Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Alternatif Tedaviler ve Bitkiler
 İyot Tedavisi
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 6

gerçek tosun paşa


611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2017 :  15:14:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tuz lambası konusundan sonra bu konuyu pörtletme gereği duydum izninle bozadi. Burada yorumların hepsini okudum ve çözelti hakkında genel itibariyle olumlu yaklaştığınızı gördüm mutlu oldum. Hala kullananlar var mı aranızda? Ne süreyle kullanıldı ve etkileri açıkça tavsiye edilebilecek nitelikte mi? Geçtiğimiz yazdan beri aklımda olan bir konu fakat hiç kullanmadım. Başlamak istiyorum yorumunuz nedir?
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/02/2017 :  18:11:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet, ben düzensiz denebilecek şekilde de olsa kullanmaya devam ediyorum, tekrar bir düzene sokmaya çalışıyorum. Ve tahmin ediyorum ki, en az birkaç arkadaşımız da kullanmaya devam ediyor.

Kullanmanın doğallığı/gerekliliği konusunda bence şüphen olmasın gtp. İyotun vücutta kritik bezlerde biriken zehirleri (flor gibi) temizleme yeteneği var. "Enerjilendirme" etkisi hem bu detoks sayesinde, hem de iyotun ve potasyum iyodürün kendi doğal yapısından kaynaklanıyor sanırım.

Ben ilk zamanlar %5'lik lügolden bir kerede yaklaşık 20 damla kullanıyordum günde. Sonra günde iki defa 10 damla şeklinde kullandım. Ara verdiğim, kullanmadığım dönemler oldu. Bu sıralar günde bir kerede 10 damla kadar kullanıyorum, bazen almadığım günler olsa da.

İlk kullanım döneminde vücudun bu detoks aksiyonuna reaksiyon gösterebileceği, geçici bir rahatsızlanma olabileceği konusunda uyarılarda bulunuluyor. Böyle bir durumla karşılaşanlar sanırım Laura'nın anlattığı "yardımcı faktörlerden" yararlanmayı denemeli, aldığı damla sayısını azaltmalı veya bir süre ara verip sonra 1 veya 2 damlayla tekrar başlamayı denemeli vs.

Ben de böyle bir rahatsızlanma reaksiyonu olmadı bildiğim/hatırladığım kadarıyla. Ve hissettiğim en bariz fiziksel etki, ön-dış beyin veya beyin zarı bölgemde (ön korteks sanırım) bir hareket mi desem, his artışı mı desem, böyle birşeydi. Psikolojik olaraksa bir enerji ve güven artışı, bilincimi daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanış oldu.

Daha sonraları detoks sürecinin etkisiyle meydana gelmiş olabileceğini tahmin ettiğim bazı geçici bitkinler, halsizlikler deneyimlediğim oldu ama toplamda olumlu etkilerle olumsuz yan etkileri karşılaştırma, tartma ihtiyacı duymuyorum. Son derece gerekli olduğunu düşünüyorum.
Go to Top of Page

arinmak


210 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  09:45:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Düzensiz olarak kullanmaya devam ediyorum. Bu aralar 30-40 damla arası kullanıyorum.
Konuyu okumuşsun. Tekrar belirmek isterim ;
Troide zarar vermez. Varsa bir sorun ortaya çıkarır. Yıllar sonra farketmekten iyidir. ( bozadinin çevirisinde buna benzer birşey geçmişti )

Balgam söktürücü etkisinin olduğunu keşfettim. Günde , abartısız 15 defa balgam . Yıllardır boğazımda hep bir ağrı vardı. Yıllardır balgam çıkartamazdım. Balgam söktürücü ilaçta kullanmadım. Bir ara roka yemiştim baya etkiliydi ama tam bir işkence. Şimdi rahatım.

Son kısım , mide bulandırıcı oldu :(

olurda içiminde zorlanırsan , kupa bardak 250 ml veya daha buyuk 400ml cam bardaklarda içebilirsin.

Go to Top of Page

arinmak


210 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  10:02:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
YAZMAYI Unuttum... Ben lugol kullanımını abartıyorum... benim tüketim miktarı mı dikkate almayın.

günlük 5-10 damladan zarar gelmeyeceğini düşünüyorum.

