Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Karalama Defteri
 İslam ve Allah hakkında aklıma takılanlar
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

Dionysos


332 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/01/2020 :  16:09:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şimdi sevgili fatihesen Mısrinin bir sözü var.
Ey Niyazi noldu sen de kaydı dindar kalmadı. Şimdi ben sanıyorum ki ve görüyorum ki burda ben dahil çoğumuzda kaydı dindar ve kaydı islam kalmadı. Bunu bir olumsuzluk olarak algılamıyoruz. Seninde algılamamanı rica ederim madem açık olacaksak. Sen açık yürekli bir kardeşimizsin.Aksine sizin durumunuzu biz gözden geçirmenizi öneriyoruz. Bunun ışığında yazıyorum.

Bu celseleri yapan Laura da, Laura bile Jesus'a inanıyor ve güveniyordu, onun güvenilir kaynak olduğuna inanıyordu ve şüphe etmiyordu hatta Kasyopyalılardan belki şüpheliydi ta ki 19 sene. 19 sene sonra sorabildi, Jesus yaşadı mı, var mı, gerçek mi, bunların (bu hikayenin) kaynağı ney, bu bilgilerin diye. O yüzden denileni anlıyor ve paylaşıyorum. Böyle düşün. Biz de dindar kaydı Kasyopyanın dedikleri gibi üç aşağı beş yukarı artık. En azından ben kendi adıma açık söyleyeyim. İslam dini ben de nasıl eskiden din gibiydiyse şimdi Kasyopyanın söyledikleri kimi nüans farkları vardır genel olarak yeni din gibi. Kimi sorgulayış, kimi inanış. Hepsine inanmasam da.
Bunu sevmeyebilirsin ama böyle.. Ben bu noktadan bakarak soru ve önerilerini bekliyor ve umuyorum.

Tanrının hidayeti. Şimdi bak Tanrının hidayeti. Bence sen biraz daha Tanrının hidayeti fikri üzerinde dur biz de toplumsal kaynaşmanın, birlikteliğin, ortak hidayetinin ortak değerlerin mücahitliğinin mümkünlüğü fikrine yoğunlaşalım ortada buluşuruz sonra. Kimimiz yanılıyorsak.Yanılmayan diğerini korur sonra kollar.
Korkmana gerek yok. Tanrı düşüncelerini korkularla sorguladık, zor aşamalardan geçtik ama başettik ve atlattık, yüreğimiz güvende, emin huzurlu ve yanılmıyor ve asla yanılmayacak hissediyor bunu bilmelisin. Biz size ve diğer kardeşlerimize huzur, inayet, barış, hidayet, tecelli aktarma peşindeyiz bunu anlıyor musun?
Biz doğru yol da, enel hak yolu gibi bir yol da mücadeleci, yeni mücahit ve ya da yolcu ve öğrenci hasbel kader olduğumuzu düşünüyoruz, düşünüyorsak..
Ben düşünüyorum kardeşim, benim yolum enel hak yolu gibi benzer ya da onun öğrenimi gibi bak benzer mücadele. Birli kyolu, arayış.. Yani mücadelem bu. Kıblemi, kabemi insana çevirmek, birliğe-dirliğe çevirmek mücadelesi ve hak kelamı hepimize hepimizin yüreğine içine ortak doğsun bir gün doğacaksa. bir insana tek bir kulağa değil. Tüm kulaklar onu duysun o zaman o kaynağı.. sorgularız.
Her insanın yüreğine bir gün.
Kasyopya frekans çiti yıkılırsa insanlar bir olur, birbirini duyar ve anlar diyor değil mi? Seçkin kalmaz o zaman. Üstün de.diyor . yeni yolum arayışım bu. Anlıyor musun?

Korkmuyoruz fatihesen bunu anlamalısın. Bize göre korkulacak kaybedilecek bir şey olamaz. Yüreğimiz emin diyorum açık olarak. Seni anlıyorum. Ben yanılıyorsam bana üzülme. Ben de sizi bendeki/bizdeki bu yeni ve yepyeni hak yoluna çağırıyorum sizin çağrınızı alıp görüp onayıp. Bu da bir hak yolu fatihesen. Bize göre hak bu hakkın yolu bu yoldan geçer.
Sevgili kardeşim çağlar boyu bu tartışma sürdü. Sen birey olarak fatihesen olarak fazla yüreğini yorma zorlamaa derim. Alimi vardır konuşur tartışır. Diğerleri. Zamanla tüm işler değişir çözülür hak neyse buluruz onu beraber.

