Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kuantum ve Metafizik
 BİR'liğe Uyanış
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

sirera

365 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  23:21:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
beni üzen en çok üzen de şu ki, maya takviminde belirtilen günde bir kısmının geçiş yapacağı diğerlerinin olduğu yerde duracağı söylemi. Bizler bir bütünüz, eğer bir geçiş olacaksa zaten oluyor olan.
Kişiler bir guruya adanmaya, seçilen guru ise egosunu şişirmeye programlanmış gibi. Bunların dengede olanı paha biçilmez değerde ancak aşırısı denge bozucu.
Ve denge bozulduğunda herkes birbirini anlamamaya başlıyor.Buradaki çoğumuz karakter olarak alıngan yapıya sahibiz. Yüksek ego taşıyıcılar olduğumuzu söyleyebilir miyiz bu durumda ? :)
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  23:34:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sevgili sirera, sana da ra bilgileri'ni önemle tavsiye etmek isterim.

bu 2012, hasat, 3. yoğunluk, 4. yoğunluk, mezun olmak veya olmamak konularında harika bir bilgi kaynağı. insan ra'yı dikkatli bir şekilde okuduğunda, bir kısım insanların 4. yoğunluğa geçerken neden diğerlerinin geçemediğini, daha doğrusu "geçmediğini" daha iyi anlıyor ve bunda bir haksızlık, yanlışlık, adaletsizlik olmadığını anlıyor. üstelik görünüşe göre dünya nüfusunun ezici çoğunluğu 4'e "geçmeyecek." çünkü 3. sınıfın derslerini bitirmediler. 3. sınıfın derslerini bitirmeden 4'e geçmenin hiçbir anlamı olmaz.

ve hepimizin "egosu" var, bundan şüphen olmasın derim. "%51 pozitif" olmak, ego sahibi olmayı bırakmak anlamına geliyor zaten anladığım kadarıyla. güzel bir tartışma konusu aslında belki de.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/11/2010 :  23:38:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ha bu arada, sevgili OQAN, evet sanırım kullanıcı hesabını sildim. yani sanırım forumda OQAN adıyla bir kullanıcı hesabı bulunmuyor şu anda. ilk defa böyle bir işlem yapıyorum. ve görebildiğim kadarıyla silme işlemi yapınca, ilgili yazarın yazdığı tüm mesajlar yerinde duruyor, ama mesajın solundaki isim kısmında "n/a" ibaresi görünüyor. ama hesap artık silinmiş durumda anladığım kadarıyla.

hmmm, sanırım "kullanıcı sil" yerine "kullanıcı kilitle" seçeneğini seçsem daha iyi olacaktı. anladığım kadarıyla o zaman isim de görünecekti, sadece hesap kilitlenecekti. neyse bundan sonra öyle yaparız.
Go to Top of Page

Yolcu

25 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  00:41:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Times New Roman" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">Orjinal Mesajı Ekleyen Bozadi

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Times New Roman" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">
"3. boyuttan sonra negatiflik bulunmadığı iddiası ne kadar yanlış ve tehlikeliyse, bu cümlede söylenen şey de o kadar tehlikeli ve saptırıcı bence." bunu neye dayanarak delil olarak kullanabiliyorsunuz?
[/quote]

delil demek yanlış olur, "iddia" diyelim. ra bilgileri, pleiades bilgileri ve kasyopya bilgileri gibi azımsanamaycak oranda hazmettiğimi düşündüğüm kaynaklarda sunulan bilgilere ve şahsi sezgilerime dayalı bir iddia.

taraftarlığın erdemi, erdemsizliği bu terimin ne zaman ne anlamda kullanıldığına bağlı olarak değişebilir.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Times New Roman" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">
Neden herhangi bir kanal bilgisi rahatlıkla kabul görürken bazılaı kabul görülmez.
[/quote]

güzel soru. neden acaba?

