Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Kanal Bilgileri
 Kanal Bilgileri
 Kanal Bilgileri Tartışmaları (Genel)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazar  Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 26

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2017 :  17:53:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"S: (L) Tamam, bir başka soru: “Psyche’nin [Cassiopaea.org forumunda] yayınladığı makale gerçekten ilginçti. Yazarlar tahıl tarımının insanlar arasında yakın zamanlı bir icat olduğunu, son yalnızca 10 bin yıl içinde geliştirildiğini söylüyor. Belki de bu konuda K’lere sorulabilecek soru, daha önceki medeniyetlerin herhangi bir tahıl ürünü yiyip yemedikleri veya hatta bugün bildiğimiz şekliyle tarım yapıp yapmadıkları. Veya, önceki medeniyetler, tahıl diyetinden etkilenmedikleri için, bizim bilmediğimiz bilgilere mi sahipti?”
C: Bu okuyucunun transkriptleri veya sizin yazılarınızı neden okumadığını merak ediyoruz, çünkü yanıt orada.
S: (L) Yani bunun “Secret History of the World” kitabımda yazdığım 19-yıllık döngü, ana taş ve boyutötesi konuyla ilgili olduğunu söylüyorsunuz, değil mi?
C: Evet.
S: (L) Yani daha önceki medeniyetler tarım yapmıyordu, doğru mu?
C: Evet.
S: (L) Tahıl tarımı ve genel olarak tarım yalnızca son 10 bin yıl içinde geliştirildi, ve tekno-spiritüalite uygulayabildiğimiz o durumdan “düşüşümüzün” bir sonucu olarak meydana geldi, doğru mu?
C: Evet. Yakında tekrar ulaşılması planlanan durum!
S: (Perceval) Kamut yemek bizim için uygun mu? “Eski buğday” gibi birşey.
C: Evet. Roma’dayken...
S: (L) Diğer bir deyişle, 3. yoğunlukta, tekno-spiritüalite yapamazken, insan yapması gerekeni yapmalı. Kastettiğiniz şey bu mu, temel olarak?
C: Evet.
S: (Bubbles) Bir zamanlar tekno-spiritüalite yapabiliyor muyduk? (L) Evet, insanlık, evet. (Bubbles) Demek o kadar geriledik ki artık yapamıyoruz?
C: O ve de kozmik ortamdaki değişiklik.
S: (L) Yani bu kozmik ortamdaki veya titreşimlerdeki veya birşeydeki bir değişimle ilgili. (Bubbles) Ama titreşimler yakında tekrar geri dönecek, öyle mi?
C: Evet.
S: (Bubbles) Harika! (Andromeda) Ve o zaman kendi yiyeceğimizi materyalize edebileceğiz ve bu bizim için iyi olacak. (Perceval) Kendi sağlıklı yiyeceğimizi materyalize edebileceğiz. (Mr. Scott) Sağlıklı pizzalar yaratabileceğiz!! [gülüşme]
C: Evet.
S: (Mr. Scott) Wau, GÜZEL!!! Ve hatta mozzarella peyniri gibi tat verebilecek?!
C: Evet, isterseniz!
S: (Mr. Scott) Aman tanrım... (Bubbles) Kendi cinimiz olacağız yani? (ç.n. Alaaddin’in lambası)
C: Aşağı yukarı.
S: (Bubbles) Bir soru sorabilir miyim? Burada herkesin yaptığı şey ve gelecekte yapmakta olduğumuz şey, gelecek üzerinde bir etki yaratacak mı? Bunlar hatırlanacak mı?
C: Öyle umulur!
S: (L) Sanırım bu evet anlamına geliyor. (Bubbles) Bundan en az yüz yıl sonrasında, dünya üzerinde bir etki yapmış olacak mıyız?
C: Plan bu.TİTİM"
----------------------------------------------

"C: Tekno-spiritüel tekniklerin işe yaraması için, "soydan" insanların arınması/saflaşması ve çakralarının "birleşmesi" gerektiğini aklınızda bulundurun. Eğer bu yapılırsa, daha da önemli işlevler vardır. Örneğin: 4B KH saldırılarına karşı zihinsel blokaj. 200 kadar insanın bu biçimde toplanıp yağmacılara karşı bir blok oluşturabileceğini düşünebiliyor musunuz? Üstelik dalga yaklaşıyor ve "dansçılar" bunun gezegeninizi ve realiteyi nasıl etkilediğini çok iyi bir şekilde anlayabilirler. Dünyanızın "eliti"nin 4B KH güç kaynaklarının kesilmesi durumunda ne olacağını hayal edebiliyor musunuz? Uyguladıkları zihin kontrol teknikleri ve frekans çitleri "bozuluverirse"?"

----------------------------------------------

"L) Pekala millet, bitiriyor muyuz? Yoksa, sadece bir mola mı veriyoruz? (Mola) (L) İnsanların solumayı öğrenmeleri gerektiğini vurgulamamız gerek. Soluyuş, fizyolojilerinde birşeyleri değiştirebilir. Ayrıca kendilerini meditatif bir hale veya biyoenerjitik soluma yapabilecekleri bir duruma getirecek şekilde soluma yapmaları gerekiyor. Bu da karmik ve mevcut yaşam programlarından kurtulmalarına ve arınmalarına yardımcı olacak. Temizlenmeye başlar başlamaz, sürekli veri ve bilgi girişine müsait hale gelecekler ve geldikçe de temizlenecekler. Bu meditasyon ve soluyuş bir kaçış değil, iyileşme. Ayrıca gün boyunca, realiteye dikkat etmeniz ve ilüzyona düşmemeniz gerekiyor. Tamam, programın bu bölümünü hallettik. İnsanlar travmalarından ve programlarından arınıp ilüzyonlardan kurtulduklarında, realiteyle daha iyi bir şekilde yüzleşebilecek ve düşünce güçleriyle çakralarını birleştirebilecek. Sanırım bu, üst entellektüel merkez ve üst duygusal merkezle bağlantı kurmak anlamına geliyor. Elbette önce duygusal merkezle bağlantı kuruyorsun ve zeka da onunla birlikte geliyor. Diğer bir deyişle, insanlar bu yolla bir anlamda gelecekteki kendileriyle birleşiyorlar. Doğru izde miyim?

"C: Evet. Ama tüm "ruhlu" bireylerin, parçalı bir 6B ruhunun/varlığının üyeleri olduğunu belirtmek istiyoruz. Gelecekteki/yüksek merkezleriyle bağlantı kurmaya başladıklarında, bu aynı zamanda, ruh gruplarının diğer üyeleriyle de doğal bir bağlantı kurulması anlamına geliyor."

--------------------------------------------------

İnsanların düşüşten sonraki çabalamalarını hatırlatan ve kurtuluşun nasıl olabileceği hakkında çarpıcı bilgiler, düşüşün yani kısa döngü macerasına başlamanın insanlığa neler kaybettirdiğini artık çok açık anlayabiliyoruz ayrıca çeşitli kutsal yazıtlarda ve efsanelerde bahsedilen kupkuru çölde suların akıtılması, gökten yiyeceklerin yağması bazı ermişlerin ziyafet sofraları hazırlaması konusu üzerinde sağlıklı bilgi yerleştirmeleri yapabiliyoruz, nasıl olacak bunlar şeklinde sorumuza cevaben yukarıdaki anlatılanlarla eşleştirelim,

"Tekno-spiritüel tekniklerin işe yaraması için, "soydan" insanların arınması/saflaşması ve çakralarının "birleşmesi" gerektiğini aklınızda bulundurun. Eğer bu yapılırsa, daha da önemli işlevler vardır."