Celseler aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinde yüz binlerce , milyonlarca insan kullanıyor.
Go to Top of Page

Olcay


70 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  11:34:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu aralarda bende kullanamıyorum ama yakında yenisini yaptırıp yuksek doza devam edicem. Kişiye özel olmakla birlikte etkileri bende çok olumlu oldu. Yalnız yaptırırken uyanık olmakta fayda var lugol saf suyla yapılır. Alkolle yapılmaması gerekiyor. Damlasında 8 mg olduğuna göre günlük 100 mg dan fazla almanız gerekecek. İlk başlarda alışması zor olsada ilerde herşeye alıştığımız gibi ona da alışıyoruz. Kullanım sonrası yorumlarınızıda sabırsızlıkla bekliyoruz.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  15:27:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yorumlarınız için teşekkürler. Eczanelere sorup onlardan hazırlamalarını mı istediniz genelde?
Go to Top of Page

Scyth


1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  18:26:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İyotla beraber selenyumun kullanılması şiddetle tavsiye ediliyor.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  18:55:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bildiğiniz gibi Laura ve ekibi, bir günde alınacak lügol miktarının ikiye bölünmesini ve ilkinin sabah kahvaltıyla birlikte alınmasını (sanırım öncesinde, sırasında veya sonrasında farketmez, hangisi size daha kolay geliyorsa), ama bundan yarım saat önce aç karnına tuzlu su içilmesini öneriyorlar. Anladığım kadarıyla bu tuzlu su vücuttaki brom denen toksinin atılmasına ekstra yardımcı oluyormuş lügolle birlikte. Açık söyleyeyim ben bunu bir-iki kere anca yapmışımdır. Lugolü bile düzenli almıyorum, tuz konusunda disiplin geliştiremedim bir türlü. Ama son aylarda rafine tuz yerine kaya veya deniz tuzunu kendim öğüterek kullanmaya özen gösteriyorum. Rafine tuzların beyazlatma işleminde "sorunlu" maddeler kullanılıyor diye hatırlıyorum, gerekirse tekrar araştıralım.

Bu arada Scyth'in vurgusuna ben de katılıyorum. Bir ara selenyum meselesini araştırmaya da başlamıştım, sanırım arinmak'la konuyu tartışmıştım biraz. Ama sonra ihmal ettim. Bugünlerde tekrar üzerinde durup selenyumla birlikte denemek istiyorum.

Ve evet, en kolay temin etme yolu, deneyimli bir eczacı olan Tgur'un bu başlıkta daha önce yaptığı uyarılara ve önerilere uygun olarak bir eczaneden yaptırmaktır. Her eczane yapmıyor, hatta yapan bir eczane bulmak için epeyce dolaşmanız, sormanız gerekebilir. Olmazsa Tgur'un doğrudan sizi yönlendirebileceği, yakın olmasanız bile internet üzerinden sipariş edebileceğiniz eczacılar var, bunları daha önce paylaşmıştı sanırım site içi iletişim bölümünde. Ben internet üzerinden sipariş ettiğim iyot ve potasyum iyodürle kendim yaptım lügolü. Bu iki temel maddeyle birlikte cam havan/tokmak, hassas terazi ve distile (damıtılmış) su ile yapılabilir. Ama hazırlanan çözeltiyi koymak için amber (koyu kahve) rengi cam şişe de temin etmek gerekiyor (100 cc, yani 100 ml'lik). Çünkü iyot ışığa maruz kaldığında etkisini daha hızlı kaybediyor zaman içinde. Ve bu şişenin "cam damlalıklı" olarak temin edilmesi en ideali, çünkü damlatması ve damlaları sayması daha kolay olur. Bu saydığım malzemelerin tümü internette mevcut.

