Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 31 Mart yerel seçimleri (Mart 2019)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 2

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  03:15:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dionysos az yavaşla lütfen. bu mevzuya ben de en az senin kadar uzağım sandık başında değilsen şayet. ikili dinleyip duyduklarımı okuduklarımı yazdım. tekrar sayım ortamında chp de sıkı bir takipte akp gibi. belgeler varki itirazı kabul etti ysk ve tekrar sayım yapıldı belgesiz kabul edilemeyeceğini ysk başkanı söyledi. herhangi bir soruşturma görevden alma tüm bu işlemlerden sonra olacaktır. oy kaydırma tespitlerindede chp lilerle yanyanalardı ysk görevlileri akpli görünümünde hain saz arkadaşları. kılıçtaroğlu belgesiz itiraz ediyorlar dedi taa 2 nisanda kendi kamuoyuna ki o gün belgelerle tespit edildiği için itiraz edildi. öyle 3-5 oy değil kaydırma esnasında 190 oy 70 oy akp oy alacağı yerlerde 0 oy işlenmiş. tarafsız bakarak diyorum tüm bu olaylar esnasında chp li görevliler oradalar kendilerine yapılan usulsuzluklere onlarda belgelendirip yayınlayabilirler. sadece konuşuyorlar. gerçekten sürekli belgesiz konuşan iddialar atan onlar kameralara mağduru oynarken düpedüz sahtekarlık yapıyorlar. ekranlara konuşan sözde mağdur chp lilerin sözleriyle yukardaki sorular hepsi artı chp ve pelikancı trollerden bolca yayın akışı var medyaya... güçlü bir algı oluşturdular bi haftadır. bekleyelim ama ikili dinleyelim okuyalım. fetö yapılanması var mı var bitti mi hayır akp içindekilerle birlikte chp ye çalışan hainlerin olduğunu seçim iptal edilmezse chp olmayan itibarını daha çok kaybedecek fetö işbirliği yüzünden.akpden de nefret ediyorum chp dende. halk zaten tepki koyacaktı kriz yüzünden binali yıldırım genelin intibasında kötü olduğundan demiyorum bunu da imamoğlu olursa çalmalar çırpmalar minimuma iner diğer kanattan olduğundan diye. sahtekarlık yapıp sadece rantın el değiştirmesinede aracılık edebilir bilemeyiz şimdiden yinede umuttu. şimdi sorunsuz oy kullanılmasına rağmen sayımda şaibeyle hileyle rezillik yaşanıyor. sahte belgeyle itiraz ediliyorsa tekrar söyluyorum chpli görevliler oradalar bu belgeler sahtedir biz saydın kaydırma yok çalınan oy yok demediler imamoğlu kendisi sesizce kaydırlan eksik girilen verileri yayınladı ve benden başkasının bilgisine kulak asmayın dedi ilk günler madem akp de hile var oda diyebilirdi arkadaşlarından bilgi alırken sustu tehdit edildiğinden mi hayır hırsızlık yapıldığı ortaya çıktığından ne diyecekti arkadaşlar sandık başında hatalar yapılmış hemen her sandıkta oy kaydırmışlar ysk da verileri eksik girmiş fakat bizim lehimize olmuş tüm bu yanlışlıklar mı diyecekti. kılıçtaroğluda çıktı belgesiz itiraz ediyorlar diye konuştuhalbuki kendisi aynı şeyi yapıp suçbastırmakta seçim yenilensin dediler anında resti çektiler troller haricinde ve belgeyle chp için haksızlık yapılıyor diyen varsa lutfen yayınla dionysos. hep duyumlar belediye belge imha ediyor akp zaman kazanıyor. sayım yenileniyor bu neyin sabırsızlığı artı tekrar tekrar söyluyorum chp görevlileri sayım alanından ayrılmadılar. chp siyasileride belgesiz yalan haberle mağdur edebiyatı yapıyor. belkide sonradan çıkacak belgeler onlarıda yakacak.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  12:26:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Benim bahsettiğim çok açık değil mi?
Kurumsal olarak yapılan suçlamalarla CHP etiketlemesi ve ilişkilendirilmesi yapılması saçma değil mi?
Yine tekrar ediyorum, kurumsal olarak usulsüzlük, hırsızlık gibi ifadeler dolaylı olarak Fetö denilen bir örgüt ya da YSK bağıyla kuruluyor
Yani birileri usulsuzluk/hırsızlık yaptıysa Fetö ya da YSK (ya da onun bireyleri) usulsüzlük yaptı. bu CHp den bağımsız ve farklı.
Birileri kurumsal olarak CHP usulsüzlük yaptı demeye getiriyor. CHP kurumsal olarak ne oy sayıcısı ne de belirtilen sürecin bir aktörü gibi gözüküyor.
Böyle bir şey varsa dahi AKP denenle Fetö arasında. Bu ikisinin savaşı. Yani Fetö hırsızlık yaptı Fetö usulsüzlük yaptı deniyor denebiliyor CHP değil
Yani birileri (fetö) AKP aleyhine ya da CHP lehine usulsüzlük ve hırsızlık üretti deniyor. AKP Fetö savaşıyla ilgili bir sorun. O da eğer varsa ve öyleyse..

Kurumsal olarak CHP (kendi) usulsüzlük ve hırsızlık yaptı iddiası biraz değil oldukça bariz tuhaf
Bunu zaten üretilen dezenformasyon ya da yaratılan algı sürecinin sürecinin bir parçası olarak görüyorum
Yani bir usulsüzlük ve hırsızlık varsa yine (fetö adıyla) kamu kurumları ve görevlileri eliyle yapılıyor ya da yapıldı deniyor... CHP eliyle değil

Yani son sonuçta (eğer varsa) usulsüzlük ve hırsızlıkları kamu görevlileri yapmıştır ya da içte fetöcü adı alan/verilen kimi kamu görevlileri yapmıştır

Yani hırsızlık ve usulsüzlükleri kamu görevlileri yapmıştır. Kamu görevlileri eliyle yapılmıştır.

Bakın şimdi CHP adının kurumsal olarak usulsüzlük ve hırsızlık iddiasıyla yanyana getiriliyor olması ne kadar saçma
YSK'nın oy sistemine oyları CHP mi giriyor_?
Geçerli, geçersiz oyları ya da sandık çıkışı oyları CHP mi sayıyor?-belirliyor?
Bunların hepsini kamunun/iktidarın atadıkları ya da kamu görevlileri yapıyor ve yerine getiriyor.

İmamoğlu figüründen korkuluyor. İstanbul bırakılmak istenmiyor
Kaybetmeyi akıllarına getirmemişlerdi ve buna dair hazırlık yapmadılar
İBB deki geçmişi sanırım yoketmekle düzenlemekle meşguller
ve bu arada oldukça su bulandırıyorlar

İmamoğlu aleyhine kara propaganda yapmak/yaymakla, her türden açık aramakla meşguller (face vb.ne doldurulanları görüyoruz)
bir trol ordusundan sözediyoruz
Bu hiç hoş değil
Ülkem adına üzgünüm

Dün bir okula seçim için görev alma yazısı gitmiş. İkinci seçime hazırlık yapıyorlar ve İmamoğlu imajını yıkmakla/karartmakla/örselemekle meşguller

Edited by - Dionysos on 12/04/2019 13:06:57
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  17:52:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dyonysos

https://www.demokrathaber.org/guncel/akp-usulsuz-secmen-kaydi-iddiasini-neye-dayandiriyor-h114533.html
bide çalınan oylar var 17 örnek
https://twitter.com/kenan_kiran/status/1115593386042331137
https://twitter.com/kenan_kiran/status/1116253735381098496 ysk veri ekran görüntüleride dahil burda
evet sabah yazarı yine. iyide chp bunu foxta yaıynlarmıydı sence dyonysos ve tersi olaylar bursada yaşandı chp istanbula konuşlanmış adeta çıkarsaydı diğer illerdeki şaibeleri yok, varsa yoksa istanbul

bu arada mevlüt uysalın soyadından tespit ettik dediği demecinde "akp üyesi" seçmenleri kasteddiğini belirttiği halde fox tv bunu alay ederek sundu ve ilginçtir herkes ne demek istediğini anlamamış göründü.fox tvnin avukatı hanım chp den erdoğan toprakla evli. fox tv https://www.yenisafak.com//yazarlar/tamerkorkmaz/murdochin-tilkisi-2049999?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral. bu haberi fox vermez millete.yine bi yandaş demeden önce.

bir haber vardı
Yüksek Seçim Kurulu, KHK ile kamudan atılan ve 31 Mart'ta belediye başkanı seçilen kişilere mazbata verilmeyeceğini açıkladı.

ysk işgüzarlığı hangi akla hizmetle önce aday gösterip sonra yasaklıyor. bu rezillikler ortaya çıkmasaydı ysk bu değişimi yapacakmıydı. ysk fetö yapılanması olmuş adeta.

