Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 Putin: "Batı, Rus Ayısına Zincir Takmaya Çalışıyor" (18 Aralık)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 7

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/05/2022 :  22:39:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Amerika İtiraf Etti: Ukrayna'yı Kandırdık!

https://odatv4.com/dunya/amerika-itiraf-etti-ukrayna-yi-kandirdik-239486

NATO yılanının başı olan ABD'nin Ukrayna'ya NATO'ya alınacağına dair verdiği sözün yalan olduğuna dair Amerikalı bir diplomatın itirafı.

Zelenski, Rusya Ukrayna'ya askeri müdahalede bulunur bulunmaz ABD/Avrupa/NATO'nun Ukrayna'yı kendi topraklarıymış gibi savunacağını düşünüyordu ama öyle olmadı; "yemedi".

Ukraynalı faşistlerin Donbas'ta binlercesini katlettiği Ukrayna vatandaşı Ruslar artık kalıcı bir güvenliğe kavuşmak üzere.

Avrupa güçleri arasında son yıllarda NATO'dan (ABD'den) bağımsız bir Avrupa ordusu kurulması yönünde güçlü görüşler ifade ediliyordu. ABD bu görüşten çok rahatsız olduğu için sanki Avrupa bir "Rus tehdidiyle" karşı karşıyaymış gibi bir hava (korku) yaratmak ve kendisine itaat sağlamak amacıyla Ukrayna'yı yem olarak kullandı. Bütün dünyayı Rusya'ya karşı nefret ve yaptırımda birleştirebileceklerini düşündüler ama hiç de öyle olmadı. NATO üyesi Türkiye dahil dünya ülkelerinin büyük bir kısmı Rusya'ya yaptırım uygulamıyor. Üstelik yaptırım uygulayan özellikle Avrupa ülkeleri, kendi ayaklarına sıkmakta oldukları gerçeğiyle giderek daha acı verici bir şekilde yüzleşiyorlar. Avrupa güçleri şeytana köpeklik etmenin kaçınılmaz sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda.

Bizim NATO üyeliğimizin de giderek daha ciddi şekillerde sorgulanıyor olması ve devletimizin Rusya'ya ABD'nin emrettiği şekilde bir düşmanlık politikası izlememesi sevindirici.

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/05/2022 :  22:59:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu "maymun çiçeği" meselesinin tırmandırılmasının sebeplerinden biri de Rusya'nın Ukrayna'da "kaybetmekte" olduğuna dair pompalanan yalanın patlaması muhtemelen. Egemen faşist güçler ve onların köpekliğini yapanlar, Ukrayna'daki durumun gerçeği (Rusya'nın kararlılığı, gücü, duruma hakimliği) apaçık ortaya çıktıkça, artık dikkatleri Ukrayna'dan uzaklaştırmak istiyorlar çünkü durum yalanlarla örtülebilecek, propaganda yoluyla Rusya'nın aleyhine saptırılabilecek gibi değil ve çevirdikleri şeytani oyunlar giderek daha derinden ifşa olacak.

Öyle ki, egemen güçler ve kuklaları artık Ukrayna'ya "Rusya'ya biraz toprak ver, barış yap" diye baskı yapmaya başlamış, Ukraynalı yetkililerin açıklamalarına göre:

https://odatv4.com/dunya/ve-avrupa-beyaz-bayrak-cekti-toprak-verin-barisin-239107

Ukrayna'yı Rusya'ya karşı şeytanca kışkırtıp milyonlarca insanın hayatını mahveden, tüm dünyanın zihninde "Rus zulmü" (ve "Rus yenilgisi") resmi çizmeye çalışan global şeytanlar birliği, yalanları patlayınca şimdi kendi profesyonel şeytanlıkları göze çok batmasın diye Ukrayna'ya "biraz toprak ver, konuyu kapat!" diye baskı yapıyor!!!

