Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 ÜYELİK İŞLEMLERİ VE DUYURULAR
 Duyurular
 Laura'nin yardima ihtiyaci var!
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni

1112 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/02/2012 :  00:01:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Sayfadaki yazidan anladigim kadariyla Fransadaki saldirila bayagi cogalmis.Hatta bürolarina bile disaridan baskiyla ellerinden almaya calisiyorlarmis.Ve bir sürü mahkeme masraflari ve diger bir sürü saldiridan dolayi zor durumdalarmis.

http://www.sott.net/

Ben kitap siparisi verecegim ve bagis yapacagim .Ilgilenen arkadaslar ister kitap alir, ister bagis yapar,Ister dua eder....

Ey yüce evrensel akil sen Laura'ya Dünyamiza adaleti, dengeyi,gercekleri ve Isigi getirmesine yardimci ol....

Isinin bol gözünüz acik olsun!!!!!

DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO
Kalbiniz temiz,gözünüz acik olsun.

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/02/2012 :  10:56:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet sevgili bigsenfoni. Ben ilk kez 2-3 ay önce fark etmişim sanırım; Fransa'da MIVILUDES isimli bir devlet kuruluşunun SOTT (Signs of the Times) haber grubunu hedef alarak Laura ve Arkadiusz Jadczyk öncülüğünde kurulan Quantum Future Group'a (QFG) karşı şiddetli bir baskı uyguladığını, tüm faaliyetlerini durdurmaya çalıştığını okudum. Bu devlet kuruluşu "tarikatler" tarafından yapılan suistimallere karşı kurulmuş bir mekanizma gibi görünüyor. QFG ve onun haber yayını olan SOTT bir sivil toplum örgütü; tarikat değil. Bilimsellik, araştırma, keşif en önemli dayanakları.

Birkaç gün önce PayPal üzerinden küçük bir bağışta bulundum SOTT ekibine. Konuyu hemen forumumuza taşımak istemedim doğrusu, kimseyi benzer bir şey yapmaya zorluyor gibi olmamak için. Ama madem konu açıldı, konuyla ilgili bilgimizi biraz arttırmanın zamanı geldi demektir. Birkaç gün içinde SOTT'da konuyla ilgili yazılan makalelerden bazı özetler aktarmaya çalışacağım.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

92 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/02/2012 :  14:30:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Benim maddi bir olanağım olmadığı için, ancak manevi desteğimi sunabilirim.Hoş, eğer "Dünyamıza adaletin, dengenin, gerçeklerin ve ışığın getirilmesine" güçleri varsa zaten endişe etmeye lüzum yoktur ve buna da gerek olmayacaktır diye düşünüyorum.Velhasıl manevi desteğimi de, daha önceden kendilerine sunmuştum...

Saygılar.

Edited by - Qui-gon jinn on 21/02/2012 22:14:22
Go to Top of Page

bigsenfoni

1112 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/02/2012 :  21:41:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bence bu SOTT (Signs of the Times)olayi BH yolundaki herkeze büyük bir yardim firsati ve sorumluluk veriyor.Ve bu yolun önde gidenlerine maddi ve manevi destek olmak bizim onur,görevimizdir, diye düsünüyorum.

Yoldas Bozadi bu konuyla ilgili aktarimlarini sabirsizlikla bekliyorum.

Isiginiz bol ''gözünüz acik'' olsun!!!

DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO
Kalbiniz temiz,gözünüz acik olsun.
Go to Top of Page

maskesiz

384 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/02/2012 :  10:21:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Zaman birlik ve aile olma zamanı,ayakta kalma zamanı herkese maddi manevi büyük sorumluluk düşüyor.Herkes başkalarına hizmet etmeli çok geç kalmadan

Sonsuz sevgilerimle....

Sevgi ve ışığın önünde saygıyla eğiliyorum.
Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/02/2012 :  23:15:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Laura konuyla ilgili son makalesinde dünyadaki derin devletin bu yıl bir çeşit global darbe düzenleyeceğini iddia ediyor. Yani kendi ülkemizden aşina olduğumuz faşizan askeri darbelerin global versiyonunun bu yıl gerçekleşmesinin son derece muhtemel olduğunu iddia ediyor gibi görünüyor.

