Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Kanal Bilgileri
 Sorguluyoruz
 Çİn'den gelen Covid aşısı
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar  Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 6

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/09/2021 :  13:11:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
19 Eylül 2021

FDA, Pfizer'in güçlendirici doz önerisini reddetti

Araştırmalar neticesinde elde edilen son verilerin Pfizer’in aşısının etkinlik düzeyinin iki dozun yapılmasından dört ay sonra çarpıcı şekilde düştüğünü göstermesinin ardından, şirketin güçlendirici doz uygulanması önerisi FDA tarafından reddedildi.


Pfizer, yapılan araştırmaları dayanak göstererek cuma günü FDA’nın Aşılar ve İlgili Biyolojik Ürünler Danışma Komitesi’ne mRNA teknolojisinin kullanıldığı aşısının koronavirüsün Delta varyantı karşısındaki etkinliğinin birkaç ay içinde neredeyse yarı yarıya düştüğüne ilişkin bir bilgilendirme metni sundu. Ancak şirketin güçlendirici olarak üçüncü dozun uygulanması tavsiyesi, FDA tarafından desteklenmedi. Kurumun düzenlediği paneldeki oylamada güvenlikle ilgili yeterli veri olmadığı gerekçesiyle üyeler ağırlıklı olarak üçüncü doza karşı çıktı ve karar Pfizer’i zor durumda bıraktı.

Pfizer’in raporunda neler var?

Pfizer’in raporunda Güney California Kaiser Permanente Tıp Grubu’nun gerçekleştirdiği ve Pfizer-BioNTech’in COMINARTY aşısının, aşılamadan sonra koronavirüse ve Kovid-19 kaynaklı hastaneye yatma durumlarına karşı genel ve varyant bazında etkinlik düzeyinin değerlendirildiği bir araştırmada elde edilen bulgulara yer veriliyor.

Araştırmada ise 14 Aralık 2020-8 Ağustos 2021 döneminde ABD genelinden toplanan, koronavirüsün Delta ve başka varyantlarının incelenmesine olanak sunan veriler kullanıldı.

İncelemeler Pfizer aşısının Delta varyantına karşı etkinlik düzeyinin aşılamadan bir ay sonra yüksek olduğunu, ancak iki dozun uygulanmasından sonraki dört ay içinde çarpıcı biçimde ( yüzde 93’ten yüzde 53’e) düştüğünü ortaya koydu. Pfizer’in hastaneye yatma durumlarından yaklaşık altı ay koruyabildiği sonucuna varılan araştırmada, SARS-CoV-2’ye karşı etkinlik düzeyindeki azalmanın Delta varyantının aşının sağladığı korumayı atlatmasından ziyade, korumanın zayıflamasından kaynaklı olabileceği ifade ediliyor.

Pfizer teklifle neyi amaçlıyor?

FDA’ya sunulan rapora göre, Pfizer şu anda yaklaşık altı ayda bir takviye doz uygulanması stratejisini güdüyor. Bu tavsiyeye dayanak olaraksa aşılamadan sonra rastlanan vakalar üzerinde yapılan incelemeler doğrultusunda elde edilen veriler gösteriliyor. Şirketin konuyla ilgili sunduğu başka bir çözüm de şimdilik yok. Aşının etkinlik düzeyi çok hızlı azalmasına rağmen FDA’yı ikna edemeyen Pfizer’in Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda’dan aynı yanıtı alıp almayacağı ise henüz belli değil.

ABD de dahil olmak üzere bu yıl aşılamaya en erken başlayan ve başarılı aşılama kampanyaları yürüten ülkeler çoğunlukla Pfizer aşısına bel bağlamıştı. Ancak şimdi bu ülkelerdeki vakalarda büyük bir ani artış söz konusu. Özellikle de halkın yüzde 60’ına iki doz Pfizer aşısı yapılan İsrail’in, aşının etkinliği bakımından bir örnek teşkil etmesi bekleniyordu, fakat ülkede yeni bir dalga yaşanıyor.

Öte yandan Mayo Clinic tarafından yürütülen bir araştırma da Pfizer’in Delta varyantına karşı etkinliğinin yüzde 76’dan yüzde 42’ye düştüğünü gösteriyor. Ancak buna rağmen Pfizer BioNTech, Temmuz 2021 itibarıyla dünya çapında 2.1 milyar doz aşı için anlaşma imzalamış durumda, yıl sonuna kadar bu sayının 3 milyar doza çıkması bekleniyor.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/09/2021 :  13:15:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
15 Eylül 2021

Japonya'da Pfizer üretimi Kovid-19 aşısı şişeciklerinde yabancı madde saptandı

Japonya'da, Tokyo ve Osaka'ya yakın ilçelerde uygulanan Pfizer üretimi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının şişeciklerinde yabancı madde saptandı.