Neden fanatikleşmeden tarafsız bir farkındalıkla tüm varolan bilgilerden bilgileri almaya gönül vermiyoruz,bu çok zormu!
[/quote]

diyelim ki benim yaptığım fanatiklik; peki benim tavrımdaki açık fanatikliği tespit etmeye gösterdiğiniz ilgiyi örneğin Cihangir beyin sergilediği örtülü fanatikliği tespit etmek için de gösterir miydiniz sevgili Yolcu? gizli fanatizm, açık olandan çok daha tehlikelidir.

ve üstelik sizin bende fanatiklik olarak algıladığınız şeyi ben fanatiklik olarak görmedim ve bu forumun çeşitli sürekli üyeleri de öyle görmedi. ama niyeyse siz öyle gördünüz ve niyeyse sadece bana eleştiride bulundunuz. siz tarafsız mısınız?

sevgili OQAN'nın tarafsız olduğunu iddia ettiğiniz perspektifi gerçekten de tarafsız mı, yeniden inceleyin. tarafsız bir gözle!

Yaradılış öyle mükemmel ki şeytanı bile sevmek mümkün ama sevgili bozadi bu sizin anladığınız anlamda değil, bu sevmek şeytanın emrine girmek değildir.Onu kendinden ayrı görmemektir.Tanrısallaştıkça bunu hepimiz daha iyi anlayabileceğiz.
[/quote]

yılanı da kendinizden ayrı görmenize gerek yoktur ama ona sarılmanın erdemine dair yorumda bulunma gereği hissetmezsiniz. yakın bir süre içinde etrafınızda yılana, ateşe veya bir caniye sarılabilecek kadar tanrısallaşmış birini gördünüz mü sevgili Yolcu? veya hayatınız boyunca?
[/quote]

Açıkçası hep yerinde saymaya devam etmek zorundamısın bozadi.Birinci yanılgınız Cihangir beyin taraftarı değilim.Yazdıklarından bile hiç anlamadım ama bu onların negatif,sizinde pozitif olduğunuzu göstermez.

İkinci yanılgı diğer boyutlara dair bilgileri bir kaç kanal sunuyor diye bunu nasıl doğru kabul etmeliyim bilemiyorum.Gidip görmediğim,henüz farkına varmadığım bir yer hakkında başkalarının fikirlerini fikirlerim saymak,başkalarının doğrularını kendi doğrularımın yerine geçirmek olurdu.Yada bu kendi gözlerim yerine başkalarının gözleriyle görmeye çalışmak olurdu. Bu pek sağlıklı gelmiyor.Ben kendi deneyimlerime önem vermeyi tercih ederim, herkesin gerçekliği algılayışı birbirinden farklı. Başkalarına değil kendime güvenmeyi tercih ederim aksi yönde güvendiğim yanlışa düşebilir.Başkasının farkındalığı değil kendi farkındalığımı kullanmak doğrudur şahsen. Ha diyorsanızki ben epey bilgeleştim başkalarının bilgileriyle ve içimdeki sezgiyle bir şey diyemem,doğrudur!

Futbol takımı bile tutmam,fanatiklik benden çok uzak. Bütün kanal bilgilerine bakarım,almam gereken neler vardır diye. İnsanları cahil bile olsa dinlerim ama sanırım siz daha aynı frekansta olduğunuz insanlara bile tahammül edemiyorsunuz. Kızgınlığınızı anlıyorum, birileri bana düzeyli bir şekilde eleştirisini yapsa ve bende düzeyli bir karşılık veremeyecek yapıdaysam kendime kızgınlık duyar ve bunu karşımdaki kişiye kızgınlıkla yansıtırım.En başta sevgiyle yaklaşıp Cihangir beyden ve diğerlerinden,sizi aydınlatmalarını istediniz.Ama aynı sabrı,merakı nedense el birliğiyle bir müddet sonra birbirinizin egosunu tetikleyerek sürdüremediniz. Sadece sizlermi doğruyu görebiliyorsunuz,ben sizden yana bir ifade kullanmadığım içinmi birden önyargılı oldum.Caihangir beyin ve OQAN beyin şahsınıza sizin saldırdığınız gibi bir saldırı üslubu kullandıklarını görmedim.Ama size tavsiyem kullandığınız cümlelerin içeriğine ve tarzınıza bir bakın,bunu sizin kendi iyiliğiniz için söylüyorum,ister dikkate alın,ister dikkate almayın.

