Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 Açlık Grevimizin 69. gününü Filistin’deki Grevcilere Adadık (16.6.17)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2017 :  19:20:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
1 Ağustos 2017

Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça,
mutfağa yakın odaya konuldu'

Açlık grevinin 145. gününü geride bırakan eğitimciler Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın, zorla götürüldükleri Sincan Cezaevi İnfaz Kampusu Hastanesi’nde mutfağa yakın bir odaya konulduğu ileri sürüldü.


Tutuklu eğitimci Nuriye Gülmen ile Semih Özakça, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) talebiyle götürüldükleri Numune Hastanesi'nin raporu doğrultusunda zorla kaldırıldıkları Sincan İnfaz Kampusu Hastanesi'nde kalmaya devam ediyor.

Gülmen ile Özakça, AİHM'ni isteğiyle götürüldükleri Numune Hastanesi'nin Sağlık Kurulu Raporu'nda "Mevcut bulgulara göre hayati tehlike arz eder. Hayatını yalnız başına idame ettiremez" tespiti yer almasına rağmen refakat eden kimse olmadan yalnız kalmaya devam ediyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, ikisi de ayrı ayrı 20 metrekare büyüklüğünde, havalandırma bahçesi bulunmayan, pencereleri tel ve mazgallı hastane odalarında kalan Gülmen ile Özakça'nın, gürültü çıkaran bir fanın yakınında kaldıkları için sürekli uğultu çektikleri söylendi. Gülmen ile Özakça'nın odalarının hastane mutfağına yakın olduğu ve bu yüzden sürekli yemek kokusu çekmekten rahatsız olduğu da belirtildi.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2017 :  19:23:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
6 Ağustos 2017

Esra Özakça:
Semih'e verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyuldu

Açlık grevindeki tutuklu eğitimci Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça, eşine cezaevinde verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyulduğunu söyledi.


Kendisi de 75 gündür açlık grevinde olan ‘ev hapsi’ndeki Esra Özakça, 150 gündür Nuriye Gülmen’le birlikte açlık grevinde olan eşi Semih Özakça’ya cezaevinde verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyulduğunu söyledi. Özakça ayrıca AİHM talebi ile muayene edilen eşinin kendisine gönderdiği mektupta “AİHM kararıyla adeta ‘işkence’ yaptılar bize” dediğini de söyledi.

OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın tutuklandıktan sonra cezaevinde de devam ettikleri açlık grevi eylemi bugün 150’nci gününde. Eğitimcilerin durumuna ilişkin paylaşımlarda bulunan, kendisi de 75 gündür açlık grevinde olan ‘ev hapsi’ndeki Esra Özakça, eşi Semih Özakça’ya cezaevinde verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyulduğunu söyledi. Özakça Twitter hesabı üzerinden, “Semih’e verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyuyorlarmış. Alçaksınız! Bu numara mı irademizi kıracak. Kendinizle karıştırmayın bizi” diye yazdı. Özakça açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “Semih ile telefon görüşümüz vardı 17. saniyesinde kesildi. Müdür bu seferlik böyle demiş. Semih 30 dakika hakkımı kullanacağım demiş, kullandırtmamışlar. 1 haftadır refakatçileri yok. Avukat görüşleri kısıtlanıyor. Fiziki ve psikolojik olarak sistematik işkence görüyorlar! Bu yöntemler ne bizi ne Nuriye ve Semih’i yıldırır. İşkence yapmaktan vazgeçin!”

Esra Özakça ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) talebi ile Numune Hastanesi’nde muayene edilen eğitimcilerden eşi Semih Özakça’nın, “AİHM kararıyla adeta ‘işkence’ yaptılar bize. Hücreye doğru gelirken boynumu dik tutacak dermanım dahi yoktu” dediğini kaydetti. Özakça, “Nuriye ve Semih hastanede fiziki ve psikolojik işkence görüyorlar. Uyutulmuyorlar, tecrit ediliyorlar, zorla müdahale ile tehdit ediliyorlar!” diye yazdı.

