ogenezis pek bir beklentim yok ama eğer dediğiniz gibi kendi yapay olarak oluşturuyorsa şayet, öyle ise neden yeni bir tane daha oluşturmasın diye fikir yürütüyorum sadece, yani, bakalım, göreceğiz, sevgiler.
Go to Top of Page

ogenezis

220 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/06/2022 :  21:32:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şuan İlhan Yılmam in canli yayininda birisi kasyopya celseleri ile ilgili soru yoneltti..ilhan beyde takip edebilirsiniz tabiki tarzinda konustu..hemen karsi cikmamasi bu bile bh oldugunun isaretidir..herne yapiyorsa birilerinin farkindaligini artirsin dunyadakibpozitif enerjiyi cogaltsin ama heran zigzag cizecek gibide ..oui gon jin evet haklisin..benimde pek bir beklentim yok..
Go to Top of Page

STT

12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/08/2022 :  15:07:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Konuda bağlantısı verilen her iki videoyu da ilk yayınlandıkları zaman izlemiştim. Zaten videoların başlıkları da anlatıların doğruluğunu sorgulamaya veya yanıltıcı bilgiler ile dolu olduğununa ait bir kanıttır. Bu demek değildir ki diyalogda hiç doğru bilgi yok. Var ve bu doğru bilgileri anlatılan konulara hakim birisi anlayabilir ama hakim olmayan insanlar için ise tamamen manipülatif bir video.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.