Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Alternatif Tedaviler ve Bitkiler
 PLASTİK ALARMI
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Tgur


952 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/07/2010 :  11:42:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
KANSER RAPORU...ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR...
 
 
Cancer Update from Johns Hopkins
Johns Hopkins universitesinden kanser raporu

This information is being circulated at Walter Reed Army Medical Center as well.
Bu döküman, Walter Reed Army Medical Center tarafından da dağıtılmaktadır.

No plastic containers in microwave.
Mikrodalga fırınlarına plastik tabak ve kutuları koymayınız.

No water bottles in freezer.
Plastik su şişelerini buzluğa koymayınız.

No plastic wrap in microwave.
Plastik tabak örtülerini (SARAN WRAP) mikrodalga fırınına koymayınız.
 
A dioxin chemical causes cancer, especially breast cancer.
Dioxin isimli kimyasal madde kansere neden olur, özellikle göğüs kanseri. 

Dioxins are highly poisonous to the cells of our bodies. Don't freeze your plastic bottles with water in them as this releases dioxins from the plastic..
Dioxin maddesi vücudumuzdaki hücreler için bir zehirdir. Plastik şişeleri içinde su varken dondurmayınız. BU durumda plastik içindeki Dioxin'i açığa çıkartmaktadır.
 
Recently, Edward Fujimoto, Wellness Program Manager at Castle Hospital , was on a TV program to explain this health hazard. He talked about dioxins and how bad they are for us.
Geçen günlerde. Edward Fujimoto, Wellness Program Manager (Castle Hospital) bir TV programında bu sağlık tehdidini açıkladı. Dioxinlerin bizler için ne kadar tehlikeli olduğu gerçeğini anlattı.
 
He said that we should not be heating our food in the microwave using plastic containers.. .
Yiyeceklerimizi mikrodalga da plastik kutular içinde ısıtmamamızı istedi. 

This especially applies to foods that contain fat.
Bu özellikle içinde yağ olan yiyecekler için daha önemlidir.
 
He said that the combination of fat, high heat, and plastics releases Dioxin into the food and ultimately into the cells of the body... 
Yağ, yüksek sıcaklık ve plastiklerin bir araya geldiklerinde Dioxin açığa çıkarttıklarını ve bunun vücudumuzdaki hücrelere geçtigini açıkladı.

Instead, he recommends using glass, such as Corning Ware, Pyrex or ceramic containers for heating food... You get the same results, only without the dioxin .
Plastikler yerine Cam, Pyrex, CorningWare yada seramik'ten yapılmış kapların kullanılmasını tavsiye etti.

So such things as TV dinners, instant ramen and soups, etc., should be removed from the container and heated in something else. Paper isn't bad but you don't know what is in the paper. It's just safer to use tempered glass, CorningWare, etc.
Microwave için hazır üretilmiş çabuk ısıtılabilen yiyecek paketlerini başka bir kaba aktararak ısıtınız. Kağıt çok kötü bir malzeme değil ama içinde ne olabileceğini hiç bir zaman bilemeyiz. Pyrex, ISIcam, CorningWare gibi kapları kullanmak çok daha güvenlidir.

He reminded us that a while ago some of the fast food restaurants moved away from the foam containers to paper. The dioxin problem is one of the reasons...
Bazı zincir (fast food) restoranları yakın geçmiste plastik kutulardan kağıda geçtiler. Bunun en büyük nedeni dioxin problemidir.

Also, he pointed out that plastic wrap, such as Saran, is just as dangerous when placed over foods to be cooked in the microwave. 
Ayrıca, Saran wrap ismi altında satılan tabak ve kutuların üzerine örttüğümüz ince plastik film de mikro dalga fırınına girdiğinde diğer plastikler kadar tehlikelidir.

As the food is nuked, the high heat causes poisonous toxins to actually melt out of the plastic wrap and drip into the food. Cover food with a paper towel instead.
Mikrodalgada yiyecek ısınlanırken yüksek sıcaklıklar ince plastiği eritebilir ve erimiş plastik yiyeceğinize karışabilir. Mikrodalga kullanırken yiyecek kaplarınızı plastik yerine kağıt havlu ile örtünüz.


Bottled water in your car is very dangerous.  
Arabanızda bulunduracağınız plastik su şişesindeki su çok tehlikelidir.


A friend whose mother was recently diagnosed with breast cancer and the Doctor told her: women should not drink bottled water that has been left in a car.
Annesi çok yakında göğüs kanseri teşhisi konulan bir arkadaşımıza doktor şunu söyledi. "Kadınlar arabalarda bırakılmış plastik su şişelerinden su içmemelidir"

causes toxins from the plastic to leak into the water and they have found these toxins in breast tissue.  Use a stainless steel canteen or a glass bottle when you can!
Yüksek sıcaklık plastiğin içindeki toksinleri suya ve yiyeceklerimize geçiriyor ve doktorlar bu toxinleri kanserli hücrelerimizin etrafinda kolaylıkla gözleyebiliyorlar.