yine bir haber,
memurlar.net'e ulaşan bilgilere göre, Tarım eski Bakanı Mehdi Eker'in Müsteşar yardımcılığı görevine getirdiği Erdal Celal Sumaytoğlu da, Mansur Yavaş ile çalışmaya başladı. Sumaytoğlu, büyükşehirdeki istifa ve görevden alma işlemlerini yürütüyor. Sumaytoğlu'nun ismi, Tarım Bakanlığındayken, kayınvalidesi adına yarış atı işleri yürütmek, ihalelere müdahale etmek gibi işlerle gündeme gelmişti.

akp oy kaybına bir yorum
https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/soner-yalcin/soyadi-meselesi-4393640/
SONER YALÇIN YAZISI ve yazıya atıfta bulunan biri diyorki sayın yalçın o fetöcülerin avukatı sizin methiyeler yazdığınız turgut kazan ve aslı kazan değilmiydi.

altına şu alıntı yorumu ekleyelim
1.ekonomik nedenler 2.multeci 3.torpil 4.ihale sistemi 5.toplumun icinden akp nin burjuva rolune soyunmasi 6 kadro zayifligi 7 fotunun siyasi ayagina dokunulmamasi 8 damat 9 danismanlar 10 kamuda luks hayat

rant kavgasından başka bişey değil şu yaşananlar. tabi ben süper zeki olduğum için bu çıkarımı yaptım işin komik tarafı erdovanın elinde belediye ödemeleri de nereye ne kadar para aktarılacağı da kayyum atamaları da yetkili yani cık cık cık daha bismillah demeden başka partilere nasıl reaksiyon alacağını gösterdi daha çok puan kaybı. sokak ağzıyla topal ördek ne yahu ayıp ayıp. yeniden seçimi hangi cesaretle söyledilerki.

Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  17:58:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dyonysos
Birileri kurumsal olarak CHP usulsüzlük yaptı demeye getiriyor. CHP kurumsal olarak ne oy sayıcısı ne de belirtilen sürecin bir aktörü gibi gözüküyor.

nasıl oluyor o chp bunu kabul ettiğinde zaten olay biter. boş boş konuşup yaygara yaparken oyların nasıl kaydığını soran oldumu aceba kendisine. bunu öğrenmek isteyen bir chp li çıktı mı.chp görevlileri sandık başında an be an yskda tüm parti temsilcileri birlikteler chp kaydırılan düşürülen oylara itiraz ettimi hayır oylar kendi kendine mi kaydı chp ye kaydırılan oy var ve chp sürecin dışında öylemi ne kadan da masum.
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  18:10:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bakın şimdi CHP adının kurumsal olarak usulsüzlük ve hırsızlık iddiasıyla yanyana getiriliyor olması ne kadar saçma
YSK'nın oy sistemine oyları CHP mi giriyor_?

birlikte sandık başında sayım sonrası veriler oradaki partililerce ysk ya bildiriliyor kim var orda tüm partilerden chp ve akp nin her sandıkta görevlisi var yani onlar patilerini temsilen ordalar hal böyleyken chp dahil değil dedin sanki e ordaki chp görevlisine ne diyeceğiz. kim bu yabancı.

ve diyorumki bu usulsuzlukleri akp de yaptı chp istanbula saplandığı için elindeki itiraz fırsatlarınıda kaçırdı belgelerle hemde bursa diyorum ve adamcağıza chp adına yetkili tek bir destek yok istanbuldan merkezden. neyse dyonysos benden bu kadar görüldüğü üzre siyasetten pek anlamam luzumsuz konuşmalarımıda kesmeye karar verdiğim halde pratiğe dökemiyorum. sen yaz iştirak edenler olur hatta bende dayanamayıp atlayabilirim arada.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  19:57:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili bona-fide

Sandık çıkışı oyları yine iktidarın atadığı kamu görevlilerinden oluşan sandık başkanları/görevlileri tarafından tüm partilerin müşahitleti gözetiminde sayılıyor ve bu kişileri yani sandık görevlilerini YSK atama ile devlet memurlarından belirler. Örneğin bir okula yazı gider bunu müdür belirler ya da sorar yazar örneğin...

Sandık çıkışı oylar tüm müşahitlerin gözetiminde sayılıyor ve sayılır.
Burada bir ıslak imzalı bir tutanak düzenlenir..

Islak imzalı tutanaklardaki oy sayımlarını da İlçe seçim kurullarında görevli kamu görevlileri yani YSK çalışanları olan devlet memurları YSK nın sistemine işliyor.. Bunu da devlet görevlileri yapıyor.. Yani tutanak YSK ya teslim edilir.
YSK sistemine partiler hiçbir sayı girmiyorlar, hiçbir veri vermiyorlar..

Yani burada kamunun, devletin kendi içinde bir usulsüzlük ve hata varsa bunları yapan yine kamu görevlileridir CHP değildir. Bunu açıkladım..

Yani kamu görevlileri aracılığıyla oy kaydırılmışsa ve usulsüzlük yapılmışsa ki bilmiyoruz öyledir. Bu yine içişleri Bakanlığının ve YSK nın sorunudur kurumsal olarak CHP nin sorunu değildir.
Bunu açıkladım...

Yani kurumsal bir usulsüzlük oy kaydırma çalma varsa dahi yine devlet görevlileri ve kamu çalışanları ve YSK tarafından ve aracılığıyla yapılıyor ve yapılmıştır. Yani yine YSK içinden bu yapılıyor ve yapılabilir..

Partiler YSK ya veri bildirmiyor... Oy sayım tutanakları imzalanıp sandık görevlisine eşlik edilerek ilçe seçim kuruluna teslim edilir.
YSK nın ilçe seçim kurullarındaki memurları bunu intranetle (ağ bağlantılı bilgisayarla) YSK tabanına girer. Yani kaydırma diye bir şwy varsa da yapan YSK çalışanlarıdır. Kurumsal olarak CHP değildir.
Yani fetöcü memurlar varmış AKP aleyhine oy kaydırmış olabilir gibi bir sorun ya da iddia var... Temelimiz bu...
Ben buna ilişkin de bir soru bir kaç post önce sordum

Yani YSK nın oy sayımlarıyla da sandık çıkışı oy sayımıyla da CHP nin kurumsal olarak hiç bir bağı yoktur. Sürece müdahil olma şansı yoktur. Sandık müşahiti ve gözlemcisi bulunur her sandıkta.

----

Bakın bu sayım tutanaklarından partiler kendileri de bağımsız oy sayımı yapar ki bu YSK dan tamamen apayrı bir süreçtir.
Bunun YSK ile hiç bir bağı yoktur.

----
Yani YSK nın yaptığı sayımlardan ya da YSK sistemindeki sayısal hata ve karmaşalardan CHP suçlanıyor
ve usulsuzlük hırsızlık iddiaları YSK ve devlet memurları ve yine kamu görevlileri kaynaklıdır, anladınız mı?
Bunu anladınız mı?

----
Bakın bir kaç soru sormuşsunuz
Bilmiyorum şu an siyasal partiler YSK sonuçlarını/sayımlarını sandık sandık görebiliyor mu? ya da şu aşamada görebiliyor mu?
Bunu inanın bilmiyorum...
Yani CHP bunları yani YSK sistemindeki verileri şu aşamada sandık görüyor mu?
----

Ben tekrardan CHP adının direkt olarak usulsüzlükle ilişkilendirilmesinin yanlış olacağını belirttim.
Usulsüzlükle ilişkilenen fetöcü olacağı varsayılan YSK mensupları ve kamu görevlileridir ve varsa usulsüzlük denenin döndüğü yerde (CHP değil) YSK dır.
Yine söylüyoruz bu İçişleri bakanlığının sorunu..
İnsanları aydınlatması gereken kim? kimler?

Saygılar Sevgiler

Edited by - Dionysos on 12/04/2019 21:45:20
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  22:33:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dyonysos ysk üyeleri kimlerden oluşuyor sandık başında parti görevlileri neden bulunuyor bide bunlara bakarmısın lutfen sandıkta sayım yapılırken parti gözetmenleri tepelerinde dikiliyor adeta kuş uçurtmamak için. verileri ysk gönderdikten sonra ysk da veriler üzerinde de oynama yapılmış.belgeler yukarda. fetö yapılanması denilen oluşum zaten sızarak iş yapıyor yani ya chp li görunumunde ya akpartili görunumunde adam -kadın kalkıp ben fetö mensubuyum diyecek hali yok. ve her iki parti içersinde varlar temizlik yapamadı erdoğan. büyük çekmecede taşınan oyları yazıyorlar tek taraflı okumayın şu haberleri. ysk nın kendisi açıkladı sadi güven önceki seçimde 6 bin ölü kaydı düşürüldü dedi aynı bölgede. anadoluajansının eski müdürnün dediğini yaparlarsa belki sayımda hile olmaz da ysk kabul etmıyormuş sandık başından direk ysk ya veri girilmesi durumunu başka nasıl çözum olur bilemedim gerçi bu kafayla yine bir yol bulacaktır bu sütü bozuklar. yukarda ne yazdım ankara büyükşehirde mansur yavaş kimle çalışmaya başlamış. arındıramazlar. bu fetöcü dedikleride adı değişsede misyonu değişmeyen ittihatçılardan başkası değil sağ kanattan dahiledilenlerle fetöcü kimliğindeler. tez atitez sentez durumu. herkes tek bir yere hizmet ediyor hala a ya şapka koyamadım. kısaca chp akp sp hdp iyi parti içersinde bu bireyler söz sahibi.
sevgiler.
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  23:30:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
temizlik yapamadı diyorumda yapamadımı yapmadımı yapmak istemedi mi bunu s 400 leri alıp almayacağı belirleyecek. perinçek bi keresinde bizde erdoğanın 38 adet yolsuzluk kasedi var demiş idi. rusya çin işbirliğinde bastıran o. erdoğan samimi mi. şuan cepten yiyor.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2019 :  23:47:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
....