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/05/2022 :  14:04:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

https://haber.sol.org.tr/haber/bahceli-natodan-ayrilmak-alternatif-bir-tercih-olarak-gundeme-alinmalidir-336363

Bahçeli'nin NATO konusundaki çıkışları istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Erdoğan çok git-gelliydi bu konuda ama son süreçte çok şükür o da tekrar NATO'yla ilişkimizi ve ABD'nin tavırlarını sorgulayan bir yaklaşıma geçiş yaptı.

Kendisini Atatürkçü olarak tanımlayanlar dahil olmak üzere muhalefetin belli başlı partilerinin "NATO sevdasında" hiçbir değişiklik yok sanırım ve işte bu da muhalefetin tamamen hakkın, hukukun, vicdanın sesi olmadığının açık bir göstergesi. Ne iktidar ne de muhalefet tamamen temiz veya dürüst.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/05/2022 :  18:56:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şu süreçte bence Nato üyeğiliği önemli bir kimlik. Türkiye şartları Nato'da kalabilmek için sonuna kadar zorlamalı. Sonuçta masada büyük bir koz olarak yer alıyor ama bu yozlaşmış kuruma bir güven olmayacağını bilerek hareket etmek zorunda. Açık konuşalım aksi durumda yani tekrar bir "kandırılma" durumunda ülkemizin işi çok zor.

Bunun yanında ittifaktan olası çıkış yolları ve eğer çıkılırsa alınması gereken önlemler vs. hem askeri hem politik çok kapsamlı bir heyet tarafından stratejik olarak çizilmelidir.

Ayrıca Türk Birliği projesinin bir askeri ayağı olabileceğinden kulislerde söz ediliyor. Bu Türk Birliği projesi ülkemiz için büyük bir şans olacak çok önemli bir durum. İsmin gibi sadece Türk uluslu devletlere açık bir kurum olmayacağını söyleyebilirim. Sanırım NATO karşısında bir çok ülkeye alternatif bir sistem olacaktır. Bu başarılabilirse çok büyük bir güç ortaya çıkar.

Edited by - gerçek tosun paşa on 24/05/2022 19:00:47
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/05/2022 :  21:35:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
NATO için hem çok kritik öneme sahip bir üyeyiz ama hem de özellikle son yıllarda NATO için "diken" teşkil etme durumlarımız da oluyor. Bence teorik olarak bu şeytani kurumdan ne kadar erken çıkıp onların planlarının karşısında tam iradeyle dikilsek o kadar iyidir ama bireysel ve kitlesel olarak ruhların almaları gereken dersleri alması için uygun olan şartlar ve zamanlama neyse öyle olacak bir şekilde. Ne olması, nasıl olması, ne zaman olması gerekiyorsa öyle olacak.

İyilik ve kötülük dışında ahlaki, vicdani veya felsefi (anlamlı) bir yol olmadığı gibi, dünyada iyilik-kötülük düalitesinin Rusya ve ABD düalitesinden daha net bir temsili de yok diye düşünüyorum, devletler bazında öncülük yapma bakımından. Tabi Rusya derken özellikle Putin Rusya'sını kastediyorum. Ne Çin ne de başka herhangi bir ülke bu konuda Rusya'dan daha büyük, daha güçlü bir öncülük rolünde değil gibi algılıyorum. Çin ekonomik ve başka çeşitli bakımlardan çok çok güçlü bir ülke ama tek başına Rusya kadar "iyilik" (BH, birlik, dengeleme) ve/veya Kötülüğe direnç ve karşı mücadele öncülüğü yapabilecek bir ülke değil bence. Rusya'nın "öncülük" yapması, kimsenin Rusya'dan "daha iyi" olamayacağı anlamına gelmiyor ama bu durum Rusya'nın şu anda gerçekten en güçlü "öncülüğü" yapmakta olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Yarın öbür gün ne olur, bekleyip görmemiz lazım. Kesin olan birşey varsa, ülkeler bazında BH'yi en çok destekleyen, KH güçlerine en güçlü direnci ve karşıkoyuşu gösteren ülke Rusya, Putin Rusyası. En azından şu an için. Belki yarın öbür gün biz veya başka bir ülke bu konuda Rusya'yı geçer, kimbilir. Ama şu anda öyle bir durum yok ve bu zaten sidik yarışı yapılabilecek, "kapışma" konusu olabilecek birşey değil.