Bu bahsettiğimiz rezonansla olacak bir durum ,zira aynı titreşim frekansına ulaşamamışlar bu işte biraz zorlanırlar, ama bunu kolaylaştıracak bir durum da ufukta ap açık gözüküyor ,Lauranın işaret ettiği soluma ve temizlenme işi,

"Soluyuş, fizyolojilerinde birşeyleri değiştirebilir. Ayrıca kendilerini meditatif bir hale veya biyoenerjitik soluma yapabilecekleri bir duruma getirecek şekilde soluma yapmaları gerekiyor. Bu da karmik ve mevcut yaşam programlarından kurtulmalarına ve arınmalarına yardımcı olacak. Temizlenmeye başlar başlamaz, sürekli veri ve bilgi girişine müsait hale gelecekler ve geldikçe de temizlenecekler. Bu meditasyon ve soluyuş bir kaçış değil, iyileşme. Ayrıca gün boyunca, realiteye dikkat etmeniz ve ilüzyona düşmemeniz gerekiyor. "

İllüzyon nedir ,yani kaçınmamız gereken illüzyon ,

Asırlardır bilgi diye beynimize sokulup doğalın yani bir olmanın dışını mantıksallaştırmaya çalışılan bilgilere kapılmak ,ayırımı devreye sokup bu ayırımdan meta elde etmeye çalışan kişilerin bu yanlış bilgileri destekleyici faaliyette bulunmalarına aldanmak..İnanışı bu 3B de yerleşmiş alt düzeyden yukarıya taşıyamamak.Evrende sabit olan ve değişmeyen hiç bir şey olmadığını gözlemleyip sabit illüzyonik bilgilere takılı kalıp ve bunu savunmak..Ortaçağ engizisyon bilgi ve davranışını bu çağda uygulamak.Cihat ,katli vacip gibi düşünceleri takınılmış bilgilerin gereği diye benimseyip insanın insanı kırmasını doğal ve normal görmek. Daldım uzatıyorum,

Sonuç olarak,

"C: Evet. Ama tüm "ruhlu" bireylerin, parçalı bir 6B ruhunun/varlığının üyeleri olduğunu belirtmek istiyoruz. Gelecekteki/yüksek merkezleriyle bağlantı kurmaya başladıklarında, bu aynı zamanda, ruh gruplarının diğer üyeleriyle de doğal bir bağlantı kurulması anlamına geliyor."

gayet açık olarak izah edilen bu temizlik ,arınma ve farkındalık faaliyetlerinin insanı diğer ruh üyeleri ile bağlantı kurar hale getirdiğinde işte "tekno -sipiritüel"uygulamalar devreye girecek ve bahsi geçen o inanamadığımız hadiseler sergilenecektir, daha açık izah ile ,ruh gurubunun diğer üyeleri kimlerdir,

Gerektiğinde bize kendini yiyecek olarak teslim edecek bir geyik,salatamıza doğranmak üzere hazırlanan ve teslim olan sebzeler kuru çölde susadiğimizda bir pınardan akan soğuk su ve uçmak istediğimizde kendini bize taşıt yapmak isteyen bir büyükçe kanatlı kuş..ve ilh.

Kurgu bilim filimleri gibi..


Edited by - Tgur on 25/09/2017 18:07:51
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/10/2017 :  09:27:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Anlattıklarımızı onaylayan bir aktarma,

------------------------

S: (L) Sıradaki soru ne? (Tartışma) (L) Aa! Bir keresinde benim metabolizmamdan bahsetmiştiniz. Nikotin gerektiren ve çok tutumlu olan metabolizmamın post-kataklizmik (afetler-sonrası) dünya için ideal metabolizma veya genetikte olduğunu söylemiştiniz. Ama orada söylediğiniz şeydeki fikirden hoşlanmadığımı düşünüyorum. Post-kataklizmik bir dünyada mağara adamı gibi birşey oluyorsun... ve...
C: Kastedileni tamamen kaçırdın. "Post kataklizmik" bir dünya daha üst yoğunlukta bulunan ve vücudunun ihtiyaç duyduğu gıdaları alabileceğin bir dünya olabilir.

S: (L) Yani metabolizmamın, genetiğimin aslında daha üst bir yoğunluk için tasarlandığını söylüyorsunuz?
C: Evet.

S: (L) Bu garip. Ve ayrıca, gerekirse "Ark'a besin vereceğimi" de söylemiştiniz, veya buna benzer birşeydi. Bu da çok-katmanlı bir anlamdaydı?
C: Oo evet!

S: (L) Peki söyleyecek misiniz?
C: Kendin düşünüp bul!

{27 Haziran 1998 celsesine bir referans}

S: (L) Araştıracağım. Ark size kızgın, farkındasınız değil mi? Tanımladığınız bu hastalıklı profilin, mekanizmanın evrimsel avantajı nedir?
C: Bunun "hastalıklı" olduğunu kim söylüyor?

S: (L) Çünkü normal değil. Çok sıradışı. Karşılaştığım kilo sorunlu hemen herkesin fazla yeme problemi de var ama bende o da yok!
C: "Cat" için bu daha iyi bir metabolizma... Pardon bu bir kısaltma denemesiydi!

S: (L) Neyin kısaltması?
C: Tahmin et.

S: [Gülüşme] (L) İlk kelime "kanallama" mı? (ç.n.: "channelling")
C: CAT...

S: (L) Sonraki harf nedir?
C: "Post cat a clysmic" dünyaya ne dersin? (post-kataklizmik)

S: (L) Ark'ın metabolizması öyle değil... Felaketler sonrası dünyada onsuz kalmak istemiyorum...
C: O zaman yiyeceklerini ona verirsin. (ç.n.: besin)

S: (L) Hangi yiyecekleri?
C: Söz konusu durumla karşılaşman durumunda sahip olacağın yiyecekleri.

S: (L) Yıkılmış, mahvolmuş bir gezegende mi yaşıyor olacağız?
C: Bu her zaman bir olasılık.


S: (L) Bu resmen enerjiyle besin yaratıp insanları besleyebilmek anlamında mı?
C: Evet.

S: (S) McDonalds'ı ziyaret etmek yerine McLaura'yı falan mı ziyaret edeceğiz? (gülüşme)
C: Üçüncü yoğunluk düşünmeyi bırakın.

S: (Joe) Belki de doğadan besinleri emebileceksin ve bir şekilde enerjisel olarak bunları diğerlerine verebileceksin.
C: Marutları ve onların "gökten" inen zembillerini düşünün.

{"The Secret History of the World" kitabında geçen bir konuya yapılan bir referans}

S: (L) Yani ihtiyaç duyulan besinleri, örneğin ekmek, balık vs. daha üst yoğunluklardan veya boyutlardan doğrudan tezahür ettirebilmekten bahsediyoruz?
C: Aşağı yukarı.

S: (L) Gençleşeceğimi de tahmin ediyorum. Şu anda öyle birşey için biraz yorgunum!
C: Evet.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


560 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/10/2017 :  15:32:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tgur abi çok teşekkürler.
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  10:58:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Zamanın anlayışına ve süratli ifade şekline de alışacağız ,iade teşekkürümü böyle sergiliyorum ,bilemezsiniz siz gençler ben veya benim yaşdaşlarım için bu hal birçok muhafazakarlık barajlarını yıkmakta..

Edited by - Tgur on 02/10/2017 18:29:58
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  18:32:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Konuyu destekleyen başka celselerden alıntılar,
------------------------------------------
(A___) Ben Chaco Kanyonu’nu soracaktım. Oradaki yapılar ne için yapıldı?
C: Sıradışı yetenekleri olanlar için toplanma yeri.

S: (A___) Orada kalan birileri var mıydı?
C: Daha çok bir “konferans merkezi” gibi.

S: (A___) Peki orayı kullanan insanlara ne oldu?
C: Kozmik çevresel değişimler, bunu takip eden kıtlık, iklim vs dünyasal zorluklar.

S: (J) O sıradışı yetenekleri olan insanlar bir araya geldiklerinde ne tür şeyler yapıyorlardı?
C: Örnek; levitasyon, doğrudan tezahür (madde yaratımları), ve “yolculuk”.

S: (Allen) Gezegendeki bir noktadan başka bir noktaya seyahat edebiliyorlardı, öyle mi?
C: Evet.

S: (A__l) Teleportasyon yapabiliyorlar mıydı?
C: Evet.

S: (A___) Bildiğimiz insanlardan değillermiş, desenize. (gülüşme)
C: Pek sayılmaz, ama çevre de sizin şu andaki çevrenizden farklıydı.

S: (A___) Bu insanlar nereden geliyordu?
C: Atlantis kalıntıları. ...

S: ...(A__l) Yani eğer çevre bu kadar kirli olmasaydı, bizim de süper güçlerimiz olabilir miydi? (L) “Kozmik çevre” dediler.
C: Çekim şu anda farklı.

S: (A__l) Çekime ne oldu? Nasıl değişti?
C: Uzayda güneş sistemi yolculukları. Bu tür değişikliklere tekrar yaklaşıyorsunuz.

S: (A__l) Yeniden süper mi olacağız?
C: Bazıları olacak.

S: (A__l) Ben? (J) A__l tekrar süper olacak mı? (gülüşme)
C: Eğer hazırsan.

S: ... (A__l) Teleportasyon yapabilecek miyim yani? Ve siz de yapabilecek misiniz? (C) Bilmiyoruz. (A__l) Teleportasyonla birbirimizin odalarına girebilecek miyiz?
C: Bekle ve gör!

S: (A__) Şu aptal bilgin gibi süper güçlerimiz olacak mı? (Allen) Aptal bilgin değil, sadece bilgin. (A___) Tamam, bilgin... (C) Daniel Tammet.
C: Bazılarının olacak. Onun deneyimi 4. yoğunluk deneyimine çok benziyor.

S: (A___) Yani sayıları hissedip görebilecek miyiz?
C: Renkleri duyabileceksiniz...

S: (A___) Harika! (C) Peki Daniel Tammet ileri bir tür insan mı, yoksa...
C: Mutlaka ileri denemez, daha ziyade genlerin neden olduğu bir şans. Pek çoklarında bu tür şeyler ve pek çok başka şey kodlu ve bunlar şu veya bu zamanda etkinleşiyor.

