Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kuantum ve Metafizik
 BİR'liğe Uyanış
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

Cihangir Derince

5 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/11/2010 :  02:02:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Cihangir Derince Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle

Merhaba sevgili dostlar, sizleri sevgiyle selamlarım...

Hepimizin bildiği gibi üzerinde deneyim, evrim ve görev yaptığımız, öz güzelliklerimizi sergilediğimiz, Sonsuz Sınırsız Uzay’ın gözbebeği Dünya’mız, 21 Aralık 2012 yi 22 Aralık 2012 ye bağlayan gece Entelektratum (Maddesel Enerjetik Kainat Kombinasyon Düzeni) Vechesini ortaya çıkartarak, hali hazırda devinim yaptığı alfa titreşimden beta titreşime geçecek ve ilk etapta bir Durgun Nova halini alacaktır.

Elbette bu geçiş esnasında geçiş enerjilerine ayak uyduramayan ve Alfa Titreşim’de deneyim yapma ısrarında olan, kavramı geçişe müsait olmayan varlıklar diğer Mini Atomik Bütünlerin çekirdek karakterli gezegenlerine transfer olacaklardır.

Değerli dostlar,

Sizler de bilmektesiniz ki hepimiz Galaktik Boyutlar’dan geldik. Galaktik Boyutların temsilcisi olan Sirius Yönetim Tasarruf Planları olan Shapley 3 ve Andromeda Galaksi’lerinin yıldız sistemlerindeki enerjetik karakterli gezegen ve uydulardan ektik kendimizi bu Deneyim / Evrim / Görev Novası’na… Bilimsel, Dinsel ve Felesefi, Sanatsal fonksiyonları hep birlikte vurguladık yüzyıllarca bu planette. Çok kıymetliydi hep burada vurgulanan fonksiyonlar, çok ama çok değerliydi, çünkü Dünya’mız Öz Yaratım Novası’ydı aynı zamanda, yüzyıllardır çok özel bir yer olarak anlatılmasının nedeni buydu hatta skolastik felsefede dahi Sonsuz Sınırsız Uzay’ın merkezi deniyordu ve bu çok doğruydu…

Elbette geçiş dönemi olan Ana Hasat Dönemi’ne gelinceye kadar Makro Kıstasta görev vurguladık hep birlikte. Rönesansı gerçekleştirdik, fetihler yaptık, yeri geldi zulmani güçlere karşı hep birlikte savaştık, aşk coşkunlukları yaşadık yaşattık tüm Dünya’ya, kısacası kesret ortamlarında BİR’liği yaşamayı hedefledik hep birlikte…

Göklerin göz bebeği, eli, kolu ve ayağı olan can dostlarımız, kıymetli kardeşlerimiz;

Yolculuğumuzun ilk durağına yani Üç Evreli Ana Hasat’ın ilk evre geçişinin gerçekleşeceği 21 Aralık 2012 tarihine çok az kaldı. Planetimiz içindekileri dışarıya vurmaya, haberlerini bildirmeye çoktan başladı. Ve elbette hepimiz geçişimizi yapmak arzusundayız. Deneyim / Evrim / Görevselliklerimizi Beta ve daha üst titreşimlerle de zenginleştirmek, kendimizi daha üst kıstaslarda özce yaratmak arzusundayız. Ancak sizler de bilirsiniz ki her bir oluş ve yaratılışın bir bilgisi vardır can dostlarım. Mesela bedenlerimiz dahi bilgi ve enerjiyle ayakta durmaktadır. Bu bilgi ve enerjiler, öz enerji, kozmik enerji olmak üzere yapay ve doğaldırlar. Ancak her biri içinde bulunulan uzay zaman dönemine uygun verilebilmektedirler…