Türk devletlerinin siyasi, askeri vb. bakımdan somut bir güç birliği yapmasının tek başına bir anlamı, önemi olduğunu sanmıyorum. Bunun BH'yi veya KH'yi destekleyici veya karşı koyucu gücü, iradesi önemli ancak. Rusya Federasyonundaki Türk veya Türki devletlerin yakın zamanda kendi aralarında siyasi ve özellikle de askeri anlamda geniş çaplı, somut, güçlü bir birlik kurmasını çok muhtemel görmüyorum kendi sınırlı bakış açımdan.

Türkiye'nin son dönemde Fethullah'ı şutlayıp ABD'ye / İlüminati'ye karşı ciddi bazı dirençler göstermesinde Rusya'nın yenilmez görünen o şeytanlara karşı başarılı karşıkoyuşlarının çok büyük bir rolü oldu. Rusya bize ilham, destek, cesaret oldu. Başka pek çok ülkeye de oluyor. Türki devletlerin siyasi ve özellikle de güçlü bir askeri birlik geliştirmesi ve böyle bir birliğin faaliyetleri üzerinde de Rusya'nın ve Çin başta olmak üzere müttefiklerinin önemli bir etkisi olacaktır. İyilikten ve kötülükten başka bir anlamlı yol yok. Mesele ırk veya millet anlamında Rusluk, Çinlilik, Türklük, Araplık meselesi değil. Mesele "insanlık" meselesi. Tüm ırklar, tüm milletler ebediyetin gözünde geçicidir, bir göz açıp kapatma süresidir ama insanlık, daha doğrusu insanlıktan kastedilen varoluşsal değer kalıcıdır.

4. yoğunluk enerjilerinin, derslerinin giderek yoğunlaşmakta olduğu şu süreçte, hayat bireyleri ve grupları BH veya KH yönünde kutuplaşmaya teşvik ediyor. Dünya hayatı ilüzyonunda olan bitenleri de en basit, en isabetli şekilde bu açıdan değerlendirebiliriz. Türki devletlerin askeri veya siyasi birlik kurup kurmaması, kurarlarsa bunun alacağı şekil, yol, BH-KH yollarından birini destekleyip desteklemediği bakımından önem arz edecektir en temel olarak. Diğer bir deyişle, BH açısından konuşacak olursak, Rusya'nın en güçlü öncülüğünü yapmakta olduğu şeye hizmet edip etmeyeceğine bağlı olacaktır imkanı, önemi, değeri. "Rusya Rusya" deyip durduğuma bakmayın. Aynı bakış açısıyla ne Rusya'nın ne de şu anda yapmakta olduğu öncülüğün de sonsuza kadar sürmeyeceği açıktır. Ama yine de ilüzyonumuz içindeki şu süreçte büyük öneme sahip. "Öncülük" herşey değildir ama önemlidir.

