Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 ÜYELİK İŞLEMLERİ VE DUYURULAR
 Duyurular
 chat odası
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 2

lalande

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  00:21:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım..Yanlış yerse affola:)
Sitenizi ve paylaşımlarınızı zevkle okuyorum çok teşekkür ediyorum emeklerinize.
Sizleri aşağıda vereceğim adrese dostça bilgi paylaşımı ve güzel sohbetler edebileceğimizi düşünerek davet etmek istiyorum.Ben ve iki arkadaşım daha gelmenizi sevgiyle talep ediyoruz efem

Odanın adı sistem;
group1272252@groupsim.com

BİZDEN UZAK OLMAYAN BİR DENİZ VAR... GÖRÜNMEZ AMA GİZLENMİŞ DEĞİL.

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  00:50:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ben de sizi ve arkadaşlarınızı dostça bilgi/görüş paylaşımı için bu "açık" forum ortamına davet etmek isterim sevgili lalande.

örtülü/bilinçsizce suistimallere giren birkaç kullanıcıya karşı kısmi forum idare yetkimle aldığım sert inisiyatifler, bu ortamda paylaşımda bulunma konusunda gözünüzü korkutmamıştır umarım. genellenmemesini rica ederim.

hayatla, gerçeklerle, spiritüaliteyle ilgili algı, bilgi, inanç ve görüşlerinizi burada da paylaşmak istemez misiniz? bu foruma üye olanların bu amaçla üye olmalarına niyet ediyoruz.

yeni üye olmak isteyeceklere yönelik de bir bilgi notu olsun bu. hatta bunu forum üyelik prosedürleri sayfasına da eklesek iyi olur sanırım.
Go to Top of Page

lalande

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  01:19:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tabiki onun için burdayım zaten sayın bozadi..samimiyetle ve sevgiyle...amacım msn de kahvemizi yudumlarken iki sohbet etmek bilgi amaçlı,dostça..ama bu teklifim rahatsızlık verdiyse silebilirsiniz efem mesajı

Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  17:11:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
geciktim yanıtta, kusura bakmayın sevgili lalande.

yo, sohbet odası teklifinizden çok rahatsız olmadım, ama henüz bu forumda kendinizi tanıtmadan, görüşlerinizi, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmaya başlamadan, forum kullanıcıları ve takipçilerini başka ve kapalı bir sohbet ortamına çağırmanız birazcık tuhaf oldu sanki.

neden böyle birşey yapmak istediniz, paylaşmak ister misiniz? yani, örneğin burada tartışılamayacağını/konuşulamayacağını düşündüğünüz hususlar mı var? yanlış anlamayın, gerçekten sadece bir sohbet konusu açmaya çalışıyorum. :) o tür bir özel sohbet ortamına karşı da değilim ama gereklilik durumuyla ilgili bilgilenmek istiyor insan. ve ciddi bir aciliyet veya önem sezilmedikçe, potansiyel bir katılımcı olarak önce biraz bilgilenip sonra iştirak etmek iyi olurdu örneğin benim açımdan.

sizi, arkadaşlarınızı, görüş-düşüncelerinizi (paylaşmak istediğiniz ölçüde) tanımayı çok isterim ve bunun herkese açık bir ortamda olmasında bir sakınca görmediğim gibi büyük faydalar görüyorum. elbette yeri gelir, bazı şeylerin özel olarak konuşulması gerekir. işte, yeri mi, değil mi, onu anlamaya çalışıyorum. bunun için de burada sizden birşeyler duymak iyi olurdu
Go to Top of Page

lalande

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  19:11:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Valla haklısınız sevgili bozadi..en azından bir fikrinizi alabilirdim ama arkadaşım fulya oda açtım diyince bende paldır küldür o heyecanla sizleri davet etmek istedim.Art niyetim olmaksızın yaptım bu hareketi.Sebepse bu forumu sevmem ve sizler gibi başkalarına hizmet anlayışı içinde olan ayrıca benim bakış açıma çok yakın kişileri tanımak istememdi..Ve evet kendimi tanıtmadım bile..ben izmirden serap efem
Mesajımı silmediğiniz içinde çok teşekkürler

Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2010 :  19:43:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ne diyelim, umarım arkadaşınızın isteği yerini bulur :)
Go to Top of Page

kerra

2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  00:06:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
MERHABA :SİZE BİR BİLGİ VERMEK İSTİYORUM,MAALESEF ARKADAŞIMIZ Tiversonus'U DÜN YANİ 13 ARALIK GÜNÜ SAAT 22:00 DE KAYBETTİK,BUGÜN TOPRAĞA VERDİK.
ÇOK ÜZGÜNÜM....
Go to Top of Page

kerra

2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  00:14:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
BU CÜMLELERİ OKUYOR OLSA EMİNİM BANA,ÇOK FARKLIBİR AÇIKLAMA YAPARDI.O ÖLÜMÜN BİR KAYBOLUŞ OLMADIĞINI VE FARKLI BİR BOYUTA GEÇİLDİĞİNİ SÖYLERDİ.BEN O NA İNANIYORUM.BEDENİNİN BU DÜNYADA KALDIĞINA FAKAT KENDİSİNİN,YANİ ENERJİSİNİN VARLIĞININ DEVAM ETTİĞİNE İNANIYORUM.ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM.
Go to Top of Page

masterphidias

67 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  00:30:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne? Tiversonus'u kayıp mı ettik? İnanamıyorum ya... Hepimizin başı sağolsun...Ruhu şad olsun... Eminim üstat, Tanrı'nın ışığında ve acının-mutsuzluk ve çilelerin olmadığı ölümsüzlük aleminde tüm sorularına cevap bulmuştur;şimdi tamamen huzur ve ışıkla doludur. Sevgili Tiversonus, seni buradan Tek ve Sonsuz Yaradan'ın sonsuz sevgisi ve ışığı ile selamlıyorum dostum. Hiç kuşkum yok ki, Allah'ın rahmeti senin üzerindedir.

Edited by - masterphidias on 15/12/2010 00:34:45
Go to Top of Page

suna

5 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  09:58:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Selamlar uzun süredir burda ki yazıları okuyordum. tiversonos... kardeşimizin ölümüne üzüldüm.hepimizin başı sagolsun..ALLAH RAHMET EYLESİN. IŞIGI BOL OLSUN...
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  10:45:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
az önce açtım bilgisayarı ve forum sayfasını, ve okuduğum şey karşısında çok tuhaf bir durumdayım. bu haberden şüphe etmek istiyorum ama kerra adlı forum üyesi Tiversonus'un bir akrabası veya arkadaşı olmasa, kalkıp böyle birşey söylemeye cesaret edemezdi sanırım. ve şimdiye kadar Tiversonus'un hiçbir yakınıyla da bağlantım yoktu. haber doğruysa, böyle bir haberi alamamamız benim için özellikle çok daha yaralayıcı ve trajik olurdu.

ve yine, eğer bu haber doğruysa, eğer Tiversonus gerçekten bu enkarnasyonunu sonlandırdıysa, hatırlamak gerekir ki ayrılık diye birşey yok. daima birlikteyiz. daima yanyanayız, cancanayız. daima biriz.
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  11:37:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Ben de yeni açtım şoktayız,yakınımda akrabası vardı ona tel ettim ,şimdi arıyorum ,pazar konuştuk
iyiyidi dedi ,haber alınca ilavelerim olur
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  11:39:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Maalesef doğruymuş..
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:09:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tiversonus'la özelden de birebir bağlantı kurmuş olduğunuzu unutmuştum sevgili Tgur. ve iyi ki de kurmuşsunuz.

duygularım, düşüncelerim onunla.
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:19:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
böyle bir olayda geleneksel 3. yoğunluk tepkilerine, ayrılık/kopma psikolojisine girmek istemiyorum, girmeyeceğim de. hepimiz 3. yoğunluk dezenkarnasyon süreçlerini defalarca tattık. ayrılık diye birşeyin olmadığını bilmemiz gerekiyor. ölüm diye birşey yok. bu sadece bir mola, dinlenme, gözden geçirme, değerlendirme süreci.
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:39:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Talkım, salkım hadisesinde, sonuçta şunları dilimden dökmeden duramıyacağım,

