Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Buz Çağı Kapıda! İklim Anormallikleri...
 Buz Çağı Kapıda!
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/06/2012 :  11:54:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeşitli Kasyopya celselerinde hakkında bilgi verildiği gibi, dünyada ne zaman bir küresel ısınma tırmanışı olsa, gezegenin doğal mekanizması kısa bir süre içinde bir buzul çağı başlatıyor. İşte, şu anda da dünyada bir buzul çağına doğru ilerleyişle ilgili önemli ipuçları var. Kasyopyalılar 2014 yılında hem 4. yoğunluğun, hem de buzul çağının başlamış olacağını söylüyor. Yani şu an ile 2014 yılı arasındaki süreç sanıldığından çok daha uzun sürebilir insanlık için. Bu başlık altında hızla yaklaşan bir buzul çağı ile ilgili haber ve görüşleri paylaşabiliriz.

22 Şubat 1997 tarihli celseden alıntı:
"21'inci yüzyılda olacak değişimlerden biri buzul çağının önce Avrasya'da, sonra Kuzey Amerika'da ani bir şekilde yeniden başlaması. Buz çağları sanıldığından çok, çok, çok daha hızlı gelişir."

Son yıllarda aşırı soğuklarla ilgili pek çok olay meydana geldi. 2 yıl öncesine ait bir haberle başlamak istiyorum. Çok daha güncel haberlere de yer vereceğim. Ve elbette katılıma açıktır.

2010 tarihli bir haberİngiliz bilim adamlarının iddiası, küresel ısınma teorilerinin tersini söylüyor.İngilizleri destekler nitelikteki görüntüler, bugünlerde, Almanya, Polonya, İngiltere ve yukarıdaki resimlerde olduğu gibi Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa'dan geliyor.


İngiliz bilim adamları, Avrupa ve Kuzey Yarıküre'yi etkileyen sert kış koşullarının 20 veya 30 yıl sürecek bir mini buz çağının başlangıcı olduğunu ileri sürdü.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, İngiltere'nin önde gelen bilim adamlarından ve BM'nin Hükümetlerarası İklim Değişikliği Kurulu üyesi Profesör Mojib Latif ve ekibi, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nda su sıcaklıklarındaki doğal döngüyü analiz ederek bu sonuca ulaştı.

Küresel ısınma teorilerine ve dünyanın 1900'lerden beri insan yapımı sera gazı salımıyla iklim değişikliğine uğradığı görüşlerine tamamiyle ters düşen yeni iddia, araştırmacıların, okyanus sıcaklıklarını, soğuma ve ısınma döngülerinin başladığı yüzeyden yaklaşık bin metre aşağıda ölçmeye dayanan yeni yöntemlerine dayanıyor.

İngiliz bilim adamları, soğuma eğilimi yönündeki bulgularını 2008'de bir makale halinde yayınlamalarının ardından, Eylül'de İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen IPCC konferansında da sundular.

Bilim adamları, raporlarında ABD'nin Colorado eyaletindeki Amerikan Ulusal Kar ve Buz Veri Merkezi'nin, Kuzey Kutbu'nun yazın buz yüzölçümünün 2007'den bu yana yüzde 26 arttığı yönündeki bulgularının da altını çizdiler.

Dionysos


292 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/02/2020 :  17:56:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar sott.net te editlenmiş bir buz çağı haberi var (Haber sonradan sahte ya da bilimsel yeterli veri değil diye editlenmiş)
(İngilizce bilmediğim için yeterince araştıramadım ben)
Artı bir okyanus dip akıntısı değişimi haberi var bugünkü ana panolar da ikisi de

Facebookta soot haberini paylaştım topluluk standatlarına aykırı reytingini düşürür vb bildirimi alıverdim o kadar yani

Facebook yanlış ya da spam olabileceğine dair düzenleme ve edit yapılmış mini buzul çağı haberlerine bile sansür uyguluyor (ya da topluluk standartlarına aykırı bildirimi veriyor). İşin ilginci bu haber bilimsel değil diyen surat tam bir çakal..

Okyanus akıntılarındaki dip değişim haberleri bu habere eşlik ediyor. Komplo bile olsa araştırın derim...

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault

Edited by - Dionysos on 08/02/2020 17:57:08
Go to Top of Page

Dionysos


292 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/02/2020 :  00:41:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar yukarıda ki haberle birlikte Antarika da en sıcak gün yaşandı + 18,3 dereceile birlikte. Bunun dışında 2015 te de bir anomali...

