Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 Peskov: Doğu Guta'da teröristleri destekleyen ülkeler sorumlu 23.2.17
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 4

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/03/2018 :  12:42:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
13 Mart 2018

Rusya'dan ABD'ye Suriye uyarısı: Vururuz

ABD'nin 'kimyasal silah kullanıldı' bahanesiyle Suriye yönetimine yönelik tehditleri artarken,
Rusya'dan ABD'ye sert bir uyarı geldi.


Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ABD'nin Suriye'yi bombalanması ve buradaki Rus askerlerinin hayatının tehlikeye girmesi halinde Rusya'nın bu saldırıya karşılık vereceğini söyledi.

Sputnik'in aktardığına göre Gerasimov, başkent Şam da dahil olmak üzere, Suriye'nin herhangi bir noktasının bombalanması ve bunun Rus askerlerin hayatı için tehlike oluşturması halinde, hem söz konusu saldırıda kullanılan füzelere hem de bu füzeleri taşıyan savaş araçlarına karşılık verileceğini belirtti.

Kaynak: Aydınlık

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/03/2018 :  13:29:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
13 Mart 2018

Doğu Guta'nın yüzde 60'ı cihatçılardan temizlendi

Suriye ordusu, Doğu Guta'da operasyonlarını sürdürürken, bölgenin yüzde 60'ının cihatçılardan geri alındığı söyleniyor.


Suriye ordusuna bağlı birlikler Doğu Guta'da saldırı gerçekleştirerek Cisrin kasabasını hedef aldı. Al Masdar'ın haberine göre kuşatma altındaki bölgeyi üçe ayırmayı başaran Suriyeli askerlerin bölgenin yüzde 60'ını geri almayı başardığı kaydediliyor.

Şam'dan askeri kaynaklara göre Suriye ordusu bölgede Feylak'er Rahman ve El Kaide bağlantılı Hey'et Tahrir'uş Şam ile çatışmaya devam ediyor. Cisrin'de kimi binaları ele geçiren Suriye ordusunun ilerlemesini sürdürmesi bekleniyor. Bölgede son durum şöyle (Kırmızı- Suriye ordusu, Gri- Cihatçılar):
Kaynak: ABC Gazetesi

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/03/2018 :  13:30:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
13 Mart 2018

Rusya: Doğu Guta’daki militanlar
Şam’a 30 havan topu mermisi attı

Rusya’nın Suriye’deki ateşkes izleme merkezi başkanı Yuriy Yevtuşenko, Doğu Guta’daki militanların son 24 saatte Şam’daki meskun mahalleler ve banliyölerine 30 havan topu mermisi attığını, saldırılarda 3 sivilin öldüğü,
22 kişinin de yaralandığını belirtti.


Yevtuşenko, "Son 24 saatte Şam'ın meskun mahalleleri ve banliyölerine yönelik 16 havan topu saldırısı gerçekleştirildi. Bu saldırılar sırasında 30 mayın fırlatıldı. Yıkımlar var. 3 sivil öldü ve 22 sivil yaralandı" dedi.

Yevtuşenko ayrıca ortak koordinasyon merkezinin Halep, Lazkiye, Humus, Hama ve Der'a bölgelerinde tespit ettiği ateşkes ihlallerinin son birkaç günde azaldığını da sözlerine ekledi.


Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/03/2018 :  09:32:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
16 Mart 2018

Suriye ordusu: Doğu Guta’nın yüzde 70’i kurtarıldı

Suriye ordusunun komuta merkezi, hükümet güçlerinin Doğu Guta bölgesinin topraklarının yüzde 70’ini terör yanlılarından kurtardığını duyurdu.


Suriye ordusunun komuta merkezinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.
Açıklamada ''Şehit olan kahramanlarımızın dökülen kanı pahasına ve müttefik güçlerle yapılan koordinasyon sayesinde Doğu Guta’da onlarca yerleşimi ve köyü kurtardık. Terörist grupların işgal ettiği toprakların toplam yüzde 70’ini kurtarmayı başardık" ifadelerine yer verildi.
Şam'ın eteklerindeki Doğu Guta'da cihatçıların esir aldığı sivillerden binlercesi Rusya'nın da çabaları sonucu tahliye edilebildi. Güvenli koridordan çıkarılan siviller Şam'ın kuzeydoğusundaki Adra'ya nakledildi. Ancak barınma sıkıntııs yaşandı, yerleştirildikleri bir okulda mahşeri kalabalık oluştu.