MÜMKÜNSE, PASLANMAZ ÇELİKTEN BİR TERMOS YA DA CAMDAN YAPILMIŞ ŞİŞELER, KAPLAR KULLANALIM !

bigsenfoni


1034 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/07/2017 :  02:19:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
BPA'lı plastik şişelerde kanser ve kısırlık satın alıyoruz

Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, "BPA'lı plastik şişelerde kanser ve kısırlık satın alıyoruz" açıklamasında bulundu.

BPA'ya maruz kalmış anne karnındaki ceninlerde, yeni doğmuş bebeklerde ve çocuklarda büyüme ve davranış bozuklukları ortaya çıkıyor.
Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer; günümüzde bebekler için kullanılan plastik biberonlarından, su ihtiyaçlarının karşılandığı pet şişelere ve gıda saklama kaplarına kadar günlük hayatta kullanılan pek çok plastik eşyaların taşıdığı sağlık riski, bilimsel bilgilerle adeta büyük bir skandal boyuta ulaştığını açıkladı. ABD'de Harvard School of Public Health (HSPH) kurumsal sitesinde 'Acil Duyuru' notu 'Plastiklerin Yapımında Kullanılan BPA Kimyasalının polikarbonat içecek şişelerinden insanların vücuduna geçtiği tespit edildi' başlığıyla bir yazı yayınlandığını kaydeden Büyüközer, bu risklerden bazılarını şöyle sıraladı;

BPA'ya maruz kalmış anne karnındaki ceninlerde, yeni doğmuş bebeklerde ve çocuklarda büyüme ve davranış bozuklukları ortaya çıkıyor.

Polikarbonattan mamül plastik şişe ve ambalajlardan tüketilen su ve gıda maddeleriyle birlikte vücudumuza giren BPA maddesi prostat, beyin gelişimi, kalp hastalıkları, karaciğerde enzim bozuklukları ve diyabet hastalıklarına sebep oluyor.

Polikarbonat bebek biberonlarla beslenen çocuklar erken cinsel olgunlaşmaya maruz kalıyor. Sperm üretiminde ciddi bir düşüşe sebep oluyor. Çünkü ne ilginçtir ki; BPA maddesi vücutta östrojen hormonunu taklit ediyor ve kadınlık hormonuna dönüşüyor. Erişkinlerde göğüs kanseri riski oluşturuyor.

"BPA POLİKARBON PLASTİĞİN ÖNEMLİ BİR YAPI TAŞIDIR"

Bisphenol-A nın kısaltılmış simgesi olan BPA gıda ambalajlarını (konserve, kutu meyvesuyu, süt) astarlayan kimyasalın bir içeriği olduğunu söyleyen Büyüközer, "Aynı zamanda polikarbon plastiğin önemli bir yapı taşıdır. Genelde 'geri dönüşümlü' tekrar tekrar kullanılan, tabanında 7 ile işaretlenmiş plastiklerdir Bisfenol-A; günümüzde özellikle plastik, naylon, polyester ve PVC gibi maddelerin üretilmesinde etkin rol oynayan bir plastik hammaddesidir. BPA bileşenleri temas ettikleri gıdalara geçmeye eğilimlidir. Bu zamanla olur ve ısı ile hızlanır. Daha önce, BPA'nın vücuttan idrar yoluyla hızla ve tamamen atıldığına inanılıyordu. Ancak, ABD'de yapılan bir araştırma, birçok plastik üründe kullanılan tartışmalı bu kimyasalın, vücutta sanılandan daha uzun süre kalabileceğini gösterdi. Environmental Health Perspectives dergisinde yayımlanan araştırmada, 24 saat perhiz yapan kişinin idrarındaki BPA seviyesinin, 8.5 saat perhiz yapanınki ile hemen hemen aynı seviyede çıktığı bildirilmektedir.

Normal oda sıcaklığında polikarbonattan mamül biberonlardan bile BPA salınımı olurken, birçok anne tarafından kaynar su veya buhar ile dezenfekte edilen biberonlardan ne derecede bir BPA salınımı olduğunu az çok tahmin edebiliriz. Biberon içindeki sütün de normalden çok daha fazla sıcak olduğu düşünülürse durumun ciddiyeti daha da vahimleşiyor" şeklinde konuştu.

