Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Önerileriniz
 ilham verici bulduğum bazı müzikler
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar  Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 14

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2022 :  20:07:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Dionysos

Bu sıkı..,

Onu burada buldum
https://twitter.com/ValentiaYalToro/status/1505996460160131086

Onu bulabilmek için bu videoyu indirdim ve pytranscriber (google speech) ile sözleri almayı başarabildim

Burada hakkında bir şeyler var
https://osmyslah.ru/pesni/kukushka-coya

Ayrıca bir çok alternatif kaydı var..

<blockquote id="quote"><font size="2" face="Trebuchet MS, Verdana" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">"Taş gibi yatmak mı, yıldız gibi yanmak mı?"


Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2022 :  21:16:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bunlar tamamen tesadüfen bulduğum bu videonun altında yazıyordu ve tamamen tesadüfen okudum.
Biraz hayalgücü abartmış gibi ama olsun...

Eklenti:
Urui-Aikhal! Kuzey Kutbu Sibirya'nın Saha halkından selamlar! Sakha (Yakutya) olarak adlandırılan, Kuzey Kutbu yakınında dünyanın en soğuk (-96F) yerleşim bölgesini duymuş olabilirsiniz. Burası benim memleketim. 600 nüfuslu küçük bir köy olan Us-Kiuel'de doğdum ve büyüdüm. Orada doğanın seslerini taklit etmeyi öğrendim. 3 yaşında, ormanın hayvanları ve kuşlarıyla zaten iletişim halindeydim. Bana atalarımızın geleneksel şarkılarını öğreten anneannem sayesinde halkımızın yaz gündönümü törenlerinin çoğuna, yani Yhyakh'a katıldım ve performans sergiledim. Ayrıca, anavatanımdaki Tungus ren geyiği çobanları kabilesinin 12. Gökyüzü Şamanı Savey'i ile tanışmak gibi nadir bir fırsattan da onur duydum. Bu güçlü Bilgelik Koruyucudan Ruhların kutsamasını aldım. O zamandan beri şarkı söylüyorum, davul çalmak ve kanallık yapmak - performans gösterdiğimde atalarımın bilgeliğinin, güzelliğinin ve gücünün içimde hareket etmesine, şarkı söylemesine ve dans etmesine izin vermek. Bu destansı küresel meydan okumaya yükselmek için, tüm insanların ruhsal teknolojilerini, liderliğini ve bilincini tek bir birleşik kalpte bir araya getirme vizyonuna sahibim. Kut-Sür'ün Saha bilgeliği, içinde insan bilincinin var olduğu sonsuz enginliği somutlaştırır. Nesiller boyunca yerli halk, atalarının ruhlarını ve geleneklerini Toprak Ana ile kutsal bir bağ içinde tutmuştur. Batılılar, modern bilimin doğduğu kutsal tohumun taşıyıcıları olan manevi soylarının uyanışını şimdi her zamankinden daha fazla deneyimliyorlar. Batılı ve Yerli topluluklar arasında manevi, maddi ve karşılıklı ilişkiler geliştirerek, Yeşil yolun insanlık için ortaya çıkmasını mümkün kıldığımıza inanıyorum. Mevcut varoluşsal krizimizde gelişebilmemiz, Dünya Yerliliği ve İnovasyonun çapraz tozlaşması yoluyladır. Yer tutmak, imza atmak, dans etmek ve ses, müzik ve dans yoluyla tüm atalarımızı davet etmek için buradayım!