Amerikan imparatorluğunun, dünyadaki KH imparatorluğunun, İlüminati'nin giderek sarsılıyor, çöküyor olmasında Rusya'nın çok büyük bir öncülük rolü var ve şu anda diğer devletlerin, milletlerin izleyeceği yol da Rusya'nın bu öncülüğüne destek olup olmamalarına göre şekillenecek bence en çok. Bazı belirsizlikler, şüpheler var gibi görünse de Rusya'nın bu anlamda ekonomik ve siyasi olarak en büyük destekçisi Çin, potansiyel olarak. Ekonomik anlamda ABD'ye eşit ve hatta daha güçlü hale gelmiş olması, insanlığın maddi bakış açısından bile "mutlak ABD egemenliği" hipnozundan kurtulmalarına yardımcı oluyor Çin'in bu durumu. Rusya'nınki daha ziyade manevi öncülük bence, Çin'inki daha maddi ama ikisi de çok önemli ve birbirini tamamlıyor. Sonuçta özellikle bu iki ülke, dünyadaki şeytani egemenliğin sarsılmasına en çok etki eden ülkeler. Yarın öbür gün bu denklemde değişiklikler olabilir, bilinmez. Ben şu an için egemen olduğunu algıladığım resmi tasvir ediyorum.

Türki devletler veya başka herhangi güçler her ne yapıyorlarsa ve yapacaklarsa, bunda ABD ve müttefikleri ile Rusya ve müttefikleri arasındaki yüzleşme ve hesaplaşma sürecinin çok büyük bir etkisi, etkileşimi olacaktır. Kimse bu süreçten bağımsız hareket edemez, kimse buna körlük taslayamaz, kimse "üçüncü bir kutup" teşkil edemez. Herkesin yaptığı ancak ve ancak BH veya KH kutuplaşmasına göre değerlendirilebilir en basit ve en evrensel olarak.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/05/2022 :  11:04:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Jeopolitiği değerlendirirken genelde 2 ana temel unsur üzerinde durulur. Masa ve saha. Bu iki unsur ülkelerin güçlerini yani artı ve eksilerini, avantaj dezavantajlarını belirler. Burada öngörü, strateji, devletçilik kültürü ve anlayışı, siyasilerin yetenek ve tutumları gibi çok fazla unsur vardır. NATO hem iç çekişmeleriyle hem üyelerine kattığı dış etkilere karşı koruma kalkanıyla tam olarak KH dünyasının güzide bir örneğidir. İki ucu boklu değnek durumunu yaşatır bize. Elbette kuruluş amacı ve etkisinden artık çok uzaktadır. Gerekliliği günümüzde son derece tartışmaya açıktır fakat hala masada önemli bir koz.

KH-BH konusundaki değerlendirmelerine katılıyorum zaten Putin hakkında tamamen aynı düşünüyoruz. Burada herkesin bilmesini gerektiğini düşündüğüm bazı konular var. Öncelikle artık dünya bambaşka bir yer. Siyasi ideoloji tanımlamaları artık çalışmaz. 2. dünya savaşı sonrası ve soğuk savaş dönemini çok iyi çalışmış ezberlemiş zihinler bile günümüzü ve geleceği mevcut düşünce yapısı ve kronolojik bilgileriyle anlayamaz ve kavrayamazlar.

Bozadi senin söylediklerine ek güncel olarak anlayabildiklerimi yazayım.

Öncelikle şu an Rus medyası ve haber alma verme servisleri dış dünyaya en azından Batı dünyasına tamamen kapalı, izole edildi. Savaşla ilgili tüm bilgiler hemen hemen ABD ve İngiliz medyasından akıyor. Rusya'nın bazı yetersizlik ve stratejik hatalarının olduğunu kabul ediyorum ama asla medyada yer aldığı gibi muazzam kayıplar verdiğine ölüp bittiğine savaşa girdiğine bin pişman olduğuna filan inanmıyorum. Yoksa Avrupalı devlerin kaynak dilenmeye başladığını şimdiden görüyoruz. Amerika'nın hakkını vermek lazım yine mükemmel propaganda yapıyor ve harika stratejiler uyguluyorlar. Kişisel olarak ben Putin'in bu sürecin yaşanacağını tahmin ettiğini düşünüyorum. Küresel dünya denen şeyde dünya lideri ABD bile Çin ekonomisine bağlı, Avrupa Rusya'yı silip atamayacaktır. Fakat ABD o kadar başarılı bir propaganda yürütüyor ki Rusya'nın güçsüzlüğüne inanan Finlandiya ve İsveç yıllar sonra NATO'ya katılmak istiyorlar.