Hak mı olsun yolumuz fatihesen. Sen diyorsun ki hak o yan da. Ben diyorum ki her yanda ya da bu yanda da hak var. Bize de bir hak ver'in fatihesen.. Yoruldu o hak yoluna arayışa bizim de yüreğimiz yorgundur.. Hak'sa ortak derdimiz fatihesen ortak yoldayız yanılmayız hepberaber

Ben de Kasyopyanın mücahitiyim fatihesen ne yapalım şimdi ayrıca tanıştığımıza da memnun oldum fatihesen


"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault

Edited by - Dionysos on 17/01/2020 16:33:27
Go to Top of Page

Dionysos


332 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/01/2020 :  16:41:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Peki sevgili değerli kardeşim . Denilen, sayılan, sevilen, onanılan (yolcu-mücahit) kişi toplumunun tüm putlarını yıkmadı mı?
Tüm eski değerlerini değiştirmedi mi?_

Bunu, benim toplulumu ve benim toplumumdaki şu an ki putları kim değiştirecek, kıracak ve yıkacak? Hepimizin kafasındakiler başta bence-bizce yıkımlık putlar dolu ortalık, etraf ve dışarısı fatihesen kardeşim. Bir el atsak hepberaber yapsak bunu, herkes mesih peygamber olsa, hep-beraber put yıkıcılar ve kurtarıcılar olsak ve kurtaranın da, putkıranın, yıkanın da kendisi olsak. Beraberce olsak ve hep seçilmişçe elbirliğiyle yapsak olmaz mı?

Herkes kendini seçerse ne olabilir ki? Kendini seçmeyen başkalarını da seçmemeli.bence.
Herkes herkesi seçerse, beraberce seçerse tutarsa ne olur-olmaz mı? Kimse bir diğerini seçmezse, (üst, alçak yüksek koymazsa hep beraber yanyana bir düzey birey görürsek birbirmizi yanyana kollarsak ,yukarı çıkarmadan aşağı batırmadan kolkola) hep beraber herkes herkesi seçerse/severse ne olur hiç g-ayırmasak, birbirimizi..

(Bence ben'i de (ben'i de- ben olan benini) kendini de yani kimse özelliğe seçmesin, yükseltmesin. Ben kimseyi özelliğe, özel olmaya seçmiyorum, herkesi herşeyi bir tutuyorum -kendimle- anlamında)

Şimdi bu toplum, çağ -zamane de sorunlarla dolu. Geçmişten peygamber mi ithal edeceğiz mesela zaman yolculuğu yapıp tüm bunları çözmek için biz.

Tarihten, geçmişten peygamber mi bulalım dönüp mesela, din de bitmiş, son ya, dönüp onu (Muhammed'i mi) yardımıma çağıralım. Belki bu zamanda başka öngörürdü sevgili Muhammed. Belki bu yeni toplumda da yeni putları yıkardı. Kimbilir.?
Bilmiyoruz bunu?

Bana sorarsan çağ Muhammedler dolu, birden çok öncü Muhammed var ve birleşmeliler, beraber yapmalılar yenilikleri..
Tek bir özel/seçilmiş ve yükseltimiş insan birey arayışı da ve tıpkı özel olup herşeyi söyleyen-bilen tek bir insan arayışı gibi herşeyi söyleyen tek bir kitap arayışı da bizce saçma. Kasyopya metni bize bunun tersini söylüyor.
Bir çok özeller, sonsuz özeller,

Çağ Muhammed mi doğursun (türetsin) diye bekleyelim fatihesen gibi düşünen kardeşlerim? Biz de öyle düşünüyorduk geçmişte
Muhammedi/Muhammedevi biri gelsin bizi kurtarsın. Doğruyu söylesin diye bekleyelim mi?

Ali/Aliler, Muhammed/Muhammedler, İsalar-Musalar, Havariler, Melekler, Kurtarıcı ve Mesihler, Yunus/YunusLar Yusuflar, bekleyelim istersen kuyulara atıp çıkarmayalım istersen..
Gökten Havari mi gelsin insin diye bekleyelim. Eski Kitapın huyuyla, adetiyle ve bin küsür senelik suyunun suyuyla mı kurtulacağız biz sevgili kardeşim?

Doğruyu eğriyi hafıza ayırır, bereber yavaşça düşünür ayırırız, yürek ayırır. Herkes yüreğine itimat ederse etsin,o gün gelir korku kalmaz
İnsanlar birlik yapacak ne yapacaksa.

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault

Edited by - Dionysos on 18/01/2020 22:13:29
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.