ANA HASAT DÖNEMİ’NDE İNSANLIK PEK ÇOK BİLGİ İLE YÜZYÜZEDİR. BU BİLGİ ÇEŞİTLİLİĞİ SIR-AT DÖNEMİ OLAN ANA HASATA UYGUNDUR VE BÜTÜN SIRLAR İNSANLIĞA BİLDİRİLMEYE BAŞLANMIŞTIR. ANCAK MAKRO KISTASLARDA BİLGİLERİN VERİLDİĞİ ARA HASAT BİLGİLERİ İLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GEÇİŞ DÖNEMİ’NİN SIRLARINA VAKIF OLMAK HATTA SONSUZ SINIRSIZLIĞI AÇIKLAMAYA ÇALIŞMAK ELBETTE MÜMKÜN DEĞİLDİR CAN DOSTLARIM. HER DÖNEMİN BİLGİSİ O DÖNEME UYGUN UZAY / ZAMAN / MEKAN / FORM KONUŞLANMA KOORDİNATLARINA UYGUN OLARAK DEVREYE SOKULMUŞTUR VE O DÖNEMİN REALİTESİNİ AYDINLATICI YETERLİLİKDE VERİLMİŞTİR. AKSİNİN MÜMKÜN OLAMAYACAĞINI ÇOK BASİT BİR ÖRNEKLE AÇIKLAYABİLİRİZ; ÖRNEĞİN TARİHÇİLERİN “TAŞ DEVRİ” OLARAK ANDIKLARI UZAY ZAMAN DÖNEMİ’NDE ŞU AN ELEKTRONİK MAĞAZALARINDAKİ ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLAYAN DİJİTAL TEKNOLOJİYİ DEVREYE SOKABİLİR MİYDİNİZ? BUNUN CEVABI “ELBETTE HAYIR” DIR. ÇÜNKÜ O ZAMANDA BU TEKNOLOJİYİ DEVREYE SOKACAĞINIZ BİLGİYİ DOĞAÇLATABİLECEĞİNİZ UYGUN BİR KAVRAMLI BİLİNÇ POTANSİYELİNİN YERYÜZÜNDE YARATILMIŞ OLMASI MÜMKÜN OLAMAZDI. İNSANLIĞIN EVRİMİ BUNA MÜSAİT DEĞİLDİ…

İŞTE AYNI BU ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ İNSANLIĞA İLMİ LEDDÜN YANİ DÜNYA DIŞI BİLGİ OLARAK TANITILMIŞ ANA HASAT BİLGİLERİ (ATLANTA RA ÖĞRETİSİ BİLGİLERİ) DE ARA HASATLARDA VERİLEMEZDİ DEĞERLİ KARDEŞLERİM. ZİRA İNSANLIĞIN KAVRAM DÜZEYİ BUNA UYGUN OLMAMIŞTIR. OYSA BU UZAY ZAMAN DÖNEMİNDEKİ ZAMANLAŞMA, MEKANLAŞMA VE FORMLAŞMA KOORDİNAT ENERJİLERİ ANA HASATA UYGUNDUR VE BU ÜST FREKANSLI BİLGİLERİN VERİLMESİNE MÜSAİT KOŞUL ARZ ETMEKTEDİR…

ŞU AN BU BİLGİLER ŞİLERTKHA ÖZ GELİŞİM MERKEZİ’MİZDE VERİLMEKTE VE İNSANLIK AYDINLATILARAK 2012 GEÇİŞİNE HAZIRLANMAKTADIR. BU BİLGİLER RABSAL BİLGİLERİN ÖZÜ OLAN TASAVVUF İLMİNDE KUTUBUL KUTUP BİLGİLERİ OLARAK VERİLMİŞTİR, TANITILMIŞTIR..

DEĞERLİ DOSTLARIMIZ,

BİZ KENDİ OLAN KENDİLİĞİNE KAVUŞMAK, ÖZ-CE GÜR OLMAK İSTEYEN TÜM KARDEŞLERİMİZİ BU BİLGİLERLE TANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ. HİÇBİR KARDEŞİMİZİ, KENDİSİNİ DÜNYA’YA EKMİŞ OLDUĞU BU ANA HASAT DÖNEMİ’NDE ŞU ANA KADAR KAVRAMINI OLUŞTURMUŞ OLDUĞU BİLGİ NEDENİYLE YARGILAMIYOR, HAKİR GÖRMÜYORUZ. SADECE DİYORUZ Kİ; “SONSUZ SINIRSIZ OLAN”IN BİLGİSİ DE SONSUZ SINIRSIZDIR. ANCAK SONSUZ SINIRSIZLIĞA AÇILMAK KENDİMİZİ BELLİ BİLGİLERLE KAYITLAYIP ŞARTLAMAMAKLA DİREKT İLGİLİDİR. DAHA ÖNCEKİ UZAY ZAMAN DÖNEMLERİNDE DEVREYE SOKULMUŞ OLAN BİLGİLERLE KENDİMİZİ SINIRLARSAK VE SONSUZLUĞUN SIRLARINA BU BİLGİLERLE VAKIF OLABİLECEĞİMİZİ ZANNEDERSEK, DÜŞÜK FREKANSLI BİR ÖRNEK OLACAK BİLİYORUM AMA, BU OLSA OLSA ATLI ARABA İLE BİR UÇAĞIN HIZINA ULAŞMAYA ÇALIŞMAK GİBİ OLACAKTIR…