Yeni Dünya Düzeni (New World Order) denen şey bu yıl açıkça insanlığa dayatılabilir yani. Evet, bunca zamandır dünyada faşizan bir egemenlik kurmaya çalışan karanlık güçler planlarından herhangi bir şekilde vazgeçmedikleri gibi, artık planlarının açıkça, tamamen ve tam aktif bir şekilde insanlığa dayatılması aşamasına geldiklerini düşünüyorlar. Muhtemelen geldiler de.

Bu hiç de iyi bir haber değil tabi ki, alışageldiğimiz yaşam düzeni ve beklentiler açısından. Bunun ne kadar gerçekçi bir tehlike olduğuyla yüzleşmemiz gerekiyor. Dünyada halen karanlık güçler egemen. Evet, eninde sonunda aydınlık güçlerin bu gezegende hakim olacaklarına ben yürekten inanıyorum ama o zaman geldiğinde biz veya şu andaki dünya popülasyonunun çoğunluğu orada olacak mı? Durum hiç de öyle görünmüyor.

Açıkça bu gerçekle yüzleşmemiz gerekiyor. Dünya genelinde faşist güçler açıkça baskın ve bu egemenliklerini sadece bu seviyede tutmak isteyeceklerini beklemek ahmaklık olur. Dünya'yı, dünya insanlığını kesin bir şekilde tam kontrolleri altına almak, köleleştirmek istiyorlar. Ve bu yıl buna kalkışacakları ve kalkışmaları durumunda (Laura'ya göre) 2 yıl boyunca bu tam egemenliği (?) sürdürecekleri söyleniyor anladığım kadarıyla. İki yıl sonra ani bir buz çağının (ve/veya komet yağmurlarının) dünyayı sarıp faşist egemenliği sekteye uğratacağı iddia ediliyor. Her halükarda, hem iddia edilen bu global faşist yönetim sırasında, hem de akabindeki afetlerde milyarlarca insanın hayatını kaybetmesinin kesin olduğunu söylüyor Laura (belli ki Kasyopyalılardan da aldığı bilgi ve ipuçlarına dayalı olarak).

Bu senaryo kesin olsun veya olmasın, bu dünyada çok uzun zamandır hakim olan faşist güçlerin hayat koşullarımızın geneli üzerindeki kontrol gücü ve bu kontrolü tam seviyeye çıkarma planları ve bunun yüksek ihtimaliyle yüzleşmemiz gerekiyor. Bu neye yarar, kesin olarak bilemiyorum ama karşılaşabileceğimiz en berbat ihtimallerde bile, ne olduğunu bilmekle bilmemek arasında büyük fark olacaktır.

Laura bu yıl başlayacağını ve 2 yıl boyunca süreceğini iddia ettiği global faşist yönetim sırasında hayata tutunmanın ve ardından da tüm dünyayı etkisi altına alacak bir buz çağına da (ve muhtemel bir göktaşı afetleri dizisine) dayanılması gerekeceğini söylüyor.

Bazı insanlar şöyle bir ima/iddiada bulunuyor: "Böyle bir senaryo iddiasında bulunarak, insanları bu kötü senaryodan kurtarma bahanesiyle insanlardan para toplamaya çalışıyorlar." Elbette dileyen bu şekilde düşünecektir. Ben kimseyi Laura ve ekibine maddi destekte bulunmaya zorlayacak değilim. Kendim küçük bir bağışta bulundum ve imkan dahilinde bulunmaya da devam etmek istiyorum. Laura, makalesine yapılan bir eleştiriye şu cevabı veriyor: "Bağışta bulunun veya bulunmayın, bu olaylar olacak." Bu ihtimalin/gerçeğin gerçekleşmemesini sağlamak için "artık çok geç" olduğunu vurguluyor.