Dikkat edilmesi gereken nokta güç dengelerinin ne kadar suni olduğu. Burada Rusya çok uzun süre bütün batıyı karşısına alamaz. Fazla zayıflayan Rusya Çin'in ağzını sulandırır. Ayrıca ben çok zayıf bir Rusya'nın batının işine gelmeyeceğini de düşünüyorum. Doğuda bir alternatif güce ihtiyaç var burada Türkiye ön plana çıkıyor.


KH-BH nasıl ayrışır bilemem ama ayrışmanın başladığı kesin. Batı asla savaş istemiyor. (kendilerinin savaştığı, kendi topraklarına cephelerin oluştuğu doğrudan gerilla savaşlarından bahsediyorum, dünya savaşları gibi) Avrupalı kitlelerin fikirleri artık çok değişti. Buna rağmen ABD nüfuzunun azalmaması için tam da Kas.ların dediği gibi tüm kozlarını oynamaktan korkmayacaktır. Görüyoruz yunanları nasıl manda ve himaye altına aldıklarını. Tüm piyonlarını dünyada öne sürüyorlar ve bizim de üstümüze daha çok gelceklerdir. Batı yaptığı planların karşılığını ne kadar bulabilecek bu sürecin hızını ve yönünü belirleyecek. Burada dediğin çok doğru. Rusya'nın yanında Türkiye şeytanlarla mücadeleye elinden geldiğince girmiş durumda ve anladığım kadarıyla bu konuda çok ciddiler. Baya ciddiler hem de.

Burada biraz siyasetten anlamak gerekiyor. Kıraathane merkez sağcılığıyla, CHP solculuğuyla kavranabilecek bir mesele değil bu.

Nasıl toplarım bilmiyorum ama ülkeler üstü siyasete dikkat çekerek devam edeceğim. Enerji ve gıda noktasında ulusların çok ötesinde bir gücün işi çıkmaza soktuğunu görüyor, yaşıyoruz. Özellikle enerji ve iklim muhabbetlerinin en ufak mantıklı ve bilimsel bir yanı yokken tüm batının bir deliliğin peşinde bu yalanlara ortak olması sonlarını getirecek etkilerden biri olacak diye düşünmekteyim.

Türkiye tarafına dönersek ben bir devlet aklının bu süreci oldukça okuyabildiğini düşünüyorum. Şu an için hep söylediğim gibi Türkiye çok avantajlı bir duruma gelebilir ve gelecektir ama asla kesin başarılı olur diyemiyorum.

Şimdi bu Türk Birliği anladığım kadarıyla bir fantezi değil. Öyle zannedenler bunun bir Türkçü aşırı milliyetçi fantezi olmadığından emin olabilirler. Türkiye bir şekilde ABD ve Avrupa'nın ve Rusya'nın kendi içerisinde müthiş enerji (enerji, para, güç, kaynak) kaybedeceğini okuyabiliyor. Bana sorarsanız fosile dayalı enerjisiz dünya tamamen bir yalan. Kas.lar da buna çokça referans verdi zaten. Orta Asya'da çok ciddi bir doğalgaz, petrol ve değerli maden yatağı var. İnanılmaz kaynaklar var ve ayrıca Çin'in ticaret güzergahı ve tutulması gereken doğal sınır. Tüm dünya bunun farkında. İşte Türkiye denge siyasetiyle buraya bir yatırım yapmaya çalışıyor. Bunu son derece önemli buluyorum. Tabi bu işin 4Y etkisi ve dalga konusu olarak nasıl ilerleyeceğini asla kestiremeyiz. Gelelim alternatif birlik konusuna. Bu birliğin içinde anladığım kadarıyla Rusya ve bazı Avrupa ülkeleri de yer almak istiyor. Macaristan, İtalya ve dolaylı yoldan İngiltereyi bile buraya yazabiliriz. Avrupa'nın zayıfladığını gören Arap coğrafyası da buraya entegre olmaya çalışacaktır ama asli üyeler kimler olur göreceğiz.