İnternetten doğrudan lügol solüsyonu satan yerler de var ama bunlardaki iyot miktarı %5'in çok altında olabilir, mutlaka sormak lazım. Hazır almak yerine eczaneye "taze" yaptırmak daha iyi/güvenli sanırım. İnternetten hazır sipariş ettiğim bir lügol solüsyonunun %1'lik olduğunu öğrenmiştim sonradan. Bir de çok güvenemediğim için çok az kullanıp attım.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/02/2017 :  19:41:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Wuw! Sağolun uygulamaya başlamak istiyorum haberdar edicem sizi.
Go to Top of Page

bona fide


331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/02/2017 :  10:11:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
merhaba radyasyon ve toksin virüs mantar gibi şeylerden arınmak için bentonit kili de öneriyorlar bentoniti bir veterinerin virüs salgını nedeniyle kedilere uyguladığı tedaviyle tanıdım sonrasında araştırınca faydalı olduğu hakkında eski kültürlerde aborjin hint vs kullandıkları yazılarına rastladım. http://sagliklibesleniyoruz.com/bentonit-kili-nedir-yararlari-nelerdir/
ne kadarı kirli bilgi bilemiyorum tabi. kendi içme suyum ve sokak hayvalarının içme suyuna bu kili karıştırıyorum misal bir litreye 2 tatlı kaşığı. ne kediler ne ben 3 aydır şimdiye kadar nezle grip olmadık. bu yeterli done mi hayır denemeye devam ediyorum. ve yine şimdilik bir yan etkisini görmedim.
Go to Top of Page

Scyth


1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/02/2017 :  13:15:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
http://www.botanikecza.com/Medikil-Sivi-Bentonit-Solusyon-1000-ml_22503.html?search=Medikil%20S%C4%B1v%C4%B1%20Bentonit%20Sol%C3%BCsyon&gclid=CLi_me7rkdICFU6dGwodJMoL2g#0

İnternette bir tane satan site buldum; kullandığın bu mu bona fide.

Lugol'ü ben Avcılar'da eczaneden sipariş ediyorum. Şişenin üzerinde Suvar Kimya yazıyor. Telefonu 0212 506 82 84. Yerleri Merterdeymiş. Fiyatı 35-40 tl civarında.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bona fide


331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/02/2017 :  18:28:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Scyth merhaba. o adresteki ürünler oldukça pahalı inan o şişedeki kil suyu en fazla iki tlye anca mal olur. türkiyede bentonit kumu belirli bölgelerde çıkarılıyor yurt dışına ihraç ediliyor. kendim 25 tlye 20 kilo ince kum olarak alıyorum. zaten suda hemen çözünüyor.
Go to Top of Page

arinmak


210 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2017 :  21:01:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tuz ve selenyum tamamen aklımdan çıkmıştı...
Yemekten 5 dk önce tuzlu su içtiğimde , halsizlik yaratıyordu ... bende tuz tüketimini sonraya bırakmıştım ... :(
Go to Top of Page

Astre


300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/07/2017 :  11:12:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlaç almak kolay ancak ne ilacı diyeceğiz? İyot tedavisi için desek yeter sanırım.
Go to Top of Page

Olcay


70 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/07/2017 :  12:44:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Astre zaten heryerde bulamazsın sen nerede yasiyorsun. Birde lugol demen yeterli boyasiz olmasi gerekiyor.
Go to Top of Page

Astre


300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/07/2017 :  14:22:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Olcay

Astre zaten heryerde bulamazsın sen nerede yasiyorsun. Birde lugol demen yeterli boyasiz olmasi gerekiyor.


Doktora reçete yazdırıp alamaz mıyım?
Go to Top of Page

Olcay


70 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2017 :  14:22:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Receteli birsey degil hazirlanan bir karisim. Eczaneye gidip lugol solusyon diyeceksiniz.
Go to Top of Page