SOTT.net gibi aydınlık için çırpınan ve karanlık güçlerle mücadele halinde olan bir haber portalının maruz kaldığı yasal müdahalelerle baş edebilmek için 400 bin Euro kadar bir para toplamaları gerektiğini hesaplamışlar. Şu ana kadar 70 bin küsür Euro kadar para toplayabilmişler. Yapılmaya çalışılan şeyi henüz tam olarak kestiremiyorum ama görülebildiği kadarıyla, o global faşist müdale geldiği zaman belki bir çeşit mücadele/savaş da başlamış olacak. SOTT.net ve benzer grup/bireylerin varlığının desteklenmesi, savaşta pozitif güçler lehine bir etki yapıyor olacak bir şekilde, anladığım kadarıyla.

Eğer gerçekten öyle birşey olursa, bu nasıl olur, nasıl bir durumla karşı karşıya kalırız, tam olarak bilemiyorum ama gerçekten bir çeşit cehennemle karşı karşıya kalırız. Belki de bunun nasıl birşey olabileceğini anlamak için ülkemizin darbeler geçmişini inceleyip o berbatlıkları global düzeyde ve daha şiddetli bir şekilde hayal etmemiz gerekir. Bunun son derece berbat birşey olacağı açık.

Hani bir Kasyopya celsesinde "Öyle zamanlar gelecek ki, 'Keşke hiç var olmasaymışım' diye düşüneceksiniz bir süre" gibi birşey söylenmişti. Gerçekten öyle bir zamanın eşiğinde olabiliriz gibi görünüyor. Bunu tartışmaya ihtiyacımız var. Dünyada öyle bir düzenin hafif seyreltilmiş bir versiyonu zaten uygulama halinde ve geçmişte bunun son derece ciddileştiği dönemlerin de olduğunu hatırlamak gerekiyor. Kendi ülkemizdeki darbe süreçleri o özel dönemlerin birer örneği. Tüm kirli savaşları düşünün. Dünyada her gün ne kadar kan ve gözyaşı aktığını düşünün. Karanlık güçlerin insanlığın hayatıyla ne kadar kolay oynayabildiğine bakın; dün, bugün ve elbette yarın belki de miktarı giderek tırmandırılacak ve mutlaklaştırılmaya çalışılacak şekilde. Bu gerçekten bir abartı mı, karamsarlık mı? Belki de bizi bekleyen gerçeğin ta kendisi! Tüm bu zorluklar, belalar milyarlarca insanın sonu olacak (en azından dünya gezegeninde). Kalacak nispeten az sayıda insan için ise gaflet uykusundan uyanıp, arınıp asaletine tekrar kavuşması için büyük bir fırsat belki de.

Bu arada Kasyopyalıların ve Laura'nın verdiği (iddia ettiği) ipuçlarına göre, bu süreçlerin başlangıç senaryosunun şöyle olabileceğini düşünüyorum:

Olası bir İran-İsrail savaşında Arap devletleri İsrail'i yer yüzünden siler ve derin dünya devleti de bunu fırsat bilerek "dünyanın yönetimine el koyduğunu" açıklar. Tıpkı kendi ordumuzun karanlık yüzünün geçmişte darbeye zemin hazırlamak için sağcıları-solcuları gaza getirip, silahlandırıp birbirine düşürdüğü, var gücüyle provokasyonlar yapıp yüzlerce-binlerce insanın vahşice katliamını gerçekleştirdiği veya gerçekleştirilmesini azmettirdiği gibi, Orta Doğu'daki büyük bir savaş ve buna paralel başka savaşlar da global askeriyenin dünyanın yönetimine el koyması için gerekli zemini hazırlayabilir. Dünyanın her yerindeki halk hareketlenmelerinin militanca yönleri/unsurları da bu zeminin hazırlanmasına yardımcı oluyor gibi görünüyor.

Global karanlık güçlerin askeri/lojistik/materyal "güçleri" her halükarda genel dünya insanlığınınkinden fazla. Ama özgür iradeyi koruyan üst seviye pozitif güçler de var olduğu için, karanlık güçlerin halkı yaptıklarına bir şekilde "ikna etmeleri" gerekiyor. Tıpkı bizim halkımızın bir zamanlar "askeri darbenin gerekli/iyi birşey olduğuna" bir şekilde ikna olduğu gibi. Yoksa darbeler oldukları kadar başarılı olamazdı.
Go to Top of Page

zer-zivi

159 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/02/2012 :  01:48:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Her insan iyi yada kötü kendi seçimlerinde özgür ve kendi seçimlerinde iyi yada kötü sorumlu. Başkalarının seçimlerinin iyi yada kötü olmasından endişe ettikçe kendi yaşamımıza yahutta toplumsal olarak aynı endişeleri taşıdıkça eş olan durumları çekmekteyiz yaşamımıza.