Kaynak: Cumhuriyet

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/08/2017 :  19:27:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu insanlara bu işkenceleri yapan it soyu, herkesi kendileri gibi iradesiz, omurgasız, şerefsiz sanıyorlar herhalde. Herkes yaptıklarının sonuçlarıyla karşılaşacak, er veya geç.
Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/08/2017 :  23:50:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
9 Ağustos 2017

Gülmen ve Özakça aileleri:
Doktorlar 'ikna edin yoksa müdahale edeceğiz' dediler

Açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın son durumlarına ilişkin avukatları açıklama yaptı. Semih Özakça'nın annesi Sultan Özakça kendisiyle özel görüşme talep eden bir grup doktorun, "Çocuklarınızı ikna edin yoksa zorla müdahale edeceğiz" dediğini söyledi.


Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevinde 154 gün geride kaldı. Halkın Hukuk Bürosu’na bağlı avukatlar Gülmen ve Özakça’nın son sağlık durumlarına ilişkin açıklama yaptı. Avukatların verdiği bilgiye göre cezaevi kampüsü içerisindeki hastane odasında tutulan eğitimcilere refakatçilerin eşlik etmesine izin verilmiyor. Öte yandan Gülmen ve Özakça’nın iletişim haklarında sınırlamaya gidilirken açık görüş hakları da enfeksiyon kapma riski nedeniyle sınırlandırılıyor.

‘AÇLIK GREVİNİ BIRAK DİYEMEM’

Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça son görüşmesi sırasında Numune Hastanesi’nde görevli doktorlar heyetinin görüşme talep ettiğini söyledi. Doktorların, “Çocuklarınızı ikna edin yoksa zorla müdahale edeceğiz” dediğini aktaran Özakça şu cevabı verdiğini söyledi, “Ben anne olarak başlarken ‘yapmayın çocuğum’ dedim. Benim çocuğum sadece işi, emeği ve onuru için bunu yapıyor ve bu onun en doğal hakkı. 151 güne gelmiş birisine ‘açlık grevini bırak’ diyemem, dedim.”

‘BAŞI DÖNDÜ, AYAĞI KIRILDI MÜDAHALE EDERİZ’

Gülmen ve Özakça’nın “yalnızlığa mahkum edildikçe daha çok güçlendiklerini” söyleyen anne Özakça, doktorların zorla müdahale etmesinden korktuklarını söyledi. Özakça’nın aktardığına göre doktorlar, “Açlık grevi bitmediği taktirde başı döndü, ayağı kırıldı müdahale ederiz. Konuşmalarında bozukluk olursa müdahale ederiz” ifadelerini kullandı. Doktorlardan korktuklarını söyleyen Sultan Özakça pazartesi olan görüşün cuma gününe alınmasıyla bir sonraki görüşmenin 12 gün sonra gerçekleşeceğini belirtti.

‘TECRİDİ KIRMAK İÇİN PEDALLADIK’

Gülmen ve Özakça için İstanbul’dan çocukları ile birlikte bisiklet ile yola çıkan avukat Süleyman Gökten ve Ezgi Çakır da eğitimcilerin sağlık durumlarına ilişkin yapılan açıklamaya katıldı. Bakanlık talimatı olduğu gerekçesiyle Ankara’ya bisiklet ile gidemeyeceklerini Gebze’de polislerin söylediğini belirten Gökten, “Bakanlığın talimatıyla dışarıda da insanlara tecrit uygulamaya çalışıyorlar. Biz tecridi kırmak için İstanbul’dan pedalladık” dedi. Ankara’ya Eskişehir üzerinden ulaşmalarının ardından hastanedeki eğitimcilerle görüşen Ezgi Çakır, Gülmen’in ağrılarının çok fazla olduğunu ve yataktan kalkamadığını söyledi.