beyrutkapı


434 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2017 :  13:18:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben uzun zamandır düzensiz aralıklarla kullanıyorum lügolü. bittiği için ara vermek zorunda kalmıştım. Çok sevdiğim bir dostun yardımıyla yeniden küçük bir şişe lügol um oldu. Öncesindeyse sevgili dostumuz tgur un uyarılarıyla iki yıl kadar önce doktora gidip tiroit kontrol u yaptırdım. Herşey normal çıktı ve ilk lügolü de o doktora yazdırmıştım. Bir hayli de muhabbet etmiştik. İçinde yaşadığımız mstrix ağıyla ilgili fikirleri vardı o doktorun. Yine de çok gönülsüzce yazdı solüsyonu. Lugolun enteresan etkileri var ve elbette bu etkiler kişiden kişiye değişir. Her şeyden önce bir çok hastalığın iyot tedavisiyle çözülebileceği gün gibi aşikar. Konuyu araştırdıkça bu konuda yapılan bağımsız çalışmalara rastlamak mümkün. İşi bilen doktorlar hastalarının iyot ihtiyacına bakıyor önce. İyotu düzenli kullandığım bir yıl boyunca hiç hastalanmadığımı belirtmek isterim. Grip salgınından bile bir şekilde etkilenmemiştim. Ama iyota yaz kış soğuk duş ve diyetle eşlik etmeye çalıştığımı belirtmek isterim. Çoğu zaman ılık tuzlu suyla güne başlıyorum. Hatta diyeti ve lügol u düzenli kullandığım sıralarda dökülen saçlarım tekrar çıkt. bunun dışında hem zihinsel hem de psişik olarak müthiş bir şekilde uyanık ve canlı tutuyor beni. Her anlamda ve farklı seviyelerde algılarım açık. Şuan da günde 21 damla alıyorum. İlk üç haftalık kullanım bu. İkinci üç hafta 11 ve sonrasında da 6 damla alacağım her gün. Bu protokolü meditasyon sırasında aldım. Sordum ve cevapladılar. Her konuda olduğu gibi lügol konusunda da kişi kendi tarzını ve kendine en uygun kullanım biçimini yine kendinden ve gözlemlerinden yola çıkarak bulmalı. İçsel bilgi her zaman en sağlam topraktır.
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2017 :  20:28:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de son zamanlarda çok ihmal ettim. Konunun açılması iyi oldu, tekrar düzenli alıma başlamaya niyet ediyorum.
Go to Top of Page

Astre


300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/07/2017 :  15:56:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Acaba ücret karşılığında bana yollayabilecek olan var mı? Bulunduğum bölgede yapan eczane bulamadım ne yazık ki.
Go to Top of Page

eylmore


2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/04/2018 :  11:32:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhabalar,
Siteye yeni üye oldum ve özellikle lugol solüsyonu ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Yaşadığım şehirde, doktor bir arkadaşıma belirtilen oranlarda bir reçete yazdırarak, bir eczaneye yaptırdım solüsyonu. 55 yıllık eczacı olduğunu söyleyen beyefendi 100 ml. yapmayı reddetti, biraz amacımı anlamadığından biraz da açıp kapattıkça solüsyonun içindeki iyotun havayla teması yüzünden bozulacağını söylediğinden aynı oranlarda 20 ml. yaptı. Eşim ve ben 4 damla, çocuklarıma da 1 er damla şeklinde kullanmaya başladık. İlk gün sanki bir tablet pharmaton almışım gibi fiziksel bir canlılık, algılarımda ve düşünme kapasitemde berraklık hissettim. Yaklaşık bir saat sonra yoga yaptım ve en zorlandığım meditasyon kısmında rahatlıkla kalabildim. Eşim ve çocuklarımda daha canlı idi. Bugün 3. gün ve bu solüsyonun maruz kaldığımız tüm manipülasyonlar, dna değişiklikleri, çöp gıdalar, algı yönetimi politikaları vs. bir ölçüde temizlediğini ve koruma sağladığını düşünüyorum. Yıllar önce başlayan bir konuya yeni yorum ekleme cesaretini de bu düşüncemden aldım. İlgilenen olursa daha devam eden süreci de aktarmak isterim.
Tuzlu su içmeyi pek çok kez denedim ama öyle ağırlaştırıyor ki beni gözüm kapanıyor, başımda büyük bir basınç hissediyorum ilk yarım saat. Yine de lugolden önce içiyorum ve içmeye devam edeceğim.
Laura'nın ek protokoller de -sanırım adı buydu- belirttiği magnezyum alınması ile ilgili, yaklaşık iki aydır uyumadan yarım saat önce alıyorum, migren atakları geçirmiyorum ve daha derin bir uyku sağlıyor. Özellikle baş ağrısı şikayeti olanlar ve benim gibi derin uykuya dalmakta zorlanan, uykusu kolay bölünen arkadaşlara özellikle tavsiye ediyorum. Nette magnezyum-migren araması yaparsanız pek çok sonuçla karşılaşabilirsiniz.
Uzun okumalar, denemeler, araştırmalar sonucu ulaştığım başka yöntemler de var ama doğru konu başlığı burası değil sanırım. Yine de spot başlık olarak belirtmekte fayda görüyorum. Ayurveda arınma kürlerinden olan Panchakarma-Sucak Su içme programı, D vitamini ve güneşin önemi, ghee (sade yağ) tüketmenin önemi vs.
İlk mesaj için biraz uzun oldu sanırım.
Herkese selamlar, sevgiler.
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/04/2018 :  11:53:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Foruma hoşgeldin eylmore