Can dostlarımız iletişim adresimizi ve telefon numaralarımızı aşağıda bulabilirsiniz. Her Cumartesi saat 15:00 deki tanıtım seminerlerimize tüm kardeşlerimizi bekliyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz…

Not: Seminerlerimiz ve akabinden devreye sokulan Hazırlık ve Altyapı Programlarımızın tümü ücretsizdir.

Şilertkha Özsel Gelişim Merkezi

Adres; 19 Mayıs Mah. Yusuf Baha Gürcan Cad. Altın Sitesi C Blok No:30 Kat:2 Dr:13 Erenköy Kadıköy / İstanbul
Tel; 0216 445 91 90 - 0535 888 58 68
Web; www.silertkha.com

masterphidias

67 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/11/2010 :  08:37:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Vallahi şu ilk cümle var ya, "...Dünya’mız, 21 Aralık 2012 yi 22 Aralık 2012 ye bağlayan gece Entelektratum (Maddesel Enerjetik Kainat Kombinasyon Düzeni) Vechesini ortaya çıkartarak, hali hazırda devinim yaptığı alfa titreşimden beta titreşime geçecek ve ilk etapta bir Durgun Nova halini alacaktır." Resmen içimi ürpertti... Ne diyelim gidenlere hayırlı yolculuklar, kalanlara selam olsun mu? Ben asıl şunu merak ediyorum, gidemeyenlerden isem başka bir yere transfer edildiğimi nasıl anlayacağım veya anlayacak mıyım? Çünkü daha önce söz konusu kişilerin dünyanın şimdiki halinin kopyası olan bir gezegende sınava devam edeceklerini okumuştum.Herhalde geçenler de kalanlar da birşey anlamayacak gibime geliyor...
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/11/2010 :  09:54:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Cihangir Derince; verdiğiniz emek için teşekkürler. Sormak istediğim, nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz; tam gece 12'de veya 12:01'de sizin deyişinizle, alfa titreşiminden beta titreşimine geçileceğinden ve neden 21 Aralık 2012 ? Dünyanın durgun bir nova halini alması nedemektir ve öyle bir halde olduğunda sonuçları nelerdir ? Başkalarınahizmet forum sitemizde dikkat ettiyseniz ne biliyorsak burada paylaşırız ve neden bilgiyi burada paylaşmak yerine İsatanbul'da bulunan Şilertkha Özsel Gelişim Merkezine gelmemiz gerekiyor ?
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/11/2010 :  10:13:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
böyle belirli bir güne, saate, dakikaya endeksli şeylerin herhangi bir geçerliliği olduğunu düşünmüyorum ben de. 4. yoğunluk enerjileri sanki o güne kadar evrende bir yerde bekleyecekmiş de, o dakikada dünyayı içine alacakmış gibi bir varsayım saçma görünüyor bana. gündüzle gece arasındaki geçişler nasıl aşamalı oluyorsa, nasıl yazla kış arasına iki ayrı bahar mevsimi giriyorsa, bu boyut değiştirme olayları da aynı şekilde, çok daha uzun süreçlerde-aşamalarda gerçekleşen şeyler.

bu tür geçişleri böyle dakika-saniye bazında ifade etmek, insanların beyinlerini istikrarsızlaştırmaktan, dengesizleştirmekten, lüzumsuzca gerilim yaratmaktan başka bir işe yaramaz.

kasyopya celselerinde bu olayın aşamalı bir süreç olduğu birkaç defa vurgulanmıştı. evet, ra'da bu olayların belirli bir zamanlaması olduğu vurgulanmıştı ama öyle saat, dakika bazında değil! hatta ra, gezegensel bir varlık olarak dünyanın çoktan 4. yoğunluk titreşimlerine başladığını söylüyor!