Kaynak gzt

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

Tgur


1251 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/02/2020 :  09:18:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Su döngüsü önemli ,
Evvelce işaret ettiğim bir yorumumu tekrarlıyorum

Dünya neden ısınıyor,
Dünya insanı başka enerji aramadan kolaya kaçtığından dünyanın madde özelliğinde bulunan karbonu kullanıyor , yani bol bol odun kömür,petrol yakıyor ,bu da atmosferdeki karbon dioksit yoğunluğunu arttırıyor ,bu karbon dioksit normal ölçüler dışına çıktığından bir sera örtüsünü atmosfere yayıyor ve gelen güneş ışınları yer yüzüne çarpıp atmosferde dağılma yerine bu kalın örtüye çarpıp kısa devre yapıp tekrar tekrar yeryüzüne çarptığından dünyanın ısınma hadisesi süratleniyor, şu anda bilim adamlarının da ortak olduğu sebep bu,

Gittikçe ısınan dünya özelliği kutuplardaki buzulları kısa zamanda erittiği de şu anda tesbit edilmiş bir gerçek,

Diğer yandan dünya ikliminin normal olduğu dönemlerde denizlerde dolaşan üstte sıcak altta tersine soğuk olan su akıntıları mevcut bunlarda biliniyor,

Bu su akıntıları bir döngü yapıyor ve bu döngüler kutuplardaki buzul soğuğu ile kırılma yaşıyor ,yani bu su döngüsünde üstte sıcak olan su,kutup buzul soğuğu ile dönüp alta gidip soğuk su akıntısı haline dönüşüyor
Su akıntıları gerek su altındaki ve gerekse su üstündeki doğal hayatın yürümesi için iklim ve oksijenle beslenme üzerine müthiş etkisi olan çok önemli bir özellik.

İşte dünya ısısının artması ile ,buzulların süratle erimesi ile su döngüsünün kırılma hadisesi aksadığından bu can damarı su akıntıları gittikçe kayboluyor deniz ve büyük sular durgun hale geliyor. Sıcak su akıntısının yok olması çevredeki kara bölümünde bitkiler oluşması işinin yok olmasını tetikliyor,

Bu ve aşağıdaki sebepten,bitki örtü harabiyeti geniş bir satha yayılıp kurak bir iklimin devreye girmesi kaçınılmaz oluyor

Durgun su içinde yaşayan canlıların süratle yok olmasını ve dibe çökmesini bir presibitasyon halinde düşünürsek ve canlıların ölümü ile bir kokuşma yani kükürt dioksit yoğunluğunun ve buna bağlı olarak hidrojen sülfit zehiri konsantrasyonunun artması daha sonra su yüzüne çıkan ve atmosfere dağılan bu zehirin yüzeydeki canlıların da ölümünü kolaylaştırdığından dünyada bitki örtüsü diye bir şey kalmadığından atmosfere bu sefer karbon dioksit salınımı duruyor.

Küresel ısınmaya sebep gösterdiğimiz karbon dioksit örtüsü artık kalmadığından sera etkisini bir kenara bırakın gelen güneş ışınları yeryüzüne çarpıp kolayca atmosfere dağılıyor ısı kısa ve etkili bir şekilde bu durumda yeryüzünden artık kaçmış oluyor,

Netice ,
Buzul çağ dünyanın tarihsel dönemlerinde uzun yılları alan bir olgu..Edited by - Tgur on 10/02/2020 09:21:22
Go to Top of Page

Dionysos


292 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2020 :  00:59:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Havaforum'a bakacaktım üye olmadan gözükmüyor..
ama google da "havaforum mini buzul çağı" aramasını yapınca Şubat için bu olasılığın orada mini bir sorgusunun da yani ihtimalinin imlenişini bir cümleyle gördüm..
İngiliz bir profesör önümüzdeki 33 yıl diyor.
Şimdi okyanus rüzgar hızları ve akıntı hızları haberi var ama 10 yıllık 30 yıllık değerlendirmeler ama Kasyopya mantğıyla gideceksek geleceğin geçmişte işareti olmalı ama o kırılma devrilme noktasın ben tabi ki bilemem
Kasyopya da sanırım Day After Tomorrow Yarından sonraki gün filmine bir kaç kez vurgu yapılıyor.

Ama şun ubiliyoru myazıp yamamkta teredddüt eettim
Ben kendim işaret aradım yai üzerine düşündüm
Pskiyatri gruplarına yazdığım için şunu biliyorum
Kuzey Avrupa ülkeleri en mutlu ülke olması gerekirken İsveçte çocukları nantidepresan kullanımı Finlandiya İzlanda gibi ülkelerde yüksek antidepresan kullanımları var

Bir de bana gülmeyi nama ben 2012 de delirdiğim de buraya 3 metre kar yağacağını söylemişim. Aklıma geliyor ben de gülüyorum ama buna eşlik eden sanki o ben değişmişim hissi ve başak çelişkiler var elele. Bugün aynı şeyi düşünüyordum.