S: (A___) Yani geçirdiği nöbet onda kodlanmış olan şeyi etkinleştirdi. Geçirdiği nöbet beynine birşey mi yaptı?
C: Kısmen, evet.

S: (A___) Wau, o adamdan biraz istiyorum! (C) Evet... (A__l) Nöbet geçirmek mi istiyorsunuz?! (A___) Adam bir haftada bir dil öğrenebiliyor!
C: Bir gün bunu siz de yapacaksınız.

S: (A___) Yapabilecek miyim? Buna ihtiyacım var!
C: Sabır faydalı olur.

S: (C) Pratik yaparak benzer yetenekler elde edilebilir mi?
C: Pek sayılmaz.
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2017 :  15:29:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"S: (A___) Harika! (C) Peki Daniel Tammet ileri bir tür insan mı, yoksa...
C: Mutlaka ileri denemez, daha ziyade genlerin neden olduğu bir şans. Pek çoklarında bu tür şeyler ve pek çok başka şey kodlu ve bunlar şu veya bu zamanda etkinleşiyor."
---------------------------------------------------
Özet olarak Daniel Tammet isimli şahıs olağnüstü durumlar ortaya koyuyor, bir haftada bir lisan öğrenmesi gibi, bu mevzuya dokunmamın sebebi burada birkaç izah edebileceğimiz hususların olması,

Bu izahları şu andaki yaşamımda karşılaştığım kimselere anlatır gibi yapıyorum,

Evvele yaradanın bizde olduğunu başka güçler arama merakında olunmaması konusunu açtığımda bana inanmadan ama başka ne söyleyeceğim merakıyla karışık bakışlarla karşılaşıyorum ve izaha başlıyorum zira genel inanış o monoteist yaklaşımla ve kesinleşmiş bir şekilde ve her an tekrar edilen ritüel veya başka gösterilerle konuşmalarla onun aklımızın eremediği bir güçle uzaklarda oluşu üzerine ,bunun dışında bir şeyler söyleyen mutlaka bir kaçıktır ,o bakışlarda bu da var.

Karşımdaki biraz DNA nedir farkında ise izahım daha kolay oluyor çünkü az çok okudukları fen bilgilerinde ve biyolojide ondan ve hücre ve protein yapısı hakkında biraz malümat var kısaca DNA nın özel negatif güçlerle kapatıldığından bahsediyorum biz esir varlıklarız falan diyorum kaçık masal iyice renkleniyor gibi bakışlardan onu anlıyorum,Bu sefer negatif güç ne demek onun gereğini varoluşun oluşu için pozitif varsa negatif de olacaktır molekül yapısını aklınıza getirin artı ve eksi yüklü atomlar olmazsa molekül oluşmaz ,karışık ilgi biraz gerçekle buluşuyor gibi bakışlardan anlıyorum,

Negatif gücün kapattığı o DNA mızla biz sadece cinsiyet ve açlığa takılmış ve onu her şey sanan bir yaşantıdayız ,yani yüzde doksan sekizi kapatılmış DNA ile ancak bu sınırlarda kalıyoruz diyorum onun için diğer tanrısal kabiliyetlerimiz köreltilmiş durumda ,bu sefer negatif gücün ne için bunları yaptığının izahına sıra geliyor sahi niçin bu kötülüğü bize yaptılar veya yapıyorlar ,ne geçiyor ellerine
Onların sadece bu dünyada ve ölüp gideceğimiz alemde bulunmaktan başka istekleri yok diyorum genel olarak KH olduğumuz için beni dinleyenlerin çoğuna normal geliyor bu hal ,öyle ya egodan başka ne düşünülebilir bu dünyada başka şeylerden bahseden ve isteyen ben iyice kaçırmışım, neyse devam ediyorum ,onların besini insanların çıkardığı stress diyorum bu sefer dinleyenlerin ilgisi esnemeye doğru yöneliyor kaçacak bakışlar yönelmeye başlıyor anlatan iyice saçmalamağa başladı çünkü.

Bu sefer besini anlatmak lazım, stress nasıl besin olurmuş ,
Biz besinimizi nereden temin ediyoruz ,salatamız için soğan domates yetiştirip kopararak , güzel bir kebaba ulaşmaya ise hayvan kesimi gerekli, bu sefer bunların bulunduğu yoğunluklar ve aralarındaki ilişkiyi anlatmak lazım yani yedi yoğunluğun ne olduğunu anlatıyorum ve biz nasıl alt yoğunluklardan enerjimizi temin ediyorsak dördüncü yoğunluk da besini olan stresi bizim bilincimizi saptırarak yani aldatmalarla sağlıyor diyorum, stress nasıl besin olurmuş ona takılıyorlar veya ben öyle zannediyorum..

Buna karşılık ağzımıza aldığımız besin olarak tükettiğimiz lokmanın kana karışıp nasıl elimizi kolumuzu kaldıran enerjiye dönüştüğünü düşünmelerini istiyorum ,bu safahatta izah edilemiyen noktalar yok mu mesela kana karışan besin hücrelere taşınıp ATP ye kadar işleme giriyor ve bu ATP nin (adenozin tri fosfat denen bir molekül bir riboz yani şeker ,adenin amino asidi ve üç fosfat gurubundan müteşekkildir uçtaki fosfat gurubunun ayrılması enerji doğurur) enerji çıkardığını izah edebiliyoruz da o kimyasal kopuşun enerji haline nasıl geldiğini pek izah edemiyoruz veya izah ettik sanıyoruz
Ama görüldüğü gibi yani bilim bağnazlarının istediği gibi tam bir izah yok ,gözle görülüp tartılan ölçülen şeyler tamam değil aralarda kopukluklar ve öylesine kabuller var.

Bu hususu dinleyenlere kabaca izah ettikten sonra stress nasıl bizim aklımızın eremediği yollarla enerji olurmuş biraz anlamaya veya kabul etmeye yatkın hale geliyorlar ,kabul edilmeli zira kabul edip mevcut referanslarla tam izah edemediğimiz yığınla olgu var..

Sonuç olarak (herkese hitap ediyorum) yukarıdaki alıntıda o kapatılmış DNA mızın bazı insanlarda ki K.lar şanslı bireyler diye tanımlıyor onları kodlanmış olanların zaman geldiğinde açılabileceğini ve böyle bunun gibi olağanüstülükleri gösterebileceğini anlıyoruz,

Buna şahsen olağanüstü halleri devreye sokanları gördüğümü söyleyerek de ilavede bulunabilirim,
elleri ile kablosuz fleuresans yakanlar ,yine elleri ile tv kameralarını tamir edenler (enerjisel olarak cihazın üstüne tutarak) kişinin sol ayağındaki ağrıyı sağ ayağına geçirdiklerine şahit olarak ve ilh..

Böylece yukarıdaki kısacık alıntı ve ona benzer diğer aktarımlardaki kısa ipuçları, bize o aradığımız yaradanın bizlerde tezahür ettiğini ve bahsi geçen örneklerle yani kodların açılması ile veya bilgilenip saflaşıp şakraları tam açıp kozmik oluşumların da zaman içinde devreye girmesi ile şimdi olmaz diye tanımladığımız o olağanüstü kabiliyetlerin devreye gireceğinin ispat eden unsurlar oluyor..


Edited by - Tgur on 03/10/2017 15:40:59
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  15:14:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

"C: Öncelikle “herşeyi böyle karanlık ve felaket havasında” algılamak doğru değil. Bu yalnızca çıkmakta olduğun sahtelikler kozasından kaynaklanan birşey. Dengeyi kutla. Dengesizlik illüzyonunun ölümü için yas tutma.
S: (L) Buradan nereye gidiyorum? Hepimiz nereye gidiyoruz?
C: Heryere."
------------------------------------------------
Muhteşem bir vurgulama ,yukarıdaki alıntıyı dalga serisinin içinden imbikledim,

Lauranın çektiği sıkıntılara cevap ararken sorguladığı bölümden,

Burada denge, pozitif ve negatifin üzerine çıkma ,yani batak halinde bizi içine çeken bu madde yoğunluğunda KH oryantasyonunu yaratanların tahrik ettiği o illüzyondan sıyrılabilmeyi becerebilmek,

Bu nasıl olacak,

Her olumsuz denen şeyle karşılaşmalarda ,olumsuz diye hissedilen duruma evvela objektif bir göz ile bakmak,yani olumsuzu analiz etmek işte bunun için de oluşmuşa değişik cephelerden bakış diyoruz ,her hangi bir şeyi değiştiremiyorsak düşünceyi değiştirmekle de tarif edilir.

Düşünceyi değiştirebilmek , bilgi zenginliği ile oluşturduğumuz ve bu yolla terkedebildiğimiz takıntılı inançlardan kurtulmakla olur , inanç kişinin kendi bilinciyle kabul edilip taçlandırdığı önemli hatta çok çok önemli bir duygudur ,ve eğer illüzyonik bir halle gelmişse yani sahte vurgularla dayattırılmış bir halde ise o inanç takıntılıdır.