Go to Top of Page

bozadi


11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2022 :  21:28:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlginçmiş Dionysos, paylaştığın için teşekkürler. Videoyu izleyip alıntıladığın yazıyı okurken, şu kıyamet sürecinde kuzey kutbuna yakın ("medeniyet" dediğimiz işkenceye çok daha mesafeli) böyle düşük nüfus yoğunluklu bir topluluğun içinde olsam çok daha iyi mi olurdu acaba diye düşünmeden edemedim.
Go to Top of Page

bozadi


11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/03/2022 :  21:37:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Soğuğa zaten alışıklar ve avlanma konusunda da epeyce imkanları ve yetenekleri var sanırım :))
Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  04:31:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

şu kıyamet sürecinde kuzey kutbuna yakın ("medeniyet" dediğimiz işkenceye çok daha mesafeli) böyle düşük nüfus yoğunluklu bir topluluğun içinde olsam çok daha iyi mi olurdu acaba diye düşünmeden edemedim.İnsanız, bende düşündüm, hala da düşünüyorum ara ara. İnsanın aklına geliyor istemsizce ama bunun bir illüzyonu olduğunun ifade edildiği sözler geliyor sonra hatırıma ve hızlıca uzaklaşmaya çalışıyorum bunlardan. Şahsen birkaç kez kendi özel hayatımda da deneyimlemiş oldun bunu ve derinlemesine düşündüğümde, nihayetinde bende gerçektende böyle olduğuna/olabileceğine kanaat getirmiş bulundum. Nerede olduğunuzun hiçbir önemi yok, önemli olan kim olduğunuz ve ne gördüğünüz denilmişti hatırlarsanız.

C: Yer değiştirmenin kaderi iyileştirdiği ilüzyonuna pek çok kişi kapıldı. Hepsi yanıldı. (7 Ocak 1995)

Bu Dünya'da güvenli yer diye birşey yoktur. Nereye gidersen git, istersen bir farenin deliğine gir, gelir bir kedi pençesi seni bulur (Mevlana)


Işık ve güven dolu günler diliyorum.

Edited by - Qui-gon jinn on 26/03/2022 05:16:56
Go to Top of Page

bozadi


11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  12:29:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Qui, bu taşınma meselesini aşırı ciddiye alıp abartılı bir tepki gösteriyorsun yine.

K'ların bir konuda bir öneride bulunması, o önerinin mutlak (her zaman, her yerde) bir geçerliliği olduğu anlamına gelmiyor. K'lar bir diyalogda (örneğin senin alıntıladığın cümlede) genel olarak "taşınma" fikrine itiraz ediyorlarmış gibi bir görüntü var ama işin aslı bu değil. Eğer o alıntının öncesindeki diyaloglara bakacak olursan, orada belirli bir şahsın taşınma niyetini danışması üzerine K'ların o şahıs için taşınmanın onun işlerini zorlaştıracağı anlamında bir "yönlendirme", bir "tavsiye" sunduğu kolayca anlaşılabilir. Sundukları tavsiyenin ciddiye alınması için de söyledikleri şeyi yüksek bir vurguyla söylüyorlar bazen. Yani, sonuçta, her kim ne zaman bir taşınma konusu açsa, K'lar "Aman ha, taşınma fikrini aklınızdan çıkarın, taşınmak asla kaderinize iyi gelmez" gibi bir tavır GÖSTERMİYOR ama sen K'ların taşınma konusuyla ilgili tek bir cümlesini cımbızlayıp onu mutlaklaştırmaya çalışınca, sanki K'lar gerçekten taşınma konusunda her zaman aynı tavrı gösteriyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışmış oluyorsun.


Eklenti:

S: (L) İlgilenmemiz gereken küçük bir faktör daha var ve o da para faktörü. Görünüşe göre bu misyonu gerçekleştirmemiz için çok paramız olması gerekiyor. Hemen eşyaları toplayıp, evi satıp taşınmamız mı gerekiyor?

C: Dünyayı kurtarmak için “bilgi korur” ritine oy vereceksin Laura. Bilginin terk edilmesi değil, içgüdüler. Zaman uygun olduğunda taşının.

Eklenti:

S: (L) Fransa’ya taşınmamız gerekiyor mu?

C: Evet.

S: (L) Emin misiniz?

C: Evet.