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

bozadi


9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2020 :  15:24:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.iceagenow.info/volcanoes-melting-west-antarctic-glaciers-not-global-warming/

Ice Age Now (iceagenow.info) sitesinin sahibi iklim araştırmacısı Robert Felix, Antartika'nın batısında gözlemlenen buzul erimelerinin küresel ısınmadan değil yanardağ faaliyetlerinden kaynaklı olduğunu, kuzey kutbunda da denizaltı volkanlarının bir miktar erimeye neden olduğunu söylüyor. Hem kuzey hem de güney kutbunda buzullaşmanın azalmadığı, aksine arttığı yerler de var.

Şu anda Güneş patlamalarının "anormal" (sıradışı) düzeyde düşük olduğu bir zamandayız. Evet, Güneş'in 11 yıllık faaliyet tırmanma ve azalma zamanları var ama şu andaki faaliyet düzeyi beklenmedik biçimde çok düşük. K'lar bunun yaklaşan "ikiz yıldız"ın Güneş'te neden olduğu bir "topraklama" etkisinden kaynaklandığını söylemişlerdi.

İlginç bir şekilde aynı zamanda dünyanın kuzey ve güney manyetik kutuplarının yer değiştirmekte olduğu bir zamandayız ve bu da dünyanın manyetik koruma katmanlarının zayıflaması, hatta bir süreliğine tamamen ortadan kalkması anlamına geliyor, ki bu da güneşten gelen ışınların "yakıcı" etkiler yapmasına neden oluyor. Yani ne kadar ilginçtir ki, şu anda Güneş'teki olağanüstü faaliyet yavaşlaması normalde dünyayı çoktan buz çağına sokmuş olurdu belki de ama dünyanın manyetik koruma kalkanlarının şu anda en zayıf olduğu dönemde bulunmamız nedeniyle, güneşten gelen nispeten zayıf ışınlar bile yakıcı etki yapabiliyor, bu da garip bir denge (dengesizlikler dengesi) sağlıyor gibi görünüyor. Bir yandan aşırı soğuklar, bir yandan aşırı sıcaklar yaşanması biraz bununla bağlantılı: dünyanın manyetik katmanlarının en çok nerelerde zayıfladığına ve diğer iklimsel koşullara bağlı olarak.

Bu arada hem geçmiş hem de son bazı celselerde dikkat çekilmekte olduğu gibi güneş sisteminde ve çevresinde ilginç gelişmeler var. Asteroid olaylarında artış var ve süpernova tarzı patlamalarda da artış olan bir dönemdeyiz. Süpernova ışınlarının dünyaya ulaşması evrimsel olarak kısmen yıkıcı, zararlı, kısmen de geliştirici, "yükseltici" etkiler yapıyormuş bilim insanlarının açıklamalarına göre. Bu biraz da K'ların "dalganın altında ezilmek veya üstünde sörf yapmak" dediği şeyle ilgili olsa gerek. Gelişme, yükselme eğilimli olanlara faydası daha fazla oluyor, kimilerini ise daha da kötü hale getiriyor muhtemelen süpernova (yıldız patlaması) ışınları.

Ve dünyanın elektromanyetik koruma kalkanının şu anda en zayıf durumunda olması süpernova ışınlarının da normalden daha güçlü tesirlerde bulunmasına neden oluyor/olacak gibi.
Go to Top of Page

bozadi


9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2020 :  15:56:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Türkiye'de ve dünyada çığ düşmesi olaylarında artış var, Avrupa'dakiler de dahil olmak üzere ciddi can kayıpları oluyor bu olaylarda.

11 Şubat 2020
Yoğun kar ve aşırı soğuklar etkisini sürdürürken Doğu Anadolu Sibirya’ya döndü. 37 ilde eğitime kar tatili verildi
https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/02/11/ardahan-gole-sibiryayi-gecti

11 Şubat 2020
Bağdat'ta 12 yıl sonra kar yağdı
https://www.hurriyet.com.tr/dunya/bagdatta-12-yil-sonra-yeniden-kar-yagdi-41444830

12 Şubat 2020
İran’da yoğun kar yağışı: 8 kişi hayatını kaybetti
https://www.hurriyet.com.tr/dunya/iranda-yogun-kar-yagisi-8-kisi-hayatini-kaybetti-41445572

15 Ocak 2020
Suudi Arabistan'da şaşırtan kar yağışı
https://www.borsagundem.com/haber/suudi-arabistanda-sasirtan-kar-yagisi/1463511