Mesela geçenlerde bir ayetten örnek verdim ,"herkişi mutlaka cehenneme girecektir"ve bu reenkarnas-yonun en güzel bir vurgulanmasıdır dedim düşünen siz dostlar neden dediğimi çok iyi anladı.Sanıyorum ki bu yazılarımı okuyanların büyük kısmı da bu idraktedir yani reenkarnasyonun gerçek olduğu inancındadır.

Oysa internette gezinip bu ayetler hakkındaki yorumları okurken bakınız birisi şöyle yorumlamış,"efendim sırat köprüsünden geçerken şöyle altımızdaki dünyaya bakacağız böylece cehennemi görmüş olacağız."

Bu tip bir yorum neden ve nasıl yapılır ,kişi yeniden bedenlenme hadisesine tamamen yabancı ,bu haldeki anlayış tahmin ediyorum ortamımızda yüzde çok büyük bir bölümde seyretmektedir yani tek hayata takılı bir değerlendirme.Kuran ayetleri ile bir bilgiyi tartışmak veye desteklemeye çalışmak gerçekten beni zora sokmakta istememekteyim ,ancak ortamımızda yaşam sürdürürken bu bilgilerle her zaman haşır neşiriz insanlarımızın çoğunluğu sipritüel anlayışını bu bilgiler ile yaptığı muhakemeler ve sonuçta tatminsiz kalıp aşamayı arar bir durumda geliştirmek yolundadırlar.

Bahsettiğim tatminsizlik bilinçteki barajların (ki onlar korku, başka yanlış bilgi ve dayatmalarla mantıksallaştırma ,sorgulama konusunda tembel kalıp ağzı laf yapanın sözlerine kilitlenme gibi arzulu düşünce mahsülü davranışlarla yerleşmiş manialardır ) aşılma ihtiyacını doğurur ,bu hal onun yani insanın içindeki en masum tanrı kıvılcımıdır ,zira bu kıvılcım yukarıdaki alıntıda da belirtilen "her yere" gitme mantalitesinden devamlı aktif durumdadır..

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/10/2017 :  11:46:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tgur, Kasyopyalıların bu üstteki son mesajında alıntıladığın açıklamalarını hatırlatıp yorumlarını paylaşmış olmana çok sevindim.
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/10/2017 :  12:34:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkür ederim Bozadi içten ve sevgili kardeşim,

İnancımızın dayanakları üzerine daha çok benzer çıkarımlar yapmaktayız diye düşünüyorum ,mutlaka her inancın başka gelişebilecek inançlarla zedelenme ihtimali her an mevcut somut donelerle süslenmiş yeni bilgiler her an bizi yeniliğe değişime çıkartacaksa kabulümüzdür ama illüzyon dediğimiz çeşitli yanlarından foyaları yani açık tarafları ortaya çıkarılmış ,dayattırılmış olan malüm bilgilerle ve hele doğru dürüst bir inceleme yapmadan yapılan değerlendirmelerle karalama işlerine kalkışmak malüm asırlardır endike.

Bu tip davranış yolunda olanlara çok değerli cevaplar verip izahlar yapıyorsun ,ayrıca bu yönden seni takdir ederim..


Edited by - Tgur on 14/10/2017 12:35:55
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/10/2017 :  09:15:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"S: (L) Konuyu değiştirmeden önce sormak istediği başka birşey olan? Herkes konunun değiştirilmesini bekliyor... Tamam, önceki tüm celseleri gözden geçiriyorum ve ilk yıl, yani 1994 yılında İsa konusuna çok takmışım. Bunun nedeni de dini yetiştirilişim, geçmişim vesaire. Ve bu konuya ciddi bir enerji, sadece enerji de değil, çok fazla duygu yükledim. İsa konusunda önceden verdiğiniz yanıtları okuyordum. Ve şimdi Jül Sezar’ın gerçekten İsa mı olduğunu yoksa İsa için bir model mi olduğunu sormak istiyorum. Neden bana bazen Sezar için geçerli olan, bazense olmayan cevaplar veriyordunuz?
C: Alamazdın. Bir soruyu güçlü bir önyargıyla sorduğunda, inanma iradeni ihlal edemeyiz.
S: (L) Filistin’de yaşamış olan ve...
(Perceval) İsa Hikayesi’nin yaratılmasında herhangi bir rol almış gerçek bir kişi var mıydı acaba?
(L) O sırada ne cevap vermişlerdi?
(Perceval) Biri vardı.
(Pierre) Bilinmeyen bir kişi.
(L) Bir keresinde İsa’nın görünüşünün nasıl olduğunu sormuştum ve siz de belirli bir tanımda bulundunuz... Ve sanırım sorarken “Nasıralı İsa” veya “Filistin’deki İsa” gibi belirli tanımlayıcılarla sormuştum. Yani sorularıma bazı tanımlayıcılar, ayırt ediciler de ekledim.
(Perceval) Ve aldığın cevap...
(L) Evet, soru nasılsa cevap da öyle oldu. Nasıl sormam gerektiğini bile bilmiyorum! O birey hikayeyle bir şekilde ilişkili miydi? Marangoz olarak tanımlanan kişiyle?
C: İsa efsanesine çok az katkıda bulunmuş olması dışında uzun zaman önce unutulmuş, yerel olarak ünlü bir stoacı filozof.
S: (L) Yani İsa’yla ilgili güçlü bir inanca sahip bir kişi, belirli bir bölgede yaşayan ve belirli şeyler yapan İsa’yla ilgili sorular sorabilir ve o bireyle ilgili cevaplar gelebilir ama daha büyük resimde asıl model Sezar’dı, öyle mi?
C: Evet.
S: (L) Tamam. Şunu sormak istiyorum: Bir keresinde İsa’nın bir süper bilinçlilik halinde olduğunu, ruhunun kopyalanıp insanlarla iletişim kurduğunu falan anlatmıştınız. Bunun Sezar’la herhangi bir ilgisi var mı?
C: Var gerçekten!
S: (L) Hmm...
(Perceval) Bir soru sorabilir miyim?
(L) Evet.
(Perceval) Sezar, insanların bir anlamda İsa’ya atfettikleri nitelikte bir ruh muydu? Daha yüksek bir yoğunluktan veya seviyeden gelen çok ilerlemiş bir ruh muydu?
C: Son derece yükleme yapılmış önyargılı hikayelerden bile bu anlaşılabilmeli.
S: (L) Şuna geri geleyim. Bunun için henüz pek hazır değilim. Bir başka soru sorayım. İsa’yla ilgili bir soru sorarken, komatoz bir durumda üç gün geçirdiğini, 96 saat’lik bir temiz kanal meditasyonu yaptığını, sonra taraftarlarına bazı kehanetlerde bulunduğunu ve sonra da bir ana gemiye yükseldiğini söylemiştiniz. Bu bilgiler NEREDEN geldi??
C: Çoğunlukla sen ve Frank’ten."

-----------------------------------------------------

İsa ili ilgili geniş ve şaşırtıcı bilgilerin onaylanması konusunda zengin ve ilginç bir bölüm.Daha doğrusu 12.Temmuz.2014 celsesinin tümü.Konu enine boyuna irdeleniyor.

Benim dikkat çekmek istediğim husus bu bilgilerin akmasında etken olan durumun Laura ve Frank tan gelmesi cevabı ,öyle ya kurulmuş tertipler alınmış ve sağlamlığı üzerine şüphe olmayan bir üst yoğunluklarla sohbet ve bilgi aktarımı esnasında ortaya Laura ve Frankın devreye girmesi..Ve bu bilgilere katkıda bulunmaları,

"C: Alamazdın. Bir soruyu güçlü bir önyargıyla sorduğunda, inanma iradeni ihlal edemeyiz."

İşte cevabı başlarda geçen bu cümle izah etmekte,

Kanal münasebetlerinde altta bilgiye doğru kandini açmış kişi ve toplumun son derece etkisi vardır ,bir kere umumiyetle bilgi dinleyen toplumun ön yargıları ve genel bilinç ve düşüncelerine doğru yönelen (ki K.lar buna kanalın ısınması demekteler)bir özelliğe doğru yönelir ,daha doğrusu eğilir..

Burada Laura ve Frankın konuya nasıl dahil edildikleri sorusu geliyor akla ,cevabı K.lar vermediyse bu kişiler nereden bu sohbete müdahele ettiler,

Evvela siz bizsiniz biz de siziz K bilgisini hatırlayalım ve,

Yedinci yoğunluğun bütün yoğunluklarda olduğunu ama diğer yoğunluk elemanları ile 3 Bde olan insan zihni yoluyla daha iyi iletişim kurduğunu yani insan zihninin bir ara yüz gibi işlem gördüğünü anlatmıştık (kanal bilgi tartışmalarında),bu genelleme ile bahsi geçen tüm kanallamalarda sadece bilgiyi aktaran üst yoğunluk elemanları kanalı 3 Bdeki insan bilincine de teslim ederler.