2012'DEN BERİ BİR İLK

Suriye'nin başkenti Şam'ın eteklerindeki Doğu Guta'yı Suudi Arabistan, Katar gibi bölgesel güçlerin desteklediği cihatçı silahlı gruplar 2012'den beri kontrol ediyordu. Bölgede 10-12 bin militan olduğu hesap ediliyordu.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/03/2018 :  09:36:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
18 Mart 2018

Esad Suriye için en önemli cephe hattında

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Doğu Guta’daki cephe hattını ziyaret ederek Suriyeli askerlerle buluştuğu bildirildi.


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Doğu Guta’daki cephe hattını ziyaret ederek Suriyeli askerlerle buluştuğu bildirildi.

Sputnik’in haberine göre Suriye Devlet Başkanlığı basın dairesinden Telegram’da yapılan açıklamada, “Doğu Guta’daki ateş hattında Başkan Esad Suriye Arap Ordusu’nun kahramanlarıyla bir arada” ifadelerine yer verildi.

Açıklama metniyle birlikte resmi takım elbise giymiş Esad’ın, askerler eşliğinde bir tankın yanında poz verirken görüntülendiği fotoğraf videolar da yayınlandı.

İşte o görüntüler:
Suriye ordusunun komuta merkezi daha önce Doğu Guta topraklarının yüzde 70’inden fazlasının terör yanlılarından kurtarıldığını açıklamıştı. Hammuriye yerleşimindeki insani koridorun açılmasıyla bölgeden 4 gün içinde 50 binden fazla sivil tahliye edildi.


Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/03/2018 :  09:41:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
18 Mart 2018

Beşşar Esad Doğu Guta’da Terörden Kurtarılan
Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Yıllardır terör örgütlerin zulmünden kurtulmalarıyla onlara geçmiş olsun dileklerini ileten Beşşar Esad; vatandaşların yoğun sevgisi ve coşkusuyla karşılandı.


Terörden kurtulmanın sevinci ve Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad ile bir araya gelmekten duydukları sevinci sloganlarla ifade eden vatandaşlar; el Esad ve Suriye ordusu adına sloganlar attı. Vatandaşlar Suriye Ordusunun kendilerini en iyi şekilde karşıladıklarını ve tüm temel gereksinimlerini temin ettiklerini ifade ettiler.


Kaynak: Ehlibeyt Haber

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/03/2018 :  09:51:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
17 Mart 2018

Rusya: Bugün Doğu Guta’dan 30 binden fazla kişi ayrıldı

Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezinin sözcüsü Vladimir Zolotuhin, bugün Doğu Guta’daki insani koridor üzerinden 30 bini aşkın kişinin ayrıldığını söyledi.


Gazetecilere konuşan Zolohutin “Şimdilik 30 binden fazla kişi Doğu Guta’dan ayrıldı. Tahliyeler devam ediyor" dedi.
Zolotuhin, saatte ortalama 3 bin kadar kişinin bölgeden ayrıldığını söyledi.

Silahlı muhalifler ve Fetih el Şam’ın kontrolündeki Doğu Guta’da sivillerin tahliyesi sürüyor.


Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2018 :  20:06:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
20 Mart 2018

Doğu Guta'daki militanların Şam'a saldırısında 35 kişi öldü

Suriye polisi, Doğu Guta'daki militanların Şam'a düzenlediği füze ve havan topu saldırısında 24 kişinin öldüğü, 32 kişinin de yaralandığını belirtti. Şam hastanesinden yapılan açıklamaya göreyse, füze saldırısında ölenlerin sayısı 35'e yükseldi.


Sputnik'e konuşan bir polis kaynağı, "Doğu Guta'daki militanların Şam ve çevresine yönelik füze ve havan topu saldırısı sonucu, ön belirlemelere göre 24 kişi öldü, 32 kişi de yaralandı" dedi.