Atlanta Ra öğretisi mensubu arkadaşların burada reklamdan başka bir amaç için bulunduklarını sanmıyorum. belirli bir yere kadar bunda bir sorun yok, ama bence bu kadarı yeterli.
Go to Top of Page

Cihangir Derince

5 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/11/2010 :  23:09:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Cihangir Derince Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Merhaba Alemtac,

Sadece Atlanta Ra Öğreti Platformu’nda değil tüm insiyatik öğretilerde bu tarih verilmiştir. Maya Takvimi bu tarihte son bulmaktadır. Kaldı ki Maya Takvimi muhteşem bir eser olduğundan, sadece bu tarihi vermekle kalmamış, pek çok konuya aydınlık getirmiştir…

2012 senesiyle ilgili pek çok bilgi bulabileceğiniz bu linki incelemenizi tavsiye ederim değerli dostum.

http://www.humanizma.net/content/category/1/32/58/

Dünya’ nın Durgun Nova halini alması demek, “Quvant altı partiküller” olarak ifadelendirdiğimiz ve madde ötesi oluşlar olan, içerisinde bilgi ve güç barındıran “Porlar” ın titreşiminin değişerek, şu an içinde bulunduğumuz Alfa Boyut’un frekansı olan Hareketli Işıki Aktiflik değil de onun bir üzerindeki Durgun Ateşi Aktiflik vechesini aşikare çıkartması anlamına gelmektedir. Kısacası zamanın geçişinde bir değişiklik olacaktır. Madde altı oluşların tümünde şu an aşikar olan “Işık Gücü” son bulacak ve yerini “Ateş Gücü” alacak, dolayısı ile şu an Dünya üzerindeki yaşam tamamen değişecektir. 21 Aralık 2012 den sonra ortaya çıkacak Maddesel Enerjetik Kainat Kombinasyon Düzeni’nde Madde ve Enerji bir araya gelmiş olacak ancak su ve un’un bir araya gelmesinde ortaya nasıl hamur çıkıyorsa, ne sudan ne de undan eser kalmıyorsa Maddesel Enerjetik Kainat Kombinasyonu’nda da bunun gibi bir yaşam ortaya çıkacaktır.

Bu konuda göz atabileceğiniz linki de şöyle verebilirim;

http://www.humanizma.net/content/view/25/32/

Ayrıca Atlanta Ra Öğretisi’nin tek kaynağı olan Üstad Cenap Başman’ın seminerlerinden bazı videoları da bu linkte bulabilirsiniz…

http://www.humanizma.net/content/category/22/31/55/

Görüşmek üzere, sevgilerimle…
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  00:18:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ateistlerle, dindarların tartışmasına benzedi. yıkıldıktan sonra kurulacak yeni dünyada türkiye'nin kutupları bu yöne kayacak anlaşılan. ra'cılar, atlanta ra'cılar... deistlerin bir forumu, derneği var mı acaba? ben de oraya gidip nüfus cüzdanımı vereyim. herkes yeni dinler-peygamberler-havariler yaratma hevesine girişmiş. karşı olduğumuz şey her şeyden önce kalpleri-zihinleri yönetmeye kalkışan kurumlar-kişiler-izmler değil miydi? hani özgürleşecektik? hani herkes kendi kitabını okuyacak, kendi ibadetini yapacak, kendi yoluna gidecekti?

Edited by - erica arborea on 10/11/2010 00:19:40
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  00:34:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ben bu filmi daha önce de gördüm. bilmediğim dilde konuşan insanlar, bilmediğim dilde yazılmış bolca metin ve bolca kehanet...
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  00:41:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba Cihangir Derince;

Diliniz benim anlayabileceğim bir dil olmadığından, durgun nova halinden hala daha nedemek istendiğini anlayamadım.