Bilgilerin yüzdeyüz doğru olmadığı bu müdaheleler yüzündendir.

Burada insan olarak bir haksızlıkla mı karşı karşıyayız sorusu şikayeti akla geliyor ,hani yukarıdan gelen her bilgi tamı tamına doğruydu ,inanç sistemimiz karmakarışık oldu ,

Aklı çalıştırmanın ,verilen bilgilerin doğruluğu üzerinde son derece önemi vardır ,zira insan zihni denen bu muhteşem oluşum sonsuz çalışma olanakları ile doludur ,birbirini tamamlayan bilgi düğümlerini bulup zihne yerleştirmek ama bu işte de son derece objektif davranmak..

Onun için bol bilgiye ulaşmak ile ilgili gayret her zaman insanı kurtaran daha doğrusu salim bir zemine çekip olayları kuş bakışı görme imkanı sağlayan özelliktedir..


Edited by - Tgur on 29/10/2017 09:21:43
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/10/2017 :  09:32:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Güzel bir analiz olmuş Tgur, teşekkürler.
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/10/2017 :  09:39:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/01/2018 :  09:12:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kıymetli dostlarımızın K. ları RA ile mukayese eden yeni okumaya başlayanların başlangıç yorumlarına karşı savunmaları çok isabetli bir davranış özellikle konuya yani okumaya yeni başlayanlardakine ileride karşılaşacakları bilgide idrak ve onunla oluşacak coşkuyu tarif etmek için adeta yarışıyorlar..
Bu çok onurlu ve dikkatle vurgulanması gereken bir husus.

Aşağıda K.ların RA hakkında neler söylediklerini araştırırken şu bölüme rastladım ve burada tekrar etmeyi istedim,

-----------------------------------------

“S: (L) Ra'nın kanalı olan Carla Rueckert'le bir süredir yazışıyoruz. Hiçbir şey YAPMAMIZ gerekmediğini, sadece OLMAMIZ gerektiğini söylüyor. OLMAMIZ gereken şeyin ise sadece sevginin içimizden geçmesine izin vermek, dünyadışı varlıkları ve herkesi sevmek, eğer yönetimimizi ele geçirirlerse bunu da SEVMEK olduğunu söylüyor...
C: Varolan herşey derslerdir!!
S: (L) Öğrenilmesi gereken ders nedir?
C: Deneyimler asla sona ermez, sadece dönüşür. Beden-merkezliliğe gerek yok.
S: (L) Bir keresinde 4'üncü yoğunluğa geçişin "eşit bir oyun sahası" yaratacağına dair birşey söylemiştiniz. O halde, insanlar uyanacak ve insanlarla dünyadışı varlıklar arasında bir savaş olacak...
C: Evet.
S: (L) Eğer bu daha eşit bir oyun sahasıysa, o zaman durum pek İspanyol Fetihçilerine karşı Aztekler ve Avrupalılara karşı Amerikan Yerlileri gibi olmayacak demektir...
C: Yanlış, o dramadaki herşey 3'üncü yoğunluktaydı. Tavşanlar, fareler, köpekler vs sizinle eşitlenmiş bir sahada oynamıyor!
S: (L) Bu dünyadışı varlıklar gelen kometleri ve benzer şeyleri biliyorlar mı?
C: Evet.
S: (L) Yarattıkları bu ırkın bu afetlerde hayatta kalmasını mı istiyorlar?
C: Elbette.
S: (L) Peki bu, "hayatta kalacaklar" anlamında mı, yoksa hayatta kalacaklarına İNANIYORLAR anlamında mı?
C: Her ikisi.
S: (L) Bir keresinde bize bunun "kozmik bir savaş" gibi olduğunu söylemiştiniz. Döngünün bir denge yaratacağını vs söylemiştiniz. Bunu anlamaya çalışıyorum. Durum "İspanyol fetihçilerine karşı Aztekler ve Amerikan yerlilerine karşı Avrupalılar"dan biraz daha karmaşık olmalı. Çünkü hikaye bir noktada değişiyor. Baskı yapılan saldırıya geçiyor. Benzetmeyi daha anlaşılabilir bir çerçeveye sokmaya çalışıyorum. Kastettiğim şeyi anlıyor musunuz?
C: Hayır.
S: (L) Çünkü kafam karışık. Doğrudan sormadığım şey şuydu: Herhangi birşey yapma şansımız var mı?
C: Hala "daha büyük resmi" görmüyorsun.
S: (L) Daha büyük resim nedir?
C: Ruhlarınız, bilinciniz.
S: (L) Yani, gezegenimize el koyulmasını, insan ırkının fethedilip yok edilmesini deneyimlemek üzere zamanda bu noktaya gelmeyi seçtik, böylece bunu deneyimleyip, ayrılıp bir şekilde reenkarne olabiliriz, öyle mi?
C: Hayır.
S: (L) Söylediğinizden bunu anlıyorum! Tek önemli olanın ruhlarımız, bilincimiz olduğunu söylüyorsunuz. Eğer ruhlarımıza yönelirsek, bedenlerimizden ayrıldığımızda ya aynı yoğunluğa reenkarne olacağız, ya da bir sonraki yoğunlukta reenkarne olacağız. Başka hangi seçenek var?
C: Ne kadar "yaşamayı" planlamıştın?
S: (L) Normal koşullar altında 70 veya 80 yıl. İyimser ihtimalle.
C: Peki bu uzun mu?
S: (L) Hayır, değil. Kozmik standartlara göre bu kısa bir esinti gibi. Varmak istediğiniz nokta nedir?
C: Bunu biraz düşün. 5'inci yoğunluğa geçen akranların oldu mu hiç?
S: (L) Evet.
C: Neden? Bu nasıl mümkün olabilir?
S: (L) Çünkü öldüler. Bedenleri öldü.
C: Neden?
S: (L) Çünkü bedenleri bunu yaptı.
C: Peki bu "adil" mi?
S: (L) Adil mi?! Sanırım bunu kendileri seçti.
C: Ve...
S: (L) Nereye varmaya çalıştığınızı bilmiyorum!
C: Yalnızca "iyi" deneyimlerin kabul edilebilir olduğu izlenimi altındasın gibi görünüyor.
S: (L) Hayır, yalnızca iyi deneyimlerin kabul edilebilir olduğu izlenimi altında değilim, ama burada biraz belirsizlik içindeyim. Biz burada sizinle konuşuyoruz. Gelecekteki "biz" olduğunuzu söylüyorsunuz. Biz bu zaman periyodunda bu gezegendeyiz ve burada olaylar çok garip bir durumda. Büyük bir geçiş oluyor ve ben sadece tüm bunların anlamını merak ediyorum. Sizinle neden konuşuyoruz? Bunun amacı nedir?
C: Ders bu. Hala anlamıyor musunuz? Ders, dersler, herşey bundan ibaret. Tüm dersler paha biçilmez değere sahip.
S: (L) Tamam, bu dersleri alıyoruz. Bize neler döndüğünü anlattınız. Bunların etrafımızda olmakta olduğunu görüyoruz. Bize söylediğiniz şeyin diğer kanıtlar ve diğerlerinin aynı sonuçlara ulaşan araştırmalarıyla da doğrulanması nedeniyle ikna olmuş durumdayım. Ve LANET OLSUN, BU ÇİRKİN BİR DURUM! BENİ ANLIYOR MUSUNUZ?! ÇOK ÇİRKİN!
C: Bu senin bakış açın.
S: (L) Chloe'nin geçen gün telefonda söylediği gibi, neye uyanmamız gerekiyor? Tüm bu şeylerin olmakta olduğunu GÖRMEYE mi uyanmamız gerekiyor?
C: Evet.
S: (L) Tüm bunlara uyanıp görmekle mi ilgili? Tamam, uyanıp bunu gördüğümüzde neden tüm bunlardan kurtulamıyoruz? Senaryonun ne olduğunu biliyorsun, filmi seyretmen gerekmiyor!
C: Ama o zaman bazı deneyimleri kaçırırsın.
S: (L) Yani burada bulunmamızın amacı yenilip yutulmayı deneyimlemek mi?
C: Hayır.
S: (L) Esaret altında, kontrol altında, laboratuardaki bir kafesteki fareler gibi muamele görerek...
C: Coşku, hatırlıyor musun?
S: (L) Coşku mu?! TABİİ EMİNİM! HEPİMİZ BİR KAZIKTA YANABİLİRİZ! Bunun OLDUKÇA COŞKULU bir deneyim olduğundan eminim! William Wallace'ın karnını açıp bağırsaklarını çıkardıklarında ve gözleri önünde o insanları yaktıklarında tam bir coşku yaşadığından eminim!
C: Çok uzun olmayan bir süre önce suratın kaldırıma yapıştı...
S: (L) Bu coşkulu bir deneyim miydi?
C: Evet.
S: (L) Yani "coşkulu" dediğiniz zaman sadece pencereden atlayıp ölmekten mi bahsediyorsunuz?! 3'üncü yoğunluktaki bakış açısını anlamanız gerekiyor! Burada kaldırımlara çarpacak fazla yüzün yok!
C: Bizim de öyle.
S: (A) Bilginin koruduğunu söylüyorsunuz. NEYE karşı koruyor?
C: Pek çok şey. Bir örnek: Dönüşüm sonrası travma ve kafa bulanıklığı.”
------------------------