Kaynak: Gazete Duvar

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/08/2017 :  00:09:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
O doktorlar ve onlara kumanda eden aşağılık vicdansızlar! İftiralar atıp işkence ettiğiniz bu insanlardan özür dileyip haklarını ve itibarlarını iade edeceğinize, onurlu ve yasal eylemlerini saptırmanın, itibarsızlaştırmanın peşindesiniz. Korkak, yalancı, vicdansız, aşağılıksınız. Bu yaptığınız şeytanlıktan pişmanlık duyup tövbe etmedikçe, af dilemedikçe Şeytana köpeklik etmeye devam ediyor olacaksınız, kaderiniz Şeytanın kaderiyle bir olacak.
Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/08/2017 :  09:41:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
10 Ağustos 2017

Gerekçe ‘Nuriye Semih yaşasın’ pankartı: 17 taraftar hakkında yakalama kararı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finalinde ‘Nuriye Semih yaşasın’ yazılı pankartı açtıkları iddiasıyla siyah-beyazlı 17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkardı.


KHK’yla ihraç edildikleri işlerine iade talebiyle başlattıkları açlık grevinin 155’inci günündeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ‘DHKP-C militanı’ ilan edildiği başsavcılığın açıklamasında, “Tribünlerde yasa dışı DHKP-C silahlı terör örgütü ve bu örgüt militanlarının pankartını açtıkları tespit edilen 17 kişi hakkında ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, biri sahaya kesici alet attığı gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan T.P. olmak üzere iki kişi hakkında ise ‘silahla birden fazla kişiyi tehdit ve kamu görevlisine görevinden dolayı direnme’ suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığı duyuruldu.

Kaynak: Diken

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/08/2017 :  22:17:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
22 Ağustos 2017

'Nuriye Gülmen'in ışığa karşı hassasiyeti arttı, derisinde dökülmeler var'

167 gündür açlık grevinde olan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı Ayşegül Çağatay, “Nuriye’nin ışıktan rahatsızlığı arttığı için doktorlardan biri ‘Camınıza karartma perde yaptıracağız’ dedi ama henüz böyle bir şey yok. Derilerinde dökülmeler oluyor” bilgisini verdi.


Dihaber'in aktardığına göre Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın işlerine geri dönmek için Sincan İnfaz Kampüs Hastanesinde sürdürdükleri açlık grevi eylemi 167 gününe girdi.

Günde 7 saat olan görüş süresinin 2 saate düşürüldüğü cezaevinde, Gülmen ve Özakça'yı ziyaret eden avukat Ayşegül Çağatay, Gülmen ve Özakça'yla ilgili bilgi verdi. Çağatay, "En az 6-7 litre sıvı tüketmek zorundalar. Şişeleri kaldırmaları bile çok zordu" dedi.

GÜLMEN: DOKTORLAR BİZİ TEHDİT EDİYOR

Gülmen ve Özakça'ya yönelik hak ihlallerinin daha da arttığını aktaran Çağatay, infaz hastanesi doktorlarının "zorla müdahale" ile müvekkillerini tehdit ettiğini söyledi.

Çağatay, avukat görüşmelerinde Gülmen'in "Doktorlar zorla müdahale ile bizi tehdit ediyorlar ve bunun bir son olmadığını biliyoruz. Biz belirleyeceğiz süreci. Ben her şeyi, açlık grevini bile unutsam, bize yapılan bu zulmü unutmayacağım. Kendime geldiğim an o serumu yine çıkartıp atacağım, yine açlık grevine gireceğim taleplerim kabul edilene kadar" dediğini belirtti.

'YATAK YARALARI OLUŞUYOR'

Çağatay, şu bilgileri verdi:

"Nuriye'nin ışıktan rahatsızlığı arttığı için doktorlardan biri Nuriye'ye ‘Camınıza karartma perde yaptıracağız' dedi, ama henüz böyle bir şey yok. Derilerinde dökülmeler oluyor, çok inceldi derileri ve kuruyor. Her gün duş almaları gerekiyor, yatak yaraları oluşuyor. Deri döküntüleri için de yağ sürmeye çalışıyorlar. Kitaplarla ilgili sorunlar hala mevcut ayrıca daha önce daha düzenli verilen gazeteler şu anda gardiyanların keyfi uygulamaları nedeniyle düzensiz veriliyor."


Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/08/2017 :  22:20:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
23 Ağustos 2017

Gülmen ve Özakça'nın davasına çağrı

Açlık grevini sürdüren eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın davası 14 Eylül'de görülecek. Gülmen ve Özakça'nın aileleri, davaya katılım çağrısında bulundu.


Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde “İşimi geri istiyorum” eylemini sürdürdükleri sırada tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, 14 Eylül’de hakim karşısına çıkacak. Açlık grevinde 168 günü geride bırakan ve sağlık durumları gün geçtikçe kötüleşen eğitimcilerin davası için aileleri destek çağrısında bulundu.

‘ONLARI YALNIZ BIRAKMAYALIM’

Açlık grevinin 190’ıncı gününde görülecek dava için Gülmen ve Özakça’nın aileleri “Onları bu davada yalnız bırakmayalım! Onlara destek verirken zarar görenleri, gözaltına alınanları ve hapsedilenleri yalnız bırakmayalım” açıklaması yaptı. İlk kez hakim karşısına çıkacak eğitimcilerin davası 14 Eylül Perşembe günü, saat 13.30’da, Ankara Adliyesi’nde görülecek.

Kaynak: gazete duvaR

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/08/2017 :  11:49:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
24 Ağustos 2017

Nuriye ve Semih'in mektubu Adalet Kurultayı'nda okunacak!

Semih Özakça'nın yakınları Adalet Kurultayı'na giderek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştü. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın mektubu, kurultayın son günü kürsüden okunacak...


CHP öncülüğünde Çanakkale’de yapılan Adalet Kurultayı üçüncü güne girdi. Aladağ’daki yurt yangınında çocuğunu kaybeden babanın adalet çağrısı yaptığı kurultayda, açlık grevinde kritik bir aşamaya gelen tutuklu öğretmen Semih Özakça’nın yakınları da Kılıçdaroğlu ile görüştü.

ÖÇAKÇA’NIN ANNESİ NAZAR BONCUĞU TAKMAK İSTEDİ

Semih Özakca’nın dedesi, anneannesi ve büyükannesi berberinde köy muhtarı yaklaşık 40 kişi Eskişehir’den Çanakkale’ye geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açlık grevi yapan iki eğitimcinin taleplerini dile getirdiği için teşekkür eden aile girişimlerin devam etmesini talep etti. Özakça’nın büyük annesi Kılıçdaroğlu’na nazar boncuğu takmak istedi, ancak o an bulamadığı için takamadı.

Kılıçdaroğlu, Gülmen ve Özakça’nın 14 Eylül’de görülecek duruşmalarını bazı CHP milletvekilleri ve PM üyelerinin izleyeceğini söyledi.

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’NIN MEKTUBU OKUNACAK

Açlık grevinde bulunan tutuklu Semih Özakça’nın yakınları da Adalet Kurultayı’na katılarak CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın cezaevinden gönderdiği mektup Adalet Kurultayı’nın son gününde kürsüden okunacak.

Kaynak: Çağdaş Ses


Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/09/2017 :  13:52:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
12 Eylül 2017

Gülmen ve Özakça'nın avukatlarına gözaltı

Açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın perşembe günü görülecek duruşması öncesi Halkın Hukuk Bürosu'na İstanbul ve Ankara'da polis baskınları yapıldı. 14 avukat hakkında gözaltı kararı olduğu belirtiliyor.


Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın ilk duruşmasına iki gün kala avukatlarına operasyon düzenlendi.

Sendika.org’da yer alan habere göre, Halkın Hukuk Bürosu’nun İstanbul ve Ankara büroları basıldı, belgelere el konuldu. 14 avukat hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi.

İstanbul bürosundaki baskın sırasında avukatlar Periscope’tan yaşananları canlı yayınla aktardı.

Görüntülerde avukatların gözaltına alındığı görüldü.

Kaynak: gazete duvaR

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/09/2017 :  13:55:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
13 Eylül 2017

Gülmen ve Özakça’nın hastanedeki koşulları cezaevini arattı!

Açlık grevindeki tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya hastanede refakat eden aileleri, ikilinin zorla tutulduğu Sincan Cezaevi Hastanesi’ndeki odalarının çok küçük olduğunu ve güneş almadığını, bu yüzden cezaevine dönmek istediklerini söyledi.


Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, OHAL KHK’sıyla ihraç edildikleri işlerine dönmek için yaptıkları açlık grevinin 189’uncu gününde.