Oy sayım süreciyle ilgili objektif bilginiz var mı?
Lütfen oy sayım süreciyle ilgili bilgi edinin derim...

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

dyonysos ysk üyeleri kimlerden oluşuyor


Kamu görevlileri, devlet memurları

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
sandık başında parti görevlileri neden bulunuyorMüşahit ya da gözlemci deniyor, sürece nezaret ve tanıklık ediyorlar.
Sürece şüphe ve gölge düşmemesi için.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
[sandıkta sayım yapılırken parti gözetmenleri tepelerinde dikiliyor adeta kuş uçurtmamak için.


sayılan oy pusulası açıkça müşahitlere (parti temsilcileri), müşahitlerin tümüne havaya kaldırılıp gösterilir zaten.
Yani sayılan her oyu-mühürü her müşahit zaten görmeli-dir.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
verileri ysk gönderdikten sonra


Verileri YSK'ya veren/götüren sandık görevlisi devlet memurlarıdır.
verileri ysk'nın veri tabanına sadece ve sadece ysk memurları işleyebilir
Bu veriler partilerden alınmaz ıslak imzalı tutanaklardır
ve ysk memurları ıslak imzalı tutanaklardan sayı/veri alır
Siyasi partilerin YSK'nın saydığı oylarla hiçbir organik bağı yoktur
Bunu anladığınızdan emin olmak istiyorum

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
[verileri ysk gönderdikten sonra ysk da veriler üzerinde de oynama yapılmış.belgeler yukarda.Bu yapılmışsa bunu zaten ya ysk sisteminde yetkili bilgi işlem uzmanı felan olunması gerekir ya da bir siber saldırıdan felan sözmetleliyiz
bilgi vermeliler
durum nedir? bunu kim yapmış?
tutanakları işleyen ysk çalışanları mı yanlış işlemiş?
tutanakları işleyen ysk memurlarının işlediği tutanaklar sistem yöneticisi vb. tarafından mı değiştirilmiş?
Kim ve kimelr tarafında bu yapılmış ve değiştirilmiştir?
ya da bir siber saldırı mı olmuş? olmuş mu?

ben geçmişte de yazdım haklarında şeffaf bir şekilde soruşturma başlatılıp kamuoyuna bilgi vermeliler
ama yine tekrarlıyorum bunu yapan operatör (YSK çalışanı) kolaylıkla tespit edilebilir .Bu akıl mantık işi değil. Kişinin ben fetöcüyüm-ben fetöcüyüm diye bağırıp kendini ele vermesi anlamına gelir
eğer öyleyse
Eğer öyleyse de tutuklasınlar soruşturma başlatsınlar ve halka bilgi versinler lütfen

YSK çalışanı olmayan YSK sistemine erişemiyor

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
fetö yapılanması denilen oluşum zaten sızarak iş yapıyor yani ya chp li görunumunde ya akpartili görunumunde adam -kadın kalkıp ben fetö mensubuyum diyecek hali yok. ve her iki parti içersinde varlar temizlik yapamadı erdoğan.Bakın siz şunu sanırım anlamadınız sanırım bu oyları aslında kendi veri tabanına işleyerek bir bakıma YSK sayıyor.
Oyları YSK kendi sistemine işliyor
ve YSK nın kendi sistemine şu parti ya da bu parti müdahil değil

YSK memurları sonuçları ıslak imzalı tutanaklardan alıyor
Bu tutanaklar da devlet/kamu görevlileri yani memurlar tarafından düzenleniyor. ve bunlar yine devlet eliyle (sandık başkanı olan memur eliyle) YSK ya teslim olunuyor
Bu süreci devlet yürütüyor. Usulsüzlük varsa devletin kendi içinde.
Kargaşa, kaydırma ney varsa devletin kendi içinden

Fetö'nün seçim sonuçlarını etkileyebileceği sızılmış tek yer YSK olabilir
ve yine anlattım yine anlatıyorum. Diyelim ki devlet memurusunuz ve fetöcüsünüz ve sandık tutanağı işliyorsunuz ve CHP lehine kaydırmalar yapıyorsunuz. bunu sizin yaptığınız gözlemlenebilir
Bu kendini ele vermektir. Bu mantıklı mı?
Böyle bir şüphe varsa kişileri tek tek soruşturup ifşa edip bilgi versinler .Biz de bekleriz
Lütfen bu kaydırmaları yapan memurların kimliklerini halka ifşa etsinler

Bakın yine tekrar ediyoruz. Seçim sonuçlarında usulsüzlük ve kaydırma vb. varsa bunu yapan kurum YSK ve bunu yapanlar YSK çalışanları
Eğer fetöcülerse de YSK da çalışan fetöcüler

Siyasi partilerdeki fetöcüler değil
Siyasi partilerde fetöcüler varsa da bu sürece etkisi yok

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
ysk nın kendisi açıkladı sadi güven önceki seçimde 6 bin ölü kaydı düşürüldü dedi aynı bölgede.Bu işlemi yapan YSK değil mi?

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
anadoluajansının eski müdürnün ...Bakın tabi ki devletin ajansının bir siyasal partinin sayım sonuçlarını değil de YSK nın sayım sonuçlarını kullanması uygun olur ancak diğeri hızlı sayım ve çabuk bilgi verme için yapılıyor
Yani Ak Parti bunu 2 saatte sayabiliyor. YSK sabaha ancak açıklayabilir..

Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/04/2019 :  16:36:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dionysos ysk kimlerden oluşuyor dedğimde kamu görevlileri devlet memurları yazmışsın
şunu oku lütfen

YSK üyelerini kim seçiyor?

Anayasa'da "Yasama Bölümü" içinde yer alan ve seçimlerin genel yönetim ve denetimini yürüten YSK yedi asil ve dört yedek üyeden oluşuyor. Bu üyelerin altısı Yargıtay, beşi Danıştay Genel Kurullarınca, kendi üyeleri arasından üye tamsayılarının salt çoğunluğunun gizli oyu ile seçiliyor. Üyeler de, salt çoğunluk ve gizli oyla aralarından bir başkan ve başkanvekili seçiyor. Ayrıca seçime katılan siyasi partilerden, en son yapılan milletvekili genel seçiminde en çok oy almış dört siyasi parti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler, o siyasi parti genel başkanları tarafından yetki verilmiş olması şartıyla YSK'da bir asıl ve bir yedek temsilci bulundurabiliyor.

Bu temsilciler, kurulun bütün çalışmalarına ve görüşmelerine katılıyor ancak oy kullanamıyorlar.

YSK'nın internet sitesinde işlevi ile ilgili, "Yüksek Seçim Kurulu hem idari hem de seçim yargısı ile görevli, verdiği kararlara karşı hiçbir merciye başvurulamayan, nevi şahsına münhasır, bağımsız bir Kuruldur" ifadesi kullanılmaktadır.

sandık başkanı ve sandık kurulu üyesi nasıl olunur
https://www.selfhukuk.com/sandik-baskani-ve-sandik-kurulu-uyesi-nasil-olunur-gorevleri-nelerdir-ne-kadar-ucret-verilir/
Oylama süresince yapılabilecek hileler ve alınabilecek önlemler
https://t24.com.tr/haber/secimlerde-hangi-hileler-yapilabilir-hileleri-onlemek-icin-ne-yapilmali,298326
kamu görevlisi devlet memuru dediğin kişiler tarafsız hele bu ülkede olmadığını chp li mhp li akp li olabileceği yönlendirilebileceği gerçeğini unutmadan.

chp yorumları;
"İmamoğlunun oyu azalmıyor. Geçersiz oylar kabul edilince iki tarafında oyu artıyor. Akp seçmeni Ampüle oyu bastığı için ya da üstüne sayı vs yazıldığı için Sandık başkanı oyu kabul etmemiş.Keza CHP’de de öyle. Bu hata Akp seçmeninde daha çok. Yaklaşık 300 bin geçersiz oy sayıldı"