İçeriğinde yabancı madde saptanan Moderna üretimi bazı aşı serilerinin kullanımının askıya alınması sonrasında, Pfizer aşıları da araştırıldı.

Kyodo ajansının yerel yönetimlere dayandırdığı haberine göre, başkent Tokyo ile Osaka'ya yakın ilçelerde uygulanan bazı aşılarda yabancı madde saptandı.

Yerel yönetimlerin araştırmaları sonucunda Tokyo yakınlarındaki Sagamihara ve Kamakura ilçeleri ile Osaka yakınlarındaki Sakai ilçesinde, Pfizer üretimi kullanılmamış 5 Kovid-19 aşı şişeciğinde yabancı madde tespit edildi.

Yabancı madde saptanan şişecikler kullanılmadı. İlçe idareleri, üretici firma Pfizer'dan, bu şişeciklerin üretildiği seri numaralarını analiz etmesini istedi.

Aynı seri üretim numaralarına sahip ve yabancı madde saptanmayan şişeciklerin ise aşılama kampanyasında uygulandığı aktarıldı.

Japonya Sağlık Bakanlığı, açılmamış Moderna aşısı şişeciklerinde geçen ay sonunda kirlenme, bazı şişeciklerde ise yabancı maddeler bulunduğunu açıklamıştı.

Bakanlık, kullanılmamış 1,6 milyon doz Kovid-19 aşısını toplatma kararı almıştı. Kamu yayıncısı NHK, 1,6 milyon doz aşının ülke genelinde 900 sağlık yerleşkesine dağıtıldığını bildirmişti.

Moderna aşılarının ülkedeki satışından ve dağıtımından sorumlu Japon Takeda firması, aynı üretim bandından çıkan dozların Japonya'daki kullanımına ara verdiklerini duyurmuştu.

Kovid-19 Aşılarından Sorumlu Kabine Üyesi Kono Taro, yaptığı açıklamada, "potansiyel kirlenme" saptanan Moderna serisi 500 bin dozdan fazla aşının uygulandığını kaydetmişti.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/09/2021 :  13:18:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
19 Eylül 2021

İlaç devi bugün resmen açıkladı Soner Yalçın 17 ay önce yazdı

İlaç devi Pfizer, sigaranın bırakılması için kullanılan “Chantix” isimli ilaç için kararını açıkladı.


Pfizer, sigara bağımlılığına karşı kullanılan “Chantix” isimli ilacı “nitrozamin” adı verilen ve kansere yol açan madde nedeniyle toplatma kararı aldı. ABD İlaç ve Gıda Dairesi'nden (FDA) yapılan açıklamada, ülke çapında Chantix'in 0.5 mg ve 1 mg olarak satılan tüm versiyonlarının toplatılacağı belirtildi.

FDA tarafından ilacın, “insanlarda kanser riskinin potansiyel olarak artmasına yol açabileceği ama bu ilacı kullanan hastalar için acil bir risk bulunmadığı” açıklandı.

FDA aynı açıklamada, “eczacıların ilacın yenisini sağlayana veya doktorları farklı bir tedavi reçete edene kadar mevcut ilaçlarını almaya devam etmeleri gerektiğini” söyledi.

SONER YALÇIN 17 AY ÖNCE YAZDI

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, 17 ay önce yayımlanan “Kara Kutu” kitabında“Chantix” isimli ilacı yazdı.

İşte Soner Yalçın’ın Kara Kutu kitabından yer alan “Chantix” isimli ilaç ile ilgili bölüm:

Elektronik sigaraların hayati önemdeki bağışıklık sistemi hücrelerine zarar verdiğini ve bu sigaraların daha önce düşünüldüğünden daha zararlı olduğunu sanırım biliyorsunuz. Bunu geçiyorum. Bir de "sigarayı bıraktırma hapları" var!

"Vareniklin" (Chantix-Champix) ...

Sigara-nikotin bağımlılığı tedavisinde kullanılan ilaç 2006 yılında pazara verildi. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi FDA on iki hafta boyunca "Vareniklin" kullanımını onayladı. Sigarayı bırakma başarılmamışsa, on iki hafta daha devam edilebilirdi ...

İlaç, Pfizer şirketi ürünüydü. Yan etkiler bulantı, baş ağrısı, uyku güçlüğü ve kabuslardı. Nadir görülen yan etkiler ise tat değişikliği, kusma, karın ağrısı, şişkinlik ve kabızlıktı.