Henüz yılana sarılacak birini görmedim ama sizin gibi insana sarılmayanlarıda çok gördüm.Yılana sormalı birde,o size sarılılırmıydı peki:)

Edited by - Yolcu on 11/11/2010 00:42:56
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  01:34:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Yolcu; Bu akşam biraz geç geldim ve baştan sona okuyuncaya kadar zaman geçti. Birbirinizin egosunu tetiklediniz sözünüze binaen cevap veriyorum; birkere her yazdığımı kendi adıma yazdım ve düşüncelerim kendime aittir. Diyorum ki; Bir tedrisatın bilincimizde değişiklik meydana getirebilmesi için önce anlaşılır olması gerekir. Ne kadar basitse o kadar bütünlüğe hizmet eder. Ancak bizlerin anlayamadığı bir dildeki bilgilerin, bizlerle paylaşılmaması anlamına geliyor. Bütünün hayrına ve başkalarına hizmet amacından uzaklaşılmış olunuyor ve ısrarla kendi sitelerinden verdikleri linkler benim üzerimde bir baskı oluşturuyor. Sevgili OQAN, ne kadar nazik yazmış olursa olsun, daha ilk yazısının sonuda beni isterseniz forumdan çıkarabilirsiniz diye bitirmiş, demekki amacı çıkarılmak ve ortalığı bulundarmak, Sevgili Bozadi'yi zorlamakmış. Sizinde böyle bir amacınız olduğunu düşünüyorum. Hele, yılana soralım birde size sarılacakmı cümleniz oldukça kaba ve Bozadi'nin kimseye böyle hitap ettiğini duymadım şimdiye kadar. Neyse bana gelelim, her türlü bilgiye saygıyla yaklaşırım ve her türlü bilginin insana hizmet ettiğine inanırım. Bu konuda sizden farklı düşünmüyorum, bende tüm kanal bilgilerine bakarım ve anladığım, aklımın aldığı kadarını, süzgecimden geçirerek alırım ancak anlaşılır olduğu sürece. Burada ifade etmeye çalıştığım buydu ve bu anlamda kimseyi etkilediğimi sanmıyorum. Burada ne kişilere nede aktarılmak istenen biligye bir tepki var, tepkim anlatılmak istenin Türkçe olmamasına.
Go to Top of Page

Yolcu

25 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  02:09:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Öyle çok aynı alışkanlığı ediniyorsunuzki herkes saldırgan bir tek sizler mülayim ve saldırıya uğrayan,mağdur olan,şahsı incinen! Neden sürekli saldırıya uğruyorsunuz bir düşünün bakalım belki içinizde bulursunuz. Benim çok kaba olduğumu söylüyorsunuz bu sizin görüşünüz ve iyi niyetiniz.Buraya üç beş kişi geldik(hemen burdanda cihangir beyin müridi olduğumuda düşünebilirsiniz) bütün herkes sevgilerini ve kalplerini açtı ama biz kıymetini bilemedik çok özür dilerim kendi adıma.Ve haklısınız amacımız siz sevgili varlıklara saldırmak vallaha bende şimdi sizden öğrendim neymişiz yada neymişim. Ama tabiki her zaman saldırı kaynağı hep dışarıdan gelir kabul etmeliyim hatta kendi yaşamımdaki pek çok sorunun sorumluluğunu kendi içimden kaynaklandığını red etmeliyim ve suçluyu dışarıda aramalıyım,haklısınız.Çünkü bakıyorum size saldırılar hep dışarıdan gelmekte ne hikmetse. Üstelik sizin kadar benimde burada eşit üyeliğim sözkonusu.Şimdi bizim forumumuz diye ötekileştirmeyiniz lütfen.Yok biz beğenmediğimiz aramızda istemiyoruz diyorsanız sahip olduğunuz yetkiyi kötüye kullanabilirsiniz.Umarım ben körsem gerçeği görmek ve masumiyetinizi idrak etmek şerefine ulaşırım,yok ulaşamazssamda benim için hiiiç endişe etmeyin.

Edited by - Yolcu on 11/11/2010 02:12:54
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  02:28:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şaşırtıyorsunuz beni Sevgili Yolcu :) Saldırıdan bahsettiğim bir cümle yok yukarıda yazdığım yazıda.Hele forumu bizim diye sahiplendiğim bir kelime bile yok. Ben neysem, herkesde odur, o kadar hakka sahibiz :) Kimsenin müridi olduğunuzu da düşünmedim. Kullandığınız cümlelerin hala daha kaba olduğunu söylüyorum. ve bu tarz konuşmalarınıza cevap vermek istemiyorum. İyi geceler.
Go to Top of Page

Yolcu

25 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  02:53:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yazılanlara bütünlükten bakın hanımefendi sözlerinizin nerelere geldiği nasıl anlam kaydığı bütünden bakınca anlaşılıyor :)