"Ben okumadan paylaşmam ama siz okuduğunuzu hiç anlamamışsınız. Her seçimde olan maddi hatalardan yapılan ayıklamalar ve geçersiz oyların yeniden sayımı sonrası aradaki fark azalınca bu oyların çalındığı anlamına mı geliyor? Nasıl bir kafa bu artık tutamıyorum kendimi"

ilkinde akp liler gerizekalı diyor
ikincisinde hırsızlığa maddi hata

akp bunları yapınca hırsız diyoruz sahtekar diyoruz chp yapınca maddi hata yanlış katlandığı bahanesiyle geçersiz sayılan pusulaya oy kullanmayı beceremeyeneler.
iki tarafında aynı haltı yiyebileceğine inanmıyorlar nasıl bir algı bu

bir yazar şunu demiş imamoğlu tüm bu düzenbazlıklara alet olmak istemiyorsa derhal patisinden istifa etmeli bağımsız hareket ederse daha çok çok daha iyi hizmet edebilir

https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ali-karahasanoglu/16-bin-oy-calarken-sucustu-oldular-28128.html
evet yandaş öldür ama dinle. sevmesende.


ysk veri girişlerini durdurduğuna bahane olarak veri gelmedi diye kendini savunuyor ki ozamana kadar bursada bozbey öndeydi ekran görüntüleri var. chp merkezinden kimse destek çıkmadı adama aynı dumenler başka illerde akp tarafından yapıldı.kendimi tekrar etmeye başladım diyonysos. immdoott

Edited by - bona fide on 13/04/2019 16:39:22
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/04/2019 :  18:03:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

dionysos ysk kimlerden oluşuyor dedğimde kamu görevlileri devlet memurları yazmışsın
şunu oku lütfen

YSK üyelerini kim seçiyor?

Anayasa'da "Yasama Bölümü" içinde yer alan ve seçimlerin genel yönetim ve denetimini yürüten YSK yedi asil ve dört yedek üyeden oluşuyor. Bu üyelerin altısı Yargıtay, beşi Danıştay Genel Kurullarınca, kendi üyeleri arasından üye tamsayılarının salt çoğunluğunun gizli oyu ile seçiliyor. Üyeler de, salt çoğunluk ve gizli oyla aralarından bir başkan ve başkanvekili seçiyor. Ayrıca seçime katılan siyasi partilerden, en son yapılan milletvekili genel seçiminde en çok oy almış dört siyasi parti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler, o siyasi parti genel başkanları tarafından yetki verilmiş olması şartıyla YSK'da bir asıl ve bir yedek temsilci bulundurabiliyor.

Bu temsilciler, kurulun bütün çalışmalarına ve görüşmelerine katılıyor ancak oy kullanamıyorlar.

YSK'nın internet sitesinde işlevi ile ilgili, "Yüksek Seçim Kurulu hem idari hem de seçim yargısı ile görevli, verdiği kararlara karşı hiçbir merciye başvurulamayan, nevi şahsına münhasır, bağımsız bir Kuruldur" ifadesi kullanılmaktadır.

sandık başkanı ve sandık kurulu üyesi nasıl olunur
https://www.selfhukuk.com/sandik-baskani-ve-sandik-kurulu-uyesi-nasil-olunur-gorevleri-nelerdir-ne-kadar-ucret-verilir/
Oylama süresince yapılabilecek hileler ve alınabilecek önlemler
https://t24.com.tr/haber/secimlerde-hangi-hileler-yapilabilir-hileleri-onlemek-icin-ne-yapilmali,298326
kamu görevlisi devlet memuru dediğin kişiler tarafsız hele bu ülkede olmadığını chp li mhp li akp li olabileceği yönlendirilebileceği gerçeğini unutmadan.

chp yorumları;
"İmamoğlunun oyu azalmıyor. Geçersiz oylar kabul edilince iki tarafında oyu artıyor. Akp seçmeni Ampüle oyu bastığı için ya da üstüne sayı vs yazıldığı için Sandık başkanı oyu kabul etmemiş.Keza CHP’de de öyle. Bu hata Akp seçmeninde daha çok. Yaklaşık 300 bin geçersiz oy sayıldı"

"Ben okumadan paylaşmam ama siz okuduğunuzu hiç anlamamışsınız. Her seçimde olan maddi hatalardan yapılan ayıklamalar ve geçersiz oyların yeniden sayımı sonrası aradaki fark azalınca bu oyların çalındığı anlamına mı geliyor? Nasıl bir kafa bu artık tutamıyorum kendimi"

ilkinde akp liler gerizekalı diyor
ikincisinde hırsızlığa maddi hata

akp bunları yapınca hırsız diyoruz sahtekar diyoruz chp yapınca maddi hata yanlış katlandığı bahanesiyle geçersiz sayılan pusulaya oy kullanmayı beceremeyeneler.
iki tarafında aynı haltı yiyebileceğine inanmıyorlar nasıl bir algı bu

bir yazar şunu demiş imamoğlu tüm bu düzenbazlıklara alet olmak istemiyorsa derhal patisinden istifa etmeli bağımsız hareket ederse daha çok çok daha iyi hizmet edebilir

https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ali-karahasanoglu/16-bin-oy-calarken-sucustu-oldular-28128.html
evet yandaş öldür ama dinle. sevmesende.

ysk veri girişlerini durdurduğuna bahane olarak veri gelmedi diye kendini savunuyor ki ozamana kadar bursada bozbey öndeydi ekran görüntüleri var. chp merkezinden kimse destek çıkmadı adama aynı dumenler başka illerde akp tarafından yapıldı.kendimi tekrar etmeye başladım diyonysos. immdoottŞimdi sevgili bona-fide

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

ysk istanbul seçimlerinde sayım devam ediyor imamoğlu kendi sayfasında yazıyor fark yüzde 57lik sayımda 17 bin küsüre düşmüş güncelliyor her bildirimde iyi güzel duyuru yapması. peki bu vatan partisine kaydırılan akp oylarıyla bu fark 22 bin küsürden az buz değil chp de hırsızlık aşikar. ve hiç sözünü etmiyor chpliler azda biz çalalım havasındalar.Diyorsunuz, demişsiniz

Yani şunu diyorsunuz siz. Bu ülkede YSK kayıtları üzerinden ve içinden CHP isterse oy çalabiliyor ve oy hırsızlığı yapıyor/yapabiliyor ve devletin güvenli kayıtlarını değiştirip manipüle edebiliyor
Sandık güvenliği ya da seçim güvenliği yok ya da bunlarda sorun var
Ve bunlar yani CHP YSK'nın içine sızmıştır ve hırsızlık yapmıştır
Oy hırsızlığı yapmıştır
Yanlış mı anlıyorum
Yani CHP YSK kayıtlarını değiştirerek ve elle manipüle ederek, YSK nın içine sızarak oy çalıyor ve çaldı
Anladım
CHP sonuçları manipüle etti ve oy çaldı
Doğru mu anlamışım

SaygılarGo to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/04/2019 :  18:14:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ya da sandık kurulu başkanı vb. olan kimi CHP li (ya da olası fetöcü) memurlar AKP oylarını daha fazla geçersiz sayarak mı oy çalmıştır

Yani bunu hırsızlık olarak yorumluyor musunuz? Hırsızlık olarak mı yorumluyoruz?

Şimdi bir oyun geçersiz sayılıp sayılmamasına ilişkin yasal kriter-ler nedir? nelerdir? Bu yasayı kimler belirliyor ve yapıyor
Oy kullanacak kişiye sandık başında nasıl oy kullanacağına yönelik bilgi isterse veriliyor mu verilmiyor mu_?

Şimdi birileri yanlış oy kullandı ya da oy kullanmayı bilmiyor ve yasal prosedür gereği geçersiz olması gereken bir oy geçersiz sayıldı diye mi hırsızlık oluşunu iddia ediyoruz?
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/04/2019 :  21:49:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dionysos, dalga mı geçiyorsun demeye korkuyorum buna da uzun uzuzn cevap yazacağın endişemle.

sen olsan ne derdin? chp ye bilerek oy fazladan yazılıyor bir değil 3 değil bin değil binlerce kez.belgelendiriliyor. hata mı? aynı hata binlerce kez yapılıyor ne tesadüfki bu binlerce kez yapılan hata n 2-3 kişiden özellikle birinin üstün farkla galip gelmesini sağlıyor. hırsızlık tanımmı değiştirdi ben niye duymadım burası neresi kesin yani dalga geçiyorsun sen benle.
hırsızlık yapan ve bundan fayda sağlayacağına inanan bunu itiraf eder mi sence ya ben böle böle yaptım erdoğanı istemeyen tüm partililerle örgütlerle toplaşıp bi kumpas çevirdim mi der yoksa lililili yetişin ey ahali hakkımızla kazandık bize engel oluyorlar mazbata vermiyorlar bize hırsız diyorlar güya biz çalmışız seçimde yapılan maddi hataları bize mal ediyorlar.iftira atıyorlar gençler sosyal medya fox abd bbc royters aşoseytipres yetişin mi diyorlar.