Eklenti:

S: (D) Olayları zorlamaya çalışıyordum. (L) Ben de öyleydim ve hala zaman zaman öyle olurum ama hiçbir zaman işe yaramıyor... Olayları akışına bırakmayı öğreniyorum.

C: Ev satılabilir ama taşınma uzağa değil. New Port Richey’e ne dersin?

S: (D) Orada bir iş bulup bulamayacağımı bilmiyorum ama oradaki insanları biliyorum ve...

C: Bingo!

S: (L) Neden F ve bana böyle şeyler söylemiyorsunuz? Evimi satacak mıyım? Ben de taşınmak istiyorum!

C: Biz sadece söylenmesi gerekeni söylüyoruz.

Eklenti:

S: (L) Pekala, bilgisayar ağında Marilynne isimli bir kadınla iletişim kurdum ve bana buraya taşınmak istediğini söylüyor. İyi bir insana benziyor. Reiki ve elma püresi konservesi yapan herkesin kitabımda yeri var. Bu bölgeye taşınma arzusuyla ilgili olarak ona söyleyebileceğiniz herhangi birşey var mı?

C: İyi fikir!


Eklenti:

(Joe) Laura? K’lar sana Fransa’ya taşınmayı tavsiye ettiklerinde Florida’nın 20 yıl sonra özgürlüğün son kalesi olacağını bilmiyorlar mıydı?

(L) Başka şeylerin olmakta olduğunu biliyorlardı sanırım.

(Joe) Kendimizi daha iyi hissetmemiz için buna dair bir doğrulama alabilir miyiz en azından? [kahkaha] Florida’da kalabilirdik ve şimdi hepimiz plajda olurduk… [kahkaha]

C: Bu çalışma orada devam edip gelişemezdi.

Üstelik sen kendin kısa bir süre önce K'lardan tüm gerçekliğin değişkenliğiyle ilgili bir alıntı yapmıştın. Üst yoğunluk seviyelerinde bile herşeyin göreceliliğini, değişkenliğini, muğlaklığını vurgulayıp duruyordun. Ama bu "taşınma" örneğinde de olduğu gibi, bazen de tam zıt uca gidip, 3y'ye ait, mutlaklaştırılmasına hiç lüzum olmadığı apaçık ortada olan birşeyi, bir öneriyi vs. bağlamından koparıp mutlak bir gerçeklikmiş, ilahi bir emirmiş gibi bir algı dayatmaya çalışıyorsun.

Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  16:26:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi, maalesef İfadelerimin doğru anlaşılmadığını düşünüyorum yine. Benim taşınma ile alakalı herhangi bir sorunum yok kardeşim, kimseye taşınmayın diye birşeyi de dayattığımı düşünmüyorum. Tersine bence isteyen istediği yere taşınabilir, Dünya'da bir taşıma aracı denilmişti hatırlarsan, hiçbirşey yapmasak bile halihazırda hepimiz zaten bir yerden biryere sürekli taşınıyoruz. Sen "çok daha iyi" olur mu dan bahsediyorsun, kişinin 3Y durumu çok daha iyi de olabilir, çok daha kötü de ama 3Y'deki tamamlaması gereken derslerin mevcutiyetini her zaman devam ettireceğini düşünüyorum. Benim bakış açımı yansıttığım ve celselerlerden alıntıladığım aktarımlarda bu bağlamdadır. Önceki yıllardaki mevzuda bununla alakalı idi ve yine sadece taşınma derslerin değişebiceğine dair bir inanç güdüsü ile yapılıyor ise şayet, dikkatli olunması, bunun gerçeği yansıtmayan bir illüzyon olabileceği yönünde yaptığım bir hatırlatmaydı. O zamanda dile getidiğim gibi, benim karşılaştığım bilgiler ve edindiğim deneyimlerden de oluşturduğum anlayış, yer değiştirmenin kişinin derslerini değiştirmediği ve nereye giderse gitsin bu derslerin tekrarlanacağı yönündedir. Bunu yansıttığını düşündüğüm bir alıntıyı da aşağıda ben paylaşmak istiyor ve umarım şimdi kendimi daha iyi ifade edebilmişimdir diye de temmenni de bulunuyorum. Sevgiler olsun kardeşim.