Kim olursa olsun, kötüde olsa hatta kendisinin kötü oluşunu üzerimizde tatbik etse bile bunu kişisel algılamamalı ve kızgınlık,öfke,nefret,acı,acıma,değersizlik vs gibi duyguların etkisine kapılmamalıyız.Bir kez bunu başardıkmı zaten o insanları sistem bizden uzaklaştırıyor. Belki inanması zor ama bu güne kadar deneyimlediğim tepkisizliğin içinde hep bir direnç gösteren duygu durumlarına tanık oldum. Kendimi kandırmışım,hiç bir şekilde savunmaya (ki savunma bir direncin devam etmesidir) ve saldırıya geçmemek dönüşümü başlatıyor.İçimde kızgınlık,haklılık,haksızlık,utanç,gurur gibi duygular belirdiğinde sistem yani evren benim olmam gereken hale gelmem için katalizörlerini devreye sokuyor. Kah yakınlarımız kah tanımadığımız insanlar aracılığıyla.

Kişi içinde huzuru,içsel barışı,sevgiyi hissettikçe bu otomatik olarak toplumsal bilincede yansımakta.Dışarıda ne olursa olsun hatta kıyamette kopsa,savaşlarda çıksa bizler kendi iç huzurumuzu dengelemekle yükümlüyüz. Faşist dediğimiz yapılarda yaratıcının arzusuyla devinmekte. Herşey olması gerektiği gibi olmakta çünkü herkes tanrı nezdinde seçimleini yaşamakta. İyi ve kötü birbirini dengelemek için var birbirini yok etsin diye varolmadılar ve varedilmediler.

Şimdi şahsıma gelen olumsuz tepkileri daha olumlu bir anlayış ile anlamakta ve ona göre sessiz,savunmasız ve nötür duygularla karşılamaktayım.Bu sanki beni herşeyden özgürleştirmiş gibi.Başkalarından olumsuz tepki görüyor isem bu içimde hala olmakta olan(iyi yada kötü) şeylere direncimin olmasından ötürüdür. Yaradan kötü denilen kişi üzerinden "beni yargılama,red etme kabullen" demek istiyor. Bu kabulleniş illa hatalarında haklısın demek değil ama hatalarında haksızssında demek değil. Çünkü gerek içimizdeki dirençten gerekse karşımızdakinin daha iyi bir yol bilmemesinden ötürü kendisini öyle ifade edişinden başka bir şey değil kötülük. Kimse kötü olmayı istemez ve bizlerde zaman zaman doğruyu bilsekde yinede içimizdeki dirençten ötürü tepki verirken kötü olmayı seçmedikmi!

Bunca kaos ve karmaşa;yaradılışın doğasına uygun titreşimi kavramak ve o tütreşime ulaşmak,bütünleşmek,birleşmek için yaşanmakta.İyi ve kötü,pozitif ve negatif neden var ve onların denetimi kimin elinde diye düşünmekte yarar var.

Edited by - zer-zivi on 26/02/2012 04:12:07
Go to Top of Page

Scyth

1080 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/02/2012 :  10:44:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eğer, nükleer silahlar kullanılırsa; dünya genelinde militarist yapılar güçlenebilir. 11 Eylül saldırılarından sonra Alman Parlemantosu'nun yakınlarına füze rampaları konuşlandırılmıştı. Benzer uygulamalar Birleşik Amerika'da da bazı şehir merkezlerinde uygulandı. Bununla beraber özellikle batı bloğu ülkelerinde kişisel özgürlükler kısıtlandı.

Medya organlarında ,nükleer saldırları izleyen insanlar; aynısının kendi başlarına gelmemesi için; istibtadi yönetimleri tercih edebilirler. Hayatta kalma güdüsü söz konusu olunca; insanların pek azının insan haklarını umursayacağını zannediyorum.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.

Edited by - Scyth on 26/02/2012 10:44:48
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.