13 Ocak 2020
Pakistan’ın Belucistan eyaletinde son 20 yılın en yoğun kar yağışı nedeniyle 14 kişi yaşamını yitirdi.
https://www.bik.gov.tr/pakistanda-rekor-kar-yagisi-14-can-aldi/

11 Şubat 2020
Tsunami değil kar fırtınası! (Artvin Hopa)
https://www.youtube.com/watch?v=8BB87w5Al9Y
https://www.youtube.com/watch?v=TMsCPyHhmNI

10 Şubat 2020
Avrupa’da futbola kar engeli!
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2020/02/10/avrupada-futbola-kar-engeli

20 Ocak 2020
Kanada'da rekor kar yağışı
https://www.haberturk.com/kanada-da-rekor-kar-yagisi-10-saatte-2-metreye-ulasti-2560299

Kanada'da kar kalınlığı 3 metreyi geçti, acil durum ilan edildi
https://tr.euronews.com/2020/01/18/kanada-da-kar-kal-nl-g-3-metreyi-gecti-acil-durum-ilan-edildi

13 Ocak 2020
Finlandiya Lapland'da rekor kar yağışı
https://www.nationalturk.com/lapland-rekor-kar-yagisi-ile-muhtesem-goruntuler-sunuyor/

7 Şubat 2020
Romanya'da tipi nedeniyle kırmızı alarm
https://www.romania-insider.com/snow-traffic-ro-feb-6-2020?amp

27 Ocak 2020
Kazakistan'da kar fırtınası nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi
https://www.hurriyet.com.tr/dunya/saniyede-20-metreye-ulasti-ulkede-olaganustu-hal-ilan-edildi-41429782

21 Ocak 2020
Florida'da şiddetli kar ve soğuk nedeniyle birkaç tema parkı kapandı
https://ukupdates.co.uk/freezing-weather-conditions-shuts-down-disney-parks/

Go to Top of Page

bozadi


9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2020 :  16:07:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

11 Şubat 2020
Bayburt Son Yılların En Soğuk Günlerini Yaşıyor
https://www.bayburtmedya.com/bayburt-son-yillarin-en-soguk-gunlerini-yasiyor/


12 Şubat 2020
Kilis’te son yılların en soğuk günleri yaşanıyor
https://www.haberturk.com/kilis-haberleri/75482665-kilis-buz-kestikiliste-son-yillarin-en-soguk-gunleri-yasaniyor

9 Şubat 2020
Malatya’da son yılların en soğuk kışı
http://www.malatyasonsoz.com.tr/yilin-en-soguk-gununu-yasadik-h276973.html

11 Şubat 2020
Hatay uzun yıllar böyle soğuk görmedi
https://sozgazetesi.com.tr/2020/02/11/hatay-uzun-yillar-boyle-soguk-gormedi/

11 Şubat 2020
Çorum’da son yılların en soğuk günleri yaşanıyor
http://www.corumhaber.net/guncel/soguk-hava-yasami-olumsuz-etkiledi-h103692.html

9 Şubat 2020
Şanlıurfa son yılların en soğuk Şubat ayını yaşıyor.
http://www.urfahizmet.com/haber/gundem/baskan_beyazgulden_cagri_geldi/110352

11 Şubat 2020
Van son yılların en soğuk ve en kötü yıllarından birisini yaşıyor.
http://www.sehrivangazetesi.com/guncel/vana-kar-esareti-suruyor-h64764.html

11 Şubat 2020
Son yılların en soğuk kışının yaşandığı Mardin’de...
https://www.mardinlife.com/dondurucu-soguktan-tarladaki-fiskiyelerde-nasibini-aldi-haberi-41451

11 Şubat 2020
Giresun Alucra’da Son Yılların En Soğuk Gecesi
http://www.alucrahaber.com/mobil/haber.php?id=6637

9 Şubat 2020
İki gündür son yılların en soğuk günlerini yaşayan Ereğli'de...
https://www.ereglihaberleri.com/Gundem-Ereglide_5_gunluk_hava_durumu-h24221.html

15 Ocak 2020
Ada Kıbrıs, son yılların en soğuk ve en yağışlı kış şartlarını yaşıyor.
http://www.yeniduzen.com/kibris-ovalarinda-yetisen-yenilebilir-dogal-otlari-122885h.htm

6 Şubat 2020
Yurt genelinde de olduğu gibi Simav, son yılların en soğuk kışını yaşıyor.
https://www.simavinsesigazetesi.com/merhum-baskan-karakuyunun-adi-yasatilacak/

Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,28 saniyede oluşturuldu.