S: (L) Eğer taşınmamız gerekirse...
C: Karmaşayı değişimler izleyecek, sabırlı olun.

S: (L) Kırsala taşınmak istiyoruz. O şekilde bir yaşam sürerek bu kredi/borç kartı olmadan yaşayabilir miyiz?
C: Hayır.

S: (L) Nerede olurlarsa olsun herşeyi ve herkesi kontrol etme kapasitesine mi sahipler?
C: Evet.

S: (L) Guyana'ya taşınsak, yağmur ormanında kütükten bir ev yapsak ve kimseyi rahatsız etmesek bile bu şeyden kurtulamaz mıyız?
C: Laura, Kertenkele varlıklarının mutlak kontrole yönelik var güçleriyle yapacakları girişimin etkisinden, nereye gidersen git kurtulamayacaksın.

S: (L) Bu kelimelerle ifade edilemeyecek kadar moral bozucu. Anlıyor musunuz?
C: Neden? Bunu değişim takip edecek.

S: (L) Değişim kısa sürede olacak mı?
C: Konudan sapıyorsun. "Bringers of the Dawn" (Pleiades Öğretileri) kitabını okuyun. Uygun bakış açısıyla bakıldığında tehlike coşkuya dönüşür. Ama bu bakış açısı, tekrarlıyoruz, üçüncü seviye gerçekliğin bakış açısı değildir.

S: (L) Belirttiğiniz kitapta Jeanne d'Arc kazıkta yanarken coşku içinde tasvir ediliyor. Bunu mu kastediyorsunuz?
C: Gibi, ama sizin kazıkta yanmanıza gerek yok.

S: (L) Bu az da olsa ferahlatıcı. Ölmenin başka yolları da var.
C: Biz ölmekten bahsetmiyoruz Laura. Sımsıkı bir şekilde 3. seviyeye yapışmış olanları dinlersen, bilincinin sapması riskiyle karşılaşırsın, niyetin ne kadar iyi olursa olsun; L___.

S: (L) L___ hakkında neyi kastediyorsunuz?
C: Guyana.

S: (L) "Tehlike coşku olur" derken neyi kastediyorsunuz? Ne çeşit bir tehlike?
C: Yaklaşan karmaşada yaşam.

S: (L) Okuduğum çeşitli kitaplar kırsal bölgelere taşınmayı, gruplar oluşturmayı, yiyecek stoklamayı falan tavsiye ediyor.
C: Dezenformasyon (ç.n.: yanıltıcı bilgi; yalan). Bunlardan hemen ve tamamen kurtul. Bunlar 3. seviye saçmalıkları.

(16 Ekim 1994)

Edited by - Qui-gon jinn on 26/03/2022 17:08:18
Go to Top of Page

bozadi


11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  19:09:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Qui-gon jinn

Sen "çok daha iyi" olur mu dan bahsediyorsun, kişinin 3Y durumu çok daha iyi de olabilir, çok daha kötü de ama 3Y'deki tamamlaması gereken derslerin mevcutiyetini her zaman devam ettireceğini düşünüyorum. Benim bakış açımı yansıttığım ve celselerlerden alıntıladığım aktarımlarda bu bağlamdadır. Önceki yıllardaki mevzuda bununla alakalı idi ve yine sadece taşınma derslerin değişebiceğine dair bir inanç güdüsü ile yapılıyor ise şayet, dikkatli olunması, bunun gerçeği yansıtmayan bir illüzyon olabileceği yönünde yaptığım bir hatırlatmaydı. O zamanda dile getidiğim gibi, benim karşılaştığım bilgiler ve edindiğim deneyimlerden de oluşturduğum anlayış, yer değiştirmenin kişinin derslerini değiştirmediği ve nereye giderse gitsin bu derslerin tekrarlanacağı yönündedir.