29 Temmuz’dan bu yana zorla götürüldükleri Sincan Cezaevi Hastanesi’nde tek başlarına tutulan ikilinin duruşması 14 Eylül’de Ankara Adliyesi’nde görülecek.

‘Çok sıkıntılı dönemler yaşıyoruz’

İkiliye hastanede refakat eden Özakça’nın annesi Sultan Özakça ve Gülmen’in kardeşi Beyza Gülmen Hürriyet”ten Ayşe Arman’a konuştu.

Sultan Özakça, oğlunun sağlık durumu hakkında bilgi verdi: “Çok sıkıntılı dönemler yaşıyoruz. Yoğun mide ağrıları oluyor Semih’in. Kas ağrısı, kol-bacak, sırt, boyun ve böbrek ağrısı çekiyor. Kulaklarında ve burnunda tıkanıklıklar var. Nabzı düşük. Artık zor yürüyor. 86 kiloydu açlık grevine başladığında 55 kiloya düştü şu anda

Dört haftadır oğlunun yanında olduğunu aktaran Özakça şöyle devam etti: “İkimiz kalıyoruz odada. Sabah sekizde sayım oluyor, bir de akşam sekizde. Sabahları Semih uyuyor oluyor. ‘Günaydın’ diye bağırarak içeri giriyorlar. ‘Uyuyor’ diyorum. ‘E bir ses verseydi iyi olurdu. Durumunu anlamaya çalışıyoruz’ diyorlar. Bazıları sadece bakıp gidiyor, ama bazıları böyle sıkıntı yaratıyor. Semih hapishanede olmayı, hastanede olmaya tercih ediyor. ‘Çünkü biz hasta değil, açlık grevi yapan direnişçileriz!’ diyor. Zaten zorla getirdiler buraya. İsteklerinin dışında getirdiler.”

‘Kemikleri güneş görmüyor’

Kaldıkları odanın 20 metrekarelik güneş almayan çok küçük bir oda olduğunu kaydeden Özakça sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu açıdan da cezaevini tercih ediyorlar. Güneşe ihtiyaçları var, kemikleri hiç güneş görmüyor. Gün aşırı Numune’nin doktorları geliyor. ‘Tedaviyi kabul ediyor musunuz?’ diyorlar. ‘Hayır’ diyor Semih, onlar da gidiyorlar. Çünkü bize demişlerdi, ‘Eğer başı döner, ayağı falan kırılırsa müdahale etmek zorundayız!’ diye. Semih ise, ‘Bizim hiçbir suçumuz yok, sadece işimiz için direniyoruz. Bize işimizi versinler, açlık grevini bırakalım!’ diyor.”

İki eğitimcinin de kendi savunmalarını kendilerinin yapmak istediğini belirten Özakça, “Ama durumun ne olacağı belli değil. Duruşmaya çıkarıp çıkarmayacakları da belli değil. Hakim istemiş ama sonuçta doktorlar neye karar verecek, belli değil. Tek istedikleri gidip ifadelerini verebilmek” dedi.

”Ne yağ ne kas hiçbir şey yok’

Beyza Gülmen de kardeşinin durumu hakkında bilgi verdi: “İyi değil. Kas ağrılarından uyuyamıyor, böbrek ağrısı yaşıyor. Bacakları, boyun ve omuzları ağrıyor. Kalbinde ritim sorunları var. Artık yürüyemiyor. Işığa hassasiyet, kulak çınlaması şikayetleri arasında. En son hastaneye geldiğinde tartıldı, 44 kiloydu. O zamandan beri bilmiyoruz, ölçüm yapılmadı. 60 kiloydu başladığında, şu anda 40’a filan düşmüş olması lazım. Çok, çok zayıf. Uzun zamandır görmediğim için refakatçi olarak geldiğimde çok şaşırmıştım. Sadece kemik. Ne yağ ne kas hiçbir şey yok. Organlarından yiyor yani. Ama yarın mahkemeye gidip kendini savunmak istiyor, ifade vermek istiyor. Neden açlık grevinde olduklarını, nasıl bu işe başladıklarını anlatmak istiyor. Bunun dışında başka bir şey kabul etmeyecekler.”