ben hırsızlık diyeceğim beyrutkapı ne der bilemem daha naif nasıl yazabilirdim düşünmedim. bu bi taraf olduğumdan değil gerçekten tarafsızım iki tarafta hırsız bana göre.

ve dionysos sevgiler sevgiler... satırlarıma burada son verirkene büyüklerin ellerini sıkar küçüklerin gözlerinden yok göz ayrılık demek yanaklarından öperim.

unutmadan uzun uzun yazman beni rahatsız etmiyor aynı şeyi tekrar tekrar yazmaktan rahatsız oldum. sanırım ifade özürlüyüm sorun başından beri hırsılık olayı üzerine ve içerik nasıl olmuş minvalinde dönüp duruyor.bu yeni bir olay değil akp belkide daha öncekilerde çok yaptı tekonoloji bizi haberdar ediyordur. politika yalanla yapılan bişey latincede politika çok yalan demekmiş.milleti söğüşleme sanatı

Edited by - bona fide on 13/04/2019 22:12:04
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  02:05:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

dionysos, dalga mı geçiyorsun demeye korkuyorum buna da uzun uzun cevap yazacağın endişemle.

sen olsan ne derdin? chp ye bilerek oy fazladan yazılıyor bir değil 3 değil bin değil binlerce kez.belgelendiriliyor. hata mı?


Tamam da bakın bunu CHP mi yapmış
Bu oyu fazla yazan YSK değil mi?

Ben olsam ne derdim?
Seçimi kaybedeceğini görenler ve anlayanlar 9-10 saat zamanı dondurduklarında (geçmişe ve geleceğe müdahale içeren) uzun hesaplamalar yaptılar ve bu çözümlemeleri ürettiler
Yani burdan bakınca öyle gözüküyor. Kusura bakmayın

Süreci tarafsız bir şekilde izlediğimi düşünüyorum ve bana kalırsa açıkçası AK Parti kendi tabanını oyalıyor ve ikinci seçim için hazırlayıp manipüle ediyor ya da zaman kazanıyor
ya da olasıklara açık süreç fırsatı kolluyor
ya da o da ne yapacağını bilmiyor. Kendi tabanı umut bekleyen duygusal geçişken bir tabanı var.

Bence şaşırdılar.
Kaybetmeyi ummuyorlardı. Bunu hiç beklemiyorlardı. Tamamen sürpriz oldu. inanamadılar, kabullenemediler. Bu işte bir hata olmalı falan dediler.
Sayım esnasında bile
Yüzde 60-70 lere gediklerinde -kazanacaklarından hala kesin olarak eminlerdi çünkü kendi yüksek oy aldıkları tutanakları önce giriyorlar ve ya da AA ya sonuç sağlıyorlar.
Bunu doksanlara geldiklerin de ya da doksanları geçince az çok hissettiler ve anladılar
İş işten geçti.
Binali Bey'e açıklama yaptırmışlardı her şey hazırdı.
Elleri ayaklarına dolaştı.
Ne yapacaklarını bilemediler.
Kendileri de belki işin çıkmayıp ...sardılar. Sardılar da sardılar..
Kafaları da karıştı.

Balkon konuşmasında C.Başkanının seçimi kaybettiklerinden (yine kendi oy sayımları üzerinden) net bilgisi olduğunu anlıyoruz
Hatta itiraz sürecinden sonuç çıkmayacağı yönünde objektif bilgilendirildiğini anlıyoruz..

Belki bu 10 saat denen de 2-3 kez de yeniden o saydırıldı, teyit edildi. Bilmiyoruz.
Yoska Büyükçekmece olmazdı bakın. Aksi taktirde büyükçekmece operasyonu olmazdı. bunu izlemiyor olurduk. Bir tür "B" planı habercisi iptal için.fırsat kolluyorlar-kamuoyu yokluyorlar. Ama vazgeçecekelerini düşünüyorum.pesedeceklerini.süreci görüyor olmalılar şu an.daha net..

Süreci gölgeleyen yine kendileridir.
10 saat donmuş AA'dan, uzun toplantılardan, İstanbul Ankara arası dokunmuş mekiklerden, İtiraz edeceğiz ama öndeyiz diyen/dedirtilen ağzı dili dolanmış bir il başkanından , Yalan söyleyemeyen suskun/sinmiş ve 10 saat uyumayı bir türlü başaramayan bir Binali Bey-den sözdiyoruz.
Hatta bence S.Soylu eliyle saatlerce iknaya kalkılan ama buna geçit vermeyen bir Binali Bey'den ya da süreci yumşatan hatta arada kalan bir Binali Bey'den
Belki hala biraz onu da yumşatıyorlar...
Belki sadece zaman kazanıyorlar ve tabanı alıştırıp olabildiğince savaşmış nerdeyse kazanmış ama kaybetmiş gibi bir imaj oluşturulmaya zorlanıyor olabilir. Bu arada İmamoğlu'nun imajına da gölge düşürülüyor ya da hevesi kursağında bırakılarak yükselmesi engellendi.. Kutlama sevinç gibi olaylar bastırıldı ve bunların üstesinden gelindi. Yani kaybettik madem böyle çektire çektire (sindire zorlaya) verelim (zehir edelim) de diyor olabilirler. Bilmiyoruz.
Yan zordur almak bizden İstanbul'u İstanbul bizim nazlı kızımız felan diyorlar sanırım...

-
Geçmişte de sordum yine soruyorum

CHP lehine oy kaydırması varsa bunun devlet eliyle kitlesel manipülasyon aracı olarak yapılmadığını-üretilmediğini nerden bileceğiz? ve bilebiliriz?

YSK sistemindeki oy kaymasından/kaydırmasından neden CHP sorumlu tutuluyor? Bakın İçişleri bakanının ya da mevcut hükümetin sorunu bu....

Bunu üreten memurların adı sanı şeffaf olarak açıklanacak mı? Haklarında soruşturma açılacak mı? Açığa alınan görevden men edilen memur var mı? Savunmaları nedir;?
ya da kamuya açık mahkeme vb. olacak mı?
Bunlar şeffaf olarak halka duyrulacak mı?
Halka şeffaf bilgi verilecek mi birileri 30 sene sonra anılarını yazarsa mı bunları öğreneceğiz?

Yine söylüyorum
YSK sisteminde veri girişlerinde CHP adına lehine oy kaydırılmışsa bu işlemi yapan operatörler ifşa edilsin ve haklarında soruşturma açılsın biz de öğrenelim


Edited by - Dionysos on 14/04/2019 02:38:36
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  04:04:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
sen olsan ne derdin?Sevgili bona-fide ikinci bir olasılıkta şu
Ak Parti oylarını saydı ve kendince bir farkla imamoğlunu önce buldu ancak kendi seçmeninin bilinçsiz oy kullanması yani ampule ve alan dışına mühür basması, pusuluya yazı yazması gibi durumları da biliyordu ve böyle 15-20 bin belki daha fazla (yani 10 binlerce) oy olabileceğini ve kamuoyunu bu yolla ikna edebileceğini düşündü..
ya da geçersiz sayılan bu oylarla imamoğlu'nu geçebilirse bir ölçüde bu seçimin hakları olabileceğini ve kazanmış olabileceklerini varsaydılar
ya da kamuoyunu bu yolla iptale razı edebileceklerini öngördüler
Yani diyelim ki iptal oylarında 20-30 bin ampul üzerine basılmış ak parti oyu çıksaydı kamuoyunda şu algı oluşabilirdi. Bak aslında sayısal olarak kazanabilirlerdi, seçmenleri oy vermeyi bilmedikleri için kaybettiler. Bende bile bu algı oluşabilirdi.
Bir durumda bir iki yumuşak gerekçe daha olduğunda iptali belki herkes görmezden gelebilirdi ve ses çıkarmazdı..Yani bir nevi mağdur taraf olurlardı ve mağduru oynarlardı açıkçası

Belki diğer gerekçeler bu yüzden bilinçli bir komplo olarak üretildi ya da sizin demeye getirdiğiniz gibi CHP lehine fevri işlemde bulunan kimi YSK görevlilerince kasıtlı işlendi. Bunu bilmiyoruz. Bu sürecin bir kere açığa çıkarılması gerekir.

Şimdi kendimizi kişilerin yerine koyup düşünelim
Yani bunları sesli tartışmış olabilirler.
Kamuoyunu nasıl ikna edeceğiz gibi bir çıkmazda diğer süreçler üretilmiş olabilir.