Üzülmüyor muyuz ,tabiki acı sonsuz ,ve bu arkadaşımızın yapacağı çok şeyler vardı ,hem kendine hem etrafına verdiği ışığın kararmasına üzüldüm ,
Bir ara bu dostumuzu rüyamda görmüştüm ,kucağında bir bebek vardı , apartman çatısında idik,bebeği bana verdi ve kendini aparmanın bu son katından aşağıya attı ,yere çakıldı ,paramaparça olduğunu sanarken yattığı yerden doğruldu ve yürüyerek yoluna devam etti..
O zaman yorum yapamamıştım halen de yorumsuzum ,ancak elindeki bebeği bana verişi sanki bu sitenin emaneti gibi geliyor ,yalnız teknolojik, özellikle bilgisayar bilgisizliğim bu işin imkansızlığını ortaya çıkarıyor neyse bu konu üzerinde zaten Bozadi dostumuza güveniyoruz ve bu konuyu da şimdi konuşmak ta yersiz,

Bir oluşa bin yorum çerçevesinde üzüntüyü dengelemeye çalışalım ve o bildiğimiz dediğimiz öte alem hakkında bildiklerimizi hatıra getirerek kendimizi yoklayalım ,
üzüntü bu yoğunluktan kaybettiğimiz çok kıymetli dostumuz hakkında sevince dönüşebiliyor mu ,
Gerçeğin o bizden uzak sanıp bir türlü zihnimize yerleştiremediğimiz yüksek yoğunluklarındaki oluşların sevinç verici bir ortam halinde olduğunu kabul edebiliyor muyuz,
Bence sevinç verici, hatta son zamanlarda dostumuzun arada bir seslenebildiği zamanlarda söylediklerini hatırlarsak ,mutlu ve huzur dolu bir duygu halindeyim diyordu ,

Edited by - Tgur on 15/12/2010 12:42:59
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:49:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu noktada bir problem oluşuyor,göçüş hadisesi çok çok yakınlarımıza (şimdi olduğu gibi)geldiğinde gerçekten üzüntüyü dağıtabilecek miyiz ,bunu başarabilecek miyiz..

Biraz zor..

İşte bütün bilgi yoğunluğunda zihnimizde olanları devreye sokup bunu yapabilecek miyiz..

Meselenin özü bu ,vicdan ,oluş ve bilgi üçgenini kurup onun altına sığınabilecek miyiz..

Edited by - Tgur on 15/12/2010 12:50:14
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:54:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Bozadi, Tiversonus ile özel karşılaşmam yok ,ve özel diğer iletişim yollarını da kullanmadık ,yalnız yakınımda bir akrabası daha doğrusu bir hısımı oluştu ,onunla arada bir haberleşiyor idik ,yani sizlerden farklı değil.

Edited by - Tgur on 15/12/2010 12:54:45
Go to Top of Page

Tgur

1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  12:58:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ancak,
bir iletişim yolu ile dahi olsa böyle bağlılıkların oluşması ,bahsi geçen bir enerji döngüsünün bireysellikleri nasıl bir ortak koordinata oturtuyor ve en yakın akraba dediklerimizden de öte duygu hallerine sokabiliyor ,görülüyor..

Bu arada hala yazım işini düzeltemediğimin de farkındasınız.

Edited by - Tgur on 15/12/2010 13:08:41
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  13:35:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Tiversonus; yolun açık ve ışık olsun.
Go to Top of Page

sirera

387 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  14:22:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
mutlu ve huzur dolu bir duygu içinde olduğunu söylemesi vedaymış demek ki. Yakınlarına sabır diliyorum. Sonsuz yaratanın sevgi, ışığı ve rahmeti ile sonsuz huzur içinde olsun sevgili tiversonus.
Go to Top of Page

Rekalis

46 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  15:57:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne zamandır birşeyler yazmak istemiyurum. Olumsuz haller içerisindeydim. Hala daha öyleyim. Sanki etrafımda bir kalkan var ve dışarı çıkamıyorum. O çıktı ama. Kurtuldu bence. Bu derece çürümüş ve çamurlaşmış bir toplumun içine kendimisi iyi adapte edip sağlıklı olduğumuzu sanıyoruz. ÇÜRÜYORUZ. Bu olumsuzluklardan kurtuldu bir süreliğinede olsa. Onu şahsen tanımıyorum ama bence Dünya'ya tekrar gelecektir. Pes etmeden yine bu hali deneyimleyecektir. Hiçbir zaman onun kadar cesur olamıyacağım. Umarım bir halde ve şekilde onunla bizzat tanışırım.
Işığın içinde yüz Tiversonus
Yazıların Bende...