"Sevgili OQAN, ne kadar nazik yazmış olursa olsun, daha ilk yazısının sonuda beni isterseniz forumdan çıkarabilirsiniz diye bitirmiş, demekki amacı çıkarılmak ve ortalığı bulundarmak, Sevgili Bozadi'yi zorlamakmış. Sizinde böyle bir amacınız olduğunu düşünüyorum." bu cümlelerden çıkan sonuç ben ve burada tanıdığım QOAN beyin kasıtlı bir eyleme giriştiğimiz yada saldırmaya amaçlıyız iması başka bir anlamımı vardı da ben göremedim yoksa hanımefendi?

Peki nereyi bulandırıyorum?Forumun ortamını bulandırmak yani ben forum ortamında bir tehdit oluşturuyorum söyemlerinizden çıkan anlam bu.Bir yere ait olmayan ancak zarar verebilir değilmi size göre daha doğrusu derinlerde kalmış niyetinize göre. Hani dediniz ya benimde amacım aynıymış QOAN beyle o yüzden de3dim ötekileştirme tutumu hissediliyor niyetinizden.

Her bilgi sadeleşmek zorunda ama bu onların şahsına yönelik ithamda bulunmayı haklı göstermez. Cihangir beyin bilgileri negatifte olabilir pozitifte.En azından anlamadığım noktada kalkıp kıssadan hisse deyip olumsuzu yakıştırmak yakışan bir tutum değildir.Sorun a kanalı b kanalı değil sorun uslupların ve ev sahipliğinin gereğinin yerine getirilemeyişidir.Ben ev sahiplerinden olarak fikrimi beyan edebilirim yüksek müsadenizle:)
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  09:36:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yolcu adlı üyenin dün uzun bir aradan sonra aniden tekrar ortaya çıkıp forum ortamımızın güvenliğiyle ilgili kritik bir konuda beni tek yanlı bir şekilde eleştirmeye başlaması manidardı. sabah kalkıp bir bakıyorum ki daha sonra çok daha ortalık bulandırıcı yorumlar yapmış.

bu şahıs bu forumun bir parçası olmayı hak etmiyor bence. inisiyatifimi kullanarak üyeliğini kilitledim şimdi. ve Cihangir Derince'nin hesabını da. hakkında bu kadar tartışma dönen bir insan çıkıp da iki kelam edemiyor kendi adına. böyle üyelere hiç ihtiyacımız yok bu forumda.

idrnc ve "atlanta"cı öğretiden gelmiş olabilecek diğer forum üyeleriyle ilgili böyle bir yola başvurmaya gerek görmedim henüz. dilerlerse, üyeliklerini hemen kilitleyebilirim. ama bu forumda varolmaya devam etmek istiyorlarsa, artık nelere daha fazla dikkat etmeleri gerektiği konusunda farkındalıklarını arttırmışlardır umarım.
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  15:41:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
kullanılan dilin sadeleşmesini ve böylece sistemi anlayabilmeyi isterdim. hala merak ediyorum hem sistemi, hem de dilin neden böyle olmak zorunda olduğunu...

asıl muhatapların sessiz kalmayı tercih ettikleri ve verdikleri cevapların cevap vermekten ziyade daha çok kafa karıştırdığı bir gerçek. ben de ilk fırsatta "atlanta ra" merkezini ziyaret edip, onları yakından tanımak istiyorum. fakat, kendilerini yazılı olarak ifade etmekte ciddi sorunlarının olduğunu ve bunun bende şüphe yarattığını peşinen söyleyebilirim.

dar alanda kısa paslaşmalar ve lüzumsuz bir gerginlik yaşandı. demek böyle gerekliymiş. herkes kendine düşen dersi alacaktır. ben burada yeni ve kanal bilgileri alanında cahil olduğumdan bu tartışmaların sonucunda kim haklı-kim haksız bir yere varamadım, faydalı bir bilgi edinemedim, olumlu bir enerji almadım.

haklı-haksız da umurumda değil. benim umurumda olan şeyleri, burada bulunma amacımı yukarıda tek tek ve anlaşılır bir dille yazmıştım. "kibar olmak, haklı olmaktan" iyidir ve eleştiriye açık olmamak, egonun hakim olduğu anlamına gelir. sıfır egonun ise insan cinsi için mümkün olmayacağının altını çizmek gerekir. egolarımızla dünyaya geldik, egolarımızla öleceğiz. nefes aldığımız sürece nefsimiz olacak. burada (bu hayatımızda) "onun bizi yönetmesine imkan vermeden, biz onu nasıl yöneteceğiz", bunu öğreniyoruz. mevlana der ki "nefsini aç bırakırsan saldırır, çok doyurursan gaflete düşer (uyur). ne aç, ne tok bırakacaksın." hepimize denge ve metanet diliyorum.