Lugol denemene ve deneyimlerini paylaşmana sevindim. Ve aynı zamanda aylardır lugol almıyor olduğumu da hatırlayıp biraz hayıflandım. Elimde gerekli malzemeler de var halbuki. İlk fırsatta bir şişe hazırlayıp tekrar kullanmaya başlamalıyım.

İlk kez başlayan bazı kimselerde ters tepkiye neden olabildiğini okumuştum. Yani bağırsak sistemindeki zararlı mikrop ve bakterileri öldürürken, bunun neden olduğu geçici bir kriz / rahatsızlık / hastalanma olabiliyormuş (Herxheimer krizi). O tür durumlarda damlaları iyice azaltmak (gerekirse 1 damla) ve hatta bir süre ara vermek gerekebiliyormuş. Bir kerede 20 damlaya kadar (%5'lik solüsyon) çıktığım oldu, en son birkaç ay önce kullanırken günde bir veya iki defa 10'ar damla kullanıyordum. Açıkçası tadını çok berbat, rahatsız edici buluyorum. İçme konusunda isteksizlik göstermemin nedenlerinden biri de bu. Ama tekrar başlasam iyi olacak.

Tuzlu su meselesine başından beri hiç önem göstermedim, hemen hemen hiç kullanmadım, tembellik yaptım, bundan dolayı da suçluluk duyuyorum aslında.

Magnezyum konusundaki vurgun için teşekkürler. Kasyopya forumda da magnezyum takviyesine vurgu yapılıyor. Onun için de epsom tuzu diye bir tuz almıştım ama çok az kullandım. Olumlu-olumsuz deneyimlerini, önerilerini paylaşman hepimiz için faydalı olur eylmore, teşekkürler :)
Go to Top of Page

eylmore


2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/04/2018 :  13:50:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
----------------------------------
S: (L) Biz de sebebin bu olup olamayacağını merak ediyorduk. Bazılarımız birkaç gün iyot almaya başladıktan sonra uçuk ve başka bazı geçmiş sorunlar nüksetti. Bazılarımızda ise ağrı ve yorgunluk, viral sorun, boyun tutulması ve çeşitli başka sorunlar ortaya çıktı. Antibiyotik tedavisinde yaşadığımız herxheimer reaksiyonlarına benziyordu. Diğer taraftan, sanki iyot virüsleri güçlendirmiş gibiydi. Hatta Chu'nun yılda bir-iki kere pankreasında tırmanış gösteren coxsackie virüsü tekrar sorun yarattı. Bunun üzerine geri adım atıp dozu azaltmak yerine en iyi şeyin dozu artırıp mikropları bombalamak olduğunu düşündüm. Sonuç olarak, Chu dozu iki katına çıkardı ve sonra da günde iki defa almaya başladı. Günde beş damladan günde iki kere 10 damlaya mı geçmiştin?

(Chu) Evet.

(L) Diğer kitapta anlatıldığı gibi geri adım atmak yerine mikropların üzerine gidip onları bombaladı. Bu tavsiye edilebilir birşey mi?

C: Kesinlikle. Mikroplara yemek ve enerji sağlamayı sürdürürsen savaşı kazanmak zordur.