Özellikle bu plastik kapların bulaşık makinesinde yüksek ısı ile yıkanmaları ile birlikte içeriğindeki zehirli maddeler dışa daha hızlı çıkabildiğini ve bulaşık makinesinden alıp temiz diye içerisine koyduğunuz yiyeceklere kimyasallar daha hızlı bulaştığını kaydeden GİMDES Başkanı, "Kanada Bisfenol-A içeren bebek biberonlarını yasakladığını bildirdi, Nalgane firması polikarbonat içecek şişesi üretimini durdurduğunu, dünyanın en büyük zincir marketi Wall-Mart polikarbonat bebek biberonlarını raflarından kaldırdığını ve ünlü oyuncak firması Toy´R´Us artık ürünlerinde Bisfenol-A kullanmayacaklarını duyurdu.

Batı dünyası BPA'nın zararının boyutunun hangi derecede olduğunu bulmak adına hummalı bir çalışma içerisindeyken Ülkemizde, Sağlık Bakanlığı ve plastik sanayicileri, plastik ürünlerin hammaddesini oluşturan Bisfenol A'nın (BPA) herhangi bir zararının olmadığını, daha doğrusu herhangi bir zararının henüz yeterli bir delille ispatlanamadığını iddia ediyorlardı" dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ'NİN BİBERONLARDAKİ BPA YASAĞI

Büyüközer, Avrupa Birliğinin 2010 yılında çocukların sağlığı açısından tehlikeli olduğu kabul edilen BPA'nın gelecek yıl biberonlarda kullanımının yasaklanacağının altını çizerek, "Avrupa Birliği üyesi ülkelerin toplantısından sonra bu karar alınmıştır. Ve karara göre 1 Mart 2011 den itibaren biberonlarda BPA kullanımının yasaklanacağını belirtmişlerdir. Piyasaya arzının ve bu maddenin kullanıldığı biberonların ithalatının tamamını kapsayan yasak 1 Haziran 2011 tarihinde yürürlüğe girmiştir" şeklinde konuştu.

BPA'nın zararlarına her gün yenisi eklendiğinden dünyadaki birçok ülke biberonlarda BPA kullanımını yasakladığını vurgulayan GİMDES Başkanı Büyüközer, "Ancak bu ülkelerde bazı tüketici grupları yasağın sadece biberonlar ile kalmayıp tüm yiyecek ve içecek ambalajlarında yasaklanması için hükümetlere baskı yapıyor. Bunun en son örneğini İngiltere'nin de için de bulunduğu 18 ülke, Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA)'nın Mayıs 2013 'te BPA ile ilgili risk değerlendirmesi yapmasından önce bir toplantı yaptı. Breast Cancer UK 2010 yılında yapmış olduğu imza kampanyası sonrasında 2011 yılında İngiltere'de biberonlarda BPA kullanımı yasaklanmıştır. Kurum bu yasağın EFSA'nın 2013'teki kararını beklemeden tüm yiyecek ve içecek ambalajlarında uygulanması için İngiltere hükümetine çağrıda bulundu" dedi.

Türkiye'de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, kanserojen olabileceği şüphesi üzerine, 2011 yılından itibaren, biberon gibi bebek beslenmesinde kullanılan polikarbonat malzemelerin üretiminde Bisfenol A'nın (BPA) kullanımını yasakladığını kaydeden Büyüközer, "Yıl 2017 dünya haberlerine bakıyoruz ki batının vahşi kapitalizmi plastiğin kolay ve ucuz kullanımına alıştığı ve bu yolla büyük paralar kazandığı için bu sömürü kaynağını kaybetmeme uğruna satın aldığı sözüm ona bilim adamları vasıtası ile FDA'ya EVSA'ya BPA'lı plastiklere dönüş yaptırmaya çalışıyor. BPA'nın zararlarını minimize edeceğini iddia ettiği yeni formüllerin peşinde. GİMDES olarak bu konunun gündeme getirildiği dönemlerde çeşitli ülkelerin bağımsız ilim adamlarının, araştırma üniversitelerinin ve laboratuarlarının samimi araştırma sonucu bulgularının doğruluğuna ikna olmuş ve BPA'sız bir yaşamı devam ettirme azmi ile yola devam edecektir. Siz siz olun, kullandığınız yiyecek-içecek ambalajlarının, biberonların, her türlü bebek gereçlerinin BPA'sız olmasına dikkat etmelisiniz" ifadelerini kullandı.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

GİMDES Başkanı Büyüközer BPA'lı ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı;

? Plastik su şişeleri buzluğa konulmamalı.

? Arabada bırakılan pet şişedeki sular tüketilmemeli.