Kaynak, birkaç füzenin Şam'ın tarihi merkezinde, İmara mahallesi ile Mazze bölgesinde patladığını belirterek, "Saldırı devam ettiği için kurban sayısının artmasından korkuyoruz" diye ekledi.
İlerleyen saatlerde Şam hastanesinden yapılan açıklamaya göre ölü sayısı 35'e yükseldi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Doğu Guta'nın yüzde 65'inden fazlasının militanlardan temizlendiğini söylemişti. Şoygu, militanların kimyasal silah kullanma yönündeki 3 girişiminin de engellendiğini açıkladı.

Uzun zamandır Şam merkezine yönelik saldırıların merkezi konumundaki Doğu Guta'da Suriye ordusunun operasyonları sürüyor. Önceki gün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad da cephe hattındaki askerleri ziyaret ederek terörle mücadelede kararlılık çağrısı yapmıştı.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2018 :  20:11:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
20 Mart 2018

"Rusya Suriye'de kimyasal saldırıyı önledi"

Amerika, Guta üzerinden tehdit ediyor, Rusya tehdidin altında yatan kimyasal planı deşifre ederek Amerika'nın saldırı hazırlıklarını durdurmaya çalışıyor. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, tam üç kimyasal provakasyonu engellediklerini açıkladı. Bakan Şoygu, "Önümüzdeki süreçte Suriye ordusunu suçlamak için teröristler kimyasal silah kullanabilirler" dedi


Amerika ve Fransa'dan gelen Suriye'ye müdahale açıklamalarına karşı Rusya Savunma Bakanlığı teyakkuza geçti. Son bir haftada açıklamalar peş peşe geldi.

Rusya'ya göre terör örgütleri kimyasal silah kullanacak. Suçlama ise Suriye hükümetime yapılacak. Bu şekilde başkent Şam'a ve Suriye hükümetine Amerikan müdahalesinin önü açılacak. İşte bu senaryonu önlemek için Doğu Guta'da yoğun bir askeri faaliyet var. Süreç doğrudan Rus Genelkurmay Başkanı Sergey Şoygu tarafından yönetiliyor. Şoygu son açıklamasında bir haftada üç kimyasal provokasyonu engellediklerini açıkladı.

"Suriye'de kimyasal silah kullanma teşebbüsü engellenmiştir." açıklaması yapan Rus Bakan, önümüzdeki süreçte Suriye ordusunun suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğine işaret etti. "Önümüzdeki süreçte teröristler kimyasal silah kullanıp, suçu Suriye ordusuna atabilirler" dedi.

Şoygu, ABD öncülüğündeki koalisyonun artan askeri faaliyetlerine dikkat çekti. ABD destekli militanların provokasyonları gerçekleştirmeye yönelik girişimleri hakkında uyardı.

Sergey Şoygu ayrıca, Doğu Guta'da sivillerin tahliyesini ilişkin rakamları ve son durumu da açıkladı. Doğu Guta'nın %65'inin hükümet güçleri tarafından terörden arındırıldığını açıkladı Rus Bakan.

Rusya Uzlaşma Merkezinin öncülüğünde açılan insani koridordan son 5 günde 79,655 kişinin bölgeden tahliye edildiği bilgisini verdi.

Doğu Guta'da insani koridoru önlememeleri için silahlı örgüt liderleriyle görüşme halinde olduklarını da belirtti Şoygu. Rusya, İran ve Suriye'nin ortak kararıyla, Guta'nın bazı yerlerinde operasyonlara ara verildiğini ancak gerekli görüldüğü takdirde tekrar başlatılacağını ifade etti.

Öte yandan Amerika'nın Deyri Zor'da yeni bir askeri üs kurmaya hazırlandığı iddia edildi. Yine Amerika - İsrail ortak hava savunma tatbikatı, gözleri Amerika'nın Suriye'deki askeri faaliyetlerine çevirdi.


Kaynak: Ulusal

Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 4 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,58 saniyede oluşturuldu.