"Doğduğun zamanı hatırla, sen ağlarken herkes sevinçle gülüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde. Sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, şefkatli, bağışlayıcı ol. Eninde sonunda bütün servetin yine sensin. Görmeye çalış ki, bütün pisliğine ve kalleşliğine karşın bu dünya yine de insanoğlunun biricik, güzel mekanıdır."
Go to Top of Page

Süvari

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  18:27:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
:(...............
Go to Top of Page

lalande

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  21:00:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şu an öyle şaşkınım ki..............ekrana bakakaldım..........
Yeni bir üye olmama rağmen sevgili Tiversonus u burada yazılarını çok sevmiştim.Hatta gelmesini bekliyordum..çok üzüldüm...ama belkide ben yersiz üzülüyorum,belkide o sonsuzlukta ışık içinde kimbilir..güle güle Tiversonus mekanın cennet olsun:(

Go to Top of Page

masterphidias

67 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2010 :  21:56:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
keşke bu ekteki bilgi bana bugün değil de daha önce gelmiş olsaydı...ama eminim ki bunda da bir hayır vardır... tüm önyargılarımızın kırılması dileğiyle bilgiyi sizlere iletiyorum, lütfen yazıyı okuyup videoyu seyredin dostlar.

Tumor 3 dakika icinde yok oluyor

GREGG BRADEN

http://www.youtube.com/watch?v=ufVjdvRw4LM

Kalbimizde bir hisse sahip oldugumuz zaman, bedenlerimizin icinde elektrik ve manyetik dalgalar yaratiriz ve bu dalgalar bedenlerimizin otesine, etrafimizdaki dunyaya uzanir. Ilginc olan sey, arastirmalar bu dalgalarin kalbimizin fiziksel olarak bulundugu yerden bir veya iki metre degil, kilometrelerce uzaga genisledigini gosteriyor. Tam simdi bu odanin, binanin otesinde etkisi var, bu dunyanin otesinde etkisi var. Kalpte tek bir ortak hissi yaratarak bir arada toplanan insanlar dunyayi degistirebilir. Bizler bilimi anlayincaya kadar bu bir mucizedir, ama bilimi anladiktan sonra bu bir teknoloji haline gelir, guclu bir icsel teknoloji. Bu film Pekin, Cin’de ilac kullanilmayan bir hastanede cekildi. Bu film mesanesinde kanser teshisi konulan bir kadini gosteriyor; 7,5 santim capinda kanser. Batili doktorlar hicbir sey yapamayacaklarini soylemisler. Boylece kadin Cin’deki bir klinige gitmis, bu kliniktekiler farkli sekilde dusunmekteler, kadim bilgelikten gelen bir teknolojiyi kullaniyorlar, bu teknoloji bilim ile ayni. Filmde gorecekleriniz sunlar; uc adet uygulayici var, tam dogru hissi hissetmek icin egitilmis 3 kisi. Bu uc kisi kadinin zaten onceden iyilesmis oldugu hissini yaratiyor. Kadinin bedeninin icine bakacagiz. Sonogram vasitasiyla onun bedeninin icine bakabiliyoruz ve 3 dakika icinde kadinin kanserinin yok oldugunu izleyebiliyoruz. Uygulayicilarin soyledikleri dilin huzurunda.

Kadin uyanik, bilinci yerinde, narkoz yok ve kadin bu isleme inaniyor, olacak olan seye inaniyor. Ve kendi bedenlerinde kadinin onceden iyilesmis oldugunun dogru hissini yaratmak icin egitimli 3 uygulayici var. Ve bilgisayar ekraninda 2 resim gorecegiz. Resmin biri sifadan once alinmis resim, digeri gercek zamanda kanserin yok oldugunu gosteren video. Sifa gerceklesirken uygulayicilarin tonlama yaptiklarini, bir sozcuk seslendireceklerini goreceksiniz, bu sozcukte herhangi bir sihir olmadigini bilmenizi istiyorum. Herhangi bir sozcuk olabilirdi. Ama bu sozcuk onlarin sectigi bir sozcuk. Onlar icin bu hissi yaratan kelimenin bu oldugunda anlasmislar. Ama bu baska bir sozcuk de olabilirdi. Bunu bilmenizi istiyorum.