Sevgili kardeşim, eğer konuyla ilgili yazdığın ilk mesajda, "taşınma tabi ki iyi sonuçlar üretebilir de, üretmeyebilir de, ama kesin olan birşey varsa, o da kişinin derslerini değiştirmeyeceği veya ortadan kaldırmayacağıdır" gibi bir ifade kullanmış olsaydın, yaptığım eleştirileri yapmak zorunda kalmazdım. Taşınmanın herhangi bir iyi etkisi olabileceği ihtimaline hiç değinmeden tamamen olumsuz yönünü vurgulayacak şekilde alıntı yapmışsın K'lardan da, Mevlana'dan da ve kendi ifadelerinde de aynı durum geçerli. Dolayısıyla burada yanlı ve yanlış bir çıkarımda (ve hatta dayatmada) bulunmakta olduğun izlenimi edindim ve ona göre bir karşı görüş bildirip bunu destekleyici alıntılar yaptım.

K'lar meselelerin "çok boyutlu" yönleri olduğunu, aynı soruya veya aynı meseleye farklı boyutlardan (örneğin farklı zaman/mekan açılarından) farklı ve hatta çelişkili gibi görünen cevaplar verilmesinin mümkün olduğunu defalarca gösterdi. Örneğin Laura'ya bir ara "bedensel sorunlara odaklanma, kalbin/ruhun yarasını iyileştir" dedi. Ama Laura belli ki o konuda elinden gelen bazı çözümleri uyguladıktan sonra fiziksel sağlık sorunları veya sağlığı geliştirici bir sürü konu başlığında da açıklamalarda, önerilerde bulundular. Zamana, mekana ve başka çeşitli koşullara göre değişebilecek şekilde, sunulan bilgilerin, yapılan tavsiyelerin de ciddi, hatta çelişkili görünen değişimler gösterebileceği açıkça ortada olan bir durum.

Taşınma konusunda da önce senin cımbızlama alıntında olduğu gibi "sakın aklınızdan bile geçirmeyin" gibisinden bir yanıt veriyorlar. Belki o anda duymaları gereken şey bu. Yaptığım kırmızı işaretli alıntılardan birinde de dedikleri gibi: "Biz sadece söylenmesi gerekeni söylüyoruz." Nitekim, vaktinin geldiğini gördüklerinde, Laura'lara ülkeyi terk etmeleri tavsiyesinde bulunuyorlar.

Üstelik, K'lardan yaptığım son kırmızı işaretli alıntıda da görülebileceği gibi, eğer taşınmamış olsalardı, enkarnasyon öncesi planlanmış olan bu çalışmaları sürdürmeleri, geliştirmeleri, büyütmeleri, yaymaları mümkün olmayacaktı gibi görünüyor. Bunun da "derslerin" önemli bir parçası olduğu açıkça ortada olan bir durumdur. Yani, bazen, "taşınma", bizzat derslerin alınması, ilerleme sağlanması için gerekli seçim olabilir. Sen bu ihtimali, bu yönde yapılan açıklamaları görmezden gelerek denklemin/resmin spesifik olarak tek bir parçasına odaklanarak mutlakiyetçi sayılabilecek bir çıkarımda bulundun ve ben de burada bir yanlışlık olduğunu vurgulama gereği duydum.

Şimdi aynı bağlamda son yaptığın celse alıntısının son soru-cevabına dikkat çekmek istiyorum:

Eklenti:

S: (L) Okuduğum çeşitli kitaplar kırsal bölgelere taşınmayı, gruplar oluşturmayı, yiyecek stoklamayı falan tavsiye ediyor.