Kardeşinin odasının da çok küçük olduğunu, havalandırma bulunmadığını ve güneş almadığını yineleyen Gülmen, “Hapishanede en azından tekerlekli sandalyeyle hava alıyorlardı, güneş görüyorlardı. Artık öyle bir imkanları da yok. O yüzden geri dönmek istiyorlar. Bir insanın, hastaneden hapishaneye dönmek istemesi gibi bir durum yarattılar. Oda küçük olduğu için hareket kabiliyeti çok kısıtlı” dedi.

Kaynak: diken

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/09/2017 :  13:58:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sözde Dinci/İslamcı siyasetin Solcu siyasete karşı tamamen haksız-hukuksuz bir şekilde, korku ve zevkin garip bir karışımıyla işkence edişi.
Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/09/2017 :  14:27:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle


Sanatçılardan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için: Ey Özgürlük


Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  20:46:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
14 Eylül 2017

Bunun adı faşizm: Avukatlarını tutukladılar, mahkemeye getirmediler, savunma 'yapmadıkları' için tutukluluğa devam kararı verdiler

Bugün Ankara'da görülen davada mahkeme Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutukluluğunun devamına karar verdi.


İşlerine iade talebiyle 190 gündür açlık grevinde ve 23 Mayıs’tan beri tutuklu olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davalarının ilk duruşmasında mahkeme iki eğitimcinin tutukluluğunun devamına karar verdi. Kararın gerekçesinde alay eder gibi 'savunma yapmamalarının' göz önüne alındığı vurgulandı.

Mahkeme öncesi avukatları tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, güvenlik gerekçesiyle bugün ki duruşmaya getirilmemişti.

Duruşmada savcı, Acun Karadağ, Semih Özakça ve Nuriye Gülmen için açılan tüm kamu davalarının sorgulanmasını ve Özakça ile Gülmen'İn henüz savunmalarını yapmamış olmaları gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına yönelik mütalaa vermişti.

Ara kararını oluşturan mahkeme tahliye taleplerini reddetti. Davaya 28 Eylül'de Sincan Cezaevi Kampüsü'nde devam edilecek.

Kaynak: ABC Gazetesi

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  20:59:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tüm bu işkencelerin arkasında AKP'ye/Erdoğan'a yönelik protesto ve baskıları tırmandırmak isteyen Fetöcüler mi var, Erdoğancılar arasından karanlık bir grup mu var, daha muhtemel olarak bunların bir karışımı mı var emin değilim ama orijinal şeytan dölü olduklarını biliyorum.
Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2017 :  09:41:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
2 Ekim 2017

Başak Köklükaya ödülünü Nuriye ve Semih’e adadı

Adana Film Festivali’nde ödüle layık görülen Başak Köklükaya ödülü Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya adadı.


"En İyi Kadın Oyuncu Ödülü" alan Başak Köklükaya, ödülünü açlık grevindeki tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ithaf etti.

Adana Film Festivali ödül töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlendi. "İşe Yarar Bir Şey" filmindeki performansı nedeniyle "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü almaya hak kazanan Başak Köklükaya, törende konuşma yaptı.

Köklükaya, konuşmasında "Bu önemli ve güzel ödülü hâlâ direnmekte olan, onuruyla yaşamayı seçen, onuruyla yaşamak için direnenlere ithaf etmek istiyorum" diyerek ödülünü Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ithaf etti.

Kaynak: İnsanHaber

Go to Top of Page

bozadi


7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  16:25:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
10 Ekim 2017

Kılıçdaroğlu'ndan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Başbakan Binali Yıldırım'a Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için çağrı yaptı.


Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısının sonunda Başbakan Binali Yıldırım'a seslendi:Nuriye ve Semih sadece işlerini istediler. Kimsenin burnunu kanatmadılar. Onlara şükran borçluyuz. Bir KHK ile görevlerine son verildi. Birisi şu anda hastanede birisi hapishanede. Bir baba olarak, bir baba olan Binali Yıldırım'a seslenmek isterim; Dünyanın en haklı talebi işini istemek. Dünyanın en haklı talebini yerine getirmek için size düşen görevler vardır. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Kaynak: ABC Gazetesi

Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,19 saniyede oluşturuldu.