Bundan tam bir yıl önce yine bu sitede paylaştığım bir video ve çevirdiğim kadarıyla, anladıklarımı paylaşmak istiyorum. Ayrıca, Sevgili Moderatör'ün aynı video ile ilgili daha detaylı bir yazısı daha olacak : http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=294

"Maya büyüğü "Wondering Wolf" un 2012 kehanetleri ile ilgili sözlerinden anladığım özetle şöyle:

Bulunduğu nokta her 5200 yılda bir güneşin 60 - 70 saatlik karanlığa girmeden önce geldikleri yer. Maya astronomlarına göre dünya güneşin etrafında dönerken merkez manyetik aksise girinceye kadar, güneşe daha fazla yakınlaşır. Dünyanın etrafında var olan bu aksis, tüm yıldız ve planetleri hareket ettirir ve dünya bu aksise girerken bizler güneşi göremeyiz. Dünya aksisten çıktıktan sonra yeniden güneşi görebileceğiz. Ancak bu güneşin yenisimi, eskisimi olduğunu söyleyemeyiz.

" Birçok insan Maya kehanetlerini kullanarak diğer insanları korkutmaktadır, 2012 dünyanın sonu demektedirler. Hislerime göre sizlere şunu söylüyorum "kardeşlerim korkmayın". Güneş karanlığa girecek, dünya güneşi göremiyecek, fakat anlamalıyızki bu yeni yıl gibi olacak. Eski yıl 31 Aralık'ta bitiyor ve 1 Ocak'ta yeni yıl başlıyor. Mutlu Yıllar !!!

Günü geldiğinde yapmamız gereken bu. Bunun 2012 de olacağını söyleyemeyiz. 2015, 2020 veya daha sonraki uzak bir tarihte olabilir. Bizler doğru günü kaybettik.

Mayalar karanlık gece boyunca karanlıklarına ışık tutacak ateşlerini asla kaybetmezler, ta ki yeni güneş gelene kadar. "

http://www.youtube.com/watch?v=vcaez8jn2Zg

Ayrıca dilerseniz aşağıda linkini verdiğim siteyide ziyaret edebilirsiniz.

http://lightworks.blogcu.com/gercek-2012-filmi/6390375"

Ve bu konu sitemizde daha önceleride konuşulmuştu, sanıyorum okumuşsunuzdur.

http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=83
http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=580

Benim inancım, halihazırda Dünya'mızın değişim süreci içerisinde olduğu ve bunun ne zaman tamamalanacağı üzerine kesin bir tarihin olamayacağıdır. Verdiğim linkleri incelerseniz nedenlerini bulabilirsiniz.

Sevgiler.

Edited by - Alemtac on 10/11/2010 01:33:37
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  01:09:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili erica :) bencede herkesin kendi doğru bildiği yolda yürümesi güzel olan, ister yavaş ister kestirme sonuçta varacağımız durak aynı ve zamanın olmadığına inanıyorsak...
Go to Top of Page

masterphidias

67 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  01:16:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Alemtac

Benim inancım, halihazırda Dünya'mızın değişim süreci içerisinde olduğu ve bunun ne zaman tamamlanacağı üzerine kesin bir tarihin olamayacağıdır.

Aynen katılıyorum.Benim bugüne dek "geçiş" konusunda okuduklarıma göre 21 Aralık 2012 gibi keskin bir geçiş sözkonusu değil.Ama şöyle olabilir, 21 Aralık 2012 gibi bir tarih geçişin doruk noktası anlamına gelebilir. Yoksa mesela Kryon gibi odaklar geçişin zaten geri dönülmez noktayı aşarak sürmekte olduğunu belirtmişlerdi.
Bir diğer noktaya da işaret etmeden geçemeyeceğim.O da herhangi bir kanal veya odağın sunduğu bilgilerin asla tek başına yeterli olmayacağıdır. Zaten bu yüzden birçok farklı kanal ve odaktan farklı bilgiler gelmekte ve dikkatle incelendiğinde bunların birbirlerini tamamlayan ve farklı açılardan bakmayı sağlayan eklektik ama bütünsel bir yapı meydana getirdiğini görebilirsiniz.
Atlanta-Ra öğretisi olarak sunulan şeyin dilini ben de anlayamıyorum, bana göre değil, benim Türkçeme,dilime, anlayabilirliğime hitap etmiyor. Ama daha önce de demiştim,bu kanallıktan verilen bilgiler kesinlikle Bilgi Kitabı'yla uyum içinde görünüyor.

Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  10:37:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili Cihangir Derince, öğretinizin reklamına yönelik robotumsu bir tavır içinde olmanız nedeniyle size bir şikayette bulunulurken, eleştirilere sadece kendi hür iradeniz, şahsi fikirlerinizle (elbette benimsediğiniz bilgiler/verilerle birlikte) yanıt vererek bizlerle etkileşimde bulunmanız beklenirken, bunu görmezden gelerek ısrarla reklam yapacak şekilde bir tutum izliyor olmanız, forumla ilişiğinizin kesilmesine yönelik bir talep olarak algılanmaya başlamıştır. bilginize.

lütfen benimsediğiniz öğretinin websiteleri ve kurumlarına dair daha fazla link vermeyin, öğretilerinizi kopyalayıp yapıştırmayın. bu konudaki kredinizi tükettiniz.

sağlık sorunları nedeniyle şu anda bu tartışmalarla yakından ilgilenebilecek durumda olmayan forum yöneticisi Tiversonus adına, forum yönetim sürecine yardımcı olmaya çalışan, bozadi.
Go to Top of Page

Tgur

1154 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  13:19:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi dostumuzun bu son önerisini şiddetle destekliyorum ,

En son cümlenizi de ,yani yardımcı olmanızı da destekliyor ,bilgisayar acemisi olduğumdan teknik dışında yapacağımız yardımlar hakkında lütfen haberdar ediniz,bekliyorum.

Edited by - Tgur on 10/11/2010 13:22:10
Go to Top of Page

promıse

25 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  13:37:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bütün karmaşaya rağmen anlamışsınız.!!!
bizim gibi yeni sindirmeye çalışanlara yazık oluyor kafamız karışıyor diyesim geldi
biri bana gülecek yine :)
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  13:58:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi, alemtaç, tgur, masterphidias ve benim yazdıklarımıza yukarıdan baktığımda gördüm ki burada herkes sadece bilgi için bulunuyor.(*) bir şeyin tarafında ya da karşısında olmak için değil... ve fanatizm herkesi bu yüzden rahatsız ediyor. bilgiye en kısa yoldan, dolambaçsız ulaşmak, olabildiğince fazla kaynaktan bilgileri elde etmek, böylece kendimiz bir sentez yaparak, bireysel-özgün-tam-bütün sistemimizi oluşturmak, bilgiyle aramızdaki dil-mesafe-hiyerarşi gibi engelleri kaldırmak niyetindeyiz. düşüncelerimizin, sistemleri algılayış biçimlerimizin farklı olması bizi hiç rahatsız etmiyor aksine bunun zenginleştirici ve olması gereken olduğunu düşünüyoruz. birisinin bir kanalla frekansı daha iyi tutar, diğeriyle tutmaz, bu kişinin özgür seçimidir. buradaki kritiklerin yapıcı olduğunu ve bilgiye doymayan, bulduğuyla asla yetinmeyen insanlar tarafından yapıldığını lütfen göz önünde bulundurunuz.

(*)bilerek ve haddim olmayarak çoğunluk adına konuştum. farklılıklarımızın değil ortaklıklarımızın neler olduğunu bilirsek birbirimize daha fazla katkımız olur düşüncesindeyim. bu tartışma vesilesiyle ortak noktaların altının çizilmesinde sonsuz fayda görüyorum. sinerjiyi artırır.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  14:12:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili erica, "burada herkes bilgi için bulunuyor" da, pek çok kişinin olumsuz eleştirisine neden olan bir bilgi dizisini bu ortamda tek taraflı olarak bastırmak, bu konuda getirilen eleştiriyi umursamamak, sağlıklı, temiz bilgilere ve farkındalığa erişim çabamıza fayda değil, zarar getirir.