Benim bu çarpıcı alıntıdan çıkardığım en önemli anlam bu merakla beklediğimiz ama nasıl olacağını sadece bulunduğumuz yoğunluk doneleri ile varsaymaya çalıştığımızın çok dışında bir olgu olacak, en azından buradaki derslerimizin bize sağlayacağı bilgiyle travmaya düşmeyeceğiz ,ve kafamız bulanmayacak,bu şartlarda bunu tahayyül etmek kolay değil zira elimizde bu yoğunluğun doneleri var yani acı çekmek en çekindiklerimizden ,travma diye tarif edeceğimiz şu anda tek en önemli şey bu..Her ne kadar K.lar "beden merkezliliğe gerek yok" deseler de,

Ama başka bilgilerden hatırımıza gelen ise bu acı işinin de yoğunluk değiştirme zamanlarında süregelen bir özelliğinin olmadığı bilgisi bu bilgi beklide “Ruhların Yolculuğu” kitabından aklımızda kalanlar ,
Kişi mesela orta çağda cadı diye yakıldığında ,veya bir apartman üstünden atlayıp yere doğru düşüp gittiğinde kısa bir anda astral bedenine geçermiş ve bu durum kişinin ferdi iradesi ile olurmuş ,

Bahsi geçen olayı becerebilmek için yani bu müthiş travmayı duymamak için işte bu bilgiyle donanmak insana yetiyor gibi geliyor,
Ama donanmak dedim, ifadenin içinde bilgiyi almak ve onun mutlaka böyle olacağına inanmak var..

Eğer söylediklerimi garnitür bilgi diye alıp onun üzerinden bunun gerçek olup olamayacağı şeklinde düşünce üretip bir sonuçla inanç durumuna getirmezsek sınıfta kalırız.

Yani gelecek olaylar karşısında dehşet ve stres durumunda sabitleşir, üçüncü yoğunluk hayatına devam ederiz..


Edited by - Tgur on 20/01/2018 09:39:05
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/01/2018 :  13:31:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu çarpıcı alıntıyı yaptığın, hatırlattığın için çok teşekkür ederim Tgur. Kasyopya bilgilerini neden çok sevdiğimi ve önemsediğimi hatırlatan nitelikte bir içerik ve tarzı yoğun bir şekilde vermiş! :)
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/01/2018 :  14:17:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sen sağ ol kardeşim..
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/02/2018 :  10:57:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Pek yakında “Kaldır kendini aradan, tezahür etsin yaradan”şeklinde bir söz duymuştum ,hoşuma gitti bunu tam anlatacak bir done arıyordum ki RA dan şunu buldum ve sizlere aktarıyorum,
-----------------------------------------


SORU: Bunu doğru anladığımdan emin olmak istiyorum. Biz belli
bireylerden söz ettik. Örneğin, daha önceki bir temasımızda George
Patton’dan söz etmiştik. O halde, yaklaşık kırk yıl kadar önce kendisi
burada enkarneyken, onun Yüksek Benliği altıncı yoğunluk derecesinde
bulunuyordu, öyle mi?
RA: Evet. Bu noktada, her varlığın, gerektiğinde kendisini içsel olarak
desteklemeleri için yardıma çağırabileceği birkaç varlığa sahip
bulunduğunu kaydetmemiz gerekiyor. Bunların herhangi birini varlık,
akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü olarak kabul edebilir. Ama durum böyle
değildir. Akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü, olabilecek her şeye ait idrakin
(sınırları) belirsiz bir toplamıdır. Yüksek Benliğin kendisi de zaten
akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü’nün bir projeksiyonu ya da
tezahüründen ibarettir. Bu tezahür, bir devrenin enkarne olunmadığı
bölümünde (madde ötesi alemde) veya enkarnasyon sırasında,
akıl/beden/ruh ile iletişim kurabilir; kurabilir diyoruz, çünkü bu ancak akıl
ağacının köklerine giden uygun yollar ya da kanallar açıksa mümkün
olabilir.


Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/02/2018 :  11:28:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Tgur


Pek yakında “Kaldır kendini aradan, tezahür etsin yaradan”şeklinde bir söz duymuştum ,hoşuma gitti bunu tam anlatacak bir done arıyordum ki RA dan şunu buldum ve sizlere aktarıyorum,
-----------------------------------------


SORU: Bunu doğru anladığımdan emin olmak istiyorum. Biz belli
bireylerden söz ettik. Örneğin, daha önceki bir temasımızda George
Patton’dan söz etmiştik. O halde, yaklaşık kırk yıl kadar önce kendisi
burada enkarneyken, onun Yüksek Benliği altıncı yoğunluk derecesinde
bulunuyordu, öyle mi?
RA: Evet. Bu noktada, her varlığın, gerektiğinde kendisini içsel olarak
desteklemeleri için yardıma çağırabileceği birkaç varlığa sahip
bulunduğunu kaydetmemiz gerekiyor. Bunların herhangi birini varlık,
akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü olarak kabul edebilir. Ama durum böyle
değildir. Akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü, olabilecek her şeye ait idrakin
(sınırları) belirsiz bir toplamıdır. Yüksek Benliğin kendisi de zaten
akıl/beden/ruh bileşimi bütünlüğü’nün bir projeksiyonu ya da
tezahüründen ibarettir. Bu tezahür, bir devrenin enkarne olunmadığı
bölümünde (madde ötesi alemde) veya enkarnasyon sırasında,
akıl/beden/ruh ile iletişim kurabilir; kurabilir diyoruz, çünkü bu ancak akıl
ağacının köklerine giden uygun yollar ya da kanallar açıksa mümkün
olabilir.
Egoyu çıkarınca aradan, tezahür ediyor yaradan, teşekkürler Tgur :)
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  09:22:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle


Bizler şu an Ortadoğuda olanları yüzeysel ölçüde değerlendirip anlamaya çalışırken ,yani mezhep çatışmaları, petrol ,sıcak denizlere ulaşabilme batının stratejik bir bölgeyi ele geçirme isteği v.s. olarak değerlendirirken (ki bu sebepler bir ölçüde yine geçerli, aşağıda belirteceğim sebebin bu devirdeki uygulaması) bu işin kökenindeki kertiş planının ne zamandan kotarıldığını, tezgahlandığını görüyoruz,
---------------------------------------------------

"S: (L) Hermes Trismegustus kimdi?
C: Firavun Rana'nın sarayındaki ihanetçi.
S: (L) Firavun Rana kim?
C: Ruhsal anlaşmanın Mısırlı lideri.
S: (L) Hermes ne bakımdan bir ihanetçiydi?
C: Bugün Orta Doğu olarak bilinen bölgedeki tüm insanların ruhsal birlik anlaşmasını bozdu.
S: (L) Hermes kime ihanet etti?
C: Kendine. Güce açtı.
S: (L) Ne yaptı?
C: Anlaşmayı bozdu. Mısırlılar, Eseniler, Ariler, Farslar ve diğerleri arasında bölünmelere neden oldu.
S: (L) Bunu yapmaktaki amacı neydi?
C: Bramley'nin okuduğun kitabında Kardeşlik olarak isimlendirilenlerin felsefesi olan Böl ve Fethet.
S: (L) Hermes birliği reddederek Yılan Kardeşliği'ni mi kurdu?
C: Hermes kurmadı, çok uzun bir zamandan beri mevcuttu.
S: (L) Bramley'nin kitabında tanımlanan Yılan Kardeşliği'ni meydana getiren kimdi?
C: Kertenkele varlıkları."