Şu an seçimin iptal edilmesi tam bir trajedi olur umarım bunu yapmazlar ki hala yapacaklarını sanmıyorum bakalım bekleyip göreceğiz

Edited by - Dionysos on 14/04/2019 04:08:40
Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  13:22:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
dionysos

"Ben olsam ne derdim?
Seçimi kaybedeceğini görenler ve anlayanlar 9-10 saat zamanı dondurduklarında (geçmişe ve geleceğe müdahale içeren) uzun hesaplamalar yaptılar ve bu çözümlemeleri ürettiler
Yani burdan bakınca öyle gözüküyor. Kusura bakmayın"

kusura neden bakayım düşüncelerimizi paylaşıyoruz.
seçim sürecini iyi takip ettiğinden emin misin sevgili dyonysos.
bi kere veri girişi durdurulduğunda akp öndeydi istanbulda bursada chp öndeydi sonra bu kesintiyle herşey değiştirildi
ve farkındamısın bilmiyorum istanbulda bu farkı sadece iki ilçede yapılan yeniden sayımla 17 bin kaydırılmış oy tespit edildi. sadece iki ilçede. şimdi chp ve ysk neden diğer ilçelerin yeniden sayımına itiraz ediyor. diğer ilçelerde dahil edildiğinde bu sonuçların nasıl değişeceğini bi düşün.

ve şu var erdoğanın elinde yetki var istese imamoğluna mazbatayı verdirir. sonrasında ayağını kaydırır kayyum atardı olay erdoğanın ayağını kaydırma operasyonu olduğundan ve akp içindek diğer partilerdeki kumpasçıların deşifre olması medyada erdoğanı gözden çıkarıyor yandaş basın dahi kabullenin demeçlerinde satıraraları öyle ha bu paralele yapı fetöcüler adı şimdi bu derindevleti dışardan idare edenlerin içerdeki her kuruluş stk partide kullandığı adamların sahneye çıkması. hani sivas katliamındada aynı şey olmuştu tüm erdal inönü demirel tansu genel kurmayı belediye başkanı temell mollası sağlı sollu herkes heeeerrkes izlemişti.sessizce. burdaki kaosunda ondan farkı yok. millet sanıyorki erdoğan giderse yeni sağduyulu halkın ihtiyaçlarına ülkenin kalkınmasına ekonominin düzelmesine yarayan biri gelecek. abd nin ingilterenin işine yaramıyor erdoğan ülke içindeki ittihatçı fetö rantçılarının hiç işine yaramıyor. sandam kaddafi durumuna düşmek düşürülmek üzere ve oraların şuanki durumu nasıl demokrasimi akıyor.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  13:34:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

kusura neden bakayım düşüncelerimizi paylaşıyoruz.
seçim sürecini iyi takip ettiğinden emin misin sevgili dyonysos.
bi kere veri girişi durdurulduğunda akp öndeydi istanbulda bursada chp öndeydi sonra bu kesintiyle herşey değiştirildi
ve farkındamısın bilmiyorum istanbulda bu farkı sadece iki ilçede yapılan yeniden sayımla 17 bin kaydırılmış oy tespit edildi.17 bin oyu açıklar mısın sevgili bona-fide?
Nerede nasıl kim kaydırmış?

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

seçim sürecini iyi takip ettiğinden emin misin sevgili dyonysos..Aynı soruyu ben sizin için tekrar edeceğim.

Edited by - Dionysos on 14/04/2019 13:38:55
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  15:50:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fidedionysos

istanbulda bu farkı sadece iki ilçede yapılan yeniden sayımla 17 bin kaydırılmış oy tespit edildi. sadece iki ilçede.Bakın sevgili bona-fide
Baştan gidelim ve alalım

Birincisi YSK bir kesin olmayan resmi sonuç açıklıyor. Şimdi İstanbul için YSK'nın açıkladığı kesin olmayan resmi sonuçlarda CHP-AKP arasındaki fark nedir? kaçtır?

Benim internetten bulabildiğim kadarıyla bu rakam 24.800 gibi bir sayı.
İsterseniz siz de bir bakın.
Şu an öne sürülen fark kaç?
13.900

Bu aradaki fark nedir? Ne kadardır?
Bu arada 11.000 kadar bir fark ve düzeltme var.
Bunun net rakamını bilmiyorum ancak yarısı kadarı geçersiz sayılan oylardan kapanan bir fark ve diğer yarısı "maddi hata" ve "maddi düzeltme" denilenlere dayanıyor.

Şimdi birincisi usulsüzlük olarak öne sürülen şey bu maddi hatasal farkın AKP aleyhine fazla oluşu değil mi?
Neden fazla bende merak ediyorum.

Yani "maddi hata" ve maddi düzeltme denilen de her iki taraf lehine ve aleyhine düzeltmeler olmuş ve yapılmış olabilir. Toplam rakamı bilmiyorum ancak kapanan fark bir yana toplamda sizin dediğiniz rakam kadar AKP lehine bir düzeltme yapılmış olabilir. Ancak denilen 17.000 rakamı geçerli ve doğruysa orada 11.000 den ve yaklaşık 5.000 üzerinden gidersek 11-12.000 oyunda CHP lehine düzeltildiğini söylemeliyiz.
Bu rakamlar elimde yok ben de bilmiyorum.

Şimdi iki-üç ilçede bu böyleyse deniyor. Bu benimde kafamı karıştırıyor? Ve geçmişte sorduğum soruları tekrarlıyorum.

Bu maddi hata denileni seçim sonuçlarının manipüle edilmesi için yine devlet eliyle AKP aleyhine üretilmediğini nerden nasıl bileceğiz.?
Sonuçta bunu yapan yani maddi kayıt hatasını yapan kurum YSk
Maddi hata YSK nezdinden olan oluşan bir durum. Bundan kurumsal olarak neden nasıl CHP sorumlu turulup suçlanır? Bu mantıklı mı?

Bunun bir komplo ya da algı operasyonu olup olmadığını nerden nasıl bilip çözümleyeceğiz?
Ben grçmişte buna yöenlik sorularımı ilettim. Şeffaf bir şekilde bu araştırılsın...

Sonuçta maddi hata denileni üreten kurumsal olarak CHP değil YSK dır.
CHP , YSK eliyle YSK kayıtları aracılığıyla oy çalmış ve usulsüzlük yapmış deniyor.
Ya da YSK ve onun çalışanları CHP lehine usulsüzlük yapmış demeye getiriliyor.
Kurumsal olarak CHP nin suçlanması yine abes ve tuhaftır.

Şimdi sandık görevlilerini YSK atıyor . Bunlar YSK eliyle atanıyor. Sanki bunu CHP yapmış gibi lanse ediliyor.
YSK nın sahibi ve kontrolörü CHP o zaman.
İlgililer bunu demeye gelecek.

YSK nın bir başarısızlığı varsa YSK içine bir sızma varsa açıklasınlar ama bunu CHP ye yıkmadan yapsınlar

Ben tam bir tiyatro oynandığını ve algı operasyonu yürütüldüğünü düşünüyorum..
Yani net olarak söylemeliyim.

Onca yazı okumaya kalktım. Verilen rakam ve ifadelerden hiç bir şey anlamıyorum...

Ne dönüyorsa şeffaf bir şekilde açıklansın görelim biz de bunu bekliyoruz ve istiyoruz...

Edited by - Dionysos on 14/04/2019 15:59:55
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  16:27:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bakın sevfili bona-fide

YSK nezdinde üretilen yine YSK nın ürettiği ya da YSK çalışanlarının (sisteme yanlış sonuç girerek) ürettiği "maddi hata" CHP nin kurumsal sorunuymuş gibi dayatılıyor.
Hatta CHP nin kurumsal usulsüzlüğü yolsuzluğu ve hırsızlığıymış gibi bir algı üretiliyor.

O halde şunu tekrar sormamız ve söylememiz lazım özellikle CHP lehine ve AKP aleyhine büyük ve ciddi oranda (oy kaydırma) maddi hata üreten YSK çalışanları (varsa) bunlar kimlerdir? Haklarında soruşturma başlatılacak mı ya da başlatıldı mı?? Bu veriler (özellikle çok yüksek orandaki usulsüz veriler) hangi saatlerde hangi PC lerden hangi YSK çalışanları eliyle ve aracılığıyla sisteme girilmiş, işlenmiştir. Bunlar kamuoyuna duyrulacak mı ya da bu süreç şeffaf bir kamusal soruşturmaya ve belirlenmeye açılacak mı?
Bunun bilgilerini halka verecekler mi? Ya da bu sürecin incelemesi zaten şeffaf ve halka açık bir süreç midir?

Tek taraflı atılıp tutulacak mı?