bh varlığı değiliz ki hiç birimiz henüz, sınırsız sevgi ve şefkat tv gibi yayın yapalım, öyle değil mi? kendi kh'liklerimizi azaltma çabası yeterince ağır bir yük. kendisini mutlak bh ilan eden ama burada henüz hiçbir forum üyesi tarafından öyle algılanmayan bir kaynağın bu ortama kendini yayma çabası ve sergilediği duyarsızlık, uğraşmamız gereken mevcut kh yüklerimize yenilerini eklemekten başka ne işe yarar?
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  14:21:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bu arkadaşlar kendilerini mutlak doğru bilginin, pozitifliğin 'temsilcisi' gibi sunmaya kalkmak yerine, bizimle ortak paydalarını araştırıp onlar üzerinden bizimle işbirliği yapmaya, ortak dertlerimizin çözümü konusunda dayanışmaya çaba gösterseler, başımız üzerine! kabul ettikleri bilgilerin olası yanlış yönlerine de hoşgörü payımız çok daha yüksek olurdu. ama kendisini bu kadar doğru, bu kadar iyi ilan eden bir kaynağın bu kadar basit konularda negatif tutumlar sergilemesi, hiç de iddia ettikleri kadar doğru veya pozitif olmadıkları fikrini getiriyor insanın aklına, öyle değil mi? veya getirmeli! bunun anlamlarını düşün derim. bir ortamda bekleyebilecekleri tevazu, o ortamda ve ortamdakilere karşı sergiledikleri tevazudan fazla olmamalı.

veya itiraf etmeliler: "evet, biz o kadar da pozitif değiliz. ama şu falanca falanca bilgilerin pozitif kaynaklı olduğunu düşünüyoruz, şu yüzden böyle düşünüyoruz ve bu yolla kendimizi giderek pozitifleştirmek ve bu konuda sizinle de işbirliği yapmak istiyoruz" diye. kendini pozitif ilan etmeyen bireylerin pozitifliğini yargılamaya kalkmam, ama kendini pozitif ilan eden ve bilincime hitap eden bireylerin gerçekten pozitif olup olmadıklarını tespit ve ifşa çabası beni birinci dereceden ilgilendirir ve kendi çapımda elimden geleni yaparım bunun için, bir üye ve şu an için bir yönetim yardımcısı olarak. eleştirilere de sonuna kadar açığım.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  14:35:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ve evet, ben pozitif bir varlık/birey değilim! hiç birimiz de değiliz. var mı iddia eden 'pozitif varlık' olduğunu? inceleyelim! analiz edelim, gerçekten, "pozitif" mi? var mı aramızda "pozitifliğini" test ettirmek isteyen? "pozitif varlık"ın (%51 pozitif olmanın) ne anlama geldiğini biliyor muyuz gerçekten?

pozitif olmaya niyet ediyorum, eğilimimin o yönde olduğunu düşünüyorum ama bunun ne kadar süreceğinden hiç emin değilim. ve o zamana kadar, pozitifliğimi arttırmaya çalıştığını iddia eden kaynakların bunu gerçekten yapıp yapmadıkları beni çok, ama çok ilgilendiriyor. çünkü tersini de yapmaya çalışıyor olabilirler! ve eminim bunun için kendilerince çok haklı sebepleri vardır!
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  15:11:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
mevcut bilgi ve kabullerimin değişikliğe kapalı olmadığını söylüyorum. yeni elde edilecek bilgiler, geçmişte çok emin bir şekilde kabul edilen bilgilerin/varsayımların değişmesine neden olabilir. ben şu anda sahip olduğum en iyi bilgilere dayalı olarak hareket ediyorum ve üstelik eleştiri ve analize de açığım. elbette yanlış bildiğim şeyler olabilir (mutlaka var! üstelik doğru bildiklerimin hepsini kullanıyor muyumdur?! kesinlikle hayır!) buyrun bildirin bana. anlatın. konuşalım. işbirliği yapalım. dayanışalım. ama pozitifim deyip de hem benim tarafımdan, hem de algısına, fikrine güvendiğim başka bireyler tarafından öyle algılanmayan kaynaklar/bireyler tehlike (veya lüzumsuz risk) çanları çalıyor benim zihnimde niyeyse?!
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  16:10:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili Tgur, aynı fikirde olmamıza çok sevindim. marjinal bir tip gibi kalmak istemiyorum ortada. :) forum nihai olarak hepimizindir diye düşünüyorum, onu geliştirmek için her birimizin elinden gelen çabayı göstereceğinden eminim! :)
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  16:55:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bende aynı fikirdeyim :)
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  17:28:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
:)
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  18:24:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili bozadi senin tarafından yanlış anlaşılmak benim kaderim oldu :)
ben cihangir derince'ye hitaben yazmıştım ama sen üstüne alınmışsın :)