Edited by - erica arborea on 11/11/2010 16:19:24
Go to Top of Page

Tgur

1154 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  17:00:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Evet hepimize denge ,çok yerinde bir öneri,

Bu tip dialog veya trialog/tetralog v.ilh.. uygulamalarında çok geride kalırım .

(bahsi geçen gurup) guruplaşma israrlarında sebep aramak hepimizin konusu ,Bozadi dostumuzun o kadar uğraşısı yanında nezaketle bu arakadaşları ve bilgilerini kabul edip incelemesi ve sonuçları hakkında isabetli yorumlarda bulunması takdire şayan bir husus ,

Diğer kıymetli arkadaşların da..

Neticede bilgi arttırmanın dışında başka maksatların kokusunu alabildik,
Bu da ne olabilir ,

Tam bu noktada, eşimin de şahit olduğu bu guruptan gelen teklif ve bilgilerden anladığımız şey, gurup, dünyada bedenlenmiş kendi frekansındaki insanları toplamak gayretinde ,zira bahsi geçen lisan ve temas ,öğreti cazibesine kapılıp katılım yapanlar bu bilgilenme şeklini katiyen yadırgamıyorlar.
Altınay olarak çalışmalara katılıyorlar ,amaç anlaşıldığı gibi her bilinç kendi frekansına uygun bilgileri benimsiyor ,

Netice olarak ,
Her bilinç kendi sezgisel çekimine göre hareket etsin ve bu yüzden üzülmeye ,tartışmaya gerek yok kanaatime göre, zira biz bilgilenme yolunda yürürken her yeni bilgiye bakma ,anlama zorundayız ..

Go to Top of Page

Tgur

1154 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  17:26:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu arada kendi frekansında olanları toplama konusu da açıklanmaya gerek duyulan bir husus,
Bilginin veriliş tarzı genelde topyekün uygun bir ölçüde olduğunda ,geniş bir populasyonda
rağbet buluyor.Kryon gibi.
Böyle (Cenap beyin gurubu gibi) guruplarla değişik metodları uygulayarak ve bilinç zorlayarak,yeni usuller ortaya koyup bilgiyi maskeler içinde vermek bir nevi şifrelenme ve bu şifreleri çözebilecek bireyleri toplayabilmek,

Bu halde ,her ne olursa olsun bir seleksiyondan bahsetmemek elde olmuyor.

Ancak kasyopya bilgilerinde de bir zorlama olduğu gibi izlense de ,konunun diğer zamanlardaki çeşitli kişilerce araştırılıp çözüme kavuşturulması ,gerekirse ipuçlarının azdan çoğa doğru yavaş yavaş verilmesi, kişileri belirli bilgilerde kilitlenme değil açılıma sevk ediyor ve genele hizmet eden bir bilgilenme kaynağı özelliğini sergiliyor..

Edited by - Tgur on 11/11/2010 17:44:53
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  18:49:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili dostlar; düz bir insanımdır, ne diyorsam odur. Sözlerimin altında okuduğunuzdan başka bir mana yoktur. Sevgili Tgur'un dediği gibi herkez kendine uygun olan frekansı seçer, bu anlamda haklı/haksız diye de bir şey kalmıyor. Aslında çok şey öğrendik, benim öğrendiğim; en düşük frekanstaki kişi ile en yüksek frekanstaki arasında denge kurmak yani yüksek frekanstaki de ben, düşük frekanstaki de ben olduğuna göre öncelikle kendi içimde dengeyi sağlamam gerek. Bunu deyince Sevgili Sirera'ya hak vermeden edemiyorum, madem sen de bensin...ben ve hiç kimsenin kalmasını istemiyorum. Bu nedenle bilgilerin dili anlaşılır o-l-m-a-l-ı-d-ı-r.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  20:07:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ben de başta kendime olmak üzere hepimize sabır, denge ve metanet diliyorum.
Go to Top of Page