C: Dezenformasyon (ç.n.: yanıltıcı bilgi; yalan). Bunlardan hemen ve tamamen kurtul. Bunlar 3. seviye saçmalıkları.
Bu da yine konuyla ilgili denklemin (boyutların) bütününü görmeye çalışmak yerine tek bir boyut üzerinde odaklanarak yanlış bir çıkarımda bulunma potansiyeline işaret ediyor. Örneğin sadece bu alıntıyı dikkate alacak olursak, kıyamet sürecine hazırlık olarak kırsal bölgelere taşınmanın, gruplar oluşturmanın, yiyecek stoklamanın tamamen saçmasapan fikirler olduğu sonucu çıkacaktır. Ama bu çıkarım YANLIŞ olacaktır. Çünkü aynı K'lar başka celselerde aynı konularla ilgili farklı açıklamalarda da bulundular. Örneğin Laura ve ekibi kendi öğretilerine göre yaşayan gruplar oluşturulması için faaliyetlerde bulunuyorlar. Celselerde bunların konusunun geçtiğini hatırlıyorum şu anda spesifik olarak hangi celse veya celseler olduğunu hatırlamasam da. Bu gruplar belirli "yerlerde" kuruluyor ve isteyen forum (ve FOTCM) üyelerinin o komünlerin kurulduğu yere "taşınmaları" (başka şehirlerden ve başka ülkelerden), o komünde yaşamayı denemeleri tavsiye ediliyor. Ve dahası, K forumda konusu geçtiği gibi (celselerde değinilip değinilmediğini hatırlamıyorum), bu komünlerde yaşayanlara da, komün dışında olağan yaşam yerinde yaşayanlara da gıda "stoğu" yapmaları tavsiyesinde bulunuluyor, bunun nasıl yapılabileceğine dair tavsiyelerde bulunuluyor. Yani o alıntıda "3. seviye zırvalığı" denerek "hemen ve tamamen kurtulunması gerektiği" söylenen şeyler, yeri ve zamanı geldiğinde bizzat önerilen şey haline geliyor. Nitekim K'lar bir celsede "4. yoğunluğa hazırlanmak" diye birşey olmadığını, bunun doğal/kendiliğinden bir süreç olduğunu söylerken, sonraki celselerden birinde 4. yoğunluğa hazırlık için yapılması gereken şeylerden bahsediyor. Yani herşey yerine, zamanına, şartına, kişisine vs. göre değişiyor. Veya bazen de bir açıklamanın aslında K'lar tarafından değil de celse katılımcılarının birinin bilinçaltından kaynaklı sapmış ve/veya saptırma amaçlı bir "bilgi" olabileceği ihtimali üzerinde de düşünülebilir.

Sen kendin daha yakın zamanda herşeyle ilgili değişkenliği, muğlaklığı o kadar vurguladıktan sonra, K'ların dünyevi hayatımızın belirli bir konusuyla ilgili yaptığı bir açıklamayı, aynı konuda başka zaman ve şartlarda yapılmış ve farklı ve hatta zıt görünümlü bilgiler/öneriler içeren diğer açıklamaları gözardı ederek konuyla ilgili tek hakikat oymuş gibi ileri sürdüğünde bu biraz "tuhaf" oluyor.

Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  20:25:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

İlginçmiş Dionysos, paylaştığın için teşekkürler. Videoyu izleyip alıntıladığın yazıyı okurken, şu kıyamet sürecinde kuzey kutbuna yakın ("medeniyet" dediğimiz işkenceye çok daha mesafeli) böyle düşük nüfus yoğunluklu bir topluluğun içinde olsam çok daha iyi mi olurdu acaba diye düşünmeden edemedim.Çok soğuk. Rusya belki ama Yakutya da felan biz yaşayamayız.