Ancak ...

Yıl, 2007. FDA, sigara bırakma için "Vareniklin" kullanan kişiler arasında intihar ve ara sıra intihar davranışı, düzensiz davranış ve uyuşukluk ile ilgili bildirimler almaya başladı.

İddiaya göre, insan çalışmalarından elde edilen veriler mevcut olmadan onay verildi.

Yıl, 2014. FDA sistematik bir gözden geçirme sonucu ilacın, intihar riskini artırdığına dair kanıt bulamadığını açıkladı. Diğer yandan Avrupa İlaç Ajansı şikayetler -raporlar sonucu ilaç hakkında şüpheler uyandırdığını açıkladı.

Sonuçta ... Pfizer, intihar-kalp krizi ve diğer zararlı yan etkileri için açılan davalarda anlaşma karşılığı 273 milyon dolar ödemeyi kabul etti. 17 bin 900 şikayet vardı.

Pfizer aleyhine açılan dava sayısı 2 bin 700 idi.

Davayı ilk başlatan Avustralyalı emekli öğretmen Phoebe Morwood-Oldham oldu. 22 yaşındaki oğlu Timothy John (ve 25 kişinin) ilaca başladıktan sonra intihar ettiğini belirtti.

İlacın "kara kutu" kapsamına alınması ve uyarı konmasını isteyen kampanyasına binlerce destekçi buldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI BU "İLACI" ÜCRETSİZ OLARAK HALKA DAĞITTI!

Öyle bir mesaj veriyorlar ki, "bilim" dokunulmazdır!

Tek örnek vereyim yapılan "bilim" çalışmasına: Pasif sigara içiciliği, tütün endüstrisiyle bağı bulunan bilim insanlarının yayınlarında yüzde 74 oranında zararsız bulundu. Bu oran, tütün endüstrisiyle bağı bulunmayan bilim insanlarının yayınlarında ise yalnızca yüzde 13'tü!

Bu sorunlu "Champix" 99 ülkede reçete ediliyor. Bunlardan biri de Türkiye...

Ülkemizde ortaya çıkardığı zarar pek bilinmiyor! Bilinen: Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz yıllarda bu "ilacı" ücretsiz olarak halka dağıttı! SGK tarafından reddedilen bir ilacın, Sağlık Bakanlığı tarafından parası ödenerek nasıl alındığı araştırma konusu bile yapılmadı. Hatta 2019 yılı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla, sigarayı bırakma tedavisi alan hastalara, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı'nca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanma imkanı getirildi!

Sorsanız "zararlı değil" derler!Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

Dionysos


743 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/09/2021 :  22:09:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Celse Tarihi: 18 Eylül 2021

C: Yeterince yakın. Yakında olaylar daha da büyüyecek. Nispeten kontrollü olan bu kargaşa dönemine sevinin.


Eklenti:
Doğal bağışıklığı savunan, covid aşılarının risklerini anlatan Dr. Ümit Aktaş'a geçici meslekten alıkonma cezası verilmiş.

Sebebi de TTB yönetimine adaylığı.

https://twitter.com/Ferda77yildirim/status/1440243090279731208


Ümit Aktaş (gibiler) konuş(un) diyenler! nerde?
TTB hiç bir yaptırım (halk tepkisi ya da yaptırımı) görmüyor ve görmeyecek!
Sözde TTB ye tepki vermesi umulanlar onlara göre dünya genelinde aşı karşıtlığını yürüten 12 hesaba bağlı onlardan emir alan % 3-5 bile olmayan bir azınlık ya da azınlıklaştırılmış ve marjinalleştirilmiş hiçler.. Bir avuç muhafazakar ve cılız ses ve bu doğru....

Eklenti:
TTB hiç bir yaptırım (halk tepkisi ya da yaptırımı) görmüyor ve görmeyecek!


Tek yaptık ve yapabilecekleri twit atmak ve daha twit atarken bölünmek ..
Dilipak'ın başı çektikleri denecek ve binde 2 oyu olan Erbakan'ın ....

...
bu celselerin kavramlarında biri de bir seviye de seçimlerin yapılması

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Celse Tarihi: 18 Eylül 2021

C: İnsanların ruhlarını sınayan zamanlar. Ve belki şimdi o örneğin tam anlamını anlayabilirsiniz. Bazı ruhlar stres ve baskı altında iyi işlev göstermez ve insan sistemi ne pahasına olursa olsun stresi hafifletecek şekilde yapılandırılmıştır.


Yani sanırım insanlar seçimini yapmış gözüküyor....
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 6  Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,89 saniyede oluşturuldu.