Go to Top of Page

bona fide


394 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2019 :  18:01:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
chp iyi parti hdp ve fetöcüler birlik te çalışmıyor yani bu partiler ittifak yapmadı amaçlarını kendileri söyleiyorlarmıydı erdoğanı indireceğiz demediler mi? akp içindeki fetö yapılanmadsı dahil bu ittifaka. ve yotubu aç nasıl manipulasyon yapılıyor gör tavsiye edilen videoların ve altta çıkan tüm video demeçleri adeta sefere çıkmış tüm demeçler erdoğanın ipi çekildi erdoğan yenildi erdoğan kaybetti minvalinde yoğun haber servis ediliyor ve aranan yurt dışına kaçan tüm fetö elemanları haber videoları hazırlayıp yayınlıyorlar. bu kumpas değil diyorsan ki bana kalırsa bu ağır bir darbe. umarım sonumuz diğerlerine benzemez.sahne tamamen abd avrupa destekli onların istediği doğrultuda hareket edenlerle dolu. bu nedemektir ımfden borç al diye haykırmaya başladılar sözde alınacak krediler ülke kurtaracak. sadece ne kaldıysa onuda elden çıkarıp yaptırımları kabul edecekler neler onlar ermeniler kürtler ege bide bakmışız bu ülke haritası küçülüvermiş. ben demiyorum plan böyleydi. hani erdoğan gidecek demokrasi gelecek diyen kitle varya medyada elegçirilen beyni yıkanan kitle kaosun büyümesi için kullanıldığını kendi geleceğini yok ettiğinin farkında değil. ımf den kredi almak demek bu ülkeyi bitirir. ki bu kaos sadatın eğittiği gerillaların sahneye çıkmasıyla kanla sıvanır. erdoğanın askerleri boşmu duracaktır. kaddafi nasıl devrildi ve şuan libyada durum nasıl en yakın tarihli örnek oku lutfen.görende beni üst düzey siyasi bürokrat filan sanır tahmin sadece dionysos. geçmişte örnekler bol olduğu için bunun sonu nereye varır gibisinden ahkam kesiyorum.ben olsam yotube kapatırım. tüm bu sahneye alet olanları tutuklarım. natodan çıkarım s400 alımını hızlandırırm. çinde niye yasak yotube. adım zaten çıkmış diktatöre. rantçı bütün firmalara kayyum atarım. berat başta olmak üzere danışmanları yanlış yönlendiren herkesin işine son veririm. hayvanlara işkenceye 20 yıl hapis tecavüze ömur boyu. trafik cezalarını yüzde 200 artırırım.kamudaki tüm makam araçları yemek şu bu giderlerinde sarayda dahil tasarrufa giderim. vekil maşşlarını doktor maşına indiririrm ayhh çok gaza geldim bankalara yaptırım vergilerde indirim tüm belediyelere surekli denetim veee perde. dionysos burada chpnin masum hak arayışı değil büyük bir darbe yapılıyor. erdoğan kendisine halkın tanıdığı iyi niyeti kötüye kullanmasaydı bu halk bu medya bu kadar ayyuka çıkarmıydı bilemem. dün radyoda bi demecini dinledim efendim dini bütün gençler yetiştirmek için imam hatipler açmışta onu istemeyenler yine sahnedeler gibisinden. gerizekalı halamı aynı terane hayvan terli yemiyor artık bu masalı değiştir dedim kendi kendime şuan dahi bu şekilde millete oynamaya çalışıyor, bunu tavsiye eden önerenler kimse ipini çekenelere yardım edenlerde onlar. son sevgili ve oldukça istikrarlı dionyesos son. bu mesajdan sonra kendimi imha edeceğim.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/04/2019 :  15:17:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

chp iyi parti hdp ve fetöcüler birlik te çalışmıyor yani bu partiler ittifak yapmadı amaçlarını kendileri söyleiyorlarmıydı erdoğanı indireceğiz demediler mi?


Bunlar bu ülkede örgütlü siyasi faaliyet yürüten yasal/legal yapılar ve diğer iktidar ve yönetme talipleri değil mi?
Her siyasi kadro diğerine rakiptir ya da yönetime adaydır. Buna Demokrasi denir seçimler yapılır felan.
Toplumu temsil eden ayrı ayrı gruplar.
Belki de ülkenin ülkelerinin kötü ve yanlış yönetildiğini düşünüyorlar bilmiyorum. Üç tane siyasi parti ve örgüt ya da onları temsil eden herkes adına ben konuşamam sanırım

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
ve yotubu aç nasıl manipulasyon yapılıyor gör tavsiye edilen videoların ve altta çıkan tüm video demeçleri adeta sefere çıkmış tüm demeçler erdoğanın ipi çekildi erdoğan yenildi erdoğan kaybetti minvalinde yoğun haber servis ediliyor ve aranan yurt dışına kaçan tüm fetö elemanları haber videoları hazırlayıp yayınlıyorlar.


Bana bir iç savaş/iç sorun izlenimi veriyor. Mesela böyle bir şeye taraf ve dair hissetmiyorum

Şimdi bunda 15 yıl kadar önce Hocaefendi diyenler'e biz ABD ajanı, CIA işbirlikçisi olabilir mi bak Hablemitoğlu, Mumcu (neden öldürüldü?) derken bu arkadaşlar Hocaefendi diye tekralayan AKP ye oy vermiş arkadaşlardı..

gmailimi ilk açtığımdaki haber mail grupları iletişilerime rastladım. Yarısı bu şimdi bugünlerde fetö, fettullah denenle ilgili bilgilendirmelerdi ve bu haber gruplarının da sanırım en az yarısı AKP'liydi.
Face ilk açıldığında hakeza.. Sonra sildik...
Ben bugün sosyal medya ve face kullanmıyorum-kullanamıyorum. Ülkenin gediği/getirildiği noktayı görüyoruz.
8-10 yıl önce (ne zamansa) Suriye'ye girilirken oluşturduğum ironik fotoğraf galerisini bile (etiketlenmemek için) gizledim/gizlemek zorunda kaldım...

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
sahne tamamen abd avrupa destekli onların istediği doğrultuda hareket edenlerle dolu.


Anladım...

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
bu nedemektir ımfden borç al diye haykırmaya başladılar sözde alınacak krediler ülke kurtaracak. sadece ne kaldıysa onuda elden çıkarıp yaptırımları kabul edecekler neler onlar ermeniler kürtler ege bide bakmışız bu ülke haritası küçülüvermiş. ben demiyorum plan böyleydi.


Anladım

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
hani erdoğan gidecek demokrasi gelecek diyen kitle varya medyada elegçirilen beyni yıkanan kitle kaosun büyümesi için kullanıldığını kendi geleceğini yok ettiğinin farkında değil.Bu ülkede 80 milyon insan var hepsi ve her biri politika yapabilir yönetime talip olabilir buna Cumhuriyet/Demokrasi felan diyoruz

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide
bu nedemektir ımfden borç al diye haykırmaya başladılar sözde alınacak krediler ülke kurtaracak. sadece ne kaldıysa onuda elden çıkarıp yaptırımları kabul edecekler neler onlar ermeniler kürtler ege bide bakmışız bu ülke haritası küçülüvermiş. ben demiyorum plan böyleydi. hani erdoğan gidecek demokrasi gelecek diyen kitle varya medyada elegçirilen beyni yıkanan kitle kaosun büyümesi için kullanıldığını kendi geleceğini yok ettiğinin farkında değil. ımf den kredi almak demek bu ülkeyi bitirir. ki bu kaos sadatın eğittiği gerillaların sahneye çıkmasıyla kanla sıvanır. erdoğanın askerleri boşmu duracaktır. kaddafi nasıl devrildi ve şuan libyada durum nasıl en yakın tarihli örnek oku lutfen.görende beni üst düzey siyasi bürokrat filan sanır tahmin sadece dionysos. geçmişte örnekler bol olduğu için bunun sonu nereye varır gibisinden ahkam kesiyorum.ben olsam yotube kapatırım. tüm bu sahneye alet olanları tutuklarım. natodan çıkarım s400 alımını hızlandırırm. çinde niye yasak yotube. adım zaten çıkmış diktatöre. rantçı bütün firmalara kayyum atarım. berat başta olmak üzere danışmanları yanlış yönlendiren herkesin işine son veririm. hayvanlara işkenceye 20 yıl hapis tecavüze ömur boyu. trafik cezalarını yüzde 200 artırırım.kamudaki tüm makam araçları yemek şu bu giderlerinde sarayda dahil tasarrufa giderim. vekil maşşlarını doktor maşına indiririrm ayhh çok gaza geldim bankalara yaptırım vergilerde indirim tüm belediyelere surekli denetim veee perde. dionysos burada chpnin masum hak arayışı değil büyük bir darbe yapılıyor. erdoğan kendisine halkın tanıdığı iyi niyeti kötüye kullanmasaydı bu halk bu medya bu kadar ayyuka çıkarmıydı bilemem. dün radyoda bi demecini dinledim efendim dini bütün gençler yetiştirmek için imam hatipler açmışta onu istemeyenler yine sahnedeler gibisinden. gerizekalı halamı aynı terane hayvan terli yemiyor artık bu masalı değiştir dedim kendi kendime şuan dahi bu şekilde millete oynamaya çalışıyor, bunu tavsiye eden önerenler kimse ipini çekenelere yardım edenlerde onlar. son sevgili ve oldukça istikrarlı dionyesos son. bu mesajdan sonra kendimi imha edeceğim.
Bu ülke de asgari gelir 2.000 TL ve 300 Euro kadar. Büyük bir işsiz ve düşük gelirli olgusu var. Halkın çoğu yaşamsal beslenmesini bile gerçekleştiremiyor. Kavga ve kaos içinde.
Avrupa da asgari gelir bizdeki haftalık 45 saattan hesaplanırsa neredeyse 2.000 Euro.
Et 50 lira. Avrupa da 100 kg kadar yıllık et tüketimi var.
Buğday ve abur cuburla besleniyoruz. Çocukları market abur cuburlarıyla besliyoruz.
Ev kadınları atıl çalışmıyor. Düşük gelire bağlı dönmeyen üretmeyen/üretmeyen bir ekonomi var. Kurumsal sosyal gelirsizlik ve işsizlik nafakası yok. buna dair kurulmuş fon işletilmiyor.