o zaman kendi adıma ve daha açık yazayım:
* burada sadece bilgi için bulunuyorum.
* bir şeyin tarafında ya da karşısında değilim.
* fanatizmi rahatsız edici buluyorum. körü körünelik, eleştiriye kapalılık konudan uzaklaşmam için geçerli bir neden.
* bilgiye en kısa yoldan ulaşmak isterim. mümkünse basit ve sade bir dili olsun ve kolayca ulaşabileceğim noktada olsun. anlamak için birilerine ihtiyaç duymamalıyım. okuyunca anlamalıyım. bir üstad, bir efendi, bir mürşid bağımlılığı veya sadakatine yer olmamalı. bunu zayıf halka olarak görüyorum. konunun uzmanları olabilir, başvurulabilir ama bunlar olmadan da anlaşılabilen-ulaşılabilen bir bilgi sistemi yaratılmalı.
* olabildiğince fazla kaynaktan faydalanmak isterim. böylece kendi sentezimi yapabilirim. bilgi o zaman benim malım olur, içselleşir, dna'ma geçer.
* bütün, beni ikna etmesi yeterli olan, eklektik, sürekli iyileşen, dinamik ve bana ait "olan"ın peşindeyim. bu bana ait olan şeyde başkalarından parçalar olacaktır. bir adı, kitlesi olmak zorunda değil.
* başkalarının farklı inanca sahip olması beni rahatsız etmiyor. bunun zenginleştirici ve olması gereken olduğunu düşünüyorum. bireysellik ve özgür irade bu çeşitlilik için var. herkesin aynı şekilde ibadet etmesi, kitlesel inanç sistemleri ise bu yasayla çelişiyor. cemaat, aidiyet kavramları insanları çekiyor sanıyorum.
* burada cihangir derince'ye yapılan kritiklerin yapıcı olduğuna ve bilgiye doymayan, bulduğuyla asla yetinmeyen insanlar tarafından yapıldığına inanıyorum. ve nasıl cevap verileceğini merakla bekliyorum. bir türlü dili sadeleştirmeyi başaramadılar. sanki anlaşılmak istemiyorlar ya da işlerine gelmiyor.
* burada yazan insanlarla farklı düşündüğüm pek çok şey olabilir ama ben ortak noktalarla ilgileniyorum. bu ortak noktalar sinerji yaratır.

neden kendimden bahsetmek zorunda kaldım, lafı neden bu kadar uzattım onu da anlamadım ya neyse... kayıtlara girsin, erica da böyle işte... sadece cihangir derince'nin yazdıklarının bende ufuk açmadığını, oysa ne kadar da bilgiye aç olduğumu yazsam yeterdi.

Edited by - erica arborea on 10/11/2010 18:47:25
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  18:30:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
:) valla bana söylüyosun sandım sevgili erica. şimdiye kadar kabul ettiğimden çok daha paranoyağım, bunu giderek daha iyi anlıyorum. daha önce de oluyordu, tırmanıyordu ara ara. ama görmezden gelme eğilimindeyim sanırım. anormalliklerimi teşhis etmeme doğrudan ve dolaylı olarak, sabırla yardımcı olmakta olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim! :)
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  18:32:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Dünya’ nın Durgun Nova halini alması demek, “Quvant altı partiküller” olarak ifadelendirdiğimiz ve madde ötesi oluşlar olan, içerisinde bilgi ve güç barındıran “Porlar” ın titreşiminin değişerek, şu an içinde bulunduğumuz Alfa Boyut’un frekansı olan Hareketli Işıki Aktiflik değil de onun bir üzerindeki Durgun Ateşi Aktiflik vechesini aşikare çıkartması anlamına gelmektedir. "

açıklamanın, açıklanan şeyden daha anlaşılmaz olması güzel olmuş, fıkra gibi :)
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  18:44:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili bozadi anormallik, paranoyaklık demeyelim. gelişmeye açık alanlarınız var diyelim mesela ve o alanları tespit edip geliştirelim.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  19:02:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bilmem ki... bir deneyelim... ama sanki bu konudaki katı eğilimimi kolay kolay bırakamayacakmışım gibi geliyor bana. allah size sabır versin.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,86 saniyede oluşturuldu.