Açık olayım. 2 haftadır aralıksız Rus sosyal medya hesapları ve Rus kültürü müziği felan izleyip dinliyorum. Benzer şey hissetim. Vatandaşlık verseler alırdım

Aklıma yine bu video geldi (özellikle sondaki sohbet) daha önce eklemiş olmalıyım

Yakutya da Yaşam

https://www.youtube.com/watch?v=YfVx_rA_dJQ&t=1069s

Ayrıca bu hesapta yukarıdakine benzer içerikler barındırıyor videolarda benzer şeyler yazmış. Tuhaf bana hayvan sesi çıkarmaktan başka yeteneği yok gibi göründü

https://www.youtube.com/c/OlenaUUTAi/videos

Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  20:40:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bugün Rusya'dan "Pelageya" adında bir şarkıcı buldum. Sanırım özellikle halk müzikleri söylüyor.
"At" diye bir şarkıyı özellikle dinledim. Daha sonra onlarca ayrı kaydını arayıp dinledim

Her neyse bu şey beni özellikle ağlatmayı başardı. O 2008 doğumlu... Bu kayıt 2016Dinlediğim benzer kayıtlar. Rus şarkıları genelde çok az enstrüman ve ses ve melodi..
Bunun dışında Rus'lar başka alemde.. (Biraz bizim TRT zamanları gibi, 80-90 lar gibi)
Umarım hep öyle kalırlar..

https://www.youtube.com/watch?v=eOneK7tJWEc
https://www.youtube.com/watch?v=uTQcqb_0_zQ

Edited by - Dionysos on 26/03/2022 20:41:54
Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  21:16:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

tamamen olumsuz yönünü vurgulayacak şekilde alıntı yapmışsınEklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi


mutlakiyetçi sayılabilecek bir çıkarımda bulundunEklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

konuyla ilgili tek hakikat oymuş gibi ileri sürdüğündeBunlar ve benzerleri senin çıkarımların, tamam, hepsi mümkün ama benim gerçeğimi hangisi yansıtıyor acaba? Yoksa hiçbirisi yansıtmıyor mu?... Ben kendi bakış açımı daima sorgulamaya, gözden geçirmeye gayret ediyorum. Bazen yazdığım bir yazının başına dönüp baktığımda, kendi kendime az önce yazdıklarıma artık katılmadığımı görüyor ve değiştiriyorum. Değişmeyen tek şey, bence tek hakikatin kendisi...

Hakikate ulaşımımız daim olsun kardeşim.
Go to Top of Page

bozadi


11551 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/03/2022 :  21:32:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Qui-gon jinn

Bunlar ve benzerleri senin çıkarımların, tamam, hepsi mümkün ama benim gerçeğimi hangisi yansıtıyor acaba? Yoksa hiçbirisi yansıtmıyor mu?... Ben kendi bakış açımı daima sorgulamaya, gözden geçirmeye gayret ediyorum. Bazen yazdığım bir yazının başına dönüp baktığımda, kendi kendime az önce yazdıklarıma artık katılmadığımı görüyor ve değiştiriyorum. Değişmeyen tek şey, bence tek hakikatin kendisi...

Hakikate ulaşımımız daim olsun kardeşim.
Bu ve diğer tüm forumsal okuma ve tartışmalarımız, etkileşimlerimiz her birimizin objektifliğini (hakikatle uyumluluğumuzu) giderek artıracaktır diye tahmin ve ümit ediyorum.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/03/2022 :  04:31:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet kardeşim, muhtemelen artırmış, artırıyor ve artıracaktır elbet, çok emin olamasakta ben bunun böyle olduğundan pek şüphe duymuyorum. Hayırlı artık diyelim yeniden ve sevgiler.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/04/2022 :  09:19:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle


"Her günahın tadına, dünyanın batağına, batacağım kadar battım".......
Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/07/2022 :  15:49:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle


Eklenti:
Tembûr
Müzik enstrümanı

Kürtçe tanbur veya perdeli bir yaylı çalgı olan tanbur, Kürtler tarafından kullanılan tanbur çalgı ailesinin ilk ve ana şeklidir. Kürt bölgelerinde ve İran'ın Lorestan vilayetlerinde Yarsan dini ile yüksek oranda ilişkilidir. Wikipedia (İngilizce)Edited by - Dionysos on 28/07/2022 15:50:37
Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2022 :  00:06:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bu şeyi indirmeyi deniyorum