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  11:05:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kitabın ("The Gods of Eden", Cennetin Tanrıları) İngilizce bir web versiyonunun çok sorunlu (pek çok noktada anlaşılması çok zor, hatta imkansız olsa da) Google Türkçe çevirisi için: https://goo.gl/YCxbvc

İspanya merkezli bir site olduğu için, üstte kitabın İspanyolca versiyonunu koymuşlar. Alttaki İngilizce versiyonunun kaba Google Türkçe çevirisi var. 5. Bölüm Yılan Kardeşliği hakkında gibi görünüyor. Ben kitaba daha önce sadece kısmen gözatmıştım. Kitabın ana fikri belli olduğu için, o ana fikir celselerde fazlasıyla net ve tekrarlı bir şekilde anlatıldığı için, bu kitabı ayrıntılı okumadım, sadece kabaca gözattım. Vaktim ve imkanlarım daha geniş olsaydı, kitabın bazı bölümlerinin veya belki tamamının çevirisini paylaşmayı düşünebilirdim ama gerçekten vaktim ve olanaklarım şu an için buna müsaade etmiyor. Ama kitabın google çevirisindeki sorunlar nedeniyle belirli bazı noktaların açıklamasını merak eden olursa, ilgili kısmın orijinaline bakıp o kısımda anlatılanı netleştirmeye yardımcı olabilirim diye düşünüyorum.
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  11:22:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Andrew Collins diye bir yazarın da "Gods of Eden" (Cennetin Tanrıları: Mısır'ın Kayıp Mirası ve Uygarlığın Doğuşu) diye bir kitabı varmış ve bu adla Türkçeye çevrilmiş. O kitapta da Mısır medeniyeti ve piramit kültürü hakkında önemli bilgiler/keşifler var anladığım kadarıyla. Kitabın tanıtım bilgileri arasında Mısır piramitlerinin ve sfenksin inşasında taşları şekillendirmek için "ses teknolojisinin" kullanıldığına dair sorgulamalar var, ki bu K'ların açıklamalarıyla yakından uyuşuyor.
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  11:44:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Türkçe kaynaklarda Bramley ve kitabı hakkında bulduğum referanslar:

http://anunnakibilgileri.blogspot.com.tr/2015_01_04_archive.html

Eklenti:

Bu bilgiler ışığında büyük bir gizlilik içinde yürütülen savaş için biyolojik silah geliştiren laboratuvarların, gezegenimizin aşırı nüfus yoğunluğuna çare bulmak için de uğraştıklarını anlayabilmemiz adına bir adım atmak yeterlidir. Alışılmış bilgilerin dışında bu uygulama çok eskidir çünkü suçlular bunu ortaçağda da kullanmaktaydı. O döneme ait çeşitli raporların da ifade edildiği gibi kara veba salgınlarına genellikle garip bir sis eşlik ediyordu ve gerçek toksik bulutlar şehirlerde dolaşıyordu. 1997de prof Arthur David Hom “Humanity’s Extraterrtrial Orijins” adlı mehteşem bir eser yazdı. Prof. Hom Kitabında “the Gods of Eden/ A New Look at human history” nin yazarı William Bramley’e de büyük bir yer verir. Sizi Bramley ile baş başa bırakıyorum.

“Örnek olarak 6.yüzyılda Bizans İmparatorluğunu etkileyen “Justianik” vebanın Avrupa’ya kadar yayılması. O döneme ait gazeteci ve yazarların, hastalığın yayıldığı bölgelerde modern uçan daire vakalarına benzer, havada cisimlerin görüldüğünden bahsediyorlardı. Bramley ortaçağdaki kara vebanın uzaylılar tarafından ve 1347de Asya’dan başlayıp yayıldığına dair elinde bazı kanıtlar vardı. 4 yıl sonra Avrupa’nın kuzeyine yayılmıştı ve tarifi imkânsız acılarla milyonların ölümüne sebebiyet verdi ve nihayetinde birçok bölgenin nüfusunu azaltmıştı. İlerleyen tarihlerde düzenli olarak veba vakaları yaşanmış ancak daha az yıkıcı olmuştur. “Jüstiyanik veba” gibi ortaçağda, 700 yıl sonra yine birçok uçan daire vakası görülmüştür. Bu olaylar halk tarafından komet (kuyruklu yıldız) olarak ifade edildi. 1568 tarihinde Viyana’dan gelen bir tanımı Bramley ele alır. “Güneşe ve aya yakın muhteşem bir gökkuşağı vardı ve ışık huzmesi Stefanienkirche kilisesinin üstünde dolanıp duruyordu. İnsanları, hayvanlar gibi götüren Avusturya, Souabe, Augdburg,Wurtemberg, Nürmberg ve başka şehirlerde de güçlü bir salgın belirdi.” Bramley vebanın başlaması, pis kokan bir sisle bağdaştırılıyordu diye anlatır. Bu kokulu sisler, vebanın başladığı birçok yerde görülmüştür. Bunlardan bazıları da gökyüzünde açık renkli ışıklarla beraberdi. Bazen siyahlar içinde garip insanlar görülmüştü ve yanlarında korkutucu yaratıklar vardı. Bunlar şeytanlar olarak adlandırılmış ve sis gönderip yayarken görüldüklerinden vebanın yayılmasıyla bir bağlantıları olduğuna karar vermişlerdi.”

https://canturka.tr.gg/Y%26%23305%3Blan-Karde%26%23351%3Bli%26%23287%3Bi.htm

Eklenti:

"Sümer Yılan Kardeşliği" Örgütü

W. Bramley, "Gods of Eden" (Cennetin tanrıları" adlı kitabında gizli örgütlerin insanlık tarihinin arka planındaki itici güç olduğunu iddia etmektedir. Bramley'e göre, gizli örgütler, tarih öncesi "Yılana tapanlar"kültü tarafından, insanlığı zalim "Nezaretçilerin" (Dünya dışı ziyaretçilerin[1]) tuzağından kurtulmak için kurulmuştu. Bu uğraşları başarısızlığa uğrayınca, "Yılan Kardeşliği" örgütüne "Nezaretçiler"in ajanları sızdı ve örgüt insanlığa karşı cephe aldı. Bu örgüt, bugün de muhtelif gizli örgütler içinde yeniden doğarak yaşamakta ve insanlarla ile ilgili birçok olayı yönlendirmektedir. Bramley'in "Yılana tapanlar" kültü ve gizli örgütlerle ilişkileri oldukça gerçekçidir. Bilindiği gibi, yılan insanlar tarafından bilinen en eski dinsel sembollerden biridir. Tevrat'ta, Musa'nın Yahudiler arasında "Yılana tapan" bir mezhebe rastladığı anlatılır. Bu mezhep, yüzyıllar boyunca yılan için insanları kurban etmişti.

Modern dinler tarafından, yılan –diğer bütün pagan sembollerle beraber- kötülüğün ve şeytanın bir sembolü sayılmıştır. Yılana tapanlar dinlerini devam ettirmek ve baskılara maruz kalmamak için gizli örgütleri kurmuşlardı. Bramley'e göre, bütün gizli örgütler –Masonlar, Gül haçlılar, İran ve Asya mezhepleri, eski "giz" mezhepleri, paganlar, yılana tapanlar v.b- birbirlerinden ne kadar farklı görünürlerse görünsünler, hepsinin ortak motifleri ve inançları vardı. Örneğin "her şeyi gören göz bütün bu örgütlerde çok sık karşımıza çıkan bir semboldür. Bramley, "Her şeyi gören göz" (Bir üçgen içinde ışık saçan göz), Masonlukta da kutsal olarak kabul edilen bir semboldür, demekteydi. İlk Hıristiyanlar ve Mısır dini de "Horus'un gözü" bu göz sembolünü kullanmışlardı. Peki bütün bunları birbirine bağlayan halka ne idi?

Bramley, bu insanların "tanrılar" dedikleri varlıklardı diye cevaplamaktadır. O, mitolojide tabletlerine kadar geriye giderek, tarih öncesi çağlarda da aynı hikayeleri bulduğunu iddia etmiştir.[2] Bramley'e göre bu tanrılar havada uçabiliyor ve insanlara benziyorlardı. Bazı iddialara göre, Führer'in yardımcısı R. Hess adı geçen örgütün (Yani Vril veya diğer adı ile Sümer Yılan Kardeşliği) önde gelen inisiyelerindendi ve Hitler'den daha üstü bir derecede idi. Hess, 1941 yılında Hitler Almanyası'nı terk ederek, özel bir kişi ile görüşmek ve bir çeşit büyüsel ayine katılmak üzere İskoçya'ya gitti. Bu ayin bir "Zaman Yolculuğu" ile ilgili idi. Kontrol grubu, "Marduk" diye bilinen Aryan gezegeninin [3] Mars'la aynı yörüngede rezonansa girmesini beklemişti. Çünkü ancak bu şekilde zamanda yolculuk yapılabiliyordu. Hess'in İngiltere'de Crowley'in Ashdown ormanında Hess'i İngiltere'ye getirmek üzere bir büyü ayini yaptığı biliniyor. Başka bir iddiaya göre de, gerçek Hess başka bir zamana gönderilmişti. Yerine Hess'e benzeyen başka birisi geçmişti. Birçok muhafazakar kaynaklar ve Nürnberg mahkemelerini eleştirenler, R. Hess'in bir ikizi (genetik kopyası mı) ile değiştirildiğine inanmışlardı.