masterphidias

67 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  20:53:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Yolcu"nun üslubunun yanlışlığı "yılana sarılmak" gibi bir negatif benzetme yapmasından belli,sözlerinde doğruluk payı varsa bile o benzetme herşeyi alıp götürüyor zaten...Gereksizce saldırgan ve negatif bir tavır olmuş...
kişisel olarak ben insanların düşünceler ve ortaya konulan şeyler yerine kişilerle uğraşmalarından hazzetmiyorum. İçinde bulunduğumuz medyanın pompaladığı bunu temel alan kavgacı mantığın da insanlarımızda yaygın şekilde içselleştiğini düşünüyorum. Bu anlamda Kasyopya mesajları çok haklı öngörüler ve bilgiler sunmuşlardı. İnsanımızda "kişileri" dışarda tutarak sadece bilgiyi isteme ve sorgulama, bilgi edinme isteği pek yok genelde. Genelde kişiyi küçük düşürme, açık yakalama vb var.
Kanalmış, ilhammış vs yollarla bilgi sunma iddiasında olan herkesin aklı başında davranması gerektiğine inanıyorum. Bu muazzam varoluşta öyle sadece bir kişinin sunduğu bilgilerin insanlığı aydınlatması filan sözkonusu olamaz. Bunu yapabilse dinler yapardı onlar bile yapamadılar. Çünkü bu bilgiler sunulurken bir "alıcı" olarak insanın durumunu da "yukarısı"nın dikkate alması gerektiği açıktır. Sevgili Bozadi'ye şunu söylemek isterim, bu Atlanta-Ra öğretisi ile Bilgi Kitabı arasında gerçekten neredeyse %100 benzerlik var, sanırım aynı kaynaklardan geliyorlar.Benzer şekilde "Birlik İlmi"nin sunduğu bilgiler de öyledir.Atlanta-Ra adının bile 25 yıl önce Bilgi Kitabında sıklıkla yeraldığını (birçok yerde bu isim verilmektedir) bu konuda bilgiler verildiğini söylersem sanırım durumu daha iyi ifade etmiş olurum.Her iki öğretiyi de "dilleri sebebiyle" öğrenemediğim için bir bilgileme veya karşılaştırma yapamayacağım, her üç kaynağa ait birer sayfayı internetten temin edip okduğunuzda benzerlik zaten hemen görünecektir. Ama dediğim sebeplerden içerik karşılaştırması yapamayacağım, tam bir kabus olurdu benim için. Kodlamayı "kotlama" yapan bir zihniyeti okumak dahi istemiyorum işin Türkçesi bu.
Bu üç kaynağın dili, ifade biçimleri ve adeta anlaşılmamak için konuşmaları inanılmaz bir ortam benzerliğini de işaret ediyor zaten.
bu konunun dışında, ben kişisel olarak , çok farklı kanallardan verilen ve birbiriyle ilgisizmiş gibi duran bilgiler ilişkilendirildiğinde ortaya çıkan manzaranın karşısında büyüleniyorum. Konuyla direkt ilgisi olmasa da birşey söylemek istiyorum. Kişisel olarak beni en çok zorlayan şeylerden biri,Amerikan kaynaklı yeni çağ bilgileri ve mesajlarının yanında veya karşısında, İslami celselerdeki yoğun "güç ve zorlama etkisidir", itiraf ediyorum ki İslami kanal bilgileri vs yollarla sunulan mesajlarda bana göre korku yaratan ve "ezici bir gücüz" imajı veren şeyler var.Kryon, Ra,Hathorlar,Sananda,Playedes vs kaynaklarda sevgi ve pozitif enerji buluyorum, ama İslami kanallarda yoğun bir korku unsuru görüyorum.Doğrusu bu benim düşüncelerimi altüst ediyor. Büyük bir sorun bu benim için.
Go to Top of Page