Soldaki resim sifadan once cekilmis resim, sagdaki goruntu gercek zamani gosteriyor. Sagdaki goruntude kanser yok oluyor. 2 dakika 40 saniyede yok oluyor.

Batili dusuncesinde, modern bilimde buna mucize deniyor. Cunku onlar duygunun her seyle baglantili oldugunu anlamiyorlar, ve o hisle ilgili dili anlamiyorlar. Bunu anladigimizda artik mucize diye bir sey olmaz, bu bir teknolojidir. Sarkiyi dinleyin. Onlarin kullandiklari sozcuk VAS SA. Bunun anlami zaten gerceklesti demek. Zaten oldu demek. Kalplerinde ve dusuncelerinde sifanin zaten gerceklestigi var. Sifanin gerceklesecegi degil, gerceklesmek uzere oldugu degil, zaten onceden gerceklesmis oldugu. Bu onemlidir. Cunku tartismak uzere oldugumuz enerjinin hissi bir aynadir, anda deneyimledigimiz seyle ilgili hissimizi yansitir. Eger inancimiz sifanin gerceklesmek uzere oldugu ise, ya da mukemmel iliskinin bir gun bize gelecegi ise ya da ilerde bir gun bankada bol paramizin olacagi ise, tasidigimiz his bir gun, bir gun, bir gunu yansitir, cunku bunun ucu aciktir, sonuc yoktur. Bu cok gucludur, cok suptildir, bu his gecmiste degil, gelecekte degil simdiki anda aynalik yapar. Yasamimizda deneyimlemek icin sectigimiz seyi, oncelikle kalbimizde hissetmeliyiz. Onun zaten onceden gerceklesmis oldugunu kalbimizde hissetmeliyiz. Bu, dunyanin o bolgesinde her zaman gerceklesen bir sey, bunu her zaman yapiyorlar. Batili bilim insanlari bunu gordukleri zaman, onlar icin bir anlam ifade etmiyor. Cunku batili bilim insanlari inanclarimizin, hislerimizin ve duygularimizin bedenlerimizin disindaki dunyada etkisi olmadigini soyluyorlar. Bunun dogru olmadigini biliyoruz. Yapilan 3 deney sunlari gosteriyor; 1) Insan DNA’sinin fiziksel dunyada direkt etkisi var. 2) Deneyler insan duygusunun fiziksel dunyayi etkileyen DNA’yi degistirdigini gosteriyor. Bunlar gerceklesiyor, cunku her seyi birbirine baglayan bir alan var. Deneyler Max Planck’in “Matriksinin” deneylerde gordugumuz sonuclari saglayan iletken oldugunu one suruyor.

Tum maddenin bir enerji agi vasitasiyla birbirine bagli oldugu fikri 1800’lerin sonunda populerdi. Cok unlu bir deney var. O zamanlar yaradilis agina eter alani adi verilirdi. 1887’de Michelson/Merley deneyi eterin varligini kanitlamaya tesebbus etti. Deney eter alaninin var olup olmadigini bulmak ile ilgiliydi. Benim fikrime gore, bu iyi bir deneydi. Ancak zayif yorumlandi. 100 yil sonra ABD Hava Kuvvetleri bu deneyi tekrarladi. 1986’da Michelson/Merley deneyi aynen kopyaladi, sonuclari ‘Nature’ dergisinde yayinladi. Bulduklari sey su: Deneyi cok daha iyi, hassas ekipmanlar ile yaptilar. Alanin var oldugu sonucunu elde ettiler. Biz neden bunu bilmiyoruz? Bu tum buyuk gazetelerin bas sayfalarinda, buyuk dergilerin kapaklarinda olmaliydi. CNN haberlerinde olmaliydi. Bu, bilim insanlari icin her seyi degistirir.

(Ceviri: Saffet Guler)

Go to Top of Page

JCA

383 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/12/2010 :  01:59:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Başsağlığı diliyorum. Üzüldüm. Ölüm hepimizin kaderi. O biraz önce gitti sadece o.

Her ne kadar fikir ayrılığına düşsek te yine de sevgimi esirgemekten çekinirim. Zaten son virajdan sonra hepimiz aynı degil miyiz?

Huzur içinde bize bakıyorsun eminim. Ve de gülüyorsun.

Edited by - JCA on 20/02/2016 05:51:44
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 2 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,66 saniyede oluşturuldu.