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1455142

Eklenti:
Göksel sesler / ilahiler Ortodoks ve Gregoryen, klasiklerin manevi müziği

!Tür : Kutsal müzik
Disk çıkış yılı : 2003
Disk yapımcısı : Rusya Federasyonu CJSC "Publishing House Reader's Digest"
Ses codec bileşeni : FLAC Rip
tipi : image+.cue


Bu yaklaşık şu anlama geliyor. Yaklaşık olarak CD orjinal ses kalitesine yakın (mp3 vb gibi) sıkıştırılmamış/küçültülmemiş ses dosyası. Yüksek boyutlu ve ses kalitesi yüksektir.

Bu bir torrent sitesi. Linkler üye olmaksızın açık. Bunu indirebilmek için ya bir torrent yazılımı kurmalıyız (utorrent vb.) ya da bazı tarayıcılarda eklenti ya da torrent indirme fonksiyonu olabiliyor. En azından bir zamanlar operada vardı.

Her neyse basitçe bilgisayarınıza utorrent yazılımı kurar ve sayfa altındaki download bölümündeki mıknatıs sembolünün olduğu yazıya tıklarsanız inecektir.
Go to Top of Page

Qui-gon jinn


371 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2022 :  18:30:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Utorrenti boşverin bence, programın güncelemelerinde falan "trojen" içerebiliyor, ben uzun zamandır bıraktım kendisini kullanmayı. Bir tavsiyeye uyup "qBittorrent" programını kullanmaya başladım ve oldukça memnun kaldım diyebilirim. Arayüzü µTorrente benzediği için yabancılık çekmeyeceğiniz sade bir tasarımı var, hızlı, reklamsız, ayrıca türkçe dil seçeneği de mevcut, gerçekten herkese tavsiye ederim. Vereceğim linkten indirebilirsiniz;

https://www.qbittorrent.org/
Go to Top of Page

Dionysos


1820 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/08/2022 :  13:43:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
İskandinav mitolojisinde utgaroro -çitin ötesinde/açık bahçeler vb anlamına gelebilecek bir kavram buldum

Eklenti:
Jötunheimr ("Devlerin Dünyası" için Eski İskandinav), dünya ağacı Yggdrasill'in dallarında ve köklerinde düzenlenen Dokuz Dünyadan biridir. Jötunheimr ayrıca Útgar#240;r ('Çitin ötesinde' için Eski İskandinav) olarak da bilinir, yani Útgar#240;r kaotik ve vahşidir. Şiirsel Eddas'ta Jötunheimr, kışın hiçbir zaman kavramasını kolaylaştırmadığı dağ zirveleri ve derin, karanlık ormanları olan bir dünya olarak tanımlanır.
Eklenti:
Útgar#240;ar/Açık bahçeler

İskandinav mitolojisinde Útgar#240;ar ( kelimenin tam anlamıyla: "Outyards", Útgar#240;r'ın . Sözcük, Eski İskandinav göre Utgard , Utgardar bir kalesini Ettings'in . ile ilişkilidirler Útgar#240;a-Loki büyük ve dolambaçlı bir dev ilgili mitlerden birinde yer alan Thor diğer Loki Outyards'da düzenlenen hileli yarışmalarda yarışan Bu açık hava alanları, Útgar#240;a-Loki'nin zincirlendiğinde Gesta Danorum'da (12. yüzyıl) yaşadığı söylenen kokuşmuş, kapalı mağara ile tezat oluşturuyordu.

bağlı üç dünyanın sonuncusu olduğu düşünülmektedir Yggdrasil'e dış kozmik güçlerin evi olan Utgard'ın Midgard , insan ilişkileri dünyası olan Asgard ile özdeşleştirildiği üzere, dünyanın merkezi olan maddenin özünde çeşitli şekillerde doğrulanan Truva tarafından Snorri Sturluson .

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atgar%C3%B0ar

Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 14  Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.