erica arborea

83 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/11/2010 :  21:22:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
mürşidin müridine uyguladığı çeşitli testler olurmuş. bunlar, mürşidine göre, ekolüne göre değişirmiş. belki burada da böyle bir şey var sevgili tgur, haklı olabilirsin. dil sınavını geçebilen okula kaydoluyor ve geçebilenler olduğu gibi, geçemeyenler de var. şifreleme, perdeleme, seleksiyon, sırları kamuyla paylaşmama, işi hakikat olan bütün ekollerin zorunda kaldıkları şey. hem kendilerini korumak için (çünkü tabu yıkıyorlar), hem de seviyeye göre hizmet vermek için... kuran 4 katmandan oluşuyor örneğin, herkes seviyesine göre algılıyor. nasreddin hoca kimine göre komik-kurnaz bir adam, kimine göre bir mürşid. cenap bey kimine göre çılgın, kimine göre üstad... mutlaka bir hususiyeti var ama şimdilik çözemedim. mukayese yapabilen arkadaşlar bugüne kadar söylenenlerden başka, yeni bir şey söylemiyor diyorlar. muhtemelen burayı okuyorlar. "dünyada bedenlenmiş kendi frekansındaki insanları toplamak gayretinde" (ref: tgur) iseler ben onlardan değilim. böylece kendimle ilgili bir şey daha öğrenmiş oldum, ne olmadığımı... sıradan bir faniyim. ama eğer kitleler onları anlasın istiyorlarsa kendilerini ifade etme sorunları var ve bunu mutlaka çözmeliler.

Edited by - erica arborea on 11/11/2010 23:09:12
Go to Top of Page

Tgur

1154 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/11/2010 :  13:28:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

"dünyada bedenlenmiş kendi frekansındaki insanları toplamak gayretinde" ifadesini ameliyat masasına yatırmam lazım ,
Bu neden gereklidir ,

Aklıma çeşitli kanal bilgilerinden bh ve kh nın üst yoğunluklar dahil süregelen savaşı geldi,topla tüfekle yapılan bir savaş değil bu, bilim kurgu yayınlarındaki üstün lizer v.s silahlarla yapılan savaş da değil , ama bir savaş,

Frekansların uygun olanların bir arada toplanması ,bir gurup olmaları ,özel bir kitlemsi tümör gibi varoluşun içinde ayrılığı alabildiğine sergileyen görünüm arzediyor,

Oysa konumuz , ortaya dökülen bilgilerin tümünde (maskeli,şifreli veya apaçık) birliğe gidişi ,olan biteni tek ölçüde kabul edişi ,sevmeyi ,bir başkayı kendi gibi görmeyi öngören bilgileri anlama ve kendimize adapte edebilme üzerinde ,

İşte bahsi geçen savaş ,bu kitleleşip üst yoğunluk hasletleri ile kuşanıp, özellikle üçüncü yoğunluk yaşantısındaki varlıklar üzerinde hükmetme isteyen kadrolarla (kh), birlik yolunda olup kısaca (bh)
dediğimiz arasında olan bir savaş ,

Kh gurubu ,kendi kadrolarının çoğalması ve bu yolla hükmetme olgusunu pekiştirecek,genişletecek potansiyel yaratmak için bu şifrelenme ve özel çalışmaları devreye almaktadır ,frekansı tutturan kalacak, diğerleri terk edecek , çalışmalarının özü içine girerseniz müeyyideler ve zorlamalar olduğunu apaçık görürsünüz ,

Sözün açıkçası , hazırlanan bu gurup ,öğretmen kimliği ile öğrenci adı altında hükmedeceği ve kök noktalarında kala kalmış varlık guruplarının yaratılması ,yönetilmesi maksadını sürdüren bir plan
uygulaması gibi gözükmektedir..

Bh nin bu savaşta rolü ise masumanedir ,
Sadece bilgiyi açık ,apaçık verebilmek için yollar aramak ,bilgiye ilgi duyurmak için varlık bilincine en kolay, zahmetsiz usüller bulmak ve bunların uygulanmasına mani olmaya çalışan bahsi geçen kh guruplarının emellerini açığa çıkaracak faaliyet için de yine bilgilendirme silahını kullanmak..

Görüldüğü gibi bu savaşta rolün büyük kısmı ,gayret gösterecek veya göstermeyip takılı bilgi ile sınırlanmış ve korkutulmuş bir bilinçle boyun eğecek, insana düşmektedir ..

Go to Top of Page

Tiversonus

3343 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/11/2010 :  18:44:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İstistasız tüm okuyan dostlara (yazımı) Merrhabalar,

Hızlanan kozmoz, aetan güneş aktiviteleri ve bu yayınların içerisindeki beşgen ve diğer geometrik yayınlardak kalıp artışları mikro organizmaları ve elbette deinsanları aşırı “yüklemeye” başladı. Bence çpk daha fazla karmaşık bir sürece girdi, insanoğlu. İşte bu neden ile, pozitif 7 negatif demeden kaynaklara bir nefes programı, detokslama, arınma. Bilgi toplama yapılmalı ki duygu kontrolü ve dayanıklılık artabilsin.

