Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Alternatif Tedaviler ve Bitkiler
 İyot Tedavisi
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 7

bozadi


9730 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/03/2019 :  21:24:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Foruma hoşgeldin tolgahan82

Lugole ilgi duymuş olmana sevindim.

Deriye sürülen lugol lekesinin yoğunluğuna bağlı olarak nispeten kısa süreler içinde kaybolmasının vücudun iyot ihtiyacıyla bağlantısına dair şeyler okumuştum ben de, hatta buna dair bir-iki görüş de paylaşmış olabilirim ama daha sonra bunun çok güvenilir bir yöntem olmadığına dair de şeyler okudum. İyot çok uçucu bir madde, dolayısıyla deriye uygulanan lugolün lekesinin kaybolması, onun büyük kısmının vücut tarafından yoğun ihtiyaç nedeniyle emildiği anlamına gelmiyor sanırım.

Ben bu konuda özellikle Laura'nın daha önce atıf yaptığımız açıklamalarını esas aldım, o ve arkadaşları da sonuçta bu konuda epeyce araştırma yaparak ve bulguları göz önünde bulundurarak tavsiyede bulunuyorlar. Ve yanlış hatırlamıyorsam %5'lik lugolün bir veya birkaç aylık yoğun uygulama döneminde günde 15-20 damla ölçüsünde alınmasının doğal, gerekli, faydalı olduğu sonucu çıkıyor. Nitekim ben de %5'lik lugolü günde 20 ve hatta 25 damla düzeyinde aldığım oldu bir hafta veya daha uzun süre boyunca. Ama yeterince disiplinli davranamadım, hem ara verdim, sonra birkaç gün tekrar uyguladım, 10 damlaya düşürdüğüm oldu, çok düzensiz aldığım oldu vs.

Hiçbir zaman bununla bağlantılı bir sağlık sorunu yaşadığımı hatırlamıyor, sanmıyorum. Mucize de yaşamadım veya çok dikkat çekici bir zihinsel uyanış falan da yaşamadım ama olumlu etkileri olduğundan şüphe duymuyorum. Bayağıdır ara vermiş durumdayım yine ve tekrar başlayabilirim şimdi bu konu gündeme geldiği için :)

Yine de, insandan insana çok şey değişebileceği için, herkes hiçbir özel araştırmaya gerek duymaksızın %5'lik lugolden günde 15-20 damla alabilir veya almalı gibi bir görüşü savunmak da istemiyorum. Olumlu olumsuz deneyimlerini paylaşmak isteyenler varsa, ilgiyle okurum.
Go to Top of Page

tolgahan82


2 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/03/2019 :  15:18:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hoşbuldum teşekkür ederim ilginiz için bozadi.

Lugol'e başlamak istiyorum ancak endişelerim var. Sanırım 1-2 damla dozlarda başlayabilirim. Şu sayfada; https://www.westonaprice.org/health-topics/modern-diseases/the-great-iodine-debate/ büyük iyot tartışması diye bir yazı okudum. Makul dozlar hakkında henüz net bir fikir birliği yok. Dr. Weston Price'a göre günlük diyette maksimum 1.000 mcg iyot alınabilirmiş. Yani 1 mg. Fakat Dr. Guy Abraham'ın iyot projesinde günlük ihtiyacın 5 mg-12,5 mg civarında olduğu bunun nedeninin de günümüz insanlarının sürekli maruz kaldığı florür, klorür ve bromür gibi elementlerin iyodür yerine vücut tarafından kullanılması olarak açıklanmış. Vücudu iyota doyurmak istiyorum ancak kontrollü çalışabileceğim bir doktor yok. O yüzden merak ettim bu forumda iyot kullanıp troid paneli baktıranlar varsa eğer ne gibi değişiklikler yaşamışlar acaba gerçekten de hipotroidi gibi bir tablo ortaya çıkıyor mu bunu merak ettim. Sanırım biraz daha araştırmam lazım ancak yoğun ders çalışıyorum çok da vakit ayıramıyorum.Kullananların deneyimlerini merak ediyorum.

Edited by - tolgahan82 on 05/03/2019 15:49:16
Go to Top of Page

fidelista


319 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/03/2019 :  20:23:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İyotu yüksek dozda kullanmak çok iyi hissettiriyor ama bırakınca antideprasanı bırakmış gibi hissettim.
Go to Top of Page

Dionysos


248 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/05/2019 :  14:01:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

İyotu yüksek dozda kullanmak çok iyi hissettiriyor ama bırakınca antideprasanı bırakmış gibi hissettim.Anti-depresan kullanıyor musunuz? Bilmiyorum ama eğer öyleyse kullanmamalısınız. Eşe dosta da kullandırmayın. Kasyopya'nın açık açık tavsiyeleri var.

Bu grubu tavsiye ederim.
https://www.facebook.com/groups/747445792130008

Ben gençken bir ağaçtan düşüp sorunlu bir dönem geçirdiğimde ne olduğunu bile bilmedne doktorun verdiği 3 ilaçla birlikte kullanmıştım bugün ya da sonra anlıyorum ki daha sonraki sağlık/yaşam problemlerimde izi var..


"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

Dionysos


248 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/09/2019 :  18:47:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar Brownstein'in İyot Krizi kitabı geçen sene Türkçe basım yapmış
Yeni öğrendim
Saygılar

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault
Go to Top of Page

bozadi


9730 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/09/2019 :  20:09:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Brownstein kitabın önsözünü yazmış sanırım. Araştırıcam. Teşekkürler.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 7 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.