Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Obruklar
 Korku Filmi Gibi Ama Gerçek (4 Mart)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj   

bozadi


12438 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/03/2013 :  13:11:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
04.03.2013

Korku filmi gibi ama gerçek


Florida`da korku filmlerine konu olabilecek bir olay yaşandı. Bir evin altında aniden kocaman bir delik oluştu ve Jeff Bush o boşluğun içinde kaybolup gitti.

Kayıp adamın erkek kardeşi Jeremy Bush, “Perşembeyi cumaya bağlayan gece çığlıklar ve gürültü duydum” diye konuştu. Bir itfaiye görevlisi, “Yatak odasına gittiğinde yerinde olmadığını görmüş. Mobilyalar yokmuş, sadece yatağın şilteleri duruyormuş” dedi.

CNN’e göre, Jeff Bush’un yakınları küreklerle çukuru kazmak istedi. Jeremy Bush, “Bağırdığını sanıyordum, ona yardım etmek istiyordum. Odasına gitmek istedim, annem ışığı yaktığında, sadece kocaman bir çukur gördüm” dedi. İtfaiye ilk incelemelerinde herhangi bir yaşam izine rastlamadı. Şimdi mühendisler, özel cihazlarla çukuru daha yakından incelemeye aldı.

Olay yaşandığı sırada evde toplam biri çocuk beş kişinin olduğu belirtildi. Yetişkinlerden bir kadın, olayı “Sanki bir araç eve çarptı gibi oldu” diye anlattı. Olayın yaşandığı Florida’nı batı sahillerindeki Tampa, bu tür esrarengiz obrukların oluştuğu yerlerden biri olarak biliniyor. Bilim adamlarına göre yeraltı sularının ani çekilmesi, bu tür felaketleri tetikleyebiliyor.Kaynak: amerikaliturk.com

bozadi


12438 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/03/2013 :  13:13:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
04.03.2013

Yer yarılıp içine düşen kişinin cesedine ulaşıldı


Florida`da uyuduğu esnada evinin altında aniden oluşan çukura düşerek kaybolan talihsiz kişinin cesedine yaklaşık 40 saat sonra ulaşıldı.

Jeff Bush isimli 37 yaşındaki kişiyi aramaya perşembe akşamı başlayan ekip çalışmasını dün cesedine ulaşarak tamamlayabildi.

Tampa şehrine 23 km uzakta ve 8 bin kişinin yaşadığı Seffner kasabasında yaşanan olay korku filmlerine taş çıkartacak türdendi.

Jeff, yatağında olduğu sırada odasının çökmesi ile metrelerce aşağıya yuvarlandı. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri tüm araştırmalarına rağmen Jeff’e ulaşamadı. Bush ailesinin diğer üyleri, Jeff’in uyuduğu sırada bulunduğu odadan büyük bir ses ile irkildiklerini kaydetti. Aile üyeleri, Jeff’in odasının kapısını açtıklarında karşılaştıkları manzara karşısında gözlerine inanamadıklarını söyledi. Odanın tamamen çökerek dibi görünmeyen bir çukur oluştuğuna dikkat çeken Jeff’in kardeşi Jeremy, daha sonra itfaiyenin uyarısı ile kendilerinin güvenli bir alana çekildiğini söyledi.

Hillsborough Vilayet yöneticilerinden Mike Merrill’in verdiği bilgiye göre bugün olay yerine gelen büyük ekipmanlarla yapılan özel kazılar sayesinde Jeff’in cansız bedenini bulduklarını kaydetti. 6 metre genişliğinde oluşan çukurun içinden Jeff’i çıkarmak için büyük gayret gösterdiklerini belirten Merrill, ‘‘Hiç alışık olunmayan bir çukurda kazı yaptık’’ dedi.

Göçüğün yaşandığı sırada Jeff dışında 5 kişinin daha evde olduğu bilgisini veren Merrill, bu kimselerin olayda hiçbir zarar görmediklerini kaydetti. Uzmanlar, her yıl Florida da binlerce çukurun oluştuğunu bunun da eyaletin coğrafik yapısından kaynaklandığını belirti. Uzmanlar Forida eyaletinin kil tabakası ile kireçtaşı zemini üzerinde olduğu ve bu gözenekli toprak yapısının suda kolayca çözülmesinden her yıl birçok çukurların oluştuğuna dikkat çekti.Kaynak: amerikaliturk.com
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj   
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.