Bozadi’nin talepleri oldukça makuldu, ancak pek karşılanacak gibi de gözükmüyor, herşeye rağmen, sitenin beklentileri ile bir uyuşmazlık gözüküyor…Genel olarak ben, “tutmadığım” bilgiler ile en küçük terbiye ya da alaya girmem, belirli bir zamn bence ayırmak ona verilecek değere bir göstergedir…Ben merak ettim, şimdi ikinci sitede beraberiz bu bilgiler ile ama artık ya hala meraka devam edeceğim ya da bırakacağım, her Spiritüaliste de yolu açık olsun diliyorum, bu bir seçim ve gerçeğin ifşaası işi…ve skın bazı okuyucular BH.com sitesinin etkinliğini küçümsemesinler, bu bazı ülkelerde farklı yapılar ile çıkmalıydı ve çıktı, ülkemizde ise farklı çıktı. Kısaca ne derneğe ne de bir yapıya ihtiyacımız yok,izleyenler bileceklerdir. Ha Işık Ailemiz…İşte en büyük gücümüz üst boyut Benliklerimizden kaynaklanıyor…

Sevgili Bozadi nin aldığı kararların arkasındayım, ve foruma üretilen tüm iletileri, matematiksel” bir sistem ile ve zaman, giriş, konu, hür açık fikir, yazılana muhalefet v.b. şeyler ile de takip ediyorum. Herşeye rağmen, fikri hür ve vicdanı hür bir yapıdayım, “Ben Ben’im”, en azından buna sahibiz, forum yönetimi olarak…

Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/11/2010 :  20:15:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çok sevindim desteğin için sevgili Tiversonus, teşekkür ederim! :)

forumda daha fazla işbirliği için benimle paylaştığın yetkini kullanmada her ne kadar aşırı pişmanlık duyacağım birşey yaptığımı düşünmesem de, en ideal şekilde davranmamış olabilirim de tabi ki.

kendimi her konuda çok haklı görmüyorum kesinlikle. (tamam, var belki öyle bir-iki parçam ara sıra etkinleşen :))) giderek dengelenme doğrultusundaki niyetimden birşey kaybetmiş değilim.

forumla bağlantısı kesilen şahısları kendimden ayrı görmüyorum nihai olarak. sadece şu tartışma sürecinde ortam sanki yeterince gergin değilmiş gibi, tarafsızlık görüntüsü altında bana tek taraflı yüklenme tercihinde bulundular nedense. hem tartışılan şeyler hakkında bilgi sahibi değiller, hem tartışmanın karşı tarafının tavırlarındaki ciddi problemleri görmeye eğilimleri yok, hem de bana tek taraflı yüklenmekten sakınmıyorlar. takdir edilecek bir cesaret. ama yeterince bilgiyle ve şefkatle donanmamış bir cesaretti ve dolayısıyla cesaretten ziyade bir 'cüret'ti ve karşılarındaki şahsın da cüret konusunda onlardan aşağı kalır bir yanı olmadığını şimdiye kadar sezmiş olmalıydılar. en sempatik zamanımda değildim. o anda sahip olduğum yetkiyi o şekilde kullanmış olmaktan pişman da değilim. kendilerini daha rahat hissedecekleri ortamlar bulmalarını dilerim.

bu ortam üzerinde gösterdiğimiz ağ çalışması çabalarıyla ruhsal/varlıksal uyanışımız giderek güçlensin. yüksek benliklerimizden daha fazla yardım isteyelim ve daha fazla yardım bulalım.
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/11/2010 :  23:02:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"bu ortam üzerinde gösterdiğimiz ağ çalışması çabalarıyla ruhsal/varlıksal uyanışımız giderek güçlensin. yüksek benliklerimizden daha fazla yardım isteyelim ve daha fazla yardım bulalım." Benim dileğimde aynı Sevgili Bozadi.

Sevgili Tiversonus, yazılarını görmek ne güzel :) Şifa dileklerimi gönderiyorum, sevgiler.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,58 saniyede oluşturuldu.