S: (Chu) Ve ondan önce "Artan enerjiden yararlanan mikropların etkinleşmesi" dediler.

(L) Yani iyot alarak enerjini artırdığını zaman, bu durum parazitlerin enerjisini de artırıyor ve daha aktif hale geliyorlar. Ama bu, onları öldürmeye yetecek kadar yüksek bir doz almadığın anlamına geliyor. Sadece enerjini artırmaya yetecek kadar alıyorsun ve bu onları da besliyor çünkü mikrobiyal doz almıyorsun.

C: Kesinlikle.
-----------------------------

Sevgili Bozadi, ilgili celsede Herxheimer Reaksiyonları görüldüğünde, dozun azaltılması değil tam tersine iki katına çıkarılması -bombalanması- gerektiği söyleniyor. Acaba ben mi yanlış anladım?
Bir damlada 8 mg. iyot varsa ve en az 50 mg. almak gerekiyorsa diye kaba taslak bir hesap yaptım ve damla sayısını 7 olarak ayarladım kendim için. Bugün daha da iyi hissediyorum :)
Belki bunda daha önce uygulamaya çalıştığım başka arınma, temizlenme, doğru beslenme vb. çalışmaların da etkisi vardır ve fizik bedenim biraz daha az toksiktir. Bu yüzden de Herxheimer Reaksiyonu yaşamıyorumdur, bundan sonra yaşamayacağım anlamına gelmez elbette bu, hazırlıklıyım :)
Yaşadığımız dönemde, Vedik Bilgilere göre "Kali Yuga" diye adlandırılan, celselerde "dalganın üstünde olmak" diye tabir edilen (yanlış ifade etmiyorsam) her şey çok hızlı, kirli, kaotik ve bizi atalete sevk ediyor. Bahsettiğiniz bir şeyi sonuna kadar götürememek durumunu bence hepimiz yaşıyoruz ve lugol bu konuda daha istikrarlı ve dirayetli olmamızı sağlayacak kapıları açabilir. Tek başına bir mucize demiyorum ama ilk hareket için gerekli enerjiyi sağlayabilir.
Hoşbulduk :)
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/04/2018 :  14:11:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celseden o hatırlatmayı yapman iyi oldu eylmore.

Bir başka celsede geçen bir diyalogdan dolayı kafam karıştı sanırım:

Eklenti:

S: (Joe) Benim tekrar iyot almaya başlamamı tavsiye eder misiniz?

C: Dikkatli bir şekilde, evet.

S: (Niall) Yavaş yavaş. Bir damla.

(Joe) Bir damla mı?

S: (L) Belki bir süreliğine iki günde bir birer damla.


Bu bilgiyi okurken, sanki Joe adlı şahıs lugolden dolayı öyle bir reaksiyon sorunu yaşamış da, o yüzden ona azaltarak kullanmasını önermişler gibi bir izlenim edinmiştim ama aslında bundan emin değilim. Bir de senin hatırlattığın bu üstteki "doz arttırma" önerisini de hatırlayınca şimdi, Joe'nun tam olarak ne gibi bir sorun yaşadığından emin olamıyorum.

Belki de kişiden kişiye değişen bazı koşullar var. İlle Herx krizi değil de, başka ilaçlarla veya sorunlarla etkileşimsel meseleler de olabilir. Kişiden kişiye doz artırma veya azaltma gibi farklı bir yol izlenebilir belki de. Valla ben öyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Ama bir tatlı kaşığı boraksı bir bardak suyla karıştırıp içtikten sonra iki gün kadar ciddi bir Herx krizi (öyle sanıyorum) yaşadım. Son haftalarda düzensiz olarak yaklaşık yarım çay kaşığı boraksı sorunsuz olarak tüketiyorum. Boraksın da örneğin epifizdeki florun etkili temizleyicilerinden biri olduğu söyleniyor ama lugole/iyota göre yan etkileri konusunda daha az şey biliniyor ve o nedenle biraz daha riskli görülüyor sanırım. Boraks kullanımını düzenli hale getirirsem ve belirgin bir olumlu veya olumsuz etki görürsem paylaşırım mutlaka.

Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 6 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,42 saniyede oluşturuldu.