Umarım bu yapılanmalar son derece pozitif ve insanlığın yararına olacak şekilde ilerler. Tek temennim bu. İster beğenilsin ister beğenilmesin Rusya'nın yanında Türkiye gibi başka bir ülke yok şu an. Ben Çin ve Rus iş birliğinde de ortak çıkarların bittiği zaman Rusya'ya bir darbe daha gelme ihtimalini yüksek buluyorum. Umarım tüm bu gelişmeler BH kutuplaşması için büyük bir önem arz eder.Edited by - gerçek tosun paşa on 25/05/2022 11:14:59
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/05/2022 :  21:43:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Serkan Koç / Kam Film

Pentagon'un Ukrayna'daki Biyolojik Silah Hücreleri, dTrA ©2022

(Videoya özel altyazı yüklenmiş; sağ alttaki seçeneklerden altyazı düğmesine basılarak açılabilir)Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/06/2022 :  15:35:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Serkan Koç / Kam Film

PANDORA'NIN KUTUSU #Ukrayna / Savaşın ortasındaki Türk anlatıyor...


Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/06/2022 :  13:04:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/06/2022 :  13:18:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Biden yaptı yapacağını: Ukrayna'yı yüzüstü bıraktı

Amerikan Başkanı Joe Biden, Ukrayna’nın barış için toprak vermesi gerektiğini söyledi: “Toprak verip Rusya ile uzlaşmaları lazım. Ukrayna masaya oturmalı." Joe Biden, geçen ay ise şöyle demişti: "Ukrayna, son Ukraynalı ölene dek savaşacak"

https://www.odatv4.com/dunya/biden-yapti-yapacagini-ukrayna-yi-yuzustu-birakti-240604
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/06/2022 :  13:21:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Soner Yalçın'dan peşpeşe NATO hatırlatmaları, uyarıları:

Hangi kafa?
https://www.odatv4.com/makale/hangi-kafa-240151

Kusacak gibi oluyorum
https://www.odatv4.com/makale/kusacak-gibi-oluyorum-240254

Na to marmari, na to kefali
https://www.odatv4.com/makale/na-to-marmari-na-to-kefali-240356
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/06/2022 :  13:25:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Soner Yalçın'ın da dikkat çektiği gibi, NATO denen kuruluş, müttefiklerden biri saldırıya uğradığı zaman diğerlerinin onun yardımına koşması için var güya. PKK on yıllardır Türkiye'nin başındaki en büyük belalardan biri. Ve NATO Türkiye'yi büyük zarara uğratan PKK terörüne karşı kılını bile kıpırtdatmadığı gibi aslında PKK'yı koruyup destekledikleri biliniyor. Hele ki NATO yılanının başı olan ABD'nin PKK ve FETÖ'yü koruma, destekleme konusunda ne kadar açık oynadığı konusunda bir gizem var mı?

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/06/2022 :  14:20:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

'telefondayım' 2. Sezon 1. Bölüm | Rusya'nın Ukrayna'daki askeri operasyonu - Dinleyici soruları #1


Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/06/2022 :  22:46:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Ve Batı boyun eğdi: Putin balonu patlattı

https://www.odatv4.com/dunya/ve-bati-boyun-egdi-241851
Go to Top of Page

Dionysos


1764 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/06/2022 :  22:19:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Dolar ruble kuru -2014 seviyesi (1 dolar 52-53 ruble aralığı)

https://tr.investing.com/currencies/usd-rub
(Alttan maksimuma tıklayın...)

Euromaidan- 2013

K'ların dediği gibi karma çalışıyor. (ya da çalışıyorsa geleceği/olacağı yer şimdilik 30-35 gibi)
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 7 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.