? Plastik şişeler dondurulmamalı. Bu durum plastik içindeki dioksini açığa çıkartmaktadır. Dioksin denilen kimyasal maddenin kansere neden olduğu, özellikle göğüs kanserine yol açtığı biliniyor.

? Eve alınan damacanalardaki su hemen bir cam kaba ya da plastik dışı bir kaba boşaltılmalı. Su oradan alınıp tüketilmelidir.

? Mutfakta bir çok plastiğin cama çevrilmesi gerektiğini vurgulayan Büyüközer, "Cam her zaman en güvenli bir alternatiftir. Oyuncaklar konusunda ise kurşunsuz boya ile tahtadan üretilmiş doğal ürünleri tercih etmeliyiz" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

http://www.milliyet.com.tr/-bpa-li-plastik-siselerde-kanser-ekonomi-2484819/KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

bozadi


8598 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/02/2018 :  08:47:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
06 Şubat 2018

Hepsinin idrarında BPA çıktı

17-19 yaşındaki 94 gencin neredeyse hepsinin idrarında BPA çıktı...


Britanya’da bulunan Exeter Üniversitesi’nde yapılan son araştırma, ergenlerin yaklaşık yüzde 90’ında hormonal sistem ve üreme sistemi üzerinde bozucu etkiler gösterdiği bilinen plastik şişelerdeki Bisphenol A (BPA) maddesini vücutlarında taşıdığını ortaya koydu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, araştırma ekibi 17 ila 19 yaşları arasındaki 94 ergen gencin idrar örneklerini aldı ve yüzde 86’sında BPA izine rastladı. 1960’lı yıllardan bu yana kullanılan BPA, sağlık üzerindeki zararlı etkilerinin anlaşılması üzerine geçen yıllarda Amerika, Kanada, Avrupa Birliği ülkelerinde yasaklanmıştı. Önceki araştırmalar, plastik endüstrisinin iddiasının aksine, BPA’nın erkeklerde sperm sayısının düşmesine ve bazı genlerin işleyişinin değişmesine sebep olduğunu kanıtlamıştı.

OKYANUSLARI ARAŞTIRIN

Bilim insanları mikroplastiklerin, plankton gibi küçük besinlerle beslenen balinalar, köpek, balıkları ve vatozların üzerindeki etkilerini araştırma çağrısında bulundu. Çağrıcılara göre mikroplastiklerin okyanus devlerinin sağlığını ciddi şekilde etkileme riski bulunuyor. Bazı balinaların her gün yüzlerce parça plastik sindirmek zorunda kaldığı tahmin ediliyor. Bilim insanları araştırmanın öncelik vermesi gereken yerler olarak da Akdeniz, Bengal Körfezi ve Endonezya - Papua Yeni Gine arasındaki “resif üçgeni” bölgesini işaret etti. Araştırmacıların dikkat çektiği riskler üzerine bugüne kadar yeterli araştırma yapılmış değil.


Kaynak: odatv

Go to Top of Page

Tgur


952 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/02/2018 :  09:35:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Omega 3 balıktan alınmıyorsa dışarıdan ilaç formunda alınması faydalıdır ,zira omega 3 ün bedende çok işlevi düzelttiği gerçek ben ve eşim bunu kullandığımız gibi dostlara da hep tavsiye ederim.

Yalnız bu noktada bir handikap oluştuğunu hep hissetmişimdir ve yukarıdaki alıntıda da bu açıkça ortaya çıktı ,yani insan yoğunluğunun bol olduğu yerdeki balıklar bu zehire tamamen bulaşmış vaziyette ve onlardan elde edilen omega 3 ler yani balık yağları (çünkü bu madde balık yağında var)

Bu durumda ne yapacağız,

Benim omega 3 üm krill yağı denene omega 3 te olanlardan ve krill yağı da Antartika yakınlarında bulunan bir karides türünden elde edilir oraları nisbeten deniz kirinin az olduğu yerler,krill yağının ayrıca astaksantin ihtiva etmesi omega 3 ün işlevini sürdürmesinde yardımcı bir etken olmakta zira omega 3 ihtiva eden yağların en önemli işlevi hücre çeperini inşa etmektir diğer yağlar da hücre çeperini inşa eder ama balık yağınınki kadar kuvvetli olmazlar ve en ufak bir dış tesirde bozuk duvar gibi dökülüverirler,işte o kırmızı renkli astaksantin denen madde çimentoyu demirle takviye etmek gibi bir işlem yapar ,çeper sağlam olur ,

Krill yağının suda erimiş formda oluşu daha başka bedende fayda sağlayacak bir kaç şeye dokunur ,yani çok faydalıdır.


Edited by - Tgur on 06/02/2018 09:36:14
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.