William Bramley, "The Gods ef Eden" (Cennetin tanrıları) adlı kitabında Orange hanedanı üstündeki görünmeyen Alman etkisini, "Yılan kardeşliği" örgütüne bağlar. Bramley adı geçen kitabında Avrupa'daki monarşi kurumunun eski Sümer tanrılarına kadar uzandığını ileri sürmüştü. Sümer tabletlerinden anlaşıldığına göre, ilk insan krallar, insan kadınları ile evlenen dünya-dışı nezaretçi yöneticilerin soyundan geliyordu. Böyle bir soy, kraliyet kanı kimliğini kazanmayı hak ediyordu. Bu tanrılar "Mavi Derili" veya "Mavi Kanlı" olarak ta biliniyordu ki,"Mavi kan"ın soylular için kullanılmasının bir sebebi de budur.

http://www.dinvemitoloji.com/2017/12/eski-sumer-metinlerine-gore.html

Eklenti:

ESKİ SÜMER METİNLERİNE GÖRE İNSANOĞLUNUN KÖKENLERİ

Mezopotamya'da, günümüzde modern Irak'ta M.Ö. 4500 yıllarında Sümer ülkesi gelişti. Sümerler, kendi dili ve yazı sistemi, mimarlık ve sanat, astronomi ve matematik gibi gelişmiş bir medeniyet yarattılar. Onların dini sistemi, yüzlerce tanrıdan oluşan karmaşık bir sistemdi. Eski metinlere göre, her Sümer şehri kendi tanrısı tarafından korunuyordu; İnsanlar ve tanrılar bir arada yaşarken, insanlar tanrılara hizmet ediyorlardı.

Sümer yaratılış efsanesi M.Ö. 5000 yıllarında kurulmuş eski bir Mezopotamya kenti olan Nippur'da bulunan bir tablette görünmektedir.
Sümer tabletlerine göre Dünya'nın (Enuma Elish) yaratılması şöyle başlar:
Cennetin yüksekliği belirlenmediğinde,
Ve altındaki dünya henüz bir isim taşımadığında,
Ve onlardan doğan ilkel Apsu,
Ve kaos, Tiamut, ikisinin de annesi
Suları bir araya getirildi,
Ve hiçbir alan oluşmadı, bataklık görülecek değildi;
Tanrıların hiçbiri yaratılmaya başlanmadığında,
Hiç kimse bir isme sahip değilken ve hiçbir kader belirlenmedi;
Sonra tanrıların cennet ortasında yaratıldığı,
Lahmu ve Lahamu varoldu ...

Sümer mitolojisi, başlangıçta, insan benzeri tanrıların Dünya üzerinde hüküm sürdüğünü iddia ediyor. Dünyaya geldiklerinde yapılacak çok iş vardı ve bu tanrılar toprağı toplayıp, yaşayabilir hale getirmek ve minerallerini madenciliği için kazdılar.
Metinler, bir noktada tanrıların emeklerine karşı ısrar ettiklerini belirtiyor.
Tanrılar erkeklerden hoşlandıklarında
İşi tamamladım ve parası vardı
Tanrıların işi harikaydı,
İş ağırdı, sıkıntı çoktu.

Tanrıların tanrısı Anu, emeğinin çok büyük olduğunu kabul etti. Oğlu Enki ya da Ea, emeği üstlenmek için insan yaratmayı önerdi ve böylece, kız kardeşi Ninki'nin yardımı ile yaptı. Bir tanrı öldürüldü, vücudu ve kanları kil ile karıştırıldı. Bu materyalden ilk insan tanrılara benzer şekilde yaratılmıştır.
Birlikte bir tanrı öldürdün
Onun kişiliğiyle birlikte
Senin ağır işini kaldırdım
Ben de erkeğe zorluk verdim.
...
Çamurda, tanrı ve adam
Bağlanacak.
Bir araya getiren birlik için;
Böylece gün sonuna kadar
Et ve Ruh
Hangi bir tanrıda olgunlaştı -
Kanındaki bu ruhta akrabalık bağlıdır.

Bu ilk adam Eden'de, 'düz arazi' anlamına gelen bir Sümer kelimesi yaratılmıştır. Gılgamış Destanı'nda Eden, tanrıların bahçesi olarak anılır ve Mezopotamya'da Dicle ve Fırat nehirleri arasında bulunur.

Başlangıçta insanlar kendi başlarına üreyemedi, ancak daha sonra Enki ve Ninki'nin yardımıyla değiştirildi. Böylece, Adapa tamamen işlevsel ve bağımsız bir insan olarak yaratılmıştır. Bu 'değişiklik' Enki'nin kardeşi Enlil'in onayı olmaksızın yapıldı ve tanrılar arasındaki bir çatışma başladı. Enlil insanın düşmanı oldu ve Sümer tabletleri, erkeklerin tanrılara hizmet ettiğinden ve çok sıkıntı ve acı çektiğinden söz ediyor.
Adapa, Enki'nin yardımıyla Anu'ya yükseldi ve burada 'yaşam ekmeği ve suyu' hakkında bir soruyu cevaplamadı. Bu yaratılış öyküsünde Eden'in Adem ve Havva'nın yaratılış hikayesine oldukça benzer olduğu görülmektedir.

Kaynak: Eden Tanrılar Kitabı | William Bramley

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  12:03:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
K'ların "Hermes'in ihaneti" dediği şey, başlangıçta dünyadışı negatif güçlere karşı insanlığı koruma amaçlı kurulmuş gibi görünen İlüminati'nin (veya Kardeşlik veya adı her neydiyse) ele geçirilip insanlığa karşı çalışmaya başlamasıyla bağlantılı olsa gerek. Ama bu ele geçirilme ve kullanılma meselesi ilk kez Hermes'in zamanında mı olmuş, yoksa çok daha önce olan şeyin yansımalarından biri mi, onu henüz anlayamadım.
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  12:09:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Her halükarda, "üç büyük dinin" de Sümer diniyle, kültürüyle ve/veya mitolojisiyle ilginç ve derin bağlantıları olması ve her üç dinde de sevgi, barış, özgürlük, kardeşlik ve adalet temalarından ziyade öfke, üstünlük/elitizm ve cezalandırma söylemlerinin güçlü olması ve Egemen güce / Tanrıya / Efendiye "sorgusuz itaat" talebinin tehditvari şekillerde vurgulanması çok dikkat çekici bence ve Bramley'nin ele aldığı başlıca konulardan biri de bu sanırım.

Tabi ben dinlerin olumlu/pozitif yönleri veya versiyonları veya potansiyelleri olduğuna da inanıyorum ama bu durum yine de bu "büyük dinlerin" karanlık veya sorgulanması gereken yönleri olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor bence.
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  12:20:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Musa ve Muhammed gibi gayet pozitif bir eğilimle / misyonla dünyaya gelmiş varlıkların aslında esaret altındaki insanlığı az-çok olumlu bir yönde disipline sokma amacı taşıdıklarını ama sonuçta insanların ezici çoğunluğunun ciddi oranlarda faşist KH kontrolü altında olması nedeniyle misyonlarının bundan zarar gördüğünü ve şu veya bu ölçüde yozlaştığını düşünüyorum. Düşünün, İlüminati bile başlangıçta gayet pozitif bir amaçla kurulmuş ama insanlığın egosundan ve yozlaşıklığından yararlanan dünyevi ve dünyadışı negatif güçler bir şekilde örgütü ele geçirip kendi amaçlarına hizmet eder hale getiriyor. K'ların dediği gibi "Kertişler bunu çok yapıyor". İnsanlığa yardımcı olmak için her ne yapılsa, faşist egemenler bir şekilde onu sinsice ele geçirip, onun "meşruluğundan" (insanlar üzerindeki etkisinden) de yararlanıp onu gayet negatif amaçlarla kullanılabilecek hale getirebiliyorlar.
Go to Top of Page

Tgur


871 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2018 :  14:02:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Bozadi yaklaşımın her zamanki gibi dolu ve doyurucu ,açtığın hususlar için teşekkür ederim,

Dinlerin Atlantis yıkılımından sonra bir kısım Atlantislilerin Cebelitarıkı geçip Mısıra kadar geldiği ve firavunlar devrini başlattıktan sonra devreye alındığını biliyoruz ,bahsi geçen çok tanrılı uygulamalar ve hatta firavunlar v.s. nin tanrı rollerine büründüğünü ve sonunda monoteist akımın üç din ve peygamberler yoluyla etken haline getirildiği de malüm ,

Bu tanrılar yaratıp diğer insanları ayrı bir kefeye koyan hususun yani monoteizmin Atlantisin başlangıcındaki Birin oğulları ve Belialoğulları ikilemindeki Belialoğulları galibiyeti sonunda ortaya çıktığını daha doğrusu lanse edildiğini çok iyi öğrendik ve bu hali K. yorumlamalarımızda bol bol konuştuk ,

Söylemek istediğim,şu anda Ortadoğuda ortaya çıkan ve Atatürkün "bu bataklığa ayağınızı sokmayın" ikazının ne kadar uygun olduğu ve dinler programındaki tek tanrılığı dayattırıp insanın gücünün kendinde olduğu inancını paramparça eden anlayışın "yılan kardeşliğinin" bütün gücüyle kendini gösterdiğini anlıyoruz..


Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 26  Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 1,33 saniyede oluşturuldu.