Asgari gelir 1.000 Euro seviyelerine getirilmeli ve sosyal nafakafikasyon işsizlik nafakafikasyonu sağlanmalıdır.
Düşük gelirle üretemezsiniz.

Dışarıdan para arıyorlar. Ekonomiyi bilmiyorlar... Ülke berbat durumda ve batıyor nerdeyse iç savaşa kaosa sürükleniyor. Her türden birleşme lazım ayrışma değil.

Daha işçiyi-fakiri köle azınlık olarak görenlerden sözediyoruz.
Daha veren el, alan el, para sahibi, işe yerleştirme diyenlerden sözediyoruz.
İşkur sözde işbaşı eğitim programlarıyla işveren yanında devlet eliyle sosyal güvencesiz düşük ücretli taşeron işçi çalıştıran devletten ve devlet yönetimi anlayışından sözediyoruz.

Ne Sosyal güvenlik hukuk ne vergi hukuku ne iş hukukuna son 15-20 yıldır yapıcı hiç bir el atılmış değil. İşçi köle statüsünde..
Yazılan yapılan yasalar derme çatma bohça
Bütün devlet geleneği neredeyse bitirilmiştir. Devlet şirket değildir.
Hukuk yazmayı bile artık beceremeyen berbat bir teknokrat/bürokrat sınıftan sözediyoruz..

Yani ders alacağız o halde. Bekleyeceğiz.....

Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/04/2019 :  15:50:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Örneğin Kasyopya okuyoruz değil mi?

Ülke de bu kadar sosyolojik çatışma/yarılma -ayrılma- varken bu kadar ayrışma çatışması varken ülkedeki neredeyse bütün sosyolojik gruplar birbiriyle çatışıyorken ve savaşıyorken bir ekonomik sosyal vb. huzurdan, iyi bir gelecekten sözedebilir miyiz?

Kasyopya okuyoruz örneğin. Bir zihin gücüne gerçeği yarattığımıza mı inanıyoruz.

Kasyopya diyor ki; Grubun başında grup var ve insanlar bir bütün. Bölümlüyorsa bizi 3 temel genetik ırk kökenli ve Organik Portal ve Organik Portal olmayanlar vb. olarak sınıflıyor
Ya da 4KH yönetimindeki seçkin elit/azınlık ve kontrolör grubu vb. gibi...

Sosyonomi diye bir kavram sundum. Ülkede bir grup ve azınlık baskı ve otorite hissederken ya da insanlar birbiriyle savaştayken burada ekonomik sosyal huzur ve çatışkısızlık sanırım umamayız.

Kasyopyanın şu an hava olayları görünümünde dediği bir şey var.
Ezilen, kıstırılan susturulan, bastırılan sosyolojik gruplar ne yapıyor ve en üretiyor?

Kasyopya okuyoruz değil m?
Karbonhidrat ziyafetinden kaçının/sakının diyor.
2.000 lira geçinen herkes karbonhidrat ve boş besin ziyafeti çekiyor. Bunların düşünebilmesini ya da sosyal sağlıklı yaşamlar ve seçimler üretebilmesini bekleyebilir miyiz?_
Kasyopya yağ ve nitelikli protein tüketimi diyor değil mi?
Bir insanın özgün beslenme ihtiyacını hesaplayalım..
Berbat durumdayız..

Tam olarak Babil denen durumda ayrışmış durumdayız. Yani yoğun bir/güçlü bir frekans çiti bu ülke üzerinde de dalgalanıyor olmalı..

Hiç frekans çitini düşünmeyi denediniz mi?
Bir an dünyayı Orwell'in hayvan Çiftliği gibi düşünün. Dışarıda dış uzayda bizi çevreleyen kısıtlayan ve sınırlayan (Onlara göre bir şeyleri hesaplayabilen bir bilgisayar/ağ gibi çalışan) bir dış örtü dünyanın etrafında...
Elektromanyetik bir sınır ve çit, örtü dünyanın etrafında. Jeneratörlere bağlı bir bilgisayar konfigürasyonu. Bunu düşündünüz mü?
Şimdi mesela ben burada yazarken bunu hesaplayabiliyor mu? Bizi sınırlıyor mu?

Kasyopyayı ve bunları kedilerine -kim olursa- yazmayı mail atmayı felan denedim...

Şimdi benim sorunum o yukarıda yazanlar değil...
İnsanlar insandır-hepimiz insanız...
Biz bu sorunların tarafındayız...

Kuran da 4 KH diyor ki eşcinslilikten onları yıktık. Ad Kavim için. Hala buna mı inanıyoruz?

Eklenti:
İNCİL (LUKA 12;49 )
49. “Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı!
50. Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum!

51. Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ayrılık getirmeye geldim.

52. Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak.

53. Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.”

Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü.Çünkü Kudüs’e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı’nın Egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı. Bu nedenle İsa şöyle dedi: “Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitmiş…

‘Üzerlerine kral olmamı istemeyen bu düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'”

Go to Top of Page

bozadi


9293 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/04/2019 :  17:36:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İmamoğlu mazbatasını almış. Kalıcı olmasını, haksızlığa, kuru gürültüye kurban gitmemesini dilerim.

İktidarla muhalefetin güç dengelenmesine yaklaşması gerekiyordu, çok şükür bu gerçekleşiyor.

Bana öyle geliyor ki, hangi parti veya grup tek başına iktidar olsa, ne kadar pozitif söylemlerle gelirse gelsin bir süre sonra ciddi oranda kirleniyor. CHP'nin de kesinlikle bunun istisnası olmadığını düşünüyorum. Yani şu 10 küsür yılda tek başına iktidar olan AKP değil de CHP olsaydı, o da AKP kadar kirlenecekti (ki muhalefet haliyle bile çok temiz değil).

Şimdi iktidarla muhalefetin güçlerinde dengelenme yönündeki bu ilerleyiş, umuyorum ki ülkemiz, milletimiz için çok hayırlı olacaktır. Hiçbir taraf, hiçbir ideoloji tek başına ezici bir güce sahip olamayacak, taraflar hem çok kavga yapacak, çekişecek, sürtüşecek ama bu sürtüşmelerde karşı tarafı asimetrik bir şekilde ezmeye yönelik güç yettirme meydana gelemeyecek, taraflar sürekli olarak birbirlerinin açıkları konusunda birbirlerinin ensesinde olacak ve şimdiye kadar olduğu kadar kolay ve ucuz şekilde yolsuzluklar, haksızlıklar, hukuksuzluklar yapılamayacaktır. Böyle olacağını tahmin ediyor ve umuyorum.

Giderek tam bir dengeye ulaşmasını umduğum bu nispi güç dengesinin, taraflar ve kesimler arasında etik açıdan somut gelişmeler sağlayacağına inanıyorum. Bu da ülkemiz, milletimiz için çok aydınlatıcı, geliştirici olacaktır.

Umuyorum ki hem AKP, hem MHP, hem de CHP ve diğer muhalif kesimler ülkemizi ABD boyunduruğundan kurtarma konusunda ortak bir cephe oluştururlar, bu bizim toplum olarak dayanışmamızı kolaylaştırır. Bu gerçekleştikçe, HDP de hem ABD'yle ittifak konusunda, hem de PKK terörü konusunda daha vicdanlı ve cesur adımlar atabilecek hale gelebilir. Türkiye'nin farklı kesimleri ABD faşizmi karşısında birleşirse, bu durum tıpkı Kurtuluş Savaşı döneminde olduğu gibi tüm bölge ve tüm dünya için çok önemli pozitif etkiler yapacaktır inancındayım.
Go to Top of Page

Dionysos


191 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/04/2019 :  01:13:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fidechp kendi içinde kimse sorgulamadı seçimlerde iki ilçe 17 bin oy farkı bizimki azalırken onlarınki arttı bu kaydırma bu hata değil bir hırsızlık bir yapılanma demedi imamoğlunu genel başkan hatta başkanlığa doğru götüren sözde demokrasi projesi bu halkın iyiliğinden ziyade rantın el değiştirmesine ve yeniden gerilemeye neden olur.

Hala 17.000 ve CHP ve hırsızlık diyorsunuzGo to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 2 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 1